» »

Three strikes polom v Novi Zelandiji

1
2
»

nekikr ::

En del tega odpade na moje podjetje. Zasebno porabim manj. Ampak kljub temu da gre za firmo, bi lahko kar nekaj stvari ukradli, pa jih ne. Zakaj? Ker nekdo zahteva plačilo za to svoje delo.

Gregor P ::

LOL na podjetje ne šteje8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Poldi112 ::

Zakaj ne? Pošlji mu ZS in si pojdi ogledat njegove MS ali Adobe škatle na polici :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

NeMeTko ::

Kaj pa če sem prepričanja, da je založba največji lopov v celi zgodbi?

Kaj pa je založba? Navaden trgovec, ki drži avtorja v šahu in ga ožema do onemoglosti, da bi sebi povečal profit.
Pri tem so si založbe tako razdelile trg, da ga skušajo v čim večji meri blokirati, da ja nebi kateri avtor pomislil, da je lahko uspešen tudi brez založbe.
Koliko vrhunskih avtorjev obstaja, ki vegetirajo iz dneva v dan, ker niso 'dovolj zanimivi' za nobeno založbo, ki bi z njimi sklenila pogodbo. Z mojega vidika so te založbe, kot tisti, ki obubožanim ponujajo kredit po oderuških obrestih.

Kreditirajo avtorja, da se njegovo delo posname in izda, nato pa glavnino dobička pospravijo v svoj žep.

PaX_MaN ::

bluefish je izjavil:

No, 400€ na mesec za avtorske vsebine si lahko le redko kdo privošči.

Sej tri ferarije na mesec tudi.
Gremo krast ferarije ker so predragi!!!!

nekikr ::

Gregor P je izjavil:

LOL na podjetje ne šteje8-)

Ne vem zakaj ne, ampak ok, pa ne. Sem vmes malo prebrskal, preko 5k€ je šlo iz firme za avtorska dela, kakšne 1500€ pa zasebno. Še vedno precej. Bo sedaj kaj bolje?

Nemetko:
1. Steam
2. Če založba ni potrebna, zakaj pa avtorji potem sami ne uspejo masovno? Saj veš, vložijo ogromen kupček denarja in upajo, da jim bo uspelo. To pa res ne more biti tako težko, da sami tega ne bi mogli storiti?
Koliko vrhunskih avtorjev obstaja, ki vegetirajo iz dneva v dan, ker niso 'dovolj zanimivi' za nobeno založbo, ki bi z njimi sklenila pogodbo.

Ne vem, koliko je takih vrhunskih avtorjev, ki vegetirajo iz dneva v dan? Ali so bolj kot ne samo taki kot slovenski sistemski administratorji, ki znajo vse in še več in vse to za 700€. Pa so bolj pametni od vseh ostalih svetovnih top genijev, se razume.

PaX_MaN ::

NeMeTko je izjavil:

Kaj pa če sem prepričanja, da je založba največji lopov v celi zgodbi?

Svet se bo podru!

NeMeTko je izjavil:

Kaj pa je založba? Navaden trgovec, ki drži avtorja v šahu in ga ožema do onemoglosti, da bi sebi povečal profit.

Anene, založbe avtorjem držijo pištoli ob sencah takrat ko podpisujejo pogodbo, da se ja ne bi nben premislu!

NeMeTko je izjavil:

Pri tem so si založbe tako razdelile trg, da ga skušajo v čim večji meri blokirati, da ja nebi kateri avtor pomislil, da je lahko uspešen tudi brez založbe.

Da avtor podpiše pogodbo s tistim, ki ga lahko prodaja na čim večji trg?
Res neverjetno!

NeMeTko je izjavil:

Koliko vrhunskih avtorjev obstaja, ki vegetirajo iz dneva v dan, ker niso 'dovolj zanimivi' za nobeno založbo, ki bi z njimi sklenila pogodbo. Z mojega vidika so te založbe, kot tisti, ki obubožanim ponujajo kredit po oderuških obrestih.

