» »

Is getting rich worth it?

Is getting rich worth it?

«
1
2

denial ::

SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

amigo_no1 ::

Ni tako hudo, ni več vstajanja zjutraj "na uro", lahko se preseliš v svojo obljubljeno deželo, brez da ni te skrbelo, kako boš tam preživel, lahko rečeš "go fuck yourself" vsaki tečni tašči/sosedu/sodelavcu/šefu, lahko se posvetiš temu, kar te resnično veseli, je pa res, da je potrebno imeti jajca za znebiti se vsakdanje rutine, ki te drži na verigi, tega ni vsakdo zmožen storiti.

Get Rich Or Die Tryin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Unknown_001 ::

Zame idealna plača bi bila nekje med 2 in 3 jurji mesecno. Prevec denarja ni v redu, ker potem gre vse prelahko v življenju in hitro izgubiš cilje in želje za katere živiš.

Lion29 ::

cilje si lahko vedno postavljas, tudi take, ki jih tezko dosezes z veliko denarja...

jaz imam rad luksus in hedonizem... gadgete... rad bi imel tolko denarja, da lakho care free in kvalitetno ustvarjam... zraven pa se uzivam 100/h
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Invictus ::

Članek je napisan s strani nekoga ki je že bogat.

In zdaj filozofira.

Ali kot pravi slovenski pregovor: S polno ritjo je lahko srat.

Vseeno sem raje bogat kot reven ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Denar ne prinaša sreče, je pa lažje počakati nanjo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

Denar ni vse je pa na odličnem drugem mestu :)

Avenger ::

Denar je bistven za življenje (kdor pravi, da ni pomemben se moti ali laže), vendar si ga nikoli ne smeš postaviti za cilj. Cilj mora biti nekaj kamor te vleče, denar pa bo stranski produkt. To zdaj ne pomeni nujno, da se boš po tem receptu kopal v denarju, pomeni pa da boš najverjetneje čisto lepo preživel in kar je najbolj važno, boš resnično srečen.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

profii ::

Nekaj "pregovorov"

- Denar ni vse, nekaj je tudi vila, ferrari, bazen...
- Bolje jokati na jahti kot na kolesu.
- "Kjer je bogastvo, tam so tudi prijatelji."
- Bogastvo je namenjeno trošenju. (Francis Bacon)
- Karkoli človek stori, ne more izgubiti časti, če je bogat. (Denis Diderot)

OrkAA ::

Čist uredu je napisu in ma prov. Jahta se z biciklom (al pa avtobusom) sploh primerjat ne more.

ABX ::

If you're part of the middle class, you have just as many opportunities to do with your life what you want of it. If you're not happy now, you won't be happy because of money.

To je najboljše napisan stavek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

eric_cartman ::

Problem je samo to, ali si pripravjlen in koliko si pripravljen žrtvovat za bogastvo... Bogastvo ne pade kar samo iz neba.. Večina teh, ki so nesramno bogati so deloholiki.. Večino časa preživijo na sestankih in zgrabijo za vsak dober posel..Po domače povedano morajo biti prave cipe, ker če bodo parkrat rekli poslu ne, potem gre vse po gobe.

Največkrat se zgodi, da tukaj družina trpi... Ali pa se ti na koncu žena z drugim dol daje, ker od tebe itak čisto nič nima razen denarja...

Problem je tudi pri prijateljstvih.. Ker imaš kar naenkrat 100 dobrih prijateljev.. Sploh takih, ki te želijo v popolnosti izkoriščati.. Takrat se začneš spraševati če in ali sploh lahko zaupaš tudi svojim najbližjim - sorodnikom...

Če imaš otroke postanejo razvajeni.. Na koncu se tudi oni obnašajo kakor da so glavni v vasi oz. navadni prepotentneži...

Več imaš opravka s tem, da te bo na koncu kdo izsiljeval za denar in se boš moral opremiti z varnostnimi kamerami in varnostniki, da te zaščitijo pred drugimi..

