» »

Win 7/ Win 8 :(

Win 7/ Win 8 :(

žužu ::

Najprej naj vas opozorim, da nimam veliko pojma o računalnikih:)

Se pravi - na mojem desktopu imam dva HDD, eden je SSD. Na SSD imam inštalirane samo Win 7, na drugem imam podatke. Pred kratkim sem naredila novo particijo na tem trdem disku in intstalirala Preview verzijo Win 8 (clean install).

Včeraj sem hotela zaključiti delo v Win8. Ko sem izbrala "restart", sem dobila opozorilo za win updates in sem odobrila (jaz koza;) - prišlo je na 100%, rač je rebootal in prišel do Welcome screena in spet rebootal in tako znova in znova - ne boota več v Windowse. Poskusila sem bootati v Win 7, ki so na SDD in je zadeva ista.

Poskusila sem s safe mode - ustavi se pri nekem driverju. Restore ni mogoč, ker ni zaznan noben OS. Windowsova diagnostika (Win 7 cd) je šla skozi. Po disk checku (passed) gre v Win 7 mimo welcome screena, a je ekran črn s kurzorjem.

V BIOSU zazna oba diska in oba OS. Tudi v Boot menu-ju lahko izbiram med obema OS.

Na koncu mi je bootal v WIN 8, a sem se vpisala kot uporabnik. V "Computer" vidim, da je C:Win 8 (prej je bila particija F:), D: in E: pa v properties popolnoma prazna in pod njima piše NTFS. Je to normalno za user account ali je vse formatirano?

Nisem nobenih nastavitev spreminjala, samo win automatic updates za win 8, kot opisano zgoraj.

V bistvu so mi problem samo podatki - imam še kakšno možnost pred reinstalacijo Win 7 (Win 8 bom seveda izbrisala)?

Hvala vsem za odgovore.

Zvezdica27 ::

Seveda.

Poženi kak linux live CD, torej zaženi ga s CDja ali USB in v live session (ne namesti!) skopiraj kar hočeš iz obeh diskov nekam na varno. Najlažje bo s kakim ubuntu.

KO imaš podatke na varnem se igraj, za popravilo win boot loaderja pa bo kdo drug povedal.

zz

žužu ::

hvala za odgovor.

sedaj mi naloži win 8 normalno.

a ko pogledam v "computer" imam pod drivei zapisano
c: windows 8
d: windows 7 NTFS in ko kliknem mi izpiše "no access"
e: NTFS (no access)(500 gb drive z vsemi podatki)

in za oba zadnja drivea kot da sta prazna, a če pogledam v disk management so tam vse datoteke.

bom sploh lahko naložila karokoli na novo, če sta diska zaklenjena? kako se sploh lahko zaklenejo drivi z win updejti?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: žužu ()

amigo_no1 ::

Verjetno je samo ntfs security na delu... desni klik -> lastnosti/properties v raziskovalcu na problematičen disk, security in tam nastaviš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

CitroX ::

Z linux live CD-jem imaš dostop do vsega, če gre samo za podatke.

jericho ::

BartPE je tud ena opcija za reševat podatke.
Aja, sorry to je verjetn sam za xp-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jericho ()

Lonsarg ::

Če si enkrat v Windowsih uspešno, potem bo najlažje tako kot je amigo rekel, najbrž nisi kot administrator prijavljena, zato nimaš dostopa. Če ti pa je lažje Linux CD zlovdat, kot pa z security ubadat pa to nared, saj je sam 700MB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420206 (3845) jedateruk
»

Črn ekran po nadgradnji

Oddelek: Pomoč in nasveti
51583 (1396) Alexius Heristalski
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181276 (1042) boris22
»

Sistema ni mogoče namestiti na disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
196534 (6171) Mare2
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237294 (20758) AlkaZar

Več podobnih tem