» »

"Zunanji" napajalec za mini ITX

"Zunanji" napajalec za mini ITX

matobeli ::

Lep pozdrav
Najprej moja konfiguracija:
Zotac mini ITX plata z eno PCIe grafično
775 procesor
2.5" disk
Thermaltake Element Q z 200W SFX napajalcem (preden kdo vpraša, ja dovolj je močen)

Problem je ker se vse stvari preveč grejejo -proc je direktno pod napajalcem, zato bi rad napajalnik dal iz ohišja, velik je kot malovečji laptop napajalnik, da lahko vgradim večji hladilnik za proc.

A je varjanta da v napajalniku združim vse 5V in pa 12V izvore (je mogoče zraven še 3.3V?), potem pa jih pripeljem po enem 3 (oziroma 4) žilnem kablu v PC, kjer bi jih pa ponovno razdružil na primerne konektorje?

Oziroma me bolj to zanima če kaj takega že obstaja, da se ne bom mučil z vsemi kabelčki in konektorčki,...

Ali pa če ima še kdo drug kakšno dobro idejo.

Invictus ::

Kupi večje ohišje. Dolgoročno cenejša rešitev :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

ah dej no dej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

klinker ::

Da mas napajalnik not je po moje le +, saj ti njegov vent odvaja toploto z ohisja. Raje si poglej za kak low profile cooler, obstajajo manjsi in boljsi od originalnega. Pa za airflow tudi poskrbi...razni kabli po celem ohisju samo ovirajo pretok zraka...kak dodaten vent, ce je mozno, ipd.

gendale ::

drgač sem tud že videl napajalnike, ki počnejo točno to kar bi ti rad - večina ga je zunaj ohišja, tko da ti ne greje pcja

je pa to men ful grdo, tko da se nisem preveč poglabljal

pa še dragi so ponavadi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

misek ::

matobeli, uporabi picoPSU DC-DC pretvornik in zunanji adapter.

matobeli ::

sem jih ravno gledal, ampak je problem ker je najmočnejši 200W, pa še ponavadi imajo samo za na matično priklop, jaz bi imel še 5.25 enoto priklopljeno. Pa še cenovno je takoj 40€, potem pa še 12V izvor ene 30€ oziroma več.

Bom verjetno nekaj sam preuredil 8-)

zbiram pa kakšno idejo za nek "low profile" hladilnik. nimam pojma kaj naj kupim, bo pa karkoli bom kupil verjetno OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

misek ::

Torej ti bi rad napajalnik prestavil izven ohišja? Potem pa ja kar uporabiš ustrezne podaljške za kable - obstaja tudi za ATX power.

gendale ::

misek je izjavil:

matobeli, uporabi picoPSU DC-DC pretvornik in zunanji adapter.

točno tega sem jaz gledal (sicer na eni evropski strani, če se prav spomnim), ko sem par let nazaj delal htpc

ampak na koncu je bila cena za to + mini itx ohišje imo preveč navita

sem raje kupil eno manjše normalno ohišje + en poceni lc power s 140mm ventilatorejm

med gledanjem filmov je bilo to neslišno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

klinker ::

matobeli je izjavil:


zbiram pa kakšno idejo za nek "low profile" hladilnik. nimam pojma kaj naj kupim, bo pa karkoli bom kupil verjetno OK.


Kozuti
Shuriken

Mesar ::

ali pa si kr sam narediš ohišje sej ni tok težko... če ne znaš z ničem drugem lah tut s kartona... greš v tuša pa vprašaš če majo kake kartonaste škatle viška p doma vse povrsti v škatlo zmečeš, narediš lukne za kable pa je to to.

če bi rad šel korak dalje pa še kupiš papir za zavijanje daril pa vse skup mau oblepiš... pa dobiš krasen izdelek!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

zavajon ::

Kupi tak kabel (ali dva, če ni dovolj dolg), pa ga spelji izven ohišja do napajalnika.

matobeli ::

ja sej, nisem hotel cele banane vozit od ohišja do napajalnika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte GA-J1900N-D3V, kakšen napajalnik ???

Oddelek: Strojna oprema
121591 (1258) moat
»

Katero malo mAtx ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
183248 (2992) opeter
»

PicoPSU oz. nekaj pod 150W

Oddelek: Kaj kupiti
191905 (1281) veqlargh
»

Mini server (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6510563 (8613) Dr_M
»

Najmanjši napajalnik - picoPSU

Oddelek: Novice / Modifikacije
446223 (2365) floyd1

Več podobnih tem