» »

Katera prenapetostna zascita

Katera prenapetostna zascita

Death Paladin ::

Lep pozdrav,

zacelo se je poletje, cas zelo hudih neviht in udarov strele. Imam Bandridge prenapetostno zascito, pa sem zal ugotovil, da ni efektivna (kolegu je danes skurilo na identicni zasciti PC ter ADSL modem). Pa me zanima, ce se splaca kupiti kaj takega
To seveda mislim v nedirektnem udaru strele. Dovoljena energija je 2700 J, pa se mi vseeno zdi, da blisk vec kot krepko to preseze ? Ugotovljeno je bilo, da je glavni vzrok sunek skozi telefonski kabel za ADSL modem, ki je pravtako filtriran skozi zascito. Kaj predlagate ?
Zivimo v takem obmocju, kjer so take taksne nevihte zelo nevarne.

SurfMan ::

Nobena zaščita ne pomaga, razen kabel ven z vtičnice. Ti pa vseeno priporočam tega belkina. Zakaj? Zato ker res dobiš povrnjeno škodo. Meni je na njihovi zaščiti mrknil adsl modem in zvočna kartica in vso škodo so mi povrnili.

shadeX ::

pozdrav. bom kar tukaj vprašal ker se itak nanaša na isto temo.

Koliko so te zaščite sploh efektivne? A bo zadostovalo če kupim kaj takega?
http://www.mimovrste.com/artikel/215000...

Se spomnim nekaj let nazaj je stricu udarila strela in tudi če je imel to zaščito mu je skurilo TV, VCR , Satelitsko in vse kar je imel gor priključeno. Kaj je pol to če ne deluje vredu?

69charger ::

Te zaščite so bolj tko... Uporabne za stvari ki niso občutljive na nihanje napetosti. Računalnik ponavadi faše ne glede na zaščito ampak če imaš dobro zaščito ki ti krije škodo se splača(kot že omenjeno, Belkin za 60€, 3 leta povrnjene škode). Sploh pa še rajši zadeva useka v telefonski kabel oz. internet.

Nevem pa kako je z optičnim kablom oz. Telemach zadeva. Imam omarico za Telemach čez cesto pa me zanima če useka v omarico če lahko tudi meni potem kaj pokuri?

Ravnokar prihaja ena nevihta tukaj pa imam eno cheap protinapetostno zaščito za računalnik, ne upam imeti prižgano, bo še razdelilec prežgalo :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

gumby ::

Pri zaščiti glej edino to, kakšno garancijo dobiš za naprave, ki jih naj bi taka zaščita ščitila. Ostalo je bolj ali manj irelevantno.
my brain hurts

brodul ::

Ce mate optiko ni kaj skrbeti. Tudi strele ne marajo kaj prevec suhega stekla.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714935 (11401) mojca
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212123 (10479) revvs
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305394 (4521) Tomson
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636713 (4896) klemenSLO
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638599 (7001) AngelOfDeath

Več podobnih tem