» »

Francija, Nemčija razmišljata o novi avtorski pravici na izvlečke novic

1
2
»

Gavran ::

digitalcek je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Kakšne znance pa imaš, da ti zrihtajo obrnika ki je zanič? Zakaj misliš, da bi denar kakorkoli spremenil zadevo?


Denar = odgovornost. Brezplačnost = bluz, neresnost, zahebancija!


Ja res živiš v časih iz svojega podpisa. Danes velja da pokasiraj kolikor lahko za čim manj dela - dobili te itak ne bodo. Posledica je hiperprodukcija s.anja na vseh področjih, odgovornost pa je pozabljena. Če je mogoče, prodaj svojo mamo za en cent, pa boš glavni. Kvaliteta, kaj je to?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Samurai ::

Avtorski davek na izvlečke novic, temo bi lahko rekli filter za meglo, ki ne prinaša nobene kvalitete.

Novinarji imajo proste roke in lahko s svojimi besedami opišejo nek dogodek ali dogajanje, zakaj (preoblikovalski algoritem) AI ne bi mogel povzeti novic v svojem stilu?
S tem bi se Google in ostali medijski velikani znebili prezira na pameten način.

digitalcek ::

gruntfürmich je izjavil:


čuj digič, koliko računaš za informacijo katerega smo danes? ali pa koliko si star?


1. Nič, naj bo tokrat gratis. Izjemoma.
2. 60+ (se vidi, kajne, kako je vse starejše povozil čas in novi modeli prodaje na spletu)...

nekikr ::

Če ne računaš nič, potem bodi raje tiho, kot da nas poneumljaš ;)

celada ::

Digitalcek je lep primer zakaj ta forum potrebuje ignore funkcijo.

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

Če ne računaš nič, potem bodi raje tiho, kot da nas poneumljaš ;)

dobra!!:))
digič si je že zabil toliko avtogolov, in da še kar vstraja na svojem, je to kar fenomen!:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Bolj star, bolj nor... :)) Enako nor kot tile dripci od casopisnih his.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cervantes ::

Kaj a Slovenske novice je naredil internet???

Takrat ko so začele izhajat je bil internet nekje na nivoju BBS-ov - če se še kdo spomni, kaj je to bilo - in 5600 modemske povezave so se smatrale za še kar hitre. Digitalček se gotovo spomninja. 8-O

In od kar je Piano, več ne hodim na strani od cajtengov. In tudi njihovih reklam ne gledam.:))

BTW, Reporter in Demokracija sta dostopna zastonj. Novi brezplačniki?

Če me zanima kaj je novega, grem na BBC, 24/7WallStreet ali MMC. Pa 24kur, zastonj.

Informacije, brez "bistrih" komentarjev.

Ja pa na Mikstone blog :))

Kvalitetnih novinarskih prispevkov pa si v Kuri itak ne upa pisati nihče več (kardinal te toži press).

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Cervantes, večina "medijev", ki si jih naštel so smeti. Treba je ločiti novičarske medije (ki kratko in jedrnato poročajo o novicah - pomembno je pa tudi kaj izbirajo kot novice o katerih je vredno poročati) od analitičnih člankov (aka podatkovno novinarstvo) ter komentatorskih/navijaških prispevkov.

V Sloveniji prevladujejo slednji, vendar me absolutno ne zanimajo in nimam potrebe, da bi zanje plačeval. Prav tako si te smeti ne zaslužijo avtorsko pravne zaščite, dvomim pa tudi, da ima Google kakšne posebne motive povzemati in linkati takšne vsebine (tudi v tujini).

Novice se dobi brezplačno ali pa zelo poceni, pa še tam je problem, ker je večina novic umetno ustvarjenih (npr. kaj je en politik zinil na twitterju ali kaj naj bi drugi izjavil v parlamentu - to zame pač niso novice, ampak nepotrebne smeti). No, pri povzemanju teh novic je pa dejstvo, da nihče ne bo klikal na njih, saj gre za "onelinerje". Itak pa so večinoma povzete po novičarskih servisih (STA, Reuters,...). Ampak te vsebine lahko Google odkupi direkt iz novičarskih servisov.

Analitičnih člankov pa v Sloveniji skorajda ni, v tujini pa niso tako redki. Si pa definitivno zaslužijo avtorsko pravno zaščito, vendar ta predlagana (dodatna) ni potrebna. Tukaj namreč ne moreš vsebine stlačiti v povzetek, pač pa zaradi povzetka ljudje kvečjemu dodatno kliknejo na link in gredo brat original. Torej dejansko Googlovi povzetki tem vsebinam oziroma avtorjem koristijo.

