» »

Ko diplomant FRi išče službo

Ko diplomant FRi išče službo

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

AglioAlio ::

Pozdrav!

Imam problem. Končal sem FRI VSŠ in sedaj iščem službo v Ljubljani. Mislil sem, da bo lažje, a izgleda, da bo prekleto težko. Večina se na prošnje ne odziva, drugi nimajo potreb, tretji bi potrebovali izkušene strokovnajke na določenem področju...
Večina firm ne zaposluje. Zdaj, a je to posledica krize in pomanjkanja dela, ali je to strah pred širitvijo, ali to, da država manj investira v inf. sisteme, ker veliko večjih ljubljanskih form dela prarv za potrebe države... Nekaj je na tem.
Preko študenta sem leto in pol dealal v računalniškem podjetju, predvsem frontend programiranje, bolj code monkey. Izkušnje imam predvsem na Microsoftovi .Net platformi, C#, ASP.net, SQL Server, WCF tehnologija, JavaScript, JQuery, HTML(5), CSS(3). Nekaj izkušenj imam tudi z Javo.
Pri diplomi, kjer sem naredil orodje za izdelavo lastnih anket, katere lahko developerji vključijo na svoje enostavne pege-a, sem se spoznal z WCF tehnologijo.

Zanima me ali kdo dela, si lasti, ve za kako,.. firmo, kjer bi dobil možnost skočiti v ribnik, ker počasi mi dojada tukaj doma. Ker vem, daj je denar vedno problem in ker trenutno še nimam finančnih problemov, sem pripravljen delati za malo plačilo, tudi par mescev zastonj. Seveda dokler se ne uvedem in ustvarim kake dodane vrednosti..

Hvala, lep pozdrav

Blinder ::

Imaš recimo leto pa pol izkušenj s C#? Ali pa če si delal predvsem z drugimi rečmi imaš ekvivalent znanje kot je 6 mescov C#? Sam sprašujem..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gandalfar ::

To je blazno sirok spekter. A se imas za srednje izkusenega s katero od omenjenih tehnologij. Rabis samo eno izbrat.

Se podvprasanje:

- a pri Toshlu te niso hotl?
- a Celtra te ni hotla?
- a Zemanta te ni hotla?
- a si pofockla se pri firmah ki so v TSSTartupu?
- si ze javil Kiberpipi, da hoces naredit workshop/predavanje/stojo na glavi, da bo cel svet videl, da nekaj obvladas?

Zgodovina sprememb…

AglioAlio ::

V prej omenjenem podjetju sem polovico leta bil na praksi in dobro leto preko študenta. Vse sem delal na VS2008, C#, SQL Server. Bil pa je to projekt za DURS na področju za odmero davka.

Gandalfar hvala ideje, kje še poskusit

Venum ::

Zapomni si, da se večino boljših služb dobi preko vez. Podjetja objavljajo sam šihte, ki jih noben noče delat.

TESKAn ::

Venum je izjavil:

Zapomni si, da se večino boljših služb dobi preko vez. Podjetja objavljajo sam šihte, ki jih noben noče delat.

Veze pa dobiš tudi tako, da pošiljaš naokrog prošnje, hodiš na razgovore ipd. Mogoče te nekje ne bodo vzeli, ker že imajo kandidata, lahko pa jih impresioniraš in se spomnijo nate, ko naslednjič rabijo koga.
Veze in poznanstva ni samo to, da je tvoj fotr nek ubermenedžer.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mufasa ::

AglioAlio je izjavil:

Končal sem FRI VSŠ in sedaj iščem službo v Ljubljani.


Brez zamere ampak ti si en generičen primer slovenčka, ki bo naredu karierni harikiri ak ostane v Sloveniji. Če si seveda količkaj ambiciozen. >:D
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

NeMeTko ::

Mufasa je izjavil:

Brez zamere ampak ti si en generičen primer slovenčka, ki bo naredu karierni harikiri ak ostane v Sloveniji. Če si seveda količkaj ambiciozen. >:D

Kar utmeljuješ s čem?

