» »

Iz HD6950 1GB v HD6970 (shader mod)

Iz HD6950 1GB v HD6970 (shader mod)

galu ::

Ker sem imel pri roki malce preveč časa in premalo denarja za HD7xxx serijo, sem se odločil da se malce poigram.

Grafulja: GV-R695OC-1GD (HD6950 Windforce 1GB), katere shaderje mi je uspelo flashat na nivo HD6970 (OS: Win 8).

--------------------------------------------------------
Koraki:


  1. Dumpanje BIOS-a iz grafulje na disk (preko GPU-z)

  2. S programom Radeon BIOS Editor (RDE) modificiranje skopiranega BIOS-a (Additional Features: 6970 shader count)

  3. Potem pa malce lotanja. Namreč pin št. 3 in 8 morata biti povezana, saj se tako (AFAIK) onemogoči HW zaščita pred odklepom shaderjev, BIOS fleshom

    eksterna skica omenjenega čipa

    kako bi naj izgledalo


  4. Grafo nazaj v kišto in flesanje BIOS-a s pomočjo (ATI) winflasha. Nov (modificiran) BIOS mora biti v isti mapi kot program Winflash. Potem so ukazi v CMD (+admin pravice) sledeči (seveda, morate biti v mapi kjer winflash in .rom datoteka je):
    atiwinflash -unlockrom 0
    (0 je številka PCIe naprave... Če je CF/SLI konfiguracija, je treba za vsako posebej isti posopek (0,1,...) in
    atiwinflash -f -p 0 JENEZOV__UBER_MODIFICIRAN_BIOS.rom
    (0 je spet št. PCIe naprave)

  5. Ko se vse (uspešno) zaključi, se pojevi en alert, da je potreben reboot. Priporočam "odklon" možnosti in namesto tega shutdown preko Windowsa.

  6. Ko se komp ugasne, pa izklop PSU napajanja za dobrih 30s in potem normalen vklop.



P.S. Če se ne pokaže potem v GPU-z 1536 shaderjev, je morda potrebna ponovna inštalacija driverjev za grafuljo.
P.S.2 Več info, komentarjev tukaj: http://www.techpowerup.com/forums/showt... , http://www.techpowerup.com/forums/showt...
--------------------------------------------------------

Baje bi ta HW BIOS (cinkanje) naj bila bolj ali manj specifična zgolj za Gigabyte grafulje, zato pri ostalih tipih morda to ne bi bilo potrebno (škoditi pa vseeno, relativno gledano ne more). Največji trik je v tem, da se uporabi lasten BIOS iz grafulje in se ga modificira, ne pa vrže gor kar nek BIOS iz HD6970, kot se je to lahko z 2GB modeli. Preostali proces je pa bolj ali manj standarden. Vsekakor pa priporočam, da se stvari lotite kar se da dosledno, brez bližnjic.

Rezultat:

Screenshot


fotr je štromar :P



Sicer je 6xxx serija malce že izven mode, ampak vseeno. Mogoče pa bo še komu dolgčas in se ne bo branil 10% grafične pohitritve.:D
Tako to gre.
  • zavaroval slike: sid911 ()

vaščan ::

Lep vodič si napisal super. Jaz sem sicer flashal 6950 2gb kar je malo lažje drugače če nimaš dnarja za 7serijo na bolhi dobiš rableno 6950 jo flashash in cf. Potem je pa močnejša kot 7970. Hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Janac ::

a ni receno da se nobena 1GB verzija neda odklent?

freesty ::

Ja zgleda, da ne, ce je odklenu. Mislim kaksno vprasanje je to...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

poiuz ::

Pohvalen vodič,

splača se pa v vsakem primeru, ker se razlika sigurno pozna na benchu in med samim igranjem.

r3dkv1c4 ::

poiuz je izjavil:

Pohvalen vodič,

splača se pa v vsakem primeru, ker se razlika sigurno pozna na benchu in med samim igranjem.

tvoje oči ne opazijo te razlike.

_geek_ ::

Samo treba je paziti če se flasha z 6970 BIOSom, namreč v kolikor je meni znano ima RAM 6970 nižje latence in višjo voltažo, ki je za posledico kar številne 2GB 6950 čez čas poškodovalo oziroma uničilo. Jaz sem mojo flashal z custom BIOSom, ki ima samo odklenjene shaderje vse ostalo pa je stock. Razen OCja v MSI ABju ;)

galu ::

Sej, sej..:D

Ljudje, ki so fleshali gor običajne 6970 BIOS-e so dobivali BSOD-e ob Windows startup-u. No, je pa treba tudi lotat, saj z njim odstraniš zaščito pred flashom.
Tako to gre.

r3dkv1c4 ::

galu je izjavil:

Sej, sej..:D

Ljudje, ki so fleshali gor običajne 6970 BIOS-e so dobivali BSOD-e ob Windows startup-u. No, je pa treba tudi lotat, saj z njim odstraniš zaščito pred flashom.

jaz sem flashal 2 kartici ki sta potem delovali v cf načinu, ena je bila sapphire ena pa gigabyte pa obe sem flashnu z biosi iz tech-power up strani in potem še malo oc-ja in je zadeva trgala v igri bf3.
Problem je bil samo temperaturi in pa glasnosti....za moj občutek preglasno v sobi in pretoplo v kišti...ampak še vedno ni preseglo max temperatur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja rama in nov SSD

Oddelek: Kaj kupiti
404692 (4024) klinker
»

BIOS flash Radeon HD 6950

Oddelek: Pomoč in nasveti
262194 (1671) r3dkv1c4
»

Radeon 6950 2GB

Oddelek: Navijanje
7797 (705) AapocalypseE
»

Radeon 6950 se odklene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11828739 (23178) Jst

Kako AMD6950 postane 6970 s flashanjem in premaga 570GTX ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
559650 (8923) 49106

Več podobnih tem