No, tukaj lahko Google enostavno neha te strani indeksirati in promovirati skozi novice, pa bodo gospodje digitalčki, ki sedijo v upravnih odborih teh družb hitro videli kaj se jim splača! ;)
sudo poweroff

huek111 ::

Digitalček ti bi za reklamiranje svojih neumnih prepričanj že davno lahko kaj namaknil SloTech-u!
Ali pa boš mogoče zahteval plačilo, ker jih lahko prebiramo?

PS. Tvoja neumnost pač ne pozna meja!

digitalcek ::

huek111 je izjavil:

Digitalček ti bi za reklamiranje svojih neumnih prepričanj že davno lahko kaj namaknil SloTech-u!
Ali pa boš mogoče zahteval plačilo, ker jih lahko prebiramo?
PS. Tvoja neumnost pač ne pozna meja!


Kdor ni z nami mladimi, seveda že po defoltu modernimi in seveda modrimi (pustimo ob strani, kako je lahko nekdo pri 25-ih sploh moder?), ni samo proti nam, ampak je za povrh kar avtomatično še neumen...
Neumen pa zato, ker ni z nami, ker ne deli našega mnenja, ker ne deli mnenja večine.

In vi mi boste lapali o demokraciji? Japajade.

Cervantes ::

@matthai:

Smeti? Mikstone blog, smeti?

This can be dangerous!

Ne rečem za ostalo.

:)):))

Grey ::

nekikr je izjavil:

Grey je izjavil:

Poglej digitalček, dokler bodo lupili za FAKING WEB IN DIGITALNO revijo v smislu "v ZDA naročnina stane 75$ letno, pri nas v EU pa kar 200€", do takrat naj bodo stvari tako kot so. Pretakanje elektronov po kablih ni nič dražje tu kot pa v ZDA. Torej naj se kavsnejo v rit, jaz bom drugje bral revijo ali tovrstne članke. Sem bil popolnoma ekstatičen, ko mi pošljejo na email novico o tem, da je neki mega popust ali whatever na letno naročnino potem pa doživim ta mrzel tuš, ko sem hotel kupiti in je zaznalo mojo globalno cono...sem samo rekel "Hell no! A ste resni?" Ravno tako za nekatere stripe in ostale digitalne publikacije. Razlika med ZDA in EU cenami je prevelika, da bi sproducirala moj nakup. Sem pripravljen plačati za vsebine, nisem pa se pripravljen pustiti nategovati.

In zakaj bi plačeval oderuške ameriške cene, če je pa na kitajskem še ceneje? Oziroma zakaj bi se pustil nategovati kitajcem, če je pa v Ruandi ceneje. Na žalost (pa malo tudi na srečo) smo tu kjer smo, kjer se poleg mleka in medu cedijo še položnice in položnice za plačilo teh položnic.

Poglej, "regional/geographical pricing" za digitalne vsebine preprosto ne more bit! Razumem stroške pošiljanja izdelkov v dotične države, ampak lepo prosim...preko interneta...različne cene? To je preprosto goljufija in lupljenje ljudi. This should be banned ASAP!

gruntfürmich ::

Delo De facto bo kaj uredu? se ga splača kupiti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

marS ::

Ta novica me je pa res nasmejala :))
Predlagam Googlu da jim plača za novice, potem pa jim zaračuna klik na vsako novico (ali pa jih preprosto izpusti pri indeksiranju)....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Deneb ::

Tale Digitalcek je pa res fenomen. Je zagotovo eden najzanimivejsih kontributorjev na Slo-Tech. Ze dolgo se nisem tako zabaval pri branju. Vcasih me sicer prime, da bi mu eno nazaj zabrusil, pa se raje umirim in pocakam, da me mine. Prvic, nima smisla. Drugic pa ga nocem prevec zatolci, saj bi ubozec lahko odnehal pisati, pa bi bil splet prikrajsan za eno avtenticno fosilno mnenje, ki je pravi zaklad za paleontologe, pa tudi iz fizikalnega pogleda je neverjeten, kako lahko clovek pise danes, v bistvu pa zivi pol stoletja prej. Zivel Digitalcek!

PaX_MaN ::

[...] kako lahko clovek pise danes, v bistvu pa zivi pol stoletja prej.

Sej pirati tut žvijo pol stoletja prej.
Komunizem in te fore.

