» »

delovanje klime

delovanje klime

pia2001slo ::

Pozdrav,

zanima me zakaj v avtu ni normalne "hladovine" kljub temu da iz šob piha hladen zrak - se nikakor ne ohladi, da pa vame piha pa seveda tudi ni ok ? Klime sicer nisem še dal pregledati,napolinit,... tako iz prve roke kaj bi lahko bilo ?

tnx

Vikking ::

Piha mlačno ali zelo mrzlo, preden doseže nastavljeno temperaturo v vozilu?

pia2001slo ::

piha kar mrzlo (ne ledeno)..tudi če nastavim na 19 recimo kar je seveda premalo,piha bolj mrzlo ampak avto je še zmeraj topel - pri nekaterih že ko se vsedeš v avtu ćutiš svež zrak - filter zraka in kabine je bil menjan

francek1 ::

Klimi primanjkuje plina.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bellzmet ::

Pri teh temperaturah avto na soncu rabi vsaj 15 minut, da se začne primerno ohlajevat. Če je prej dlje na soncu se notranjost zelo segrejo (materiali) in tudi to se mora ohladiti, ne samo zrak. Je itak je potrebno zadvo pri 35 stopnijah skos imeti prižgano (kar pomeni, da ti piha), ker če se ugasne samo za par minut je v avtu takoj vroče - to je normalno.

Sevede predpostavljam, da je s klimo vse OK.

Za kateri avto pa gre?

pia2001slo ::

aha..potem čimprej na polnjenje klime - kje v lj.okolica najugodneje ?

Sami ::

Klimo seveda daj napolnit, v kolikor je še nisi. Jaz svojo polnim vsake 2 leti in deluje bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Bellzmet ::

Ali pa zmeri s termometrom - če piha ven zrah recimo okoli ali pod 13 stopnij potem zadeva deluje OK.

Sami je izjavil:

Klimo seveda daj napolnit, v kolikor je še nisi. Jaz svojo polnim vsake 2 leti in deluje bp.


Jaz svoje nisem napolnil 9 let in deluje bp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

pia2001slo ::

@Bellzmet
vectra 1.9cdti 2004..tudita verjetno še ni bila polnjena - zadnjih 5 let zanesljivo ne

Zgodovina sprememb…

Sami ::

Jaz svoje nisem napolnil 9 let in deluje bp...


"Bp" po 9ih letih ne more delovati, napolni jo pa boš videl razliko.

9 let nepolnjenja ni zdravo, saj ti serviser med polnjenjem tudi razkuži oz. dizenficira celotni sistem, kar je priporočljivo vsaj na 2 leti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Bellzmet ::

Jaz bi naredil:
1. poizkusil s termometrom koliko stopinj ima zrak, ki piha v kabino. Če je temperatura do max. 13 stopnij bi si rekel jebiga vroče je zunaj, zgleda zadeva dela :)
2. če je nad 13 stopinj bi peljal klimo na servis ali po potrebi samo na polnjenje.

Seveda, če se ti ne da ukvarajt pelji in naj poštimajo. Si ne predstavljam vožnje brez ali s slabo klimo te dni...

Thuban ::

Bellzmet je izjavil:

Ali pa zmeri s termometrom - če piha ven zrah recimo okoli ali pod 13 stopnij potem zadeva deluje OK.

Sami je izjavil:

Klimo seveda daj napolnit, v kolikor je še nisi. Jaz svojo polnim vsake 2 leti in deluje bp.


Jaz svoje nisem napolnil 9 let in deluje bp...


tebi se zdi da dela brez problema. Če pa bi primerjal s sveže napolnjeno klimo pa bi videl da tvoja praktično ne dela več.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Bellzmet ::

@sami: avta nimam več. Je pa dejansko po 9 letih (vsaj po moje) delalo bp, ker se je tudi poleti avto čisto primerno ohladil.

alkoo ::

Pozna kdo kak dober servis za avtomobilske klime? Sem jo dal pred kratkim napolniti pri nekem vulkanizerstvu in po dveh tednih že ne hladi več dobro. Torej potrebujem nekoga ki zna poleg polnjenja še zatesniti in očistiti sistem. Ali je zato "pristojen" samo servis za določeno znamko vozila?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720987 (7978) bambam20
»

Polnenje avtoklime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8126924 (9577) WizzardOfOZ
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460315 (40264) Riff
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405519 (4865) Mare2
»

Polnjenje avtoklime

Oddelek: Loža
2910652 (9783) tx-z

Več podobnih tem