Da del vrhunskih avtorjev, ki vegetirajo ker niso dovolj zanimivi za nobeno založbo, nihče ne kupuje, niso krive založbe, ampak dotični avtorji ker ne sproducirajo dost zaželjenega materiala.
Opa, čaki, kakšen je že argument ko se govori o tistih avtorjih, ki bojda jamrajo da noben noče kupit njihovih del?
Hm, hm...

NeMeTko je izjavil:

Kreditirajo avtorja, da se njegovo delo posname in izda, nato pa glavnino dobička pospravijo v svoj žep.

Tko se je avtor pač zmenu. Al' praviš, da je treba v regulativo napisat komu se ne sme dat prihodkov od avtorskih del?

NeMeTko ::

Če je kmet član zadruge, še vedno lahko greš do njega in direktno kupiš od njega krompir.

Kot potrošnik pač imaš pravico izbire.

Kje je pa ostala ta možnost v svetu avtorstva?

Dobesedno vse skupaj izgleda kot tisti pakt s hudičem, ko avtor v svojem pohlepu podpiše pogodbo s hudičem in mu proda svojo dušo.

Mogoče pa kot potrošnik hočem izbiro, da plačam avtorsko delo tistemu, ki ga je ustvaril in ne prebrisanemu trgovcu, ki je izpridil ves sistem avtorstva?

Potem pa avtorji nekaj jamrajo, da od založb takointako ne zaslužijo, da so koncerti njihov glavni vir prihodka.
Torej tukaj nekaj ne more biti tako zelo v redu, kot to skušate nekateri prikazati.

nekikr ::

Saj ni nihče rekel, da je idealno. Ampak avtor gre sam do založbe in prostovoljno podpiše pogodbo. Na voljo ima sicer tudi samopromocijo preko raznih spletnih strani, radiev, jumbo plakatov....nihče mu ne žuga s pištolo.
In če ti gredo te grozno grozne založbe na živce pač ne kupi. Vso pravico imaš do tega. Če se vas najde dovolj bodo prisiljeni k drugačnim poslovnim praksam. Nimaš pa pravice ukrasti izdelka zaradi tega. To je vse.

NeMeTko ::

Kdo pa daje založbi pravico, da krade na ta način, da si kratko malo izmisli neko kvazi fiktivno škodo?
Mulc ukrade za 1€, potem pa pride založba in bi ukradla 500€. Kdo je zdaj tu grd in umazan?

Po tej logiki bi bilo tudi čisto legitimno, da prebunkaš nekoga, ker se ne strnja s tabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

nekikr ::

To pravico si vzamejo sami, v odškodninskem zahtevku. Sodišče je pa tisto, ki potem ugodi ali pa tudi ne temu zahtevku. Nekako tako, kot če bi se ti spotaknil ob vedro v Sparu in jih tožil za 10mio€. Probajo pač. Je pravilno? Da, tako kot tvoja tožba. Je upravičeno? Seveda ne, zato pa imamo sodišče, ki naj bi razumno prisodilo neko kazen, ki mora biti taka, da pokrije stroške, nastalo škodo in da je še vzgojna.
Razen, če mi hočeš povedati, da založba opravi celotni proces, da imajo kar svojega sodnika preko s.p., svoje policaje in svoje zakone (vse troje)? Skratka, da so ena taka svoja država nad vsemi ostalimi?

PaX_MaN ::

nekikr je izjavil:

Razen, če mi hočeš povedati, da založba opravi celotni proces, da imajo kar svojega sodnika preko s.p., svoje policaje in svoje zakone (vse troje)? Skratka, da so ena taka svoja država nad vsemi ostalimi?

Empirični podatki dokazujejo, da bi to zlo radi vzpostavl.
Ampak jebiga, klin se s klinom zbija (po diktatorsko bi radi komuniste polovl), alkakože.

St235 ::

nekikr je izjavil:

To pravico si vzamejo sami, v odškodninskem zahtevku. Sodišče je pa tisto, ki potem ugodi ali pa tudi ne temu zahtevku. Nekako tako, kot če bi se ti spotaknil ob vedro v Sparu in jih tožil za 10mio€. Probajo pač. Je pravilno? Da, tako kot tvoja tožba. Je upravičeno? Seveda ne, zato pa imamo sodišče, ki naj bi razumno prisodilo neko kazen, ki mora biti taka, da pokrije stroške, nastalo škodo in da je še vzgojna.
Razen, če mi hočeš povedati, da založba opravi celotni proces, da imajo kar svojega sodnika preko s.p., svoje policaje in svoje zakone (vse troje)? Skratka, da so ena taka svoja država nad vsemi ostalimi?


