» »

Ljubljana-Benetke

Ljubljana-Benetke

pobalinka2 ::

Okej v zadnjen trenutku nacrtujem izlet v Benetke. Zanima me mnenje tistih, ki ste si jih ze ogledali, ali se splaca peljati dol le za 1 dan in koliko ur voznje z avtom ti vzame v eno smer. Verjetno je Rim se bolj neumna enodnevna varianta? :)

popster ::

mogoče se ti splača it do stare gorice in od tam na vlak saj je italjanski vlak poceni, ce bos pa z avtom šel boš težko parkiral.. razen kje v mestrah

pobalinka2 ::

Kaj pa casovna oddaljenost? 3,4 ure? vec, manj?

Alamar ::

Se splača za en dan. Po avtocesti si po 3 urah zmerne vožnje tam, če ni kakšnih posebnosti. Parkiraš lahko v kateri od garažnih hiš, da imaš avto v senci. Priporočam tisto pred vhodom v center. Cena je 20 EUR za cel dan, če se ne motim.

pobalinka2 ::

Super, pa se. vreme bo naklonjeno :)

Yohan del Sud ::

To je čisto lep enodneven izlet, izjemno veliko vidiš, četudi nisi navajen gledat. Samo pripravi se na turistično čežano, domorodcev je tam manj kot 5% ob lepem vremenu. In čuden vonj. Pa pazi se usranih golobov. Pa kovancev ne sprejemajo baje, samo papir. Ker itak tam ne košta nič manj kot 10 eur in zaokružujejo vse na 5. (ok, pretiravam, samo ne dosti).
www.strancar.com

pobalinka2 ::

Supersko.. sem mislila to izpeljati jutri, ampak so vmes prisli drugi opravki tako, da si bova pa drugic ogledala to golobje mesto :) hvala za pojasnila! :)

fosil ::

En dan je za benetke čez glavo zadost, dejansko ni prav veliko za videt.
Kar se parkinga tiče lahko zastonj parkiraš na kakšnem p+r na celini in se v benetke odpelješ z busom, parking v benetkah je pa vsaj 25€, če ne celo 30.
Se da kaj pojest in popit tudi za ne preveč visoko ceno, poišči kakšno samopostrežno restavracijo na ne preveč glavni ulici, če ne drugega imaš pa tam tudi mcdonalds s standardnimi cenami.
Rim pa niti slučajno ni za en dan, v eno smer je 7-8 ur vožnje, poleg tega je tam ogromno za videt.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

LuGi ::

Nazadnje (28.4) sem pakiral v parkirni hisi Tronchetto, ko prides v benetke takoj desno =) Za čudo nič še ni smrdelo in cene so bile normalne (sladoled 1.50,pizza 7 eur,..)

21 ojro na dan http://www.informadove.it/webservizi/si...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

IceIceBaby ::

Iz Ljubljane 3 ure do Benetk nimaš kaj delati. Oz. v 3 urah se v LJ napokaš v avto in Benetkah najdeš parkirno hišo.

Koliko je parking se ne spomnim, ampak meni se ni zdelo pretirano, pa sem parkiral v mestu. Cca 3. minute od tistega steklenega mostu in ladjice, ki te lahko odpelje po benetkah.

Sicer pa v samih Benetkah nimaš kaj delati več kot 3, 4 ure. Polno trgovinic, polno restavracij in kavarn. En kup umazanih hiš, smrdljiva voda, trume turistov... Se splača pogledati, ampak ni ravno, da bi okol padu.

Cene so se meni tudi zdele dokaj normalne. Tam na glavni ulici smo šli na kosilo pa je bilo točno 50 eur z napitnino vred za 4. Res nismo jedli in pili nič posebnega. Pizze pa nek pohan sir, če se ne motim, nekaj v tem stilu.

robokop ::

Sem biu dol že parkat pa je hudo sem bil dol več dni pa smo pili kadili in se zabavali in vozili s colni inhodili po trznici pol smo sli pa dam.

Boeing ::

ne pozabi še, da za v "mesto" pridit moraš it še na vaporetto (mestni promet), ki stane 6.5€ v eno smer. Lahko greš sicer tudi peš in si vmes marsikaj pogledaš, je pa vaporetto doživetje.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

pobalinka2 ::

Res super informacije ste mi podal, nikol ni dodatna informacija preveč. V Rimu sem sicer že bla, vendar pred leti in se ne spomnim dolžine vožnje, zato se mvprašala. Benetk pa še nobeden od naju s fantom ni videl in se mi zdijo tko luštn izlet za en dan. Zdaj okol denarja res ne moreš komplicirat, koneckoncev ko nekam greš pač valda skuriš en tank, ješ, piješ, pačaš vstopnine, kak sladoled in moreš z mislijo na ta 'izgubljeni denar' že štartat. :)

vaporetto sem pa čisto odmislila. kok časa pa traja vožnja v eno smer? :)

ToniT ::

Vožnja z vaporettom od Tronchetta do Markovega trga traja 20-30 minut.
Preveri še, kako je z obiskom Murana in obilo kondicije za hojo po ulicah.

