» »

Man vs. dog posledice

Man vs. dog posledice

ProGo ::

Hipotenuzno vprašanje:

Če se mi v kakšnem parku približa pes, ki me je zamenjal za mačko ali kak drug plen in ga malo pošpricam s solzivcem, ali ima lastnik kakšne pravne temelje za kakšno odškodnino?
In obratno, ali imam jaz kakšne pravne temelje proti lastniku? (strah etc...)

Ker mi tole "saj ni še nobenega ugriznil" gre že konkretno na živce. Kot če bi jaz se začel dreti na lastnika in se bi delal kot da ga bom udaril, pol pa zadnji hip ustavim gib udarca in rečem: " ne se bat gospod, veste, nisem še nobenega udaril. pa lep dan še naprej!"
  • predlagal izbris: Urc ()

Aston_11 ::

Poškodoval si njegovo stvar.

ABX ::

Psi čutijo strah in se spravijo na tiste ki lahko.

Don't be a pussy.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

innerspace ::

Pes brez nagobcnika nima v parku kaj iskati. Sploh ne brez stalnega nadzora in blizine lastnika.

Ce te napade, se seveda zavarujes.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

urosz ::

pustiš da te napade, upaš da preživiš, potem pa iztožiš konkretne vsote denarja. ruski stil (le da se tam mečejo pod avte, ne pod pse) :D

mtosev ::

innerspace je izjavil:

Pes brez nagobcnika nima v parku kaj iskati. Sploh ne brez stalnega nadzora in blizine lastnika.

Ce te napade, se seveda zavarujes.
zanimivo v mariborskem parku so vsi psi brez nagobčnika tak da
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gendale ::

pošpricaš in greš

zihr te ne bodo policaji iskali po celem mestu :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

DimmniBurek ::

Pošpricaš oba, po možnosti prej kot te vidi v fris :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

ProGo ::

Pašpricamo pa hremo. :)

Samo vprašanje ostaja. Pravne posledice za enega ali drugega. Ima kdo kako izkušnjo z obnašanjem policije v podobnih primerih?

jype ::

Priče imej, da je bil pes odvezan in da se ti je približal sam od sebe. To je dovolj, da po nekaj letih ti dobiš tožbo.

Odgovorni lastniki svojih psov ne spuščamo med psihopate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pirat ()

;-) ::

Mene zanima kaj manjka slovenščini pri naslovu teme da je treba uporabit angleščino.

WizmoTo ::

Po zakonu moraš pustiti, da te ugrizne (=ga ne smeš poškodovati). Potem pa k zdravniku, prijava lastnika in čakanje na pravico. Neodvisno od tega lahko še civilna tožba.
Nagobčnik je bojda obvezen samo za kategorijo "nevarnih" psov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WizmoTo ()

Invictus ::

Vsi psi morajo biti na javnih mestih na vrvici. Tako da ni možnosti da bi se ti kak pes nenadzorovano približal. Razen seveda če je spuščen. Potem je pa to odgovornost lastnika.

Sicer je pa za to druga tema.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Priče imej, da je bil pes odvezan in da se ti je približal sam od sebe. To je dovolj, da po nekaj letih ti dobiš tožbo.

Odgovorni lastniki svojih psov ne spuščamo med psihopate.



Zelo prijazno od njega.

Vanquish ::

pes mora bit na vrvici, ce ni lahko poklices policijo kolikor vem in dobi lastnik kazen.

Ne kaznuj psa, ce je lastnik tele!

Mehmed ::

WizmoTo je izjavil:

Po zakonu moraš pustiti, da te ugrizne (=ga ne smeš poškodovati).


Neumnost.
Imas vso pravico odvrnit napad od sebe ali pa koga drugega.

FlyingBee ::

DimmniBurek je izjavil:

Pošpricaš oba, po možnosti prej kot te vidi v fris :D


super, me je nasmejalo

Mene pa zanima, če je na vrvici in te ugrizne ali ni to isto kot če ni na vrvici in te ugrizne. A je lastnik kriv v obeh primerih? Bi moral on ali jaz predvidevati, kdaj in kakšnega človeka bo njegov ljubljenček rad ugriznil? Kako dokažem, da pes ni bil na vrvici, če ni prič ali če se jim ne da čakat na policaje? Kako zadržim lastnika dokler ne pridejo policaji, da še jaz ne dobim kakšne kazni? ... point je, da je koncept zgrešen in ni rešitve

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Psi ne smejo gristi ljudi. Ne vem kje je tukaj logika, da če je pa na vrvici, pa lahko ???? Pa kaj vi kadite ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kaboom ::

ProGo je izjavil:

Hipotenuzno vprašanje:

hipotenuza = kvadratni koren (a^2 + b^2)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

FlyingBee ::

Invictus, ne razumeš retoričnih vprašanj,a, champ?

bistvo je, da je lastnik psa, ki se zaganja v ljudi, motena osebnost, če to prenaša oziroma dopušča, ko se že vidi, da se to redno dogaja ... izgovor "saj še ni nobenega ugriznil" je zelo beden in še bolj podkuri možno žrtev

Zgodovina sprememb…

Tomas 33 ::

Ne vem, zakaj kar na enkrat takšen strah pred psi.