Ker pri nas še nihče ni 'karierno uspel'?

ali

ker v tujini VSAK 'karierno uspe'?

Če kdo dela kakšen harakiri tle, potem ti delaš 'mentalni harakiri'.

Cacamas ::

Ne razumem, kako ambiciozni računalničarji ne dobijo dela.
Ko sem pred 2 mesecema iskal službo sem jaz postavljal pogoje...

Pridobi si priporočila iz faksa in bivšega delodajalca.

Daedalus ::

Ambiciozni != sposoben
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ciklamen ::

Ne vem, lahko ti predlagam Freelancer, ni bogve kakšnega zaslužka, vendar če si dober dobiš izkušnje/reference, ki pridejo prav pri iskanju službe :)
- End of the Post ->

Mufasa ::

NeMeTko je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Brez zamere ampak ti si en generičen primer slovenčka, ki bo naredu karierni harikiri ak ostane v Sloveniji. Če si seveda količkaj ambiciozen. >:D

Kar utmeljuješ s čem?

Ker pri nas še nihče ni 'karierno uspel'?

ali

ker v tujini VSAK 'karierno uspe'?

Če kdo dela kakšen harakiri tle, potem ti delaš 'mentalni harakiri'.


V tem momentu, brez izkusenj in z faksom kjerkoli v PIIGSS stateih, so bolj kurceva leta za bootstrap kariere. V Sloveniji, se posebaj v IT. So pa se drugi faktorji, npr te bolj zanima tenis z prijatelji iz otrostva, ipd...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

videc ::

Zdaj si pa diplomiral in si brez statusa študenta ter povsem nezanimiv za potencialne delodajalce, ker si predrag.
Rešitev:
- piši prošnje, hodi na razgovore (na zavodu si prijavljen, predvidevam);
- poveži se z zaposlenimi v bivši firmi, če imajo kakšno vezo;
- vpiši se v sredjo šolo, da boš imel status (da boš lahko delal preko ŠS) in boš spet zanimiv.

mat3 ::

Žal tudi, če si sposoben in pred vrati Google ni nujno, da te vzamejo: http://www.val202.si/2012/10/najbolj-za...
Sam sem v enaki situacije. Malček se nagibam tudi v smeri s.p-ja, samo dokler nimaš nekih rednih strank je samomorilsko. Do takrat lahko nekaj preko avtorske pogodbe delaš. Na zavodu pa najdeš samo ostanke, ostalo se po vezah zrihta in niti ne pride do Zavoda.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

NeMeTko ::

Medalja ima dve plati - kot delodajalec lahko podaš potrebo po delavcu na Zavod, potem ti pa pošiljajo vse sorte 'kandidatov', ki bodisi nimajo najmanjšega interesa, da bi zared dobili delo (sami doma nekaj packajo?) ali pa takšne kandidate, s katerimi si nimaš kaj pomagati.

Tako se ni za čuditi, da marsikateri delodajalec raje med zaposlenimi in znanci sprašuje 'ali poznaš koga dobrega...?'. Tako ve, da mu ne bodo predlagali takšnih kandidatov, ki niti najmanj ne ustrezajo, saj ob priporočilu nekoga, zastavijo tudi lastno dobro ime, nekako nosijo moralno odgovornost.

Zato pravijo, da je danes vse bolj pomembno 'mreženje', da poznaš čim več ljudi, ki bi te morda nekomu priporočili, če bi bili vprašani.

mat3 ::

NeMeTko je izjavil:

Medalja ima dve plati - kot delodajalec lahko podaš potrebo po delavcu na Zavod, potem ti pa pošiljajo vse sorte 'kandidatov', ki bodisi nimajo najmanjšega interesa, da bi zared dobili delo (sami doma nekaj packajo?) ali pa takšne kandidate, s katerimi si nimaš kaj pomagati.