Kar naenkrat si zaradi tega izoliran pred celim svetom in še pred samim sabo, ubadaš se s totalnim nezaupanjem in če v življenju ne najdeš pravega hotenja, bistva kaj si dejansko res želiš početi.. Potem pristaneš samo še na antidepresivih...


Seveda so tudi svetle plati tega... Vendar pa jaz rajši nisem preveč bogat.. z 3000 - 4000 € plače mesečno si terna.. Če pač znaš dobro z denarjem...

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Mah, jaz bi raje ostal pri svojih 1500E in delal 20 ur na teden.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tear_DR0P ::

OrkAA je izjavil:

Čist uredu je napisu in ma prov. Jahta se z biciklom (al pa avtobusom) sploh primerjat ne more.


primerjava je že težka, ampak branson ne zgleda ravno kot da bi trpel, ker je bogat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OrkAA ::

Na jahti nikol ne srečaš zanimivih ljudi in ne doživiš nč posebnga.

Sej ne da je slabo, samo dobr ni.

black ice ::

OrkAA je izjavil:

Na jahti nikol ne srečaš zanimivih ljudi in ne doživiš nč posebnga.

Odvisno od lastnika jahte.

Lion29 ::

lol, point jahte je, da malo pojadras in se vsakic ustvis v drugem portu in tam spoznas kopico drugih (novih) ljudi... valda ni folk vedno na jahti :))
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

bluefish ::

Spoznaš v smislu par minutnih pogovorov,... Nekaj, kar ravno ne zagotavlja dolgotrajnejših stikov.

Lion29 ::

ne, zadosti pa, da si obogatis svojo kulturo
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

ABX ::

In jaz ki sem mislil da je point barke ta da se odklopiš od vsakdanjega življenja in imaš mir pred vsemi ....
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lion29 ::

ja, za teden ali 2...

al ne vem, a mislis, da je folk izoliran 365 dni na leto? :O
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

OrkAA ::

Ja seveda Lion29, bluefish razume, ti pa ne.

Ko se skupaj voziš celo noč na čist nabasanem vlaku al pa busu, al pa clo avijonu, al pa k te povab v svojo jurto ker zunaj dežuje, nastane bistveno drugačna oblika stika kot če prideš z jahto, helikopterjem al pa SUVom nekam, tam žuraš, pol greš pa naprej.

V bivši firmi so mel enga miljonarja, k nima jahte, pred kratkim je pa še en njemu podoben miljonar pršu kolesart po Sloveniji.

http://www.feld.com/wp/archives/2012/09...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Lion29 ::

no, vsaj jaz bi, ce bi mel jahto, malo pokrizaril po sredozemlju, recimo za 6 mesecev... se vedno ustavil v kaksnem portu sel v lajf in uzival...

@OrkAA: your point?

bogat si lahko privosci oboje... revni pa pac ne... meni osebno ni do tega, da sem v nabito polnem vagonu, neudobno in da spoznavam "zanimive" ljudi....

veliko raje raje potujem z jahto, avionom.. pa grem na kako smucisce pa kopalisce, pa kako zabavo..pa tam spoznavam ljudi...

to si tak povedal, kot da bogati ljudje z jahtami, ne spoznavajo nove ljudi :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

korenje3 ::

če ne uživaš v tem kar delaš, potem zapraviš 9÷10 ur na dan, zato se biti bogat izplača.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Boobiz ::

Mam neko skromnost prirojeno. Nikoli nisem užival v minglanju s folkom samo zato ker ima nek status, sem bolj privatna oseba.
Dobra plača za nek middle class je čist dost za mene. Kr srh me spreleti, da bi bil bogat in so potem all eyes on me. No way, fuck that.
I'm drunk, what's your excuse?

OrkAA ::

Moj point je da bogataši k se radi družijo z ostalimi bogataši na smučiščih in v pristaniščih nimajo pojma kaj je life.

