» »

Windows 8 je tu

Sn0wMaN ::

win8 mi je težil z nadgradnjo gonilnika za grafično kar preko windows update. VSE se je zatikalo. Potem sem naložil uradni windows 8 amd gonilnik pa je malo bolje, čeprav se vseeno malo zatika. Včasih mi firefox zmrzne (Še posebaj pri preklapljanje videa na youtubu). Takrat ne reagira na nič. Samo se mi zdi da je bolj problem z win8 v kombinaciji z video gonilnikom ali kaj podobnega. Saj to bodo poštimali. Bolje me skrbi za kake stvari ki so bolj stvar zdrave pameti kot česa drugega.

nekikr ::

Katera grafična pa je to?

Sn0wMaN ::

radeon hd 5800

Okapi ::

Odpiranje aplikacij na večih zaslonih je bolj pričakovanje, upanje na kateremu zaslonu se bo stvar odprla, bolj kot kaj drugega.
Meni se pa precej logično zdi, da se odpre na tistem zaslonu, kjer je bila prej zaprta. Na katerem pa naj bi se?

Jaz delam s 4 zasloni in je edina logična raba takšna, da programe odpiraš na glavnem zaslonu, odpirajo pa se tam, kjer jih hočeš uporabljati (se pravi, kjer si jih že prej uporabljal).

O.

Sn0wMaN ::

Meni se zdi bolj logično, da se odpre na tistem zaslonu, kjer si odprl ikono. Če želiš uporabljati tam kjer že uporabljaš pač odpreš ikono na tistem zaslonu kjer želiš. Imaš win8?

frudi ::

Mjah, najbolj logično in praktično bi po mojem bilo, da bi si OS za vsak monitor posebej zapomnil, kje in kako je bila aplikacija na njem nazadnje odprta. Torej, če zaženem program X s klikom na ikono na namizju ali taskbaru na monitorju 1, se naj X odpre na monitorju 1, v stanju kot je bil nazadnje zagnan na monitorju 1 (velikost in položaj okna); če isti program X zaženem z ikono na namizju ali taskbaru na monitorju 2, naj se odpre na monitorju 2, spet v istem stanju kot je bil nazadnje na monitorju 2. In če zaženem program X najprej na monitorju 1 in nato na monitorju 2, se naj prva instanca odpre na monitorju 1, druga pa na monitorju 2.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Sn0wMaN ::

Ja t bi bilo idealno

Okapi ::

Samo potem pa moraš odpirati programe na različnih monitorjih, kar je rahlo tečno. Vsaj če si navajen imeti en sam taskbar, samo na glavnem monitorju.

O.

frudi ::

Ja, verjamem, da bi komu to bilo tudi nadležno. Osebno bi mi takšna fleksibilnost bila zelo dobrodošla. In še boljše bi bilo, če bi bila zadeva prilagodljiva, torej da lahko izbiraš ali si naj OS zapomni nastavitve za vsak monitor posebej ali le za celotno namizje hkrati. Mogoče v SP1 ali Windows 9 :)... čeprav nimam ravno preveč upanja za to, tudi za prikaz ikon v taskbaru pri MS očitno nimajo posluha za meni daleč najljubšo in najbolj logično opcijo - never combine, hide labels :|
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

cekr ::

Kako so pa rešili problem z manjkajočim monitorjem.
Recimo imaš 2 monitorja. En ti crkne ali pa ga trenutno nimaš vklopljenega.
Kako do programa, ki se ti je odprl na nevidnem delu.

Zanimam me, če je to rešeno na ravni sistema brez pomožnih programčkov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sn0wMaN ::

Enostavno. V charmih imaš devices in tam imaš dodatne monitorje, kjer lahko izbiraš nastavitve. Podobno kot win+p pri vseh ostalih windowsih. Če ti en crkne se pojavijo programi na prvem monitorju. To nikoli ni bil problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sn0wMaN ()

cekr ::

Pa ti veš, kaj se zgodi, če premakneš to nastavitev?
Vse se ti podre.

Če imaš samo ikone na Main potem ni krize, sicer pa se ti vse razmeče.
In naslednjič vse ikone nazaj postavljat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sn0wMaN ::

če ti že crkne monitor so napačno postavljene ikone zadnja skrb, če mene vprašaš.

cekr ::

Kaj pa če ga slučajno rabiš kje drugje?