Koliko komentatorjev v dveh temah je pes že dejansko napadel, ter koliko od teh je imelo resne posledice.

Večinoma se pes zakadi proti človeku ter laja, ugrizne pa ne (kot gostilniško prerivanje, kjer gre zgolj za preverjanje moči).

So določene ogrožene skupine (poštarji), ki se pripeljejo na dvorišče z mopedom ali kolesom, so v uniformi, pa še verjetno kdaj zdražijo psa, ko nihče ne gleda.
V glavnem pa so napadi, ko se pes zakadi v mamco na biciklu, pa ta pade in jo je kao pes napadel in močno poškodoval (zgodba mojega kolega).
Ja, pa že vse življenje živim s psi, pa so me že večkrat ugriznili (domači v igri ali v zanosu, pa tudi enkrat en tuj) pa ploh ni bilo panike.


p.s.: Za vse junake, ki bi z nožem v glavo, solzivcem in podobnimi načini reševali problem. V tem trenutku pes dojame da je napaden in se bo branil z vsemi sredstvi.

FlyingBee ::

Tomas 33, zanesen in zamegljen lastnik psov, ravno tako mišljenje je napačno

jype ::

Lastnik mora poskrbeti, da to take situacije ne pride. Vse ostalo je ena sama megla.

Oberyn ::

Tomas 33 je izjavil:

Ne vem, zakaj kar na enkrat takšen strah pred psi.

Koliko komentatorjev v dveh temah je pes že dejansko napadel, ter koliko od teh je imelo resne posledice.

Večinoma se pes zakadi proti človeku ter laja, ugrizne pa ne (kot gostilniško prerivanje, kjer gre zgolj za preverjanje moči).

So določene ogrožene skupine (poštarji), ki se pripeljejo na dvorišče z mopedom ali kolesom, so v uniformi, pa še verjetno kdaj zdražijo psa, ko nihče ne gleda.
V glavnem pa so napadi, ko se pes zakadi v mamco na biciklu, pa ta pade in jo je kao pes napadel in močno poškodoval (zgodba mojega kolega).
Ja, pa že vse življenje živim s psi, pa so me že večkrat ugriznili (domači v igri ali v zanosu, pa tudi enkrat en tuj) pa ploh ni bilo panike.


p.s.: Za vse junake, ki bi z nožem v glavo, solzivcem in podobnimi načini reševali problem. V tem trenutku pes dojame da je napaden in se bo branil z vsemi sredstvi.

Ja evo, tole je pa poučna zgodba. Če te pes napade, je to normalno, ne paničari pa jokaj. Jamrajo itak samo pusiji, brazgotine so pravemu moškemu samo v ponos, po par deset letih se pa tudi poškodovani živci obnovijo, da lahko spet kakšen prst uporabljaš. Pa bakica, da že od ušivega padca s kolesa dobi poškodbe? Sramota, naj se gre učit od kaskaderjev.

Vice ::

ProGo je izjavil:

Hipotenuzno vprašanje:

Če se mi v kakšnem parku približa pes, ki me je zamenjal za mačko ali kak drug plen in ga malo pošpricam s solzivcem, ali ima lastnik kakšne pravne temelje za kakšno odškodnino?
In obratno, ali imam jaz kakšne pravne temelje proti lastniku? (strah etc...)

Ker mi tole "saj ni še nobenega ugriznil" gre že konkretno na živce. Kot če bi jaz se začel dreti na lastnika in se bi delal kot da ga bom udaril, pol pa zadnji hip ustavim gib udarca in rečem: " ne se bat gospod, veste, nisem še nobenega udaril. pa lep dan še naprej!"


Glede na to, da je na to temo odprtih kar nekaj tem na tem portalu in ni potrebno še eno in isto razglabljanje v novi, bi izrecno tebi priporočal, da tega ne storiš, saj glede na to, da očitno ne znaš brati, še manj pa navodil na solzilcu, bi po vsej verjetnosti solzivec spustil sebi v ksiht >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Tomas 33 ::

Se strinjam, da mora lastnik poskrbet, da njegov pes ne ogroža okolice.
Hočem pa poudarit, da so zgode o napadih velikokrat močno pretirane.

Kot ta iz letošnje pomladi: Maček pokončal kolesarja; pa je šlo le za to, da je kolesar ob srečanju z mačkom, padel in žalostno zaključil življenjsko zgodbo. In verjetno se bo strinjala večina, da ga ni pokončal zverinski maček, ampak splet nesrečnih okoliščin.

WizmoTo ::

Mehmed je izjavil:

WizmoTo je izjavil:

Po zakonu moraš pustiti, da te ugrizne (=ga ne smeš poškodovati).


Neumnost.
Imas vso pravico odvrnit napad od sebe ali pa koga drugega.


In kako ga boš odvrnil, brez da bi psa poškodoval ?