Točno to hočejo doseč s three strike sistemi, acto in ostalim sranjm. Da lahko neodvisno od ustavnih ureditev preganjajo kršitve na podlagi lastne evidence. Po ACKTA na primer, bi imeli tudi pravico enostransko presojat o škodi. Enako v franciji ostaneš brez interneta brez, da ti je dejansko pred sodiščem dokazana krivda.

Torej hočejo sistem kjer si kriv,ko se tako odloči založba in ti brez možnosti pritožbe poberejo odškodnino, ki si jo sami izmislijo, potem pa lahko ti njih tožiš, če meniš da so ravnali narobe. Torej zahtevajo, da vsak posameznik dokazuje svojo nedožnost, namesto, da bi dokazovali krivdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

nekikr ::

Jaz pa hočem doseči to, da bi postal prvi kralj celotnega sveta. Kaj nekdo hoče in kakšno je realno stanje je nekaj povsem drugega. Glede na vse vzvode se ni za bati, da bi v bližnji prihodnosti prišlo do tako utopičnega scenarija kot ga opisuješ.
Sicer smo pa zašli s teme. Kaj bo ko bo če ne bo nekako ne spada sem. Govora je bilo o odtujitvi intelektualnega dela brez soglasja prodajalca zaradi takega ali drugačnega razmišljanja. Še vedno pa čakam nekoga, ki bo prišel k meni delat zastonj - intelektualno delo, se razume. Tisto za tekočim trakom je seveda nekaj vredno.

St235 ::

Daj preberi novico, da boš videl kaj je tema. Tema je točno ta samovolja založb in pritiski na države po uvajanju zakonskih rešitev za enostransko uveljavljanje interesov založb. Ne vem pod katerim kamnom živiš, da si domišljaš, da je tak sistem še daleč ampak daj poglej kaj je ACTA in kaj bi sprejem le te omogočil. RAvno tako ti predlagam, da si prebereš serijo člankov, na portalu slo tech z naslovom Ni miru za jekleno pest in boš videl kje vse si založbe v imenu zaščite avtorkih pravic jemljejo tako zakonodajne, kot izvršilne pravice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

NeMeTko ::

Problem sodišč so sodniki, ki se po celem desetletju šele zdaj počasi začenjajo vsaj malenkost spraševati, če tisto res drži, kar jim založbe postrežejo kot nekakšna 'dejstva'.

V tem času se je vzpostavila neka sodna praksa, ki služi izključno koristi založb in po nekem avtomatizmu krivdo vrže na toženega - brez pravega dvoma v to, če karkoli pri celi zgodbi drži.

Šele zadnji čas zasledimo prve primere, ko se sem in tja kakšen sodnik drzne spotakniti ob 'dejstva' ki jih odvetniki založb plasirajo.

Lov na hudobne tatove glasbe je izredno donosen posel. Okoli njega se je zgradila prava mala industrija, ki prinaša bajne dobičke vsem - razen hudobnežu, ki je kopiral in avtorju, za čigar pravice se kvazi vse to zganja.

Tej industriji, v kateri je cel kup odvetniških pisarn, je treba pristriči peruti, saj iz bagatelnih zadev delajo kriminal prve vrste.

nekikr ::

V tem času se je vzpostavila neka sodna praksa, ki služi izključno koristi založb in po nekem avtomatizmu krivdo vrže na toženega - brez pravega dvoma v to, če karkoli pri celi zgodbi drži.

Točno to ni res. Izredno malo ljudi po celem svetu je bilo obsojenih zaradi kraje intelektualne lastnine prav zato, ker sodišča ne ugodijo prošnji založbe, da naj s parimi milijoni kaznuje nekoga, ki si je dolpotegnil zadnji Expendables film. In nič ne kaže, da bi se kaj premaknilo v "škodo" pirata.

NeMeTko ::

Kje si pa TO pobral?

