» »

Je UPS rešitev?

Je UPS rešitev?

Kovalchuk ::

Živjo,

stricu je zadnjič spet skurilo Siolov modem. Kot izgleda, ni udarilo po štromu, ampak po UTPju. Njegova hiša je namreč zadnja v vasi in zmeraj kadar je kakšna nevihta (beri: strele), pa tudi če ne useka strela kje blizu njega, dobi njegova hiša očitno take sunke, da mu skuri opremo (mu je skurilo tudi že mrežno kartico).
Siolovec mu je ob zamenjavi opreme namignil, da bi UPS rešil ta problem. Zanima me, ali imajo vsi UPSi prenapetostno zaščito po defaultu, ali le tisti z "višjo" ceno? Je v prenapetostno zaščito vključen samo štrom ali tudi internet linija (slednje bi stricu najbrž rešilo težavo)? Ali je UPS res rešitev - skrbi me namreč, da ne bi ob takih sunkih tudi UPS skurilo in bi bil ves trud zaman?

Hvala za kakršnekoli nasvete
Uroš

MIHAc27 ::

UPS ublaži zamo napetosti na ELEKTRIČNI LINIJI. Tako da po telefonski mu bo še naprej lepo kurilo modeme in mrežne kartice.
Obstaja pa protinapetostna zaščita tudi za telefonsko linijo. Če nabavi to, in en razdelilec z varovalko.... bo že kar dobro.

ZoroX ::

Poglej za kombinirano zaščito, npr. Belkin (F9M823de2M), ki ščiti adsl vhod in 220V linijo.

Netrunner ::

MIHAc27 je izjavil:

UPS ublaži zamo napetosti na ELEKTRIČNI LINIJI.


Moj APC UPS ima 2 lan priključka preko katerega imam priključen internet. Verjetno nista tam samo za lepo videt ampak služita temu namenu ...ali se motim?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kloko ::

the-uros, ti imaš pač UPS, ki ima vgrajeno dodatno opremo, prenapetostno zaščito za mrežni priključek. To ni vgrajeno v vsakem UPSu, niti ni to njegova primarna funkcija.

L.p., Kloko

Kovalchuk ::

Živ,

še dodatna informacija. Sem govoril z njim in je rekel, da je dejansko protinapetostno zaščito imel, nekaj v tem stilu (Mimovrste), torej samo direkt na vtičnici + vhod za en utp in izhod za utp. In je rekel, da mu je tudi to skurilo. A je možno, da je ta stvar bila "prešvoh" in bi recimo Belkin (F9M823de2M), ki ga je ZoroX predlagal, deloval?

francek1 ::

Belkin bo zagotovo rešil težavo. Sem imel enake probleme(zadnji v liniji) in me je Belkin rešil skrbi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera prenapetostna zascita

Oddelek: Kaj kupiti
52656 (1918) brodul
»

Crknjeni zvočniki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191613 (1055) HyperKiller
»

Prenapetostna zaščita Vs. UPS?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
103228 (2755) Mr.B
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305398 (4525) Tomson
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638606 (7008) AngelOfDeath

Več podobnih tem