» »

Radeon 6950 2GB

Radeon 6950 2GB

AapocalypseE ::

Pozdrav

Zanima me, če obstaja kakšna možnost, da bi lahko spremenil clocke in voltaže v biosu, brez da bi dobil blue screen ob loadanju windowsov?
Sem z RBE 128 spremenil v biosu samo voltažo iz 1.14v na 1.13v in že ni več zbootalo.

Lahko bi flashal 6970 bios, ampak koliko sem bral ni priporočljivo.

Za zdaj imam 6950 bios z 1536 shaderi in stock clocki.

Navijal sem tudi s programom Trixx, ampak ko se tam navija, potem skozi dela kartica na isti voltaži in ob resetu računalnika, se spet povrne v stock clocke.

Zato me zanima, če je kakšna možnost navit zadevo in met še naprej 2D in 3D ločene voltaže, ter da ostane isto tudi po resetu?

BALAST ::

MSI Afterburner will not allow us to apply +20% power and Sapphire Trixx will, but you cannot run below stock volts with that app


To kaže, da napetost lahko v minus poganjaš samo z Afterburnerjem.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

AapocalypseE ::

Če nastavim na 1.15v, torej višje kot pa je stock, tudi ne bo zbootalo, ker koliko sem bral, preverjajo gonilniki, če je kakšna sprememba v biosu in zato potem ne zboota.

BALAST ::

Imel sem priložnost navijat samo 6870 in starejše, tako da za 6950 žal ne vem vseh podrobnosti.

Zakaj pa bi želel spreminjat napetost? Ta grafična se baje greje blizu 90°C v furmarku. Če te pa moti sama potratnost ti priporočam uporabo V-Synch v igrah, ki zmanjša porabo elektrike.

Če imaš referenčno kartico si preglej ta opis in ker imaš dual bios, se lahko poslužiš flash na 6970 dosti varneje, kot pa pri karticah nižjega cenovnega razreda.
http://www.techpowerup.com/articles/ove...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

AapocalypseE ::

Napetost bi želel spreminjat zaradi navijanja...

Glede stopinj ni problema, ker mam trenutno 36 stopinj na njej. Potratnost me ne moti, ker hočem, da bi še bila bolj potratna... :D

Flashal je nebom z 6970 biosom, ker se spremenijo latence za rame in lahko crkne... Sem dosti bral o tem.

BALAST ::

Potem pa vso srečo pri iskanju rešitve.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

AapocalypseE ::

Sem v Trixx navil in nastavil, da se program zažene ob zagonu in da nastavi clocke in voltažo avtomatsko, tako da ne rabim vsakič sam nastavljat.

Problem je, da Trixx samo 3D nastavitve spremeni in na namizju skozi dela na 3D voltaži. Clocki pa se normalno spustijo na 250/150

Zdaj mam nastavljeno na 900/1350 1.14v in me zanima, če je kak problem laufat skozi na takšni voltaži razen tega, da porabi nekaj wattov več?

AapocalypseE ::

Ugotovil sem tudi, da je serijsko nastavljena voltaža v biosu za 3D 1.14V v gpu-z pa kaže 1.1v

Kaj je zdaj prav?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sapphire trixx problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12866 (721) Mitch
»

Amd radeon 7xxx series boost problemi rešitve.

Oddelek: Strojna oprema
384417 (3561) Janac
»

Navijanje 7850 dual-x oc (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
538247 (7407) Blue3D
»

COMMANDO + C2D E6600

Oddelek: Strojna oprema
171636 (1249) delpier

Več podobnih tem