» »

Tv lcd "brenči"

Tv lcd "brenči"

bauci ::

Imam LG lcd tv ( star cca eno leto), ki ko je vkljucen, čedalje bolj "brenči". To pomeni, da se sliši "brnjenje", ki zvečer skoraj preglasi zvok tv, ko je glasnost zmanjšana. Ali je tv zrel za servis ali za odpad?

Assass1n ::

Če imaš možnost, da na tv-ju daš brightness na 100% , na zunanji napravi(predvajalnik) pa na manj bo mogoče nehalo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

Junfr ::

vezje lcdja ti maha v slovo.

na servis z njim.

dela ::

Veliko LCD monitorjev in televizorjev brenči in piska že od nakupa, pa delajo leta in leta. Pravzaprav kar večina od teh, ki jih uporabljam ali sem jih uporabljal. Spreminjanje svetlosti pogosto pomaga. LED LCDji so po mojih izkušnjah bolj tihi.

fpbs ::

bauci je izjavil:

Imam LG lcd tv ( star cca eno leto), ki ko je vkljucen, čedalje bolj "brenči". To pomeni, da se sliši "brnjenje", ki zvečer skoraj preglasi zvok tv, ko je glasnost zmanjšana. Ali je tv zrel za servis ali za odpad?

Jaz bi ti svetoval, da tv čim prej odpelješ na servis. Ravno pri Goldstarih, to je sedanji LG, se je pred leti pri nekaterih modelih dogajalo, da so se v podobnem primeru, kot ti praviš zaradi slabega elektrolita v napajanju, dvignile praktično vse napetosti do višine, ko so bila praktično ogrožena vsa integrirna vezja v TVeju. Tako da je zaradi majhne začetne napake prihajalo do težkih okvar.

matonson ::

Moja(LG) brenči že od nove pa je že 4 leta stara. Sem pa včeraj, ko sem videl tole temo, povišal svetlost in je brenčanje nehalo.

king67 ::

fpbs je izjavil:


Jaz bi ti svetoval, da tv čim prej odpelješ na servis. Ravno pri Goldstarih, to je sedanji LG, se je pred leti pri nekaterih modelih dogajalo, da so se v podobnem primeru, kot ti praviš zaradi slabega elektrolita v napajanju, dvignile praktično vse napetosti do višine, ko so bila praktično ogrožena vsa integrirna vezja v TVeju. Tako da je zaradi majhne začetne napake prihajalo do težkih okvar.


Pa ti res misliš, da se ni od časa Gold Star-a pa do danes vsaj 5x kompletno spremenila tehnologija proizvodnje tv-jev? In tudi če bi res imeli to sistemsko napako, bi jo 10+ let vlekli s seboj? Ne, no...

lp,
king67

fpbs ::

Hotel sem samo povedati, da iz majhne napake lahko nastane velika, in če je tako glasno brnenje, da že preglasi zvok,in se še stopnjuje, je najboljša rešitev, da gre TV na servis. Drugače pa ne glede na tehnologijo, so elektroliti še vedno šibka točka, kar mislim, da je tukaj verjeten vzrok napake.

king67 ::

Se strinjam.

lp,
king67

Janac ::

The company was originally established in 1958 as GoldStar, producing radios, TVs, refrigerators, washing machines, and air conditioners.[4] The LG Group was formed through the merger of two Korean companies, Lucky and GoldStar, from which the abbreviation of LG was derived. The current "Life's Good" slogan is a backronym. Before the corporate name change to LG, household products were sold under the brand name of Lucky, while electronic products were sold under the brand name of GoldStar (Hangul:??). In January 2009 LG was able to buy the domain name LG.com, for a price reportedly to be more than $100 million, placing it among the companies who own their two letter brand's domain name.[5]
In 1994 GoldStar gained sponsorship from The 3DO Company to make the first 3DO Interactive Multiplayer. In 1995, GoldStar was renamed LG Electronics.

LG Electronics @ Wikipedia

bauci ::

Hvala za odgovore. Sem malo zmanjsal svetlost oz. nastavil Energijsko varcnost na najnizjo stopnjo in brencanje je prenehalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492610 (1954) Damiani
»

BenQ prevzema Siemensov oddelek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
224692 (4045) M-man
»

Logično pojasnilo ??

Oddelek: Loža
181907 (1431) Matev
»

Novi ATi Catalyst gonilniki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382241 (2241) JLP
»

Kolko elektrike žerejo naše mašine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121405 (1110) Kaboom

Več podobnih tem