Lahko bi se v tem primeru odprl en virtualni monitor, da lahko preklapljaš med njimi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sn0wMaN ::

to potem rabiš 3rd party zadevo. zdej virtualni desktopi so uporabni če je implementacija enostavna (recimo osx 10.7 in 10.8 ima RES enostavno implementacijo virtualnih monitorjev. Ima pa z razliko naravnost obupno implementacijo večih monitorjev). V windowsih še nisem našel enostavne implementacije virtualnih desktopov da bi se dejansko lahko enostavno uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sn0wMaN ()

PrimozR ::

frudi je izjavil:

Ja, verjamem, da bi komu to bilo tudi nadležno. Osebno bi mi takšna fleksibilnost bila zelo dobrodošla. In še boljše bi bilo, če bi bila zadeva prilagodljiva, torej da lahko izbiraš ali si naj OS zapomni nastavitve za vsak monitor posebej ali le za celotno namizje hkrati. Mogoče v SP1 ali Windows 9 :)... čeprav nimam ravno preveč upanja za to, tudi za prikaz ikon v taskbaru pri MS očitno nimajo posluha za meni daleč najljubšo in najbolj logično opcijo - never combine, hide labels :|

To bi blo awsm ja. (ikone namreč)

EDIT: http://www.everything-microsoft.com/200...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

cekr ::

Tako dela:
ATI Catalyst Hydravision

Toda
ne morem Hydravision prisilit, da bi se ob odklopu monitorja avtomatsko ali pa vsaj ročno preklopilo na multidesktop.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

frudi ::

PrimozR je izjavil:

To bi blo awsm ja. (ikone namreč)

EDIT: http://www.everything-microsoft.com/200...

Poznam ja, ravno ta trik tudi uporabljam. Deluje tudi v W8 in nastavitev je tudi preživela upgrade iz W7. Želel bi si edino, da bi bila izbira že vgrajena v Windows, da ne rabim po vsaki inštalaciji na novo googlat :). Se mi zdi tako očitno uporabna nastavitev, da me resnično čudi, da ni privzeto na voljo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Ganon ::

Končno sem ugotovil, kako se znebiti aplikacij v slovenščini.

Iz menija (slika spodaj) izbrišite slovenski jezik in dodajte na primer UK + slovenski keyboard layout. Resetirajte računalnik in to je to.

xandros ::

Imam en prosti racunalnik, pa sem malo sprobaval:
Prvo naredil instalacijo win7 na ta racunalnik. Win7 pro,64bit.

Drugo naredil instalacijo tiny7 rev2 na ta racunalnik.

Naredil instalacijo win8 pro, 64bit na ta prosti racunalnik.
15G vzame prostora, ko pridem notri, mi kuri 0.8G rama.
Torej ne kuri manj rama kot win7pro. Tiny7 kuri pa veliko manj rama.

Po obcutku, deluje win8 in win7 enako hitro.

Nekaj + in -

+ boljsi task manager v win8
- iskanje aplikacij(kako iscete apps? zgornji desni kot, iskanje?), win8 ne najde instaliranega imdisk ramdisk, win7 najde
- show desktop ni v win8 (ali obstaja kaksen key?)
- ne uporabljam windows accounta, pa sem si ga moral skreirat, ali je mozna prijava brez ms accounta?
- metro , dvojni sistem, instaliral start button
- hoces v mail, te prestavi v metro mail aplikacijo v desktop sistemu (verjetno se da kje nastavit drugace)

Nisem probal, kako to deluje na dveh monitorjih.Kaj je to drugace v win8?

Mesko89 ::

Po mojem občutku mi deluje win8 hitrejše kot win7.

Iskanje aplikacij: V start meniju začnem pisat in mi najde vse kar rabim

Show desktop: WIN+D že zelo dolgo časa

Windows account: Ne rabiš ga, vendar ti ga zelo rado vsili noter, ni ti ga pa treba imet.

Start button: Vedno sem uporabljal WIN tipko in tudi sedaj jo. Mi je pa lepše, ker so na sploh aplikacije boljše razvrščene, ker prej si moral v nekem malem mobile zaslonu (start meni) iskati aplikacije in je bil pain in the ass ampak hvalabogu je imel simpl iskanje kot ga ima tudi sedaj win8.
Za mail si lahko nastaviš default aplikacije kot si si v winxp, win vista in win7.

Za dva monitorja jst nisem opazil nobene večje razlike edino ta, da sedaj imasta oba monitorja taskbar spodaj :(

cekr ::

cekr je izjavil:

Tako dela:
ATI Catalyst Hydravision

Toda
ne morem Hydravision prisilit, da bi se ob odklopu monitorja avtomatsko ali pa vsaj ročno preklopilo na multidesktop.

