» »

Prenapetostna zaščita!!

Prenapetostna zaščita!!

racunalnicar ::

Pozdravljeni!!

Kupil sem nov računalnik z vso opremo, zato nameravam kupiti prenapetostno zaščito.
Rad bi, da ima nekje 6 vtičnic za elektriko, zaščito za navaden telefon in ZAŠČITO NA ADSL. Uporabljam internet od Siola brez navadne vtičnice za telefon, zato rabim zaščito za ADSL linijo - malo širši kabel kot za telefon.
Zanima me, katero zaščito naj kupim. Zelo lepo bi prosil za kakšne linke.

Za odgovore se lepo zahvaljujem.

lasse007 ::

Po moje bi bila ta prava zate:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Belkin so kvalitetne prenapetostne zaščite pa pred kratkim se je cena precej spustila.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

maticm ::

Jaz ve bolj in bolj razmišljam o nabavi enega poceni UPSa

bluefish ::

Da, tudi sam priporočam Belkin. Kar pa se tiče UPS-a - tisti bolj poceni so precej vprašljiv nakup.

racunalnicar ::

lasse najlepša hvala. Kar tega bom vzel, ker je še poceni.
Glede UPS pa živim v vasi, vendar elektrike zmanjka zelo poredko, tako da ga ne rabim - mogoče ko bodo kaj cenejši.

NAJELPŠA HVALA!!

ant ::

jaz sem tudi kupil belkina, ampak ne računam na to, da bi prenesla udar strele. bolj mi je pomembno kritje do 50.000 evrov, saj imam gor priklopljen tako laptop kot lcd tv.

je pa fajn saj ima doživljensko garancijo.

LP

misek ::

bolj mi je pomembno kritje do 50.000 evrov, saj imam gor priklopljen tako laptop kot lcd tv.

Si prebral ves droben tisk? Moraš vedeti, da naprave s časom izgubljajo na vrednosti in bo vse skupaj vredno samo nekaj EUR. Pa poslati moraš zadevo k Belkinu, kjer oni ocenijo vrednost itd. itd. Ni tako rožnato, kot piše. Je pa to samo moje mnenje. Morda se motim...

kranjskijože ::

ja prav imaš misek firma ki izdeluje prednapetostne zaščite se glede kritja stroškov zelo zelo zaščiti tako da si sploh ne predstavljate. V drobnem tisku piše vse in mislim da ga ni proizvajalca ki ti bi povrnil denar če se kaj zgodi. So pa te nesreče tako redke da, je vprašanje če se sploh splača dati 30€??? Ne vem to je samo moje mnenje

misek ::

So pa te nesreče tako redke da, je vprašanje če se sploh splača dati 30€??? Ne vem to je samo moje mnenje

A misliš 30 EUR za zaščito? Po mojem se vseeno splača. Ti vsaj manjše špice prenese, ki jih v teh poletnih nevihtah ni malo. Da pa ti strela udari direktno v kabel (elektrika, ADSL, kabelska TV) pa po mojem ni zaščite, ki bi to prenesla. Vsaj ne v tako kompaktni verziji za domačo uporabo.

neres ::

bolj mi je pomembno kritje do 50.000 evrov, saj imam gor priklopljen tako laptop kot lcd tv.

Si prebral ves droben tisk? Moraš vedeti, da naprave s časom izgubljajo na vrednosti in bo vse skupaj vredno samo nekaj EUR. Pa poslati moraš zadevo k Belkinu, kjer oni ocenijo vrednost itd. itd.

Ja, in tebi se to ne zdi logično? A naj ti oni kar verjamejo na besedo in ti nakažejo 50k €?
Edino pošteno je, da ti izplačajo toliko kot je bila oprema vredna ob času nesreče oz. da ti zamenjajo z ekvivalentno opremo.

Ted ::

Tole z vračilom škode je bedarija. Je bolj pametno plačati zavarovanje kot pa opremo pošiljati na Nizozemsko in imeti malodane odvetnika da jim iztrgaš kak evro. Jaz bi kupil kar cenejšo Iskro za manjši sistem, kaj večjega bi pa gotovo zavaroval. Je pa odvisno od lokacije do lokacije in tudi od interne napeljave kako je omrežje občutljivo. Mi v 15 letih nismo imeli enega indirektnega udara strele po omrežju (je pa kdaj zmanjkalo elektrike) tako da o teh zadevah ne rabim razmišljat. Je pa res da preventivno ob nevihtah zadeve izklapljam.
Mah...

racunalnicar ::

Sej pr nas ne zmanjka elektrike skor nikul, tut v omrežje strela še ni udarla. Sm kr mam računalnik in opremo za 2000€, sm si raj kupu še zaščito, da ponoč bl mirno spim. Tut jst ob nevihtah in grmenju izklapljam računalnik.

sloxl8 ::

...da izkoristim temo.

Pred časom sem kupil prenapetostno zaščito, nanjo priklopil tako elektriko kot tudi telefonsko linijo, nakar se je internetni prenos drastično zmanjšal, vsake toliko časa pa je povezavo s strežnikom prekinilo. Imam pa Callisto ADSL modem.

Zadevo sem reklamiral, podjetje (iz SLO), ki prenapetostno zaščito proizvaja, mi je sporočilo, da so morali pravilno nastaviti kapaciteto, kar naj bi bilo vzrok za slabe prenose in prekinitve, vendar zadeva še vedno ne deluje kot bi morala.

Torej, moje vprašanje je, katere znamke/tip prenapetostno zaščito uporabljate za ADSL modem?

misek ::

Jaz imam Belkin "SurgeMaster" F9M724de2M. Je pa stala 3x več kot sedaj...