TKPhysicist ::

Tle zdj mal mešate fizične in pravne osebe. Predno začne kdo komentirat naj napiše v katerem imenu govoru. V primeru pravne osebe se zadeve čist spremenijo, saj noben izmed nas ne da iz žepa niti centa (s.p. ni pravna oseba) in je tudi več kot logično, da pravne osebe posedujejo legalno pridobljene vsebine, kajti z njimi olajšuje ali v celoti ustvarja dodano vrednost podjetju. Kar se pa fizičnih oseb tiče...kokice v roke, pa čakat na komentarje.:-)
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

lambda ::

nekikr je izjavil:

Jaz pa hočem doseči to, da bi postal prvi kralj celotnega sveta. Kaj nekdo hoče in kakšno je realno stanje je nekaj povsem drugega. Glede na vse vzvode se ni za bati, da bi v bližnji prihodnosti prišlo do tako utopičnega scenarija kot ga opisuješ.
Sicer smo pa zašli s teme. Kaj bo ko bo če ne bo nekako ne spada sem. Govora je bilo o odtujitvi intelektualnega dela brez soglasja prodajalca zaradi takega ali drugačnega razmišljanja. Še vedno pa čakam nekoga, ki bo prišel k meni delat zastonj - intelektualno delo, se razume. Tisto za tekočim trakom je seveda nekaj vredno.

Ne dojameš, kajne? Ne zagovarjamo piratstva, temveč se zgražamo nad načinom kako bi se radi založbe & co. borili proti piratom - oni bi si radi izbojevali tak družbeni sistem (no saj nekje so si ga že), da bi postali neka veja sodne oblasti - in to takšna, da lahko tebi rečejo, da si kradel, pa bo na tebi, da boš dokazal, da nisi.

nekikr ::

Mislim, da ti nečesa ne dojameš. Tudi jaz sem proti temu; kar hočejo storiti ni pošteno in zato jim do sedaj ni uspelo kaznovati še praktično nikogar. Saj lahko dnevno beremo kakšen polom je ta three strikes povsod. Sami stroški, pa nobenega haska od tega. Ampak jaz zato ne kradem in svoje kraje opravičujem s takimi argumenti. Cena je še vedno enaka, pa četudi je branjevka stara in grda, dobrine kot so najnovejša serija o čisto novi detektivki pa tudi niso tako življenjskega pomena, da bi moral krajo opravičevati z eksistencialnim problemom ob morebitnem ne-gledanju najnovejšega crapa.
Je pa čisto logično in tudi prav, da se vsak bori za svoj kos kruha. Do kam lahko greš pa pove sodišče. Kot lahko beremo v zgornjem primeru niso iztržili niti za burek, ob vsem tem dvigovanju prahu.

PaX_MaN ::

lambda je izjavil:

Ne dojameš, kajne? Ne zagovarjamo piratstva, temveč se zgražamo nad načinom kako bi se radi založbe & co. borili proti piratom - oni bi si radi izbojevali tak družbeni sistem (no saj nekje so si ga že), da bi postali neka veja sodne oblasti - in to takšna, da lahko tebi rečejo, da si kradel, pa bo na tebi, da boš dokazal, da nisi.

Če je dost dobr za tajkune, bo pa še za pirate!8-)

lambda ::

Pri obratnem dokaznem bremenu ima tajkun v rokah milijone. Pri piratih imajo založbe v rokah IP, vsaj trdijo, da so ga videli - priti s tem IPjem.

nekikr ::

Kordež osebno nima nič. Bavčar osebno tudi bolj malo. Tovšakova je na psu. Trdijo pa mnogi, da imajo veliko njihovi svojci...cele graščine in predale v tujih bankah ;)

PaX_MaN ::

lambda je izjavil:

Pri obratnem dokaznem bremenu ima tajkun v rokah milijone.

Pirati imajo pa v rokah trilijarde, ne tega pozabit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bluefish ::

Ane. Najstniki so očitno bog in batina tega sveta.

lambda ::

PaX_MaN je izjavil:

lambda je izjavil:

Pri obratnem dokaznem bremenu ima tajkun v rokah milijone.

Pirati imajo pa v rokah trilijarde, ne tega pozabit!