Truga ::

digitalcek je izjavil:

1. Nič več ne bo tako, kot je bilo. TUDI na spletu.

Se strinjam. Tudi na spletu bodo kmalu na voljo samo se zastonj storitve.

opeter ::

Jaz v glavnem berem in spremljam tri slovenske medije: eden od teh je Slo-Tech (novice se lahko smatrajo, za to, mar ne?), MMC od RTV Slovenije in Moj Mikro. Sicer še občasno pokukam na Joker, ampak to je približno to.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

nekikr ::

Truga je izjavil:

digitalcek je izjavil:

1. Nič več ne bo tako, kot je bilo. TUDI na spletu.

Se strinjam. Tudi na spletu bodo kmalu na voljo samo se zastonj storitve.

Ne želi si tega.

Truga ::

Zakaj?

nekikr ::

Če nihče ni plačan za svoje delo in je kar vse zastonj, potem je kvaliteta storitve temu primerna. Prepričan sem, da boš sedaj našel dva linka, kjer so neke izjeme, ampak trenutni gospodarski model te že v naprej postavlja na laž.

[D]emon ::

Ti pa ocitno zivis v jami in ne opazas, da je trenutni gospodarski model ze na napacni strani gaussove krivulje. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

digitalcek ::

Brezplačnost ne pelje nikamor!
Če bi bilo čisto vseeno, ali boš produkt prodal ali ne, bi se kuhar gostu vscal v juho, natakar pa noter vrgel las. Ker bi se vsem fučkalo, če ne bi bili stimulirani.
Ampak so. Sicer slabo, ampak SO!

Me pa čudi, da večina od vas tega ne razume.
Pravzaprav bi morali razumeti, saj vas najbrž zato (če ste v nekih službah), če delate slabo - šutnejo...

In v Sloveniji ne poznam niti enega, ki bi želel delat zastonj. Razen, če rabi papir, da je nekje delal kot pripravnik, ali kaj podobnega.

Je torej avtor VEČNI pripravnik?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

antonija ::

Jaz marsikaj rad delam zastonj. Vecine stvari itak nebi mogel vnovcit, ampak se vseeno marsikaj naredim zastonj.

Zelo poucno predavanje na to temo:
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Brezplačnost ne pelje nikamor!
Če bi bilo čisto vseeno, ali boš produkt prodal ali ne, bi se kuhar gostu vscal v juho, natakar pa noter vrgel las. Ker bi se vsem fučkalo, če ne bi bili stimulirani.
Ampak so. Sicer slabo, ampak SO!

Me pa čudi, da večina od vas tega ne razume.
Pravzaprav bi morali razumeti, saj vas najbrž zato (če ste v nekih službah), če delate slabo - šutnejo...

In v Sloveniji ne poznam niti enega, ki bi želel delat zastonj. Razen, če rabi papir, da je nekje delal kot pripravnik, ali kaj podobnega.

Je torej avtor VEČNI pripravnik?
Ti pa še vedno ne dojemaš, da nekateri odlično služijo, hkrati pa nekatere vsebine ali dela ponudijo brezplačno.

nekikr ::

Preberi kaj si napisal. Nekateri in nekatere. Zgoraj je bil nekdo zelo pameten in je rekel da bo vse brezplačno. Ne nekaj od nekoga ampak kar vse.

Demon: ti kar sam sebi v ogledalu mežikaj. Identični troli so bili ob vsaki krizi do sedaj, pa se ni kaj dosti spremenilo v zadnjih 100 letih. Nič tudi ne kaže, da bi se kaj spremenilo v kratkem. Kaj bo čez 100 let pa itaq najbrž samo ti veš, ker imaš magično krivuljo doma v omari ;)

bluefish ::

nekikr je izjavil:

Preberi kaj si napisal. Nekateri in nekatere. Zgoraj je bil nekdo zelo pameten in je rekel da bo vse brezplačno. Ne nekaj od nekoga ampak kar vse.
Brezplačno seveda ne bo, vendar to ne pomeni, da so tovrstne vsebine zanič ali pa, da ni interesa s strani avtorjev. To namreč glumi digitalček.

nekikr ::

Dobro, on glumi marsikaj, ignoriraj :)

Truga ::

nekikr je izjavil:

Če nihče ni plačan za svoje delo in je kar vse zastonj, potem je kvaliteta storitve temu primerna. Prepričan sem, da boš sedaj našel dva linka, kjer so neke izjeme, ampak trenutni gospodarski model te že v naprej postavlja na laž.

Trenutni gospodarski model bo cez 50 let popolnoma obsolete.

nekikr ::

Če ne bi leta 1911 govorili enako, bi ti mogoče še nasedel.