¸

Še to:
Ta problem z odklopi monitorjev se pojavlja predvsem pri prenosnikih. Ko imaš doma dodaten monitor, na terenu pa samo prenosnik. Čas bi že bil, da se to uredi. Bom pa drugi teden dal gor končni Win8. Do sedaj sem imel samo poskusne zadeve in je bilo OK
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

xandros ::

Naredil sem fresh install, ni razlike pri hitrosti.

Iskanje ni isto, v win7 da ze prej rezultate, imdisk najde, ko je napisana cela beseda.
Mogoce mora se kaj zindexirat.

Win+d, 10x

Windows account, kako priti mimo tega?

techfreak :) ::

Mesko89 je izjavil:

Za dva monitorja jst nisem opazil nobene večje razlike edino ta, da sedaj imasta oba monitorja taskbar spodaj :(

To je prednost, ne slabost. Sicer pa ga lahko izklopiš v nastavitvah taskbara.

GaMa87 ::

a mogoče kdo ve kako se izpišeš iz MSN Messengerja, ker mi gre blazno na živce, ker dobivam neka spam sporočila od prijateljev, ki sem jih imel včasih na MSNju.
Lep pozdrav, GaMa87

Sn0wMaN ::

pomoje ne. kaj pa če jih blokeraš?

GaMa87 ::

če niti tega ne najdem.
Lep pozdrav, GaMa87

Sn0wMaN ::

probej na hotmailovi strani. Mislm da je tam web chat msnja in lahko pomoje tam urejaš te zadeve. Ali pa v people appu mogoče. Ne morem pogledat, ker nimam stikov na msnju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sn0wMaN ()

GaMa87 ::

hvala, sem jih pobrisal s pomočjo ebuddy web messengerja in upam, da bo zdej mir.
Lep pozdrav, GaMa87

McClane ::

Naletel sem na težavo pri uporabi Windows 8 in sicer mi računalnik vsake toliko časa naredi blue screen in izpiše DPC WATCHDOG VIOLATION.
Googlanje mi ni kaj preveč pomagalo, saj so navodila bolj kot ne splošna. Sistem je sveže nameščen.
Najbolj zanimivo pa je to, da se je ista napaka začela dogajati tudi na drugem računalniku - notebooku, kjer je tudi sveža inštalacija Win8.

Kaj storiti?

\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

element ::

Kernel latency problem. Krivi so slabi driverji za nek device. Potegni si dol latency monitor, greš pod drivers, sortiraš po highest execution (ms), in pogledaš ker driver dela probleme. Pri meni je bil USBPORT.SYS, kar pomeni, da je nek USB device al pa čipset driver. Če je NDIS.sys je WLAN driver, dxgkrnl.sys je driver za grafično.

Poglej tudi v device manager, če je kakšen konflikt kje.

Assass1n ::

Meni je tudi danes crknila tipkovnica, sem jo odklopil in priklopil pa tale slika :)
Tudi če jo zdajle odklopim isto, Razer Lycosa... :8)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Company ::

Kako veš, da je downloadan ISO za Win 8 64 bit ali 32 bit? Moj ISO file je velik 2.704.256 KB. Je to namestitev za 64 bit?

LP!

SynTax64 ::

Company je izjavil:

Kako veš, da je downloadan ISO za Win 8 64 bit ali 32 bit? Moj ISO file je velik 2.704.256 KB. Je to namestitev za 64 bit?

LP!


Tole maš 64bitno verzijo

Company ::

Saj morala bi biti, ker sem download in ostalo delal iz Win7 64 bit. Hvala!

amigo_no1 ::

Company je izjavil:

Kako veš, da je downloadan ISO za Win 8 64 bit ali 32 bit? Moj ISO file je velik 2.704.256 KB. Je to namestitev za 64 bit?

LP!

Poglej v mapo "boot\efi".
Če je notri "bootia32.efi" imaš x32, pri x64 je "bootx64.efi".

Jst ::

Jaz sem naredil upgrade, sedaj bi pa rad prenesel .iso.

Na voljo so:

en_windows_8_x86_dvd_915417.iso
en_windows_8_x64_dvd_915440.iso
en_windows_8_enterprise_x86_dvd_917587.iso
en_windows_8_enterprise_x64_dvd_917522.iso
...
potem so pa še:
Pro VL verzije.

Kaj če potegnem drugega (*windows_8_x64_dvd_*.iso), uporabim ključ za Pro, bom imel Pro? (Vsaj tako jaz razumem.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

Ja

Jst ::

Tnx. Malo čudno je vse skupaj, ker so čisto spodaj VL Pro in sem raje vprašal za potrditev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Fairplay ::

element je izjavil:

Kernel latency problem. Krivi so slabi driverji za nek device. Potegni si dol latency monitor, greš pod drivers, sortiraš po highest execution (ms), in pogledaš ker driver dela probleme. Pri meni je bil USBPORT.SYS, kar pomeni, da je nek USB device al pa čipset driver. Če je NDIS.sys je WLAN driver, dxgkrnl.sys je driver za grafično.