Alamar ::

To bi bilo že preveč za en dan. Če hočeš kolikor toliko ugodno jest (in ne instant piza, špageti), zavij v kako zanikrno ulico. Praktično vsaka druga hiša je neke vrste gostilne in cene so precej ugodne napram glavnim ulicam. Za res najbolj študentsko-šparavno varianto pa zaviješ v kak market po hrano in sploh po pijačo (najboljše coop ali billo). Že voda je obupno draga po gostilnah.

LuGi je izjavil:

Nazadnje (28.4) sem pakiral v parkirni hisi Tronchetto, ko prides v benetke takoj desno =) Za čudo nič še ni smrdelo in cene so bile normalne (sladoled 1.50,pizza 7 eur,..)

21 ojro na dan http://www.informadove.it/webservizi/si...
Ja to je ta hiša. Imaš v senci in vedno dovolj prostora. Ni daleč za peš do centra.

bastadu ::

Če si smem malo sposoditi temo: tudi sam planiram 2- do 3-dnevni izlet v Gardaland ter Benetke za prvomajske praznike, zanima me, kje je trenutno najbolj primerno parkirati avto pred vstopom v Benetke ter kakšen javni prevoz izbrati? Imejte v mislih, da bom imel zraven 4-letno hčerko. Hvala za nasvete!

DirkDiggler ::

Živ, planiram v soboto obiskati Benetke.
Kje se najbolj splača pustit avto - na parkiriščih po Benetkah ali pa da avto pustim na letališču in grem do Benetk z avtobusom ?

joze67 ::

johanblond ::

DirkDiggler je izjavil:

Živ, planiram v soboto obiskati Benetke.
Kje se najbolj splača pustit avto - na parkiriščih po Benetkah ali pa da avto pustim na letališču in grem do Benetk z avtobusom ?

Odvisno koliko ceniš tvoj čas (in tvojih sopotnikov).

Za enodnevni izlet (po možnosti z družino in otroki) je verjetno še najbolj smiselno stisnit zobe, se zapeljat do Tronchetto Parking Venezia, vreči na plano 25 € za cel dan, pustit avto v senci (ta vikend verjetno to ne bo tako pomembno) in biti ves dan brez skrbi. Kje drugje boš moral vseeno plačat (tudi ni poceni) in izgubljat čas s transferjem (tudi ni zastonj), .... da boš prišparal npr. 11 €.

kriptobog ::

DirkDiggler je izjavil:

Živ, planiram v soboto obiskati Benetke.
Kje se najbolj splača pustit avto - na parkiriščih po Benetkah ali pa da avto pustim na letališču in grem do Benetk z avtobusom ?


parkirisce Tronchetto. Od tam pa za nekaj eur z vlakcem v Benetke (par minut voznje).

DirkDiggler ::

Greva z boljšo polovico tako da preveliko jokanja ne bo :). Hvala za priporočila. Lp

FrRoSt ::

Če greš v Benetke za en dan, gre lahko tudi zelo na tesno, če se ne organiziraš in pripraviš dobro! ;)
Menda je najcenejša avtohiša v Benetkah Marco polo, takoj ko prideš po mostu v Benetke, no, malce kasneje, druga hiša desno! To je maksimalno, kar lahko prideš z vatom!! 5 ur parkiranja pride 20€! Rabiš nekaj ur, da počasi pogledaš in prideš do Markovega trga in nazaj, potem pa se nekoliko utrujen odpelješ nazaj proti Slo. Cene niti niso toliko zasoljene, kot bi si kdo mislil. Sicer pa lahko hitro nanese. Dve porciji špagetov, tri kave in tri kave nekaj čez 50€! V neki stranski ulici mimogrede in ne na soncu! :) Lahko vzameš tudi pice po kosih, in pijačo, se dobi ugodno. Kos pice cca 3,5€, pivo tudi... Za enkrat še ne smrdijo, bodo pa začele kmalu. Vožnja z gondolo pa ne vem točno, mislim da okoli 100€.

Druga varianta je, da prespiš še eno noč izven Benetk in se drugi dan ustaviš še v kakšnem outletu, če kaj potrebuješ. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Steinkauz ::

Jst sm parkiral tle:
https://www.google.si/maps/place/45%C2%...!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d45.486957!4d12.224956

60 centov na uro.
10 minut hoje do želežniške pol pa z vlakom.

nejc_nejc ::

Parking hiša pred mestom, ter z mestnim prevozom_ladico na glavni trg. Ko pešačiš ven je že dosti. Z "ladibusom", je fino, ker vidiš še drugo perspektivo.

Skyman ::

Koliko je cca cestnine do benetk?