Če ti vlomilec pride skozi okno, ga moraš lepo pustiti (lahko pa ga skozi pogovor poskušaš odvrniti!), da ti posili ženo, fenta froca, in ti ukrade HD, potem pa ga lahko prijaviš na policijo. Ča ga potisneš skozi okno, da si zlomi nogo, boš nagagal. Najprej kazensko zaradi poskusa uboja, pa še civilno te bo iztožil zaradi strahu in mokre trave. Tako je pač v tej državi.
Če ti cigoti zavzamejo stanovanje, misliš, da jih smeš vreči ven s silo ?

Vice ::

Narobe, pokončalo ga je kolo, saj je bil največji faktor za tragično poškodbo. Maček ima manjši faktor kot kamen.

first_line ::

Jaz sem enkrat dal krila za cca 5 meterski polet eni čivavi (oziroma podobno), ker mi je lajajoč prišel v fizični kontakt.
Pogled lastnice je bil ubijalski a moj povratni ji je jasno dal vedeti da ji bojo cucka samo še na gastroskopiji spravili iz prabavnega trakta.

Lastniki psov so vsi umsko moteni ko svojo golazen spravljajo med ljudi. Naj svoja intimna čustva do živali skrivajo za svojimi štirimi stenami, ne pa da ta golazen taca po mojih hlačah s svojimi usranimi tacami.

FlyingBee ::

+1 first line, samo kaj pa če bi bil to 40 kg rotweiler?

energetik ::

Potem je dobro imeti pri roki tole:

jype ::

To bo eskalacija! Vi boste kupl boljše spreje, mi pa boljše pse!

http://www.policek9.com/html/introducin...

Mesar ::

Ja itak, večina tako ali tako ni sposobna psa zdresirat do te mere. Zato pa letajo ti psi vse okoli, cvilijo ali pa napadajo iz strahu.
Your turn to burn!

jype ::

Tisti, ki je sposoben tako vzgojiti psa je dovolj odgovoren, da ga je sposoben tudi privezati na povodec.

first_line ::

jype je izjavil:

To bo eskalacija! Vi boste kupl boljše spreje, mi pa boljše pse!

http://www.policek9.com/html/introducin...


Nu tu je lepa izjava nadebudnega lastnika psa, fino pokaže zakaj jih imajo. Sploh če bi bili res kakšni ljubitelji živali, psa ne bi zapirali med štiri stene in ga puščali samega doma.

Meizu ::

Bemti, pa če se ni tovrstno debato o psih dalo skozi na STju že več stokrat.

Če vas je tako strah okolice, pa sploh ven ne pejte. Ostanite doma in poslušajte muziko. Ko hodiš po cesti obstaja tudi šansa, da s strehe pade kakšen kamen in vas pošteno zmaliči. To pa ni problem vreden debate?

Že veliko let imam stike s psi, tako svojim kot s psi prijateljev in zavraga - ne spomnim se, kdaj me je kakšen ugriznil. Če me sploh je.

first_line ::

Meizu je izjavil:

Bemti, pa če se ni tovrstno debato o psih dalo skozi na STju že več stokrat.

Če vas je tako strah okolice, pa sploh ven ne pejte. Ostanite doma in poslušajte muziko. Ko hodiš po cesti obstaja tudi šansa, da s strehe pade kakšen kamen in vas pošteno zmaliči. To pa ni problem vreden debate?

Že veliko let imam stike s psi, tako svojim kot s psi prijateljev in zavraga - ne spomnim se, kdaj me je kakšen ugriznil. Če me sploh je.


Že veliko let imam stike z avti, tako svojim kot z avti prijateljev in zavraga - ne spomnim se, kdaj me je kdaj kakšen povozil. Če me sploh je.

jype ::

first_line> Že veliko let imam stike z avti, tako svojim kot z avti prijateljev in zavraga - ne spomnim se, kdaj me je kdaj kakšen povozil. Če me sploh je.

Ti zgleda dohtarji niso vsega povedal ko si se iz kome zbudu.

ProGo ::

Torej psa, ki te napada ni problematično naparfumirati s poprčkom?

jype ::

Ne.

FlyingBee ::

ProGo je izjavil:

Torej psa, ki te napada ni problematično naparfumirati s poprčkom?


avtorja teme glih to bega, kdaj lahko smatraš kot napad ali je to samo "saj ne bo ugriznil" fora? to je vprašanje, saj če bi bil vsak "saj ne bo ugriznil" tretiran kot napad bi lahko obračunali z že veliko psmi

Zgodovina sprememb…

D3m ::

jype je izjavil:

first_line> Že veliko let imam stike z avti, tako svojim kot z avti prijateljev in zavraga - ne spomnim se, kdaj me je kdaj kakšen povozil. Če me sploh je.

Ti zgleda dohtarji niso vsega povedal ko si se iz kome zbudu.


Malo groba primerjava, ampak je v redu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gandalfar ::

Dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
879980 (7363) WizzardOfOZ
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614704 (9010) Vice
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955355 (45202) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451657 (47680) BRBR
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16734840 (29324) Vajenc

Več podobnih tem