» »

Isti IP naslov ?

Isti IP naslov ?

power12 ::

Živjo !

Danes je na računalniku od mojega očeta napisalo, da je prišlo do spora IP naslovov, ker ima še en računalnik isti IP naslov ( moj računalnik ).

Moj računalnik je fizično povezan na router, od očeta pa preko wirelessa ( to sta edina računalnika ). Sedaj me pa zanima kako se da na spremeniti Ip naslov na očetovem računalniku ? Oba računalnika imata windows 7 ?

Za odgovore se vam zahvaljujem :)

Ps: na računalniku sem že gledal nastavitve in imata oba pod lastnostmi Ipv4 protocol, nastavljeno samodejno pridobi IP naslov ?

Skratka vesel bom kakršnekoli pomoči.

amigo_no1 ::

start meni/run, cmd
ipconfig/all
na obeh

"ip address" ne sme biti enak.

Oba računalnika sta povezana na isti router ?

St235 ::

po vsej verjetnosti imaš notranjo mrežo na naslovih 192.168.1.x, pri čemer je po nekem spletu okoliščin obema računalnikoma dodelilo isti ip. ČE uporalbjaš statičen ip, rpeveri v nastavitvah da nimata oba računalnika isto vrednost x, če uporabljaš dinamičen IP pa je ponavadi dovolj, da na enem računalniku v network and settings sklopiš in vklopiš mrežno.

power12 ::

Sem šel pogledat pod tole IPconfig/all in sem primerjal vse številke med seboj !

Pod IPv4 adress se naslova razlikujeta 195.168.... zadnja številka je pri drugem računalniku za 1 večja ?

Vse ostale številke so popolnoma enake. Recimo tam pri DNS-ju so vse enake, pa pri DHCP itd...
Edino tam pri Ipv4 adressu se razlikuje od moje in sicer samo zadnja številka ?

A je to dobro ali ne, al bo treba kaj spreminjat ?

Invictus ::

pol pa poglej na router, če je še kdo prijavljen poleg vaju dveh. Recimo sosed. Sploh če imaš odprt wireless.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Daj screenshot, ne bomo ugibali.

power12 ::

Kako pa lahko vidš, kdo je vse na mojem routerju ?

Sej internet drugače pri obeh računalnikih dela normalno, edino danes je bilo to opozorilo pa ni bilo povezave oz. rumen klicajček je bil ! Ko sem izključil modem in router iz napajanja, sem počakal 10 sekund in ponovno priklopil, ampak kljub temu ni delalo, potem sem pa samo router resetiral, in internet zdaj normalno spet deluje.

Edino kar me je pač zanimalo je zakaj bi bila dva enaka IP-ja in kako se to odpravi ?

kloko ::

Skop si z uporabnimi informacijami, a glede na napisano je zelo verjeten scenarij, da imaš tako na modemu, kot na routerju vključen DHCP strežnik, ki dodeljujeta naslove iz istega ranga. Tako lahko komot v določenem trenutku pride do IP konflikta. Ko si vse skupaj resetiral, se je zadeva začasno uredila.

L.p., Kloko

amigo_no1 ::

Modem s dhcp serverjem se imenuje modem+router :).

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338460 (38916) ignats
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405107 (3513) seba-beba
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611990 (10766) turob2
»

V domačem omrežju neznani računalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
545239 (4300) Brane22
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473119 (2670) RuskiSnajper

Več podobnih tem