» »

Varna prodaja

Varna prodaja

matejceh ::

Pred časom sem na raznih slovenskih forumih in spletnih straneh objavil oglas o prodaji računalnika.

Včeraj sem dobil e-mail od: lass8976686645@gmail.com, kateri se mi zdi malo sumljiv. Piševa si v angleščini in zahteva od mene, da se plačilo naredi preko Paypala. Pravi, da je iz UK, vendar želi, da računalnik pošljem njegovemu "sinu" v Južno Afriko... Kot razumem, naj bi mi najprej nakazel denar, potem pa naj bi jaz to poslal...

Ko sem malo raziskal splet, sem opazil, da ta isti email kupuje vse razne stvari iz vseh mogočih držav..

Je kdo imel že kaj podobnega in kako reagirati nato?

Hvala za odgovor.

Furbo ::

Nateg. Ignoriraj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Takoj ko kdo omeni afriko jih odjebaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Po moje tebi ne bo škodil tudi ogled naslednjih filmčkov


Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

matejceh ::

No, mislim, da mi tale video ne pomaga veliko. Če bi prebral moje sporočilo, bi mogoče videl, da sem se dobro pozanimal kako je s tem, seveda me pa tudi zanima mnenje na forumu in mogoče kako je nekdo ravnal v takem primeru.

Kot kaže je pa res kar nekaj ljudi, kateri takoj pošljejo svoje podatke in seveda tako nasedejo možnem nategu. Video je lep primer, kako se ljudje obnašajo/mo na spletu...

M-XXXX ::

Prijavi njegov kontakt Bolhi...

alexa-lol ::

Prek PayPala lahko reče da ni dobil in dobi refund - ti nimaš ne denarja ne PC.

mihec87 ::

In zakaj ta človek nebi enostavno kupil računalnika v UK kjer lahko preveri če deluje in ga pošlje sinu..

amigo_no1 ::

Funkee
No, mislim, da mi tale video ne pomaga veliko.


Še N krat ga poglej.

ps:
Če ti tudi po 5 gledanjih ne "klikne" se sprijazni, si debil, ne prvi ne zadnji.

Vikking ::

mihec87 je izjavil:

In zakaj ta človek nebi enostavno kupil računalnika v UK kjer lahko preveri če deluje in ga pošlje sinu..


Itak.
Zakaj raje sinu ne pošlje nekaj denarja da si ga kar kupi v južni Afriki.

Že tako zelo na daleč smrdi da je kar hudo.

Vice ::

matejceh je izjavil:

No, mislim, da mi tale video ne pomaga veliko. Če bi prebral moje sporočilo, bi mogoče videl, da sem se dobro pozanimal kako je s tem, seveda me pa tudi zanima mnenje na forumu in mogoče kako je nekdo ravnal v takem primeru.

Kot kaže je pa res kar nekaj ljudi, kateri takoj pošljejo svoje podatke in seveda tako nasedejo možnem nategu. Video je lep primer, kako se ljudje obnašajo/mo na spletu...



Prav imaš. Glede na tvoje razmišljanje predlagam, da mu nakažeš denar, saj boš le tako dojel pomen in smisel tega videa.

mat xxl ::

Lahko plača z ukradene identitete s tujega računa, ko pa se stvari zbistrijo pa nimaš več ne kompa ne denarja . Lahko pa greš v biznis ponarediš neko poštno potrdilo, da si poslal blago, jasno on ti prej plača, potem pa če ti v 6 mesecih nobeden ne vzame denarja mu pošlješ še komp ....

Brias ::

matejceh je izjavil:

Pred časom sem na raznih slovenskih forumih in spletnih straneh objavil oglas o prodaji računalnika.

Včeraj sem dobil e-mail od: lass8976686645@gmail.com, kateri se mi zdi malo sumljiv. Piševa si v angleščini in zahteva od mene, da se plačilo naredi preko Paypala. Pravi, da je iz UK, vendar želi, da računalnik pošljem njegovemu "sinu" v Južno Afriko... Kot razumem, naj bi mi najprej nakazel denar, potem pa naj bi jaz to poslal...

Ko sem malo raziskal splet, sem opazil, da ta isti email kupuje vse razne stvari iz vseh mogočih držav..

Je kdo imel že kaj podobnega in kako reagirati nato?

Hvala za odgovor.



hmmm ... da naredimo en IQ test ....

reci modelu da lahko posljes, samo da je postnina 387 eur ( tristosedeminosemdeset ), da ce placa postnino ( in racunalnik pac koliko je vreden in se stroske pakiranja 90 eur )posljes ....:)

in pocakaj odgovor ....

in razmisli :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

matejceh ::

Ne razumem, zakaj toliko negativnih komentarjov, ko pa je iz mojega posta razvidno, da nism nasedel in da sem le želel slišati vaše izkušnje s takimi stvarmi, prosim, če bolje berete in ne napadajte brez pravega razloga.

Ostalih se pa zahvalujem za "normalne" odgovore.

Tomas 33 ::

7982884e ::

slo-tech, where every day is troll-you day

Phantomeye ::

Takšne odgovore dobivas, ker so tudi tvoja vprašanja neumna.

Tle nimas kej reagirat. Veš, da gre za nateg. In to je vse kar rabis vedt. Ne vem, kaj bi rad še izvedel? Da mogoce obstaja majhna moznost, da gre za real deal?


Move along.


(razen ce trollas, pol pa keep on trolling)

matejceh ::

Dvakrat globoko vdihni pa bo mogoče svet lepši. Seveda pa, sem nadneumen ko delim neko stvar na FORUMU.

mihec87 ::

matejceh je izjavil:

No, mislim, da mi tale video ne pomaga veliko. Če bi prebral moje sporočilo, bi mogoče videl, da sem se dobro pozanimal kako je s tem, seveda me pa tudi zanima mnenje na forumu in mogoče kako je nekdo ravnal v takem primeru.

Kot kaže je pa res kar nekaj ljudi, kateri takoj pošljejo svoje podatke in seveda tako nasedejo možnem nategu. Video je lep primer, kako se ljudje obnašajo/mo na spletu...


Če si se dobro pozanimal potem ti je lahko jasno da je nateg, tukaj ni več kaj za filozofirati-je samo eno ignoriraj ali pa zavrni vse skupaj..Ne vem točno kaj še želiš slišati..Iz pisanja je razumeti da imas trohico upanja da bi to bil možen dober deal...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dan boja proti aidsu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10112543 (11677) zee
»

Nigerija - sem naletel na nateg? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20336551 (12145) FTad
»

Kreditna kartica s čitalnikom prstnih odtisov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3411282 (8726) Jackass
»

Posiljanje telefona v Nigerijo

Oddelek: Loža
284756 (3066) jureus
»

Prevare na Bolhi - lažno nakazilo

Oddelek: Loža
287576 (5551) Lion29

Več podobnih tem