» »

Kolko elektrike žerejo naše mašine?

Kolko elektrike žerejo naše mašine?

|GrEgOr| ::

Danes sem v Večerovi prilogi prebral, da bi naj povprečen račuanlnik s 17 inčnim monitorjem skuro za 700 W eletrike!
Samo to mi ne gre ravno najbolj v glavo...(kaj pac morem je bolj trda :))
Po moji logiki lahko računalnik skuri tolk elektrike kolk ma močan napajalnik (200, 235, 300 W) plus monitor(cca 100W) in ostale naprave ki so priključene posebej, ne preko napajalnika.

asPeteR ::

Monitor skuri dosti več!

roscha ::

Pretiravanje! Računalo "žre" maksimalno toliko kot je deklariran napajalnik (npr. 300W) ampak v ekstremu. Ponavadi precej manj. Na oko recimo 100 - 150W. Monitorji pa tudi tam nekje 100W. Sem zaradi firbca pobrskal za moje "čudo" NOKIA 447Xi --- 110W. Torej summa summarum 200 -250 W pa še malo rezerve recimo 350W. Se pravi pol manj kot nakladajo v Večeru. Sami tiskalniki so precej nepotratna zadeva, če niso laserski! Buble(ink)-jeti recimo enih 50-100W (pretiravam), laserski pa tja do 1kW (spet pretiravam), ampak računaj koliko časa na dan tiskaš...

Povzetek: pretiravanje!

Sergio ::

itak... že število 350W je pretiravanje, saj nimaš cel dan vžgan monitor ter furaš SETI.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

|GrEgOr| ::

no saj se je me ni tud zdelo da je 700 W veliko veliko pretiravanje!

Matek ::

Mater, uni v Večeru, ki delajo rubriko računalništvo pa res nimajo pojma. Sem že večkrat prebral kake LOL izjave.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

R0K ::

a pa obstaja kakšen program, ki ti izračuna porabo elektrike ?? čeprav je malo možno da obstaja....

...meni pa žre moj ekran (LG flatron 795) "žre" mi pa 105W v normalni uporabi, in 3W ob ugasnjenem monitorju čeprav nevem zakaj ?!

krucymucy ::

ja mal ti porabi tud v stand-by!!! Del vezja, ki čaka na to da dobi signal iz grafične tud neki malga kur - mal pa še Ledica :D

TESKAn ::

Za porabo - dob si eno tistih zadevc, k jih daš med vtičnico pa napajaln kabl...pa ti gor šteje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Spajky ::

Evo nacin, ce nimas tokometra (univerzalca): izklopis vse porabnike v stanovanju /ne pozabi pol hladilnika in skrinje nazaj vklopit, cene bo poplava :-)) / pol pa gres do stevca in presteje obrate tiste ploscice z rdeco crto v dolocenem casu: 1 obrat je cca.85W na minuto /2 obrata v minuti=170; en obrat na 2 minuti pa 42,5W itd/ pa si preracunaj koljk ti pije v raznih rezimih dela! Navedeni postopek je zelo koristen za fizicno kondicijo, se posebej, ce je stevec v pritlicju, tvoje stanovanje pa v petem nadstropju.. :-) .. 8-)

KamikazA ::

Po mojih meritvah okoli 150W.

Za neko normalno konfiguracijo je že 350W prevec.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

CaqKa ::

meni je tudi se zdelo tisto fejst pretiravanje.... sem oceta vprasal pa je tudi rekel da napajalnik ponavadi ne porabi take moči kot piše na njem... ker imam 24/7 prikloplen racunalnik me je seveda zaskrbelo... no monitor pa verjetno okrog 70W.. imam sicer 17" iiyamo...ah... kot je že en rekel ve veceru vcasih v racunalniski rubriki take kvasijo da jih še ********* s svojimi izpadi ne pelje na malo potrebo

Kaboom ::

rešeno po hitrem postopku:

Monitor GoldStar Studioworks 56i, 15", star 6 let
11,5W - standby ali samo v vtičnici
55W - črna slika
65W - bela slika

Externi modem US Robotics 56k Sportster Flash
5,7W - napetostni adapter
9W - normalno
10,3W - na internetu

Računalnik (800MHz Duron, 200W napajalnik, 10GB IBM HDD, Disketnik, CD-ROM, 2 grafični (ATI Rage Pro + Kyro 2-4500), TV Tuner)
11,5W - samo v vtičnici
69W - brez OS
74W - v WinXP
80W - CPU full load
92W - vse full load (CPU, GPU, CD-Rom (glasba), floppy, HDD)


(izmerjeno po P=U*I metodi)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba elektrike računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611377 (9288) Spajky
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13733245 (26794) oemdzi
»

Obremenjenost Vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5220803 (19904) AngelOfDeath
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
209006 (8323) gumby
»

Elektrika?

Oddelek: Loža
422933 (2159) Kaboom

Več podobnih tem