Seveda, samo še dokazat je treba to. To jim pa gre nekam slabo od rok in se poslužujejo metod, zaradi katerih sploh imamo to novico.

PaX_MaN ::

lambda je izjavil:

Seveda, samo še dokazat je treba to. To jim pa gre nekam slabo od rok in se poslužujejo metod, zaradi katerih sploh imamo to novico.

Sej pravm - obrnjeno dokazno breme FTW - pa naj kradljivc dokazuje da ni kradljivc.

Gregor P ::

... nič ne bo, dokler se ti ne boš že enkrat naučil, da to ni kraja in da ne govorimo o kradljivcih;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lambda ::

Aja saj res, eden je ukradel milijone, drugi pa 14$. Krat 90. Nesorazmeren ukrep morda?

Sicer pa še vedno ne dojameš. Premožno osebo pač povprašajo od kje ji ves denar. Tvoja analogija bi pa držala le, če bi pirata povprašali kje ima vse originale oz. kdaj je opravil nakupe za ves material, ki ga ima doma sedaj "nakopiranega" (saj SAZASovo parazitsko dajatev je itak plačal, tako da pravico ima). Ampak o piratu sploh ne vedo ničesar, samo pravijo, da je kradel, so videli njegov IP.

In ja, pirati so kradljivci. Ko jim to dokažeš. Če pridejo k meni domov, ne bodo našli ničesar. Če se mi pa sosed priklopi na wireless ali mi ga sheka, če bi bil zaščiten, in gre dol vlečt glasbo, pa to ni dokaz, da sem bil jaz česa kriv. Three strikes, ACTE ipd. načini so norosti. Načini kako založbe izkrivljajo sistem sebi v prid.

Gregor P ::

lambda je izjavil:

In ja, pirati so kradljivci.
Popravek, da pirati so (gusarske ladje, ugrabitve pa to), ne pa navadni uporabniki, ki si nelegalno prenesejo neke kopije podatkov (bite), ki so prosto na razpolago na spletu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lambda ::

Roko na srce, piratstvo je neke sorte kraja. S to razliko, da nič ne oškoduje lastnika avtorskih pravic. Kvečjemu oškoduje ga za potencialen dobiček. Nekako tako, kot tisti, ki gredo na bližnjo vzpetino okrog prireditve in nič ne plačajo, čeprav uživajo prireditev, pa niso nič plačali. Organizatorji so potem besni in jih hočejo kaznovat, ker so imeli zaradi teh goljufov pol tribune prazne.

Po zagotovilih založb bi bil convert rate iz piratov v kupce 100 % pa vse skupaj še pomnožijo z neko blazno cifro. Realnost je bolj taka, da je ta convert rate precej obupen, če bi njihova pravila sforsirali. Dodatno pa zaradi padca promocije skozi piratstvo pade še število tistih, ki zadevo dejansko plačajo.

Bistveno je pa to, da se organizatorji borijo za to, da bi lahko kar samovoljno kaznovali vse, za katere oni trdijo, da so jih videli tam na vzpetini (zraven pa še vse naključno mimoidoče). Če ti kaj ni všeč, pa dokaži, da nisi bil tam!

NeMeTko ::

Zmaže se samo tisti, ki ima zdravniško potrdilo, da je gluh in slep. Ali pa še tisti ne.

NeMeTko ::

Ampak še vedno mi noben ni bil v stanju razložiti, zakaj bom tepen, če mp3 prenesem s torrenta, ali pa ga snamem s kakšnega ftp-ja, istočasno pa smem čisto legalno to isto pesem posneti z radija ali internetnega radija in shraniti v mp3 datoteki.

Pa naj kdo reče, da je tu še kaj zdrave pameti pri vsem tem.

Gregor P ::

lambda je izjavil:

Roko na srce, piratstvo je neke sorte kraja.

Nič ni roke na srce etc. to (v pravnem pogledu) ni kraja nobene sorte!:| Razen, če dejansko govoriš o gusarjih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lambda ::

Ok, to ni kraja. To je piratstvo. Da nehamo besedno igro.

Gregor P ::

To ni besedna igra, če nekaj označiš za krajo in nekoga za kradljivca (pa to ni):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Poldi112 ::

> istočasno pa smem čisto legalno to isto pesem posneti z radija ali internetnega radija in shraniti v mp3 datoteki.

