» »

Is getting rich worth it?

Is getting rich worth it?

1
2
»

flbroker ::

Hehe kako zanimivo je videti prvo asociacijo na bogastvo. Vsi takoj prvo pomislijo na denar.

m0LN4r ::

Ne saj jaz tudi nebi rabil bit bogat. Dovolj bi blo, če bi bil preskrbljen, brez brig o tem koliko zapravim, da si privoščim vse kaj se mi zalušta, kadar se mi zalušta. To je to. Denarja sploh ne rabim, samo to.

Za mene bi bilo največje bogastvo biti popolnoma zdrav do zadnjega dne mojega življenja. Brez zlomljenih kosti, brez kakršnih koli težav z organi, vidom, sluhom, gibanjem, z zobmi, v glavnem biti popolnoma zdrav. Brez bolečin itd.

Al pa da bi živel večno mlad.

Seveda pa je tudi zdravje v veliki meri odvisno od denarja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PecenkA ::

Stara mama je zmeraj pravila, da denar ni vse, ampak pomaga. Kar precej, po mojem mnenju.

tech8 ::

Kot je naslov članka "če je vredno bit bogat", je moje mnenje, da ni. Seveda iz finančne plati!
Najlepše je opisal "meferdzo :: danes, 11:32:20".
Pozabil si še dodat, ko umereš pa se vso sorodstvo "pobije" ned sabo zaradi bogastva!

Najboljse je bit v srednjem razredu in imaš primerno oziroma pošteno plačano delo.
S tem ti tudi novih ciljev ne zmanjka.

Če si bogat pa čez čas ugotoviš, da si že naveličan vsega "materjala".
Nekateri so pač pohlepni toliko, da postanejo bogati. Do bogastva pridejo zavestno!
Globalno pogledano pa je tak, da je na svetu v obtoku neka količina denarja. Če ga imajo nekateri preveč, ga na drugi strani toliko majn in je zato več revščine!
Tak pač je moralni vidik bogatašev. ko se ne ozirajo na druge!
Občasno pa opazim, da si bogati z dobrodelnimi akcijami kupijo odpustke!

In zato jaz pravim, da na svetu bi bilo dovolj za vse, če bi bil denar pravilni rasporejen.

Je pa od nekdaj tudi res, da človek nikoli nima dovolj ...

V osnovi pa itak vsi vemo, kaj bi naj bilo pravo bogastvo - notranje ...

lp

ps
fantazije po bogastvu pa nam vsako dnevano vceljajo pod krinko "American dream" ...

čakajoči ::

res je, da ti kaj kmalu zmanjka idej, kaj se da kupiti z denarjem. razne jahte, avti in hiše hitro postanejo dolgočasni.
je pa res da z denarjem dobiš ugled in moč. Tako moč, da lahko prisliš marsikoga, da dela marsikaj. npr ustanoviš eno blesavo firmo samo zato, da lahko najameš eno seks bombo tajnico da ti lepša dneve in da te draži.:)

Zgodovina sprememb…

tech8 ::

Se opravičujem, če sem koga užalil, ker bi moral napisat, da sem imel v mislih takšne ljudi, kot je ustanovitelj Apple, ko mu ni pomagalo toliko denarja. ...

lp

Smurf ::

Pa mislis, da je Jobs delal to zaradi denarja?

Dvomim. Ko si toliko predan delu, delas zaradi veselja, iziva, ne zaradi denarja.

draciel ::

Sm nekje zasledil na netu en članek o nesramno bogatih ljudeh( miljarde pod palcem ), a na koncu živijo v skromnih stanovanjih z navadnimi avti.

Je ene par takih. Sm prow bral in še slike sm vidu =)

Sm pa tudi bral še en članek.. da je nekdo ki je sedaj v tej recesiji zgubil nevem koliko miljonov € zaradi upada delnic, skoču pod vlak. A na računu je imel še vedno ogromne zneske..

Mark Zuckerberk - ustanovitelj facebooka, ki ima milijarde, živi v najemniškem stanovanju. Na sestankih, konferencah, med novinarji, se pa vedno pojavlja v navadnih kavbojkah.

Nekateri so taki, drugi taki.

pviran3 ::

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi
@Alan Ford

Gandalfar ::

Gladi ::

Smurf je izjavil:

Pa mislis, da je Jobs delal to zaradi denarja?

Dvomim. Ko si toliko predan delu, delas zaradi veselja, iziva, ne zaradi denarja.

Neupam si trditi da je delal samo zaradi denarja, je pa dejstvo da je delal med drugim tudi za denar in ne samo za potešenje lastnih ambicij. Da pa ni kr tako razmetavu z denarjem je pa pač karakterna lastnost.

m0LN4r ::

Ja jaz bi tut bil skromen, živel v skromni hiški z čist običajnim avtom, sam dajte mi par miljon € pa bom zadovoljen.

Aja pa še neki, če bi jaz mel fuuul dnara, bi definitivno šel sam dol v tisto afriko in naredil nekaj koristnega al pa pomagal ljudem v stisti čisto sam. Nebi pa dal dnara nekim organizacijam, ki pomagajo ljudem, ker v te organizacije žal ne verjamem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bogatuni vs bogatši

Oddelek: Loža
162051 (1006) krneki0001
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25943923 (11760) D3m0r4l1z3d
»

Irci bodo pojedli vse dvojne sendviče

Oddelek: Novice / Ostale najave
3521832 (19504) Fritz
»

Potrošnja in lenuhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
728525 (7012) globalna80
»

slovenke, hrvatice... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417525 (14074) Bob Rock

Več podobnih tem