» »

Clio menjava olja

Clio menjava olja

1
2
»

Brane22 ::

To veš, da moraš gumico fitra namazat z oljem in da je zelo priporočljivo novi filter nafilaz oljem, preden ga priviješ ?

Seveda ga ne nafilaš do roba, le toliko kot lahko da se ti med privijanjem ne zlije veliko.

Smisel tega je v tem, da nimaš ob zagonu ogromnega zračnega balona v oljnem krogotoku in da ti tako mašina ne dela na suho, dokler ga pumpa zafila ob prvem zagonu.

blank3 ::

Brane22 je izjavil:

To veš, da moraš gumico fitra namazat z oljem in da je zelo priporočljivo novi filter nafilaz oljem, preden ga priviješ ?

Seveda ga ne nafilaš do roba, le toliko kot lahko da se ti med privijanjem ne zlije veliko.

Smisel tega je v tem, da nimaš ob zagonu ogromnega zračnega balona v oljnem krogotoku in da ti tako mašina ne dela na suho, dokler ga pumpa zafila ob prvem zagonu.


Gumico namazal. Filtra pa nisem napolnil z oljem - potem ko sem videl, da je ven teklo iz starega, sem presodil, da je bolje tako. Bo moralo zdaj tako delat :) Ta luft se je moral v parih krogih spravit na pravo mesto domnevam. Optimalno morda ni, crknilo pa ne bo.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

;-) ::

Be poslušaj bedarij, nihče ne fila filtra z oljem ker ga ne želi met na glavi.

energetik ::

Pri meni je filter postavljen poševno navzdol, tako da se ga da brez problema nafilat z ~2dl svežega olja, pa nič ven ne steče. Ampak tudi v uradnem manualu za mojo mašino to ni zapisano, zato ga ponavadi pustim praznega.

Brane22 ::

jaz ga. Zgubim pol deci ob tem, a za to se ne sekiram. Prej pripravim zadeve tako, da ostanek zlahka obrišem.

;-) ::

Pač delaš bedarije, ki ti jih na servisu ko je bil avto nov niso :)

Brane22 ::

Tega me je naučil serviser.

oracle ::

SplitCookie je izjavil:

Zadeva je samo bakrena podložka. Če je vse lepo in prav, se deformira do te mere da tesni, tlaki pa tudi niso veliki.


Če jo ponovno uporabiš še vedno tesni (Sprobano), samo to ni ok.

V tisti šravf paše imbus ključ ali glava od natičnih ključev.

Ni nič posebnega

A lahko nekdo prosim potrdi, če gre res glava od natičnega ključa not? Verjetno 1/2"?

Moram vedeti v naprej, ker avto ni pri meni da bi lahko sprobal. Nočem pa vse pripravit pol pa ne bom mogu odpret :D

P.s.: aja, sprašujem za prvo generacijo, do '98.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Veselinko ::

Jaz se spolh ne bi na tvojem mestu zafrkaval s tem, saj lahko sodeč po moji izkušnji menjaš olje in filter z delom vred že za 30 evrov. Poglej le na splet, kdaj imajo za tvoj avto kakšno akcijo v Maxx servisni mreži. Res je škoda, da si mažeš roke ob takšni glupo nizki ceni.

hojnikb ::

Odgovarjaš na leto star post..
#brezpodpisa
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prilivanje motornega olja ali menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910414 (8996) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324359 (21994) Tilen
»

Slabo privit filter za olje, je to hud problem, če sem se vozil

Oddelek: Na cesti
353766 (1990) Tilen
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27668886 (42830) D3m
»

Opel Corsa ali Renault Clio ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6225491 (23903) žana

Več podobnih tem