Tako se ni za čuditi, da marsikateri delodajalec raje med zaposlenimi in znanci sprašuje 'ali poznaš koga dobrega...?'. Tako ve, da mu ne bodo predlagali takšnih kandidatov, ki niti najmanj ne ustrezajo, saj ob priporočilu nekoga, zastavijo tudi lastno dobro ime, nekako nosijo moralno odgovornost.

Zato pravijo, da je danes vse bolj pomembno 'mreženje', da poznaš čim več ljudi, ki bi te morda nekomu priporočili, če bi bili vprašani.


Se popolnoma strinjam. Samo če pa nisi v taki mreži oz. nimaš vez si pa mrzel, tudi če nekaj znaš in bi sprejel delo.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Rias Gremory ::

@mat3
Je to tisti Svizec, ki ga je nekdo omenjal ko sem bil enkrat v kiberpipi?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mat3 ::

Rias Gremory je izjavil:

@mat3
Je to tisti Svizec, ki ga je nekdo omenjal ko sem bil enkrat v kiberpipi?


Mislim da ja.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

jype ::

Je isti, ja. Tudi za nas dela nekatere reči. Hitro raste (profesionalno in osebnostno). Skoraj karierni ideal za te kraje, če ne maraš že davno preživete korporativne kulture.

Rias Gremory ::

Ga sploh ne poznam ampak bi mu reku, da naj gre v tujino kjer bi pomoje lahko v roku leta uspel.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

NeMeTko ::

Ne vem zakaj eni smatrate denar za edino merilo uspeha.

Ljudje smo različni, in vsi pač niso materialisti. Svoj uspeh in zadovoljstvo ljudje najdejo v tisočih drugih rečeh, ne le v tistem denarju, ki se kopiči na računu.
Saj je fino, če ga imaš toliko, da ti ni treba skrbeti za to, kako boš naslednji mesec plačal položnice, ali pa ure in ure iskal najcenejšo ponudbo počitnic. Ampak več kot to, za življenje ne potrebuješ. Nad tem se začne preseravanje in bahaštvo, ki ni še iz nikogar naredilo srečnejšega človeka - kvečjemu bolj osamljenega.

Če si uspešen edino v kopičenju denarja, potem si tudi tistega denarja nisi zaslužil.

Kakor stvar razumem (ne poznam tega fanta), je očitno ŽE uspešen, ali pa vsaj cenjen, če prav razumem izjave predhodnikov. Kaj si pa lahko še želiš več, kot da te cenijo? Mar to ni uspeh? Toliko denarja, da greš iz dneva v dan brez finančnih skrbi, se pa tudi pri nas komot zasluži, če si priden.

Mufasa ::

NeMeTko je izjavil:

Ne vem zakaj eni smatrate denar za edino merilo uspeha.

Ljudje smo različni, in vsi pač niso materialisti. Svoj uspeh in zadovoljstvo ljudje najdejo v tisočih drugih rečeh, ne le v tistem denarju, ki se kopiči na računu.
Saj je fino, če ga imaš toliko, da ti ni treba skrbeti za to, kako boš naslednji mesec plačal položnice, ali pa ure in ure iskal najcenejšo ponudbo počitnic. Ampak več kot to, za življenje ne potrebuješ. Nad tem se začne preseravanje in bahaštvo, ki ni še iz nikogar naredilo srečnejšega človeka - kvečjemu bolj osamljenega.

Če si uspešen edino v kopičenju denarja, potem si tudi tistega denarja nisi zaslužil.

Kakor stvar razumem (ne poznam tega fanta), je očitno ŽE uspešen, ali pa vsaj cenjen, če prav razumem izjave predhodnikov. Kaj si pa lahko še želiš več, kot da te cenijo? Mar to ni uspeh? Toliko denarja, da greš iz dneva v dan brez finančnih skrbi, se pa tudi pri nas komot zasluži, če si priden.


Ni posameznikov kapital (ali gmotno stanje ce ces) doloceno samo v mesecni placi...ampak ce pa je, je pa Slovenija za novopecenega studenta informatike brez iskusenj ena slabsih opcij v EU.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smurf ::

jype je izjavil:

Je isti, ja. Tudi za nas dela nekatere reči. Hitro raste (profesionalno in osebnostno). Skoraj karierni ideal za te kraje, če ne maraš že davno preživete korporativne kulture.