Poglej tudi v device manager, če je kakšen konflikt kje.


Kakšna je pa približno meja za normalne vrednosti?

Čisto informativno me zanima :) Nimam nobenih problemov.

Sem pa imel DPC WATCHDOG VIOLATION problem na istem računalniku s preizkusno verzijo Windows 8. Na Pro verziji deluje brez problema.

Runnagain ::

Kako je pa kaj z antivirusnimi programi v 8.-ci? Do windows defenderja sem nekoliko skeptičen...na 7.-ci sem uporabljal Avasta.

Kater free AV priporčate za 8.-co?

LPR!!

Lonsarg ::

Windows Defender v Windows 8 je v bistvu vgrajeni Windows Security Esentials. Ta Security Esentials pa je kar se mene tiče bolši od Avasta, kar se delovanja tiče, kar se pa znaznave virusov tiče pa so itak podobne žvali, še prej bi zaupal Microsoftovi bazi, ker ima tako velik install base. Čeprav pomoje si itak ta baze virusov delijo in imajo vsi vse(taodkrite seveda).

amigo_no1 ::

Microsoft Security Essentials @ Wikipedia
Microsoft Security Essentials (MSE) is an antivirus software (AV) product that provides protection against different types of malware such as computer viruses, spyware, rootkits and Trojan horses. It runs on Windows XP, Windows Vista and Windows 7, but not on Windows 8, which has a built-in AV component.

Arnidus ::

Lep pozdrav!

Kupil sem si licenco za WIN 8 Pro, pa me zanima če lahko install/upgrade spustim preko 9200 builda. Rad bi obdržal software in podatke. Imam namreč "home studio" in se mi resnično ne da spet inštalirat n* programov.

Nevermind, pogledu na official pageu in prišel do spoznanja, da je nadgradnja mogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()

Klampfer ::

Nekako mi ne uspe usposobit quicksync v Windows 8 (PowerDirector 10 in 11). Na Windows 7 je deloval, na osmici pa ga sploh ne morem vklopiti. Mogoče problem v Intel driverjih za HD4000 in Win 8?
Bogomir

Klampfer ::

Še sruga težava. V Win 8 imam 2 uporabniška računa (skrbnik in standard). Skrbnik ima knjižnico Slike na npr. D disku. Prav tako sem določil, da ima standard uporabnik knjižnico za slike na istem D disku v isti mapi "Fotografije". Namreč, želim da oba uporabnika uporabljata isto mesto za slike.

Problem je, ker standar uporabnik nima pravice pisati v to mapo Fotografije. Če potem ročno Shaream to mapo kot skrbnik tudi za standar uporabnika, potem lahko standard uporabnik tudi piše v to mapo, vendar samo dokler je računalnik prižgan. Ko ga ponovno zaženem moram spet ročno kot skrbnik shareat to mapo Fotografije, če želim da standard piše v njega.

Kak nasvet oz. ali morda obstaja druga možnost določanja neke npr. skupne knjižnice Slike za vse uporabnike?
Bogomir

Lion29 ::

ja, sej obstaja sharedLibrary al ne?

drgaci pa vseeno, pejdi na mapo in doloci (vse) pravice tudi uporabniku.... ne vem, zakaj bi ti ob restartu to izginlo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Klampfer ::

Sej jih pravkar določil (poln dostop), vendar ne gre. Standardni uporabnik sploh ne more prilepiti datoteke v to mapo, kjer je knjižnica.
Bogomir

Lion29 ::

a das printscreen kje si to dolocil?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Klampfer ::

Mapa, desni klik, lastnosti, skupna raba, varnost, uporabniki (zberem standardnega), dam kljukico v poln dostop. PRTSCR ne morem dat, ker nisem blizu dotičnega PCja...

Zanimivo pa je, da v mapi Fotografije (ki je označena kot moja knižnica za slike), lahko standard user prilepi datoteke v podmapah brez težav, le v glavno mapo Fotografije ne more, ker nima pravic.
Bogomir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klampfer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013439 (11179) boolsheat
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081369 (65756) phone8
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304197166 (134158) Markl
»

Prava nadgradnja na Windows 8 le s Sedmice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13636648 (32491) lopov
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938079 (32653) Lonsarg

Več podobnih tem