Ne, bogataši z jahtami ne spoznavajo novih ljudi, več ali manj samo nove bogataše.

Invictus ::

Saj ni treba da vsi vedo da si bogat.

Poleg tega se to dogaja samo v Sloveniji. Kjer ni sosesk za bogatejše ljudi. In ogromno fovšije.

V tujini večina raje sploh ne pride v stik z njimi. Že bogati poskrbijo za to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

34054 ::

Nekaj "pregovorov"

- Denar ni vse, nekaj je tudi vila, ferrari, bazen...
Vse skupaj pa en navaden prazen nič; navlaka ki je sama sebi namen.

- Bolje jokati na jahti kot na kolesu.
Čisto vseeno je, v kolikor mi umre nekdo ki mi je blizu in jokam, ali sem na jahti, na kolesu, ali letim proti Marsu, čisto vseeno je.

- "Kjer je bogastvo, tam so tudi prijatelji."
Večinoma lažni.

- Bogastvo je namenjeno trošenju. (Francis Bacon)
Vsekakor drži, neumnemu, brezpredmetnemu trošenju.

- Karkoli človek stori, ne more izgubiti časti, če je bogat. (Denis Diderot)
Čast lahko izgubi, dokler razumemo kaj v resnici čast je. Kar ne more izgubiti je zgolj lažno odobravanje okolice.

Bogastvo je notranji subjektivni pojav, kot lahkota in žeja. Tisti za katere mi mislimo da so sila bogati so pogosto v bistvu sila revni. So kot debeluharji ki ob polni mizi žrejo in niso nikoli siti. Naveličani vsega si izmišljajo vse bolj bizarne in uničevalne načine, kako potešiti svojo lakoto. Da so bolj srečni? Od kdaj pa je sreča tako lahko izmerljiva? Tisti ki sem jih jaz imel priložnost spoznati, so bili zaigrano srečni na prvi pogled (delno predvsem zato ker sem jih tudi sam, nekje na nezavedni ravni, želel tako videti). Ko sem jih spoznal nekoliko boljše, sem sprevidel da so paranoični, zmedeni, hladni, neradodarni in vzvišeni. Predvsem pa bolno razvajeni in posledično sebični. Vsi niso takšni, seveda ne. So tudi nekateri ki so sila zadovoljni, so pa tudi nekateri ki ne rabijo biti sila bogati da so sila zadovoljni - pravzaprav bi šel staviti da je slednjih več kot prvih.
Poanta? Hja, denar ne prinese sreče, notranjega miru, zadovoljstva, dobrih odnosov, zdravja, pravih nazorov, dobre narave, prave usmeritve v življenju, ... Denar je pač samo denar, Ferrari je zgolj Ferrari in vila je zgolj vila. Vsak si predstavlja kako bi bil srečen ko bi le imel vse te dobrine a ko bi jih dobil, bi se jih kmalu naveličal kot se otrok kmalu naveliča igrače. In potem zopet želja po nečem novem. In tako življenje mine v brezpredmetnem lovu na igrače, - večni lakoti.

(Pa ne mi sedaj o ubogih otrocih ki umirajo od lakote, ker imeti zagotovljene osnovne potrebe in celo živeti dostojno, je nekaj drugega kot biti bogatun. Ravno zaradi bolne požrešnosti slednjih namreč ostali stradajo)

Looooooka ::

Bogastvo zna bit problem samo ce si idiot.
Fertik.
Ce ga dobi clovek, ki ne cuti potrebe po razkazovanju in dejansko zna cenit vrednost stvari(ce nisi ljubitelj umetnosti si pac ne kupis slike za 100.000 EUR samo zato, ker je nekdo rekel, da je toliko vredna) potem tle ni problema.
Ce zapravi cisto zadnji cent za stvari, ki so ga ze prej veselile tudi prav.
Dejansko vedno joka samo folk, ki je bil ze prej cheap fuck in ga potem se 10x bolj skrbi, da ne bo zgubil denarja...oz idioti, ki jim je kesh stopil v glavo in so ga zapil in zakockal brez da bi si shranil vsaj malo(kar bi pac moral naredit vsak, ki ze prej ni cutil, da ima dovolj).
Ostali so jokice. All of them.
Vkljucno s folkom, ki cuti potrebo, da svoj denar zmece v Afriko.