Pa je res legalno snemati z radia?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PaX_MaN ::

lambda je izjavil:

Ampak o piratu sploh ne vedo ničesar, samo pravijo, da je kradel, so videli njegov IP.

Am, tut "Vegrad d.o.o. je spizdu" je nekaj takega kot met samo IP - kdorkoli iz podjetja je lahko spizdil...

lambda je izjavil:

Če se mi pa sosed priklopi na wireless ali mi ga sheka, če bi bil zaščiten, in gre dol vlečt glasbo, pa to ni dokaz, da sem bil jaz česa kriv.

Kr lepo dokaži to, tko k je treba lastnikom avtomobila k jih radar ujame!
8-)

NeMeTko je izjavil:

Ampak še vedno mi noben ni bil v stanju razložiti, zakaj bom tepen, če mp3 prenesem s torrenta, ali pa ga snamem s kakšnega ftp-ja, istočasno pa smem čisto legalno to isto pesem posneti z radija ali internetnega radija in shraniti v mp3 datoteki.

Pa naj kdo reče, da je tu še kaj zdrave pameti pri vsem tem.

Če je, je samo iz enega razloga - dovoljenje, dovoljenje in še enkrat: dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

St235 ::

Poldi112 je izjavil:

> istočasno pa smem čisto legalno to isto pesem posneti z radija ali internetnega radija in shraniti v mp3 datoteki.

Pa je res legalno snemati z radia?


V Sloveniji JA, in ravno tako lahko v Sloveniji mirne duše za lastno uporabo snameš MP3 z youtuba, torrenta, radija, televizije ali pa si ga žvigaš v mikrofon.

Vse našteto NI kršitev obstoječe zakonodaje in lahko digitalček, pax in podobni do nezavesti jamrajo, obstoječa zakonodaja dovoljuje reprodukcijo AVDIO in VIDEO vsebin za lastne potrebe. In to seveda tudi plačaš s pavšalom ob nakupu medija (CD, DVD, HDD...).

Tako, da končajmo enkrat za zmeraj to nebulozo o kaznjivosti snemanja mp3. Tisto sekundo, ko sem kupil CD na katerega bom posnel glasbo sem plačal pavšal, ki mi dovoljuje, da tja naložim avtorsko zaščitene vsebine za lastno uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lambda ::

PaX_MaN je izjavil:

lambda je izjavil:

Če se mi pa sosed priklopi na wireless ali mi ga sheka, če bi bil zaščiten, in gre dol vlečt glasbo, pa to ni dokaz, da sem bil jaz česa kriv.

Kr lepo dokaži to, tko k je treba lastnikom avtomobila k jih radar ujame!
8-)

Vsak zna preprečit, da bi se drugi vozili z njegovim avtom - če ti ga ukradejo pa prijaviš policiji, krajo pa pravzaprav vsak opazi. Povprečnemu državljanu pa je veliko težje zagotoviti, da bodo opazili, če kdo uporabi oz. sheka njihov brezžični internet. In spet primerjaš nesorazmerne zadeve. Piratiziranje mp3ja z ogrožanjem udeležencev v prometu.

kitaj ::

lambda je izjavil:

Roko na srce, piratstvo je neke sorte kraja.

Roko na srce je neprestano podaljševanje trajanja avtorskih pravic tudi neke sorte kraja.
Morda celo hujša, saj storilci kradejo z namenom pridobitve materialne koristi.

PaX_MaN ::

Veber, si to ti?

Kamran ::

PaX_MaN je izjavil:

Am, tut "Vegrad d.o.o. je spizdu" je nekaj takega kot met samo IP - kdorkoli iz podjetja je lahko spizdil...

Itak, v WLAN-u moraš pa gledati MAC naslove potem (ARP tabele), vendar kateri izmed teh "sostanovalcev"/outsider-jev si je lahko tudi predhodno MAC naslov na WLAN kartici spremenil preden je dolpotegnil tiste "neprecenljive mp3-je" - ob predpostavki, da so imeli na WLAN-u vključeno vsaj filtriranje MAC naslovov in da je bila AP zaklenjena oz. zavarovana z geslom (WPA2-AES). Čeprav se da tudi to zaobiti... :P

lambda je izjavil:

Povprečnemu državljanu pa je veliko težje zagotoviti, da bodo opazili, če kdo uporabi oz. sheka njihov brezžični internet.