Truga ::

Mislim da si ti neki zamesal. Ekonomija se je od leta 1911 ze precej spremenila. Ce tega ne vidis, pol ti pac ne morem pomagat.

nekikr ::

Uporabljamo nemški model, ki je rahlo spremenjeni ameriški. Od leta 1911 se je spremenil točno toliko, kot se bo najbrž v naslednjih 50 letih. Čez 20 let bo ponovno kriza ob kateri bo tvoj sine pisal po nekem forumu, da se vse skupaj sesuva in da čez 50 let ne bo več nič ostalo. 20 let zatem bo to pisal tvoj vnuk. Ob naslednji krizi, se razume.
Vidiš spodaj kakšen vzorec?

19th century
Danish state bankruptcy of 1813
Panic of 1819 - pervasive USA economic recession w/ bank failures; culmination of U.S.'s 1st boom-to-bust economic cycle
Panic of 1825 - pervasive British economic recession in which many British banks failed, & Bank of England nearly failed
Panic of 1837 - pervasive USA economic recession w/ bank failures; a 5 yr depression ensued
Panic of 1847 - a collapse of British financial markets associated with the end of the 1840s railroad boom.
Panic of 1857 - pervasive USA economic recession w/ bank failures
Panic of 1866 - the Overend Gurney crisis (primarily British)
Panic of 1873 - pervasive USA economic recession w/ bank failures, known then as the 5 yr Great Depression & now as the Long Depression
Panic of 1884
Panic of 1890
Panic of 1893 - a panic in the United States marked by the collapse of railroad overbuilding and shaky railroad financing which set off a series of bank failures
Australian banking crisis of 1893
Panic of 1896 - an acute economic depression in the United States precipitated by a drop in silver reserves and market concerns on the effects it would have on the gold standard
20th century
Panic of 1901 - limited to crashing of the New York Stock Exchange
Panic of 1907 - pervasive USA economic recession w/ bank failures
Panic of 1910-1911

1910 - Shanghai rubber stock market crisis
Wall Street Crash of 1929, followed by the Great Depression - the largest and most important economic depression in the 20th century
1973 - 1973 oil crisis - oil prices soared, causing the 1973-1974 stock market crash
Secondary banking crisis of 1973-1975 - United Kingdom

Wall Street on the morning of May 14 during the Panic of 1884.
1980s - Latin American debt crisis - beginning in Mexico in 1982 with the Mexican Weekend
Bank stock crisis (Israel 1983)
1987 - Black Monday (1987) - the largest one-day percentage decline in stock market history
1989-91 - United States Savings & Loan crisis
1990 - Japanese asset price bubble collapsed
early 1990s - Scandinavian banking crisis: Swedish banking crisis, Finnish banking crisis of 1990s
1992-93 - Black Wednesday - speculative attacks on currencies in the European Exchange Rate Mechanism
1994-95 - 1994 economic crisis in Mexico - speculative attack and default on Mexican debt
1997-98 - 1997 Asian Financial Crisis - devaluations and banking crises across Asia
1998 Russian financial crisis
21st century
2000-2001 - Turkish Crises
2000 - late 2000s recession
2001 - Argentine Crises
2001 - Bursting of dot-com bubble - speculations concerning internet companies crashed
2008-2009 - Icelandic financial crisis
2007-12 - Financial crisis of 2007-2012, including the 2010 European sovereign debt crisis

Truga ::

Ja, vidim vzorec ja. Pravi mi, da je trenuti model slab. Ampak to seved nima nobene veze s tem da bo cez 50 ali pa najkasneje 100 let obsolete, ker bo denar brez vrednosti.

Lonsarg ::

Truga je izjavil:

Ja, vidim vzorec ja. Pravi mi, da je trenuti model slab. Ampak to seved nima nobene veze s tem da bo cez 50 ali pa najkasneje 100 let obsolete, ker bo denar brez vrednosti.


Ja, vse lepo in prav, sam če dodaš kanček realnosti, moraš v tem tvojem stavku "cez 50 ali pa najkasneje 100 let" zamenjati z "enkrat". Namreč stvari so mnogo preveč kompleksne, da bi se dal kar tako napovedi metat. Se pa da z gotovostjo trdit, da bo enkrat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google bo moral pravico do pozabe za Evropejce razširiti na cel svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8331914 (28859) AndrejO
»

Sodišče EU: linkanje ne predstavlja kršitve avtorske pravice

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
168119 (6625) Gregor P
»

Žiga Turk: kdor ni z nami, je proti nam (2) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5125922 (21599) PaX_MaN
»

Francija, Nemčija razmišljata o novi avtorski pravici na izvlečke novic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8418224 (15819) Lonsarg
»

Nemci predlagajo drugačno rešitev za časopisno industrijo: obdavčitev spletnih iskaln

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2410769 (9110) Truga

Več podobnih tem