+1 ga stejem med ene izmed sposobnih ljudi tukaj v Sloveniji :)

Invictus ::

jype je izjavil:

Je isti, ja. Tudi za nas dela nekatere reči. Hitro raste (profesionalno in osebnostno). Skoraj karierni ideal za te kraje, če ne maraš že davno preživete korporativne kulture.

Če misliš korporativno kulturo slovenskih podjetij, sploh tistih, ki so obstajala že v Jugoslaviji, se strinjam.

Če gledaš korporativno kulturo mednarodnih podjetij (ne slovenskih, ker jih sploh ni, sploh ne računalniških), potem je zadeva povsem drugačna. Ti lahko taka kultura da konkurenčno prednost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

Iskanje tipa "poznaš koga dobrega" slabo vpliva na trg delovne sile pri nas.

V bistvu se vsi preveč poznajo med seboj - ko se kdo pojavi "kar tako" začnejo vsi mrzlično poizvedovati naokrog kdo to je, ga kdo pozna ipd. in prikradejo se osebnostna vrednotenja in kup subjektivnega sranja.

Na profesionalizem lahko na taki sceni kar pozabiš.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Smurf ::

Matako je izjavil:

Iskanje tipa "poznaš koga dobrega" slabo vpliva na trg delovne sile pri nas.

V bistvu se vsi preveč poznajo med seboj - ko se kdo pojavi "kar tako" začnejo vsi mrzlično poizvedovati naokrog kdo to je, ga kdo pozna ipd. in prikradejo se osebnostna vrednotenja in kup subjektivnega sranja.

Na profesionalizem lahko na taki sceni kar pozabiš.

Tak sistem je povsod po svetu. Priporocilo (kredibilne) osebe ti vedno pove vec kot nekaj napisanga v CVju. Stvar deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Heavy ::

Da ne odpiram nove teme:

//Tednik mode on

V podobni situaciji sem se tudi jaz znašel, diplomiral sem nekaj mesecev nazaj in tudi kmalu našel službo, kjer sem delal kot frontend programer. Vse lepo in prav s tem da sem bil tarča mobinga. Nekaj mesecev sem to prenašal, nakar sem spregovoril in čez par dni dobil odpoved. Zdaj sem kak mesec doma in sproti pošiljam prošnje na zaposlitvene oglase ali pa pišem neposredno podjetjem. Na večino niti ne dobim odgovora, tu pa tam sem povabljen na kakšen razgovor (50 : 50), kjer mi: a) postavijo nore zahteve ali b) povedo da vidijo potencial, ampak si ne upajo zaposlit nekoga na novo, saj komaj shajajo iz meseca v mesec.

//Tednik mode off

Sedaj vprašanje: kakšna je situacija v tujini z zaposlitvami začetnikov? Ima kdo praktične izkušnje?

Mipe ::

Samozaposlitev. Brez mobinga, sam svoj šef, dosti dela, če si proaktiven. Če nisi ljudski tip... Še naprej išči in premisli o osvojitvi nove veščine. Več znaš, več veljaš. Predvsem to velja za tuje jezike.

Karaya 52 ::

Kaj mislis z norimi zahtevami? Mogoce si samo prevec izbircen. Casi, ko je zacetnike cakal cool siht so za vecino mimo. Sem ze napovedal, da se bo isto zgodilo frijevcem, pa so se mi smejali.

Heavy ::

Recimo napredno poznavanje IBM Enterprise systemov, po možnosti že kakšen Linux / Windows certifikat, najmanj par večjih izpeljanih projektov, poznavanje vseh mobilnih platform... Nisem izbirčen glede dela, so bolj delodajalci do zaposlenih. Saj je po eni strani logično da raje zaposlijo nekoga ki ima že reference.

mlamat ::

Lahko je s polno ritjo srat.