Ja če te večkrat dol vrže z lastne AP, potem sigurno kdo izvaja deavtentikacijski oz. disociativni napad, tudi poplavljanje z zahtevami po priključitvi/overitvi (AID tabele). Potem imaš še MiTM, ARP zastrupljanje tabel, (redko, pa vendar) Queensland napad, izraba SNMP, ...
Če imaš beležko (system log) vklopljeni na AP, potem boš na boljšem pri dokazovanju tvoje nedolžnosti. Prvo boš moral pa vseeno sam poskrbeti za določeno stopnjo zaščite svoje AP.

Poldi112 ::

Zakaj? Odpreš AP in omejiš hitrost. Pač, nudiš mimoidočim free web, ker si dobričina. Tako mirno lahko rečeš, da je lahko kdorkoli vlekel dol in naj ti dokažejo, da si bil ti :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hurikhan ::

Hmmm pred kratkim je kolega opozoril na spremembo kazenskega zakonika ravno na to temo.
Zanimiva sprememba Kazenskega zakonika( KZ_1_UPB2), ki se nanaša tudi na piratstvo in zakonodajo. Sprememba je nastala dne 14.6.2012 na seji Državnega zbora, ki je potrdil uradno prečiščeno besedilo.


V 148. členu je nastala naslednja sprememba:


"(1) Kdor neupravičeno uporabi eno ali več avtorskih del ali njihovih primerkov, katerih skupna tržna cena pomeni večjo premoženjsko korist, se kaznuje z zaporom do treh let."

Prej se je odstavek glasil:

"(1) Kdor z namenom prodaje neupravičeno uporabi eno ali več avtorskih del ali njihovih primerkov, katerih skupna tržna cena pomeni večjo premoženjsko vrednost, se kaznuje z zaporom do treh let.

Ne vem če je kdo od vas zasledil kaj?

lambda ::

PaX_MaN ::

To je blo sprejeto še pod Pahorjem oz. med brezvladjem:
63. člen

V prvem odstavku 148. člena se črta besedilo "z namenom prodaje".

Kamran ::

To bi bilo super Poldi112, vendar ne vem če ISP-ji dovoljujejo kaj takšnega, ker si potem lahko nelojalna konkurenca.

Če bo kriza napredovala naprej, bi lahko res komot ti imel odprto AP in tistim, ki si ne morejo več privoščiti še plačila položnice za splet, zastonj omogočil dostop do njega ali pa bi imel zaklenjeno AP in bi si pa potem končne stroške (in geslo za dostop) delili glede na (redno) število odjemalcev. Več kot bi jih imel, manj bi imel sam svojih stroškov za plačilo dostopa do interneta.
Torej 10 odjemalcev (yourself included), mesečna cena za naročniški komplet je cca. 40 €, torej bi vsak dal 4 € pa je. :))

hurikhan je izjavil:

Hmmm pred kratkim je kolega opozoril na spremembo kazenskega zakonika ravno na to temo.

V 148. členu je nastala naslednja sprememba:

"(1) Kdor neupravičeno uporabi eno ali več avtorskih del ali njihovih primerkov, katerih skupna tržna cena pomeni večjo premoženjsko korist, se kaznuje z zaporom do treh let."

Potem se očitno lahko greš takšne fore (po novem).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec zadeve RIAA proti Thomas-Rassetovi ($222k za 24 pesmi bo kar prav) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
16038077 (33636) St235
»

Učinki nove novozelandske protipiratske zakondaje mešani

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
156473 (4153) Iatromantis
»

Kaj torej piše v ACTI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13776811 (63316) Iatromantis
»

Rezidenca francoskega predsednika redni uporabnik torrenta

Oddelek: Novice / Varnost
318439 (6385) kuglvinkl
»

Novozelandski parlament tik pred sprejemom three-strikes zakonodaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7930862 (28847) techfreak :)

Več podobnih tem