Tomson ::

Sem sam imel isti problem z Belkinom, nato so mi na Telekomu zatrdili da ne rabim za ethernet nobene zaščite ker imajo vse kable pod zemljo in ni popolnoma nobenega straha.

Sicer pa imam od nekaj dni nazaj slabo mnenje o prenapetosnih zaščitah. V nedeljo je namreč bila nevihta, računalnik imam priklopljen na najdražjega Belkina (Gold edition) in ob prvi streli za sekundo zmanjka toka, pride nazaj in adijo matična plošča ter DVD-RW pogon. Varovalka na Belkinu ni šla in spet gorijo lučke zaščita prižgana.

Je sicer vprašanje kaj bi bilo če zaščite ne bi bilo, sam glede na to da je strela verjetno udarila daleč, daleč in je samo malo močan sunek toka prišel nazaj sem rahlo razočaran nad Belkinom.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

misek ::

Tomson, zakaj misliš da je bila kriva prenapetostna zaščita? Če pa si napisal, da je zmanjkalo elektrike? Saj zaščita nima aktivnih elementov.

kronik ::

Tudi jaz sem si nabavil vse te prenapetostne vtičnice in APCjev UPS. Nekje sem prebral, da bi moral biti kabel ZA zascito dolg vsaj 7m - zaradi reakcijskega casa.

Ted ::

Mojemu kolegu je (kljub Belkinu) skurilo telefon. Belkin očitno le drago prodaja svoje ime na našem tržišču, dajte raje Iskro kupit :) .
Mah...

Tomson ::

Belkin bi naj uravnaval nihanje elektrike, se pravi če pride nazaj premočan sunek bi ga naj uravnal. In ga ne!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

aljazh ::

Belkin bi naj uravnaval nihanje elektrike, se pravi če pride nazaj premočan sunek bi ga naj uravnal. In ga ne!

Malo morgen. Pri nihanju napetosti lahko pomaga samo dober UPS, najbolje line-interactive izvedba.

hacker05 ::

Sam imam doma belkin zaščito za ADSL modem in router. Zadeva je kar se tiče zaščite totalno v riti, se pravi zaščiti bolj malo oz. nič. Meni je router in modem skurilo že dvakrat. Je pa kar se tiče povračila stroškov tako, da moraš napravo, ki ti je skurilo poslati na pooblaščeni servis, oni ti izdajo potrdilo da je naprava skurjena oz. če je mogoče se jo popravi in račun, njihovo izjavo, obrazec od belkina, zaščito in skurjeno napravo(če se ne da popraviti) pošlješ na belkin oz. na neko našo firmo in oni pošljejo naprej - TO MORAŠ IZVESTI V ROKU 14 DNI OD DOGODKA. Nakar ti po določenem času pošljejo novo zaščito belkin in denar nakažejo na račun ki si ga podal v obrazec. Tako so naredili v mojem primeru.

bajsibajsi ::

edit: narobe tema, sry

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

HI
Sam imam prenapetostne zaščite Iskra Zaščita. To imam na audio opremi, za računalnik pa obvezno UPS, saj UPS ni samo, če ti zmanjka štroma, velikokrat prepreči kakšno skurjenje rečunalnika.
Pa še en link:
http://www.audio-kontakt.com/index.php?...
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Bramac ^^ ::

Potem so te zaščite bolj tko-tko? Ker doma razmišljamo o nakupu ene treh zaščit.. pa če pravite, da je skor isto ko nič, pol so te zaščite navadn bullshit.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Če prenapetostna zaščita res ne uravnava nihanje toka potem je zadeva popolnoma neuporabna. Če udari strela v bližini pride tako ponavadi samo do sekundnega izpada toka ki mu sledi kakšen močnejši električni udarec (nihanje). Če pa strela udari v hišo ne pomaga pa popolnoma nič. Skratka ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Vuli ::

Nam je enkrat pomagala zaščita, ko je udarila strela v sosednjo bajto.
Ampak je imel samo en vtič in na tisto si priklopil razdelilec. Se pa zmislim, da je imel 2 varovalki in tisti dan je stvar rešila TV in video, seveda je pa uni 2 varovalki skurilo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

neres ::

Glede Belkin zaščite in povračila škode: Ali lahko priključiš več naprav (preko navadnega razdelilca) na tako vtičnico in dobiš potem povračilo škode za vse naprave?

bluefish ::

Ne. Poleg tega je tovrstna uporaba odsvetovana. Sem tudi sam najprej razmišljal o nakupu zaščite z eno vtičnico, kamor bi potem priklopil navaden razdelilec. No, po premisleku in po iskanju mnenj naokoli, sem to zamisel opustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Vuli ::

Mi smo imel tako zaščito in pol razdelilec in gor pa tv in video. A je skurilo samo varovalki na zaščiti, tv in video sta delala naprej.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ted ::

Verjetno so te zaščite narejene za prenapetostne sunke od ene stopnje naprej. Ko gre pa za "manjša" nihanja pa lahko občutljive naprave skuri, varovalka pa ostane nedotaknjena. Kako potem dokazati da zaščita ni delovala pa ne vem :) .
Mah...

Tomson ::

Ted: Jup, mislim da bo nekaj takšnega, drugače si ne znam razlagat, da mi je plato in DVD-RW skurlo, ostale komponente ter LCD, tiskalnik, Z-2200, telefon pa deluje brezhibno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetostna zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
329943 (6352) St235
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714936 (11402) mojca
»

Zaščita mreže in tel. pred strelo...

Oddelek: Kaj kupiti
91708 (1555) Netrunner
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638599 (7001) AngelOfDeath
»

UPS in zaščita proti streli

Oddelek: Kaj kupiti
434154 (3288) jype

Več podobnih tem