Lion29 ::

OrkAA je izjavil:

Ne, bogataši z jahtami ne spoznavajo novih ljudi, več ali manj samo nove bogataše.


lol... ti imas resne probleme sam s sabo
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

OrkAA ::

Ti pa zgleda ne boš nč bolši bogataš k gdč. Hilton, če boš kdaj mel tok dnarja.

Golnar ::

@OrkAA - zanimive ljudi srečaš povsod, tako na jahti kot v kampu s šotorom... če je pa dobro je pa odvisno od osebe do osebe, različni ljudje imamo pač različne interese in v različnih stvareh uživamo.

Verjamem pa temu kar je tisti dečko na omenjenem linku zapisal, je popolnoma logično in smiselno, najbolj realen stavek, poleg tistega katerega je že ABX izpostavil, je pa seveda odgovor na osnovno vprašanje: "being rich is better than not being rich, but it's not nearly as good as you imagine it is."

OrkAA ::

Ja, ampak folk k "bi rajš mel jahto" je zmer lih tist, k je najmanj zanimiv.

Večina zanimivih bogatih nima jaht, majo pa mesečne.

Lion29 ::

OrkAA je izjavil:

Ja, ampak folk k "bi rajš mel jahto" je zmer lih tist, k je najmanj zanimiv.

Večina zanimivih bogatih nima jaht, majo pa mesečne.


lol.. you crack me up.... zdaj... ali se nsiei nikoli druzil z bogatimi, ali pa se ti je nekdo zameril... drgaci nebi pisal neumnosti..

seveda se bogati ljudje delijo na zanime in nezanime prav tako kot "revni"

odvisno je od tega ali so sami zasluzili, ali so podedovali, ali je bogastvo v druzini, so zadeli na lotu, etc, etc...

sam nisem v svojem lajuf spoznal osebno nobenega res bogatega... tisti ta malo bolj premozni (tudi take, ki majo jahte) pa sem spoznal samo res zelo zanimive, zelo ambiciozne, razgledane.. izzarevajo noro enrgijo, etc...

posplosevanje tukaj je isto, kot da recem, da so vsi crnci kradljivci
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Mipe ::

Unknown_001 je izjavil:

Zame idealna plača bi bila nekje med 2 in 3 jurji mesecno. Prevec denarja ni v redu, ker potem gre vse prelahko v življenju in hitro izgubiš cilje in želje za katere živiš.

Že to je veliko. Vsak mesec nov računalnik.

Invictus ::

Kot ponavadi (velja sploh za Slovence) se tukaj išče izgovore zakaj se ne splača biti bogat, namesto da bi razmišljali na kakšen način bi to postali ...

Mazzinijev članek o negativni selekciji je tukaj več kot na mestu.

In seveda, večina postov je "off-topic".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

valuk ::

Bolj bi se treba vprašat po osnovnem vprašanju.

Is getting rich worth it?


Seveda je biti boljše bogat kot pa reven, vendar je bistvo za kakšno ceno in kaj si pripravljen žrtvovat za to bogastvo.

Mipe ::

Najbolje pa je biti preskrbljen. Ne bogat niti reven. Tak je najsrečnejši človek na svetu.

flbroker ::

Najsrečnejši človek je tisti ki je zadovoljen s tem kar ima.

Mipe ::

Torej ne reven ne bogat.

blackbfm ::

Vsaka stvar sčasoma postane samoumevna in jo ne znaš več cenit, zato iščeš ter siliš v nekaj več...tako da sreča ni končno stanje kot se jo hoče prikazat, ampak ena živa stvar katero večina ljudi s težavo vzdržuje.