Jaz sem malo pred diplomo, pa sem firmam ponujal da jim pol leta delam zastonj, samo da mi podpišejo tist papir za dvomesečno obvezno študentsko prakso, da lahko dokončam študij. Niti enega odgovora.

Človeku v tej državi ostane samo štrik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Invictus ::

V Sloveniji je IT sektor tako ali tako predimenzioniran za trenutne razmere. Problem je ker večina firm ponuja prodajo serverjev in inštalacijo OSa, včasih še softvera. Tega je nepreklicno konec. Veliki, kot npr. IBM, ponujajo zraven serverja tudi priklop in inštalacijo. V sami ceni serverja.

Če bi slovenski IT sektor poznal kak lastni produkt, ki je mednarodno uspešen, bi še kaj šlo. Tako pa gre za eno samo predrkavanje zadev levo in desno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BALAST ::

Tako pa gre za eno samo predrkavanje zadev levo in desno.
Saj poznaš zgodbo z Iskra Delta...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

technolog ::

Začnimo s pregovorom:

Kdor se z Microsoftom peča, slabo konča.

Jaz sem bolj open-source guy, pa imam že tri ponudbe za delo, pa še diplome sploh pisat nisem začel.

Karaya 52 ::

mlamat je izjavil:

Lahko je s polno ritjo srat.

Človeku v tej državi ostane samo štrik.


S prvim delom se strinjam, s strikom pa ne. Je zal tako, da ljudje obrnejo plosco, ko dobijo sluzbo in od te tocke dalje nebi nicesar vec spreminjali, tako da na spremembe ne cakati, ker jih ne bo. Sita sraka lacni ne verjame. Raje isci kaj v tujini, ce pokrijes stroske si ze zmagal.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

BALAST je izjavil:

Tako pa gre za eno samo predrkavanje zadev levo in desno.
Saj poznaš zgodbo z Iskra Delta...

samo tut oni so fajn "piratizirali" se mi zdi

Marat ::

mlamat je izjavil:

Lahko je s polno ritjo srat.

Jaz sem malo pred diplomo, pa sem firmam ponujal da jim pol leta delam zastonj, samo da mi podpišejo tist papir za dvomesečno obvezno študentsko prakso, da lahko dokončam študij. Niti enega odgovora.

Človeku v tej državi ostane samo štrik.

A si pol dobil kaj za prakso?

Isotropic ::

ce koga poznas v kaksni firmi, naj ti sam podpise pa je
alpa delas na faksu

Mavrik ::

Isotropic je izjavil:

ce koga poznas v kaksni firmi, naj ti sam podpise pa je
alpa delas na faksu


Lepa bližnjica do situacije OPja. Če pač prideš s faksa nesposoben in brez izkušenj pač ne boš zanimiv nikomur. Dajte vsaj faks izkoristit za prodbivanje vsaj nekaj znanj. Če boš šprical čez prakso in seminarske si pač kot zaposleni neuporaben.
The truth is rarely pure and never simple.

Blinder ::

še vedno je bolj zanimiv nekdo z narejenim faksom in brez izkušenj kot nekdo, ki še dela faks in je isto brez izkušenj. TO je blo nekoč, da so firme bruce fri-ja fehtale, če pridejo se izobraževat h njim na firmo.

sam razni tropici in mavriki in okapiji mislijo da je vse ostalo kot 10 let nazaj ko so oni iskali prvi job. fakof
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Mavrik ::

Blinder je izjavil:


sam razni tropici in mavriki in okapiji mislijo da je vse ostalo kot 10 let nazaj ko so oni iskali prvi job. fakof


Jaz ti samo pravim da nimam nobenega interesa zaposliti nekoga, ki je na faksu rezal bližnjice namesto pridobivanja znanja. Zakaj bi hotel zaposliti šalabajzerja, ki ga bolj briga izgled na papirju kot pa dejanski rezultat nekega dela?
The truth is rarely pure and never simple.

