» »

Obupno glasen napajalnik

Obupno glasen napajalnik

Fella ::

Moj napajalnik je glasen kot sesalec!! A ve kdo za kakšen tišji napajalnik ali za tišji ventilator v napajalniku. Sem si ogledal kaj imajo na strani od Mlacoma vendar se nič ne znajdem med vsemi tistimi imeni.

P.S. Na začetku, ko prižgem računalnik je napajalnik ful tih. Nato čez nekaj minut postopoma postaja glasnejši kot da bi povečeval hitrost obratov.

IceIceBaby ::

Verjetno ima napajalnik temp. senzor in prilagaja vrtljaje ventilatorja glede na temperaturo.
Jaz sem ventilator vezal direkt na molex in mu zmanjšal napetost. Zaenkrat še ni nič narobe.

Dami ::

Hrup ti dela sam tist vent not (ali 2 če imaš takega). Najprej ju mal spucaj in če bota še vedn tak glasna ju zamenjaj za enga zalmana.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Fella ::

Kaj je to molex?

IceIceBaby ::

Tistem konektorju ki so na koncu kablov iz napajalnika se pogovorno reče molex (za disk).
Drugače pa mislim da je Molex firma ki je izdelovala te konektorje pa se pol kr po njej imenujejo.

msmiha ::

kst: molex ni firma:D. Je standard konektorja.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TESKAn ::

Zdej če si kaj modifikatorja, Fella, potem odpri napajalnik, odstrani vse komponente in najprej poštimaj ohišje napajalnika - izreži odzadaj, če je tam slučajno le prešana rešetka, potem pa še na drugi strani, kjer je dotok zraka, malo 'obreži', da bo zrak lažje tekel skozi. Potem pa še malo upočasni ventilator - dej umes en upor, cirka 30 - 40 ohmov, 3W. Če se pa bojiš, da se ti bo pregrevala zadeva, lahko na notranjo stran pritrdiš še en ventilator, ki bo zrak vlekel noter.
Zdej glede novega napajalnika, če imaš dinar, kupi najmočnejšo zverino, kar jih je. Taka bi mogla ostati kar tiho lepo:).
Na koncu rečem še, da more bit kišta lepo prezračena - poglej malo, koliko imaš temperaturo v ohišju. Če je več kot 10°C nad sobno temperaturo, je preveč. Ene 5°C več je po moje lih lepo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

fulgur ::

Eno vprašanje... Moj napajalnik je kar naenkrat postal glasen kot hudič... Ampak če pa vžgem po škatli, kar naenkrat neha hrumeti in sem za nekaj časa dober. Potem moram pa čez ne vem koliko časa ponoviti vajo... Kaj moram narediti, da ga umirim za vekomaj?

Tenks

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

msmiha je izjavil:

kst: molex ni firma:D. Je standard konektorja.


http://www.molex.com/molex/index.jsp;js...

LP

Jože

NeMeTko ::

fulgur je izjavil:

Eno vprašanje... Moj napajalnik je kar naenkrat postal glasen kot hudič... Ampak če pa vžgem po škatli, kar naenkrat neha hrumeti in sem za nekaj časa dober. Potem moram pa čez ne vem koliko časa ponoviti vajo... Kaj moram narediti, da ga umirim za vekomaj?

Tenks

Najbrž ne misliš dobesedno 'za vekomaj'? (V tem primeru pomaga 5kg macola)

Če ga začasno utišaš z vžiganjem po škatli, ti očitno opleta ventilator. Tega se z malo spretnosti da zamenjati. Veliko izbiro nadomestnih imajo pri CoolPC (pa morda še kje). Lahko neseš PC tudi na servis, samo se bojim, da ti bojo tam zamenjali kar cel napajalnik.

Vendar se najprej prepričaj, da je to res tisti v napajalniku in ne kateri drugi nekje na ohišju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vent za napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5911980 (10362) znamovsi
»

Priklop grafične

Oddelek: Pomoč in nasveti
161255 (977) Machete
»

Ge Force 8600 GT

Oddelek: Pomoč in nasveti
191019 (778) windrop
»

ATI5850 in Asus P5K

Oddelek: Zvok in slika
291856 (1552) Jst
»

Ventilator / Kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101228 (1017) boogoo

Več podobnih tem