OrkAA ::

Lion29, ti zgleda ne znaš brat.

Js sm napisu da so tisti k bi rajš mel jahto manj zanimivi, ti mi pa odgovarjaš čist neki tretjega (kakšni da so bogati z jahtami, kar nima čist nč z mojim pisanjem) in me obtožuješ posploševanja?

draciel ::

flbroker je izjavil:

Najsrečnejši človek je tisti ki je zadovoljen s tem kar ima.


Zmagovalni odgovor teme.

draciel ::

Sicer pa (mogoče), malo nenavadno, vendar jaz sem vesel in srečen, ko vidim druge srečne ki so okoli mene, sploh pa če jih jaz osrečim. Vedno sem sanjal da bi mel dost dnarja in potem hodm po ulici pa vidm klošarja pa to.. pa mu dam 100€.. in pol sm za njega car. ;D, alpa da bi imel firmo in bi zaposlil folk in potem vsaj finančnih skrbi nebi imeli. Plačo bi vsi dobili redno in izkoriščeval jih nebi kokr večina delodajalcev danes. Spet bi bil car za tiste =). Take stvari bi mene osrečle..

Recimo lih včeraj sm dal karitasu 10€.. čeprav nimm nč in sm brez dela in bom mogoče čez 2mesca sam hodu na kartias. Ne vem.. pač to me osreči.

BaToCarx ::

Nice tema.

34054 ::

Invictus je izjavil:

Kot ponavadi (velja sploh za Slovence) se tukaj išče izgovore zakaj se ne splača biti bogat, namesto da bi razmišljali na kakšen način bi to postali ...


Pfffff, whaaaa? Jaz iščem načine kako živeti skromno, sproščeno, zdravo, polno in srečno življenje. Če le lahko, izberem manj dela in več prostega časa, čeprav to pomeni manj denarja. Dokler so moje osnovne potrebe in (skromne) želje zagotovljene, - več ne rabim.

Če bi že imel neke finančne presežke, (edini način da bi jih imel je da ustanovim svojo firmo ki bo dovolj uspešna), pa bi storil podobno kot je napisal draciel.

Vedno se mi je zdelo idiotsko lesti nekomu v rit in/ali pa sedeti v pisarni 10ur/dan, da bi zaslužil kako euro več. Še bolj idiotski pa so ljudje ki so na položaju in si kupujejo že drugi avto (ali pa drugo hišo) delavci pa v njihovi firmi pa delajo za minimalno plačo. Sramota. Tistih ki kradejo ali pa so podedovali bogastvo pa raje sploh ne omenjam.

OrkAA ::

Tko je, ja. Namest v jahto investiraš v novo firmo, da par folka loh par let dela na norih stvareh.

Za to da se dobr počutš si kupš dobre superge pa greš enkrat na mesec za kšn teden laufat na kšn grški otok in te to stane 500 na mesec.

Isotropic ::

Lion29 je izjavil:



jaz imam rad luksus in hedonizem... gadgete... rad bi imel tolko denarja, da lakho care free in kvalitetno ustvarjam... zraven pa se uzivam 100/h

najdi si punco

Blinder ::

če si bogat dobiš mlado in lepo ženo, s katero imaš 4-6 otrok in imaš srečno familjo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

valuk ::

Ona se pa nateguje z drugim za tvojim hrbtom. No, sej ne boli, če ne veš:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valuk ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bogatuni vs bogatši

Oddelek: Loža
162014 (969) krneki0001
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25942241 (10078) D3m0r4l1z3d
»

Irci bodo pojedli vse dvojne sendviče

Oddelek: Novice / Ostale najave
3521083 (18755) Fritz
»

Potrošnja in lenuhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
728158 (6645) globalna80
»

slovenke, hrvatice... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417134 (13683) Bob Rock

Več podobnih tem