Pithlit ::

Yohan del Sud je izjavil:

To je čisto lep enodneven izlet, izjemno veliko vidiš, četudi nisi navajen gledat. Samo pripravi se na turistično čežano, domorodcev je tam manj kot 5% ob lepem vremenu. In čuden vonj. Pa pazi se usranih golobov. Pa kovancev ne sprejemajo baje, samo papir. Ker itak tam ne košta nič manj kot 10 eur in zaokružujejo vse na 5. (ok, pretiravam, samo ne dosti).

Kavica za 1€? Aperol špric za 3€? Konkretno kosilo za dve osebi s pol litrčka belega 25€? Ne vem kje se vi potikate ampak Benetke sploh niso drage. Če je pa Marco za vas vse kar je v Benetkah vrednega videt, si pa zaslužite gužvo in smrad in ociganjenje. Ko Ančke kar lepo sprejemajo. Keš je keš.

Skyman je izjavil:

Koliko je cca cestnine do benetk?

Odvisno od kje do kje. Ampak nekih 10 evrčkov. Za bolj točno cifro greš pa lahko na stran avtovievenete pa si zračunaš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Skyman ::

Hvala za odg..Vrjetno se je uporabnik DirkDiggler zgubil iz sobotnega potepa po benetkah,ali pa je se kar nekje na colnu :D

delavec44 ::

mikhaair ::

Kje se najbolj splača pustiti avto za 4 dni? Gremo z vlakom napre.

no comment ::

Pithlit je izjavil:


Kavica za 1€? Aperol špric za 3€? Konkretno kosilo za dve osebi s pol litrčka belega 25€? Ne vem kje se vi potikate ampak Benetke sploh niso drage.

Tudi moja izkušnja. Gremo v Benetke za 3-5 dni vsaj vsake dve leti. airbnb je (za tako lokacijo) skoraj smešno poceni, pijača in jedača je večinoma cenejša kot v gostilnah v MB.

In če vidiš v Benetkah vse kar je za videt tam v enem dnevu... si itak Superman in ne rabiš plačat niti parkirnine.

delavec44 ::

Čisto resno vprašanje. Kaj vas pa tam tako privlači, da se vračate vsaki 2 leti?

Pithlit ::

no comment je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Kavica za 1€? Aperol špric za 3€? Konkretno kosilo za dve osebi s pol litrčka belega 25€? Ne vem kje se vi potikate ampak Benetke sploh niso drage.

Tudi moja izkušnja. Gremo v Benetke za 3-5 dni vsaj vsake dve leti. airbnb je (za tako lokacijo) skoraj smešno poceni, pijača in jedača je večinoma cenejša kot v gostilnah v MB.

In če vidiš v Benetkah vse kar je za videt tam v enem dnevu... si itak Superman in ne rabiš plačat niti parkirnine.

V enem dnevi sem jaz nardila 15km po unih mostovih gor pa dol. Ni variante da vidiš vse. Kje so šele otočki in podobne zadeve. En teden ni dovolj.

delavec44 je izjavil:

Čisto resno vprašanje. Kaj vas pa tam tako privlači, da se vračate vsaki 2 leti?

Jaz grem ene 4x na leto. :))

mikhaair je izjavil:

Kje se najbolj splača pustiti avto za 4 dni? Gremo z vlakom napre.

Pustiš na letališču. Lahko kje na obrobju Mestre če že hočeš dirt cheap al pa zastonj. Pa s taksijem/trolo do železniške.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

FrRoSt ::

Do Benetk je tudi lepa povezava z vlakom iz Trsta! Menda se voziš 2 uri v veno smer.... Praktično te pripelje v Benetke in imaš lahko še kakih 8 ur ali več za mesto. :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Pithlit ::

FrRoSt je izjavil:

Do Benetk je tudi lepa povezava z vlakom iz Trsta! Menda se voziš 2 uri v veno smer.... Praktično te pripelje v Benetke in imaš lahko še kakih 8 ur ali več za mesto. :)

Res je. Ampak tudi v trstu nimaš kje parkirat. Ajde, na barcoli (tam se skoraj vedno kaj najde, pa zastonj je) pa pol taksi.

Vlak je pa tm tm z avtocesto kar se evrov tiče.
Life is as complicated as we make it...

FrRoSt ::

Mislim da je 20€, celo povratna, kot je rekel sodelavec... Lahko te pa tudi kdo zapelje do Kopra, morda celo mimogrede... In lahko si utrujen do konca in na vlaku samo počivaš! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parking v benetkah

Oddelek: Loža
62105 (419) Solocen
»

Letališče Marco Polo - center Benetk

Oddelek: Loža
182572 (1527) UganiKdo
»

GoOpti izkušnje

Oddelek: Loža
234689 (1883) Invictus
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922839 (17838) Karaya 52
»

Kako iz letališča v Benetkah v Ljubljano?

Oddelek: Loža
179516 (8689) darkolord

Več podobnih tem