» »

Sistema ni mogoče namestiti na disk

Sistema ni mogoče namestiti na disk

chiiiii ::

Pozdravljeni,

Imam nov računalnik na katerem so bili Windows 8. Odločil sem se da se jih znebim in inštaliram Win7. Ustavilo se je že pri bootanjem iz DVDja ampak to sem nekako rešil. Iz DVDja sem torej bootnil inštalacijo Win7, ustavilo pa se je pri kreiranju particij. Imam 500gb disk, na katerem sem (kot že stokrat prej) izbrisal particijo in jo razdelil na dva dela ter ju formatiral. Zdaj mi nikakor ne uspe natuhtat kje je problem, saj windowsov ne morem namestit... "Sistema Windows ni mogole namestiti na ta disk. Izbrani disk pripada vrsti razdelitve GPT" Mi lahko kdo pove v čem je trik. Hvala!

 Napaka

Napaka

Klemzz ::

Kaj pa piše pod podrobnosti?

chiiiii ::

Klemzz je izjavil:

Kaj pa piše pod podrobnosti?

Sistema Windows ni mogoče namestiti na ta disk. Izbrani disk pripada vrsti razdelitve GPT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

huelz ::

Isti problem imam tudi sam. Butasti UEFI pa win 8.
Verjetno se bo resilo tako, da bo treba disk priklopit na drug racunalnik pa potem v OS spremenit iz GPT na obicen boot logical drive.
Bom probal direkt iz minta mountat disk pa spremenit, sporocim ce je to pomagalo.

chiiiii ::

huelz je izjavil:

Isti problem imam tudi sam. Butasti UEFI pa win 8.
Verjetno se bo resilo tako, da bo treba disk priklopit na drug racunalnik pa potem v OS spremenit iz GPT na obicen boot logical drive.
Bom probal direkt iz minta mountat disk pa spremenit, sporocim ce je to pomagalo.


Na enem drugem forumu je že bilo potavljeno to vprašanje in nekdo je odgovoril : "Izberi vse paricije, ter jih izbriši, tako da bo vse le ena "unlocated space", nato namesti sem... preveri, če to pomaga. (Mislim, da moraš tam izbrati Delete partition)"

Sploh ne vem a naj res izbrišem vse particije...tudi RECOVERY in MSR?

m0LN4r ::

Bios - secure boot - csm itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chiiiii ::

m0LN4r je izjavil:

Bios - secure boot - csm itd.

Mi lahko proces opišeš malo bolj na dolgo? :) Res moram hitro rešit ta problem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

huelz ::

V win7 setupu sploh ni bilo opcije izbrisat particij, sele ko sem disk priklopil direktno na plato (ne prek eksternega usb ohisja) mi je to opcijo ponudil - zbrises pa seveda cisto vse particije, da ostane samo ena.
Imam pa tudi sam disk direktno iz prenosnika, kjer so bili prednamesceni win8.
Ta isti disk sem hotel dat v NUC-a, pa ima se vedno probleme sam s sabo :D

Pogledam jutri kaj in kako - meni ni pomagalo niti to, da sem pobrisal obstojece particije od win8 na tem disku.

Invictus ::

Daj si gor Classic Shell, pa ne rabiš inštalirat Win 7
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::




Išči nekaj podobnega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

chiiiii ::

m0LN4r je izjavil:




Išči nekaj podobnega.


Ne razumem točno kaj hočeš povedat. Secure boot sem itak moral izklopit da mi je sploh bootalo iz DVDja. Zalomi se tam ko je treba sistem inštalirat na particijo. Nisem kaj preveč vešč o teh stvareh tako da mi ne zameri če ne dojamem takoj kar mi hočeš povedat.

gddr85 ::

pa probaj v biosu spremenit iz uefi v legacy boot oz. legacy and uefi in sprobaj, zadnja opcija je format

chiiiii ::



To sem naredil in dela. Huelz upam da bo delovalo tudi pri tebi.

Hvala vsem za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chiiiii ()

huelz ::

Ja ze ze, samo jaz hocem win8 namestit na novo, pa mi NUC ne pusti v bios :P
Niti ne vem kaksno je treutno stanje, mi je delno nekaj uspelo, pa se obesi med instalacijo.
Verjetno bom res kar win7 gor dal, shell gor ali dol je win8 zame osebno se vedno obupen :)

Invictus ::

huelz je izjavil:

Ja ze ze, samo jaz hocem win8 namestit na novo, pa mi NUC ne pusti v bios :P
Niti ne vem kaksno je treutno stanje, mi je delno nekaj uspelo, pa se obesi med instalacijo.
Verjetno bom res kar win7 gor dal, shell gor ali dol je win8 zame osebno se vedno obupen :)

Če ti je WIn 8 obupen po gostilniških debatah, potem si falil.

Napredek iz WIn7 na 8 je bil precejšen ... Pa ne samo GUI.

Poleg tega ga boš fasal prej ali slej ...

Saj tudi ne kupiš novega, 10 let starega, avta. Ki je izven rednega vzdrževalnega cikla ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

huelz ::

Za day by day use ni nobene omembe vredne prednosti. Za take stvari je dovolj ze vsak drug linux distro, ki ima web browser pa par programov za multimedijo, kar vecina (vkljucno z mano) potrebuje.
Za delo je pa druga stvar, pa se to bi slo skozi, ce ne bi rabil native win only programe. Al pa se povezovat kar prek remote, ce bi mel ziher kvalitetno linijo.

In kaj mi bo win8 bolje delal kot 7 na NUC-u, ki bo kvazi nas, media box?

GTX970 ::

OP
Bootaj v tole: http://www.partitionwizard.com/partitio...
in naredi mbr particije.

Yacked2 ::

Tudi jaz sem imel ta problem na prenosniku, rešil sem tako, da sem bootal live cd in vse partricije formatiral in naredil tako da je bil samo unlocated space. Nato je šlo gladko.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

mailer ::

Najprej pobriši vse particije od zadnje do prve. Ustvari eno čez celoten disk, formatiraj. To edino zbriši in ustvari eno za sistem ter po želji za ostale stvari. Izberi prvo in inštaliraj. Zadeva bi morala delovat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mare2 ::

Lahko uporabiš Acronis Disk Direktor.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lg televizor ne sprejme zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
151769 (1522) mijana
»

Težave z bootanjem iz USB

Oddelek: Operacijski sistemi
8707 (639) tadoo
»

Boot problem pri laptopu Toshiba Satellite C55-A-1RG

Oddelek: Pomoč in nasveti
82003 (1905) solatko
»

windows xp

Oddelek: Operacijski sistemi
171375 (1110) tjaz051
»

Težave pri nalaganju windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
172382 (2282) Machiavelli

Več podobnih tem