Blinder ::

hja če je iskal bližnjice mogoče je hotel čimprej končat šolo in se osredotočit na delo!? Drugače nevem na koga je letelo to, da išče bližnjice. Tale fant, ki neuspešno išče prakso pomoje ima vse razloge, da si zrihta sam "podpis" za prakso.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mavrik ::

No jaz ti razlagam kako to potem zgleda na razgovorih. Veliko preveč FRIjevcev sem že srečal kjer gre pogovor nekako takole:

1.) Aha, a FRI si delal, kaj si pa kaj delal na faksu? Kaj te je zanimalo?

... ja ne vem... neki mal smo delali v Javi ...

2.) Ok, Java, kakšne projekte si pa kaj delal? Seminarske?

... am... ja malo smo programirali, skupnskih projektov pa si nisem zbral, sem mel informatiko bolj veš. Vem malo PHPja ...

3.) Ok, a si delal kaj v prostem času? Maš kaj kode za pokazat? Praksa?

... em, ne nisem nič tak delal, nimam kaj dosti za pokazat ...

Potem pa se grem lahko samo za glavo držat. Na lepe oči pa pač tudi ne morem kar nekoga vzeti a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

Blinder ::

Ja 10 let nazaj, ko ni bilo izbire si moral prav takega kandidata uzet. Danes pa dobiš takega kandidata na voljo ter programreja z 20 let izkušenj v programiranju v javi :D Normalno, da podjetja uzamejo tiste, ki več znajo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Marat ::

Blinder je izjavil:

še vedno je bolj zanimiv nekdo z narejenim faksom in brez izkušenj kot nekdo, ki še dela faks in je isto brez izkušenj. TO je blo nekoč, da so firme bruce fri-ja fehtale, če pridejo se izobraževat h njim na firmo.

sam razni tropici in mavriki in okapiji mislijo da je vse ostalo kot 10 let nazaj ko so oni iskali prvi job. fakof

To ne pomeni da nekdo, ki je še na faksu, ne more delat na svojih ali pa nekih open source projektih, kjer si nabere izkušnje. Saj izkušnje niso samo tisto pridobljeno na plačanih šihtih.

Invictus ::

Pa kaj pričakujete od diplomanta kateregakoli faksa? Večina jih je neuporabnih, predvsem zato ker ima vsako podjetje svoje specifike. Celo medicina sproducira neuporaben kader. Mora narediti še razne specializacije, prakso, ipd. Od FRIja se pa pričakuje da bo sproduciral diplomante, ki bodo poznali 1000 in eno opcijo 1000 in enega open source softvera. Po možnosti pa še znali programirati v 50 različlnih jezikih. Pač tako ne gre.

Seveda podjetje noče vložiti meseca ali dva da bi vpeljalo novega zaposlenega v delo. Ki je čisto dovolj, glede na to da večina slovenskih podjetij prodaja meglo in nekaj predrkava že napisan softver.

Po eni strani pa jamrajo da ni izkušenih inženirjev. Ne, za 800 na mesec jih res ne boste dobili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

Pa kaj pričakujete od diplomanta kateregakoli faksa?
Da je v tistih 4 letih naredil še kaj več kot samo obvezne izpite + diplomo. Ali pa da vsaj diploma ni navadna štanca.

O.

Marat ::

Sicer pa Comtrade ponuja "20+ visokotehnoloških delovnih mest" ;) http://www.comtrade.com/si/o-nas/karier...

kr?en ::

Okapi je izjavil:

Pa kaj pričakujete od diplomanta kateregakoli faksa?
Da je v tistih 4 letih naredil še kaj več kot samo obvezne izpite + diplomo. Ali pa da vsaj diploma ni navadna štanca.

O.

V danasnjem bolonjskem sistemu, in tempu, ki ga narekuje, kaj vec kot to ne mores narest. Urnik je preprosto prenatrpan in ko nisi na faksu, delas seminarske/domace, ki pa so preprosto premalo, da bi iz njih dobil znanje, ki ga hocejo firme od neki novih inzenirjev (razne specificne tehnologije in metodologije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Roadkill ::

Mavrik je izjavil:

No jaz ti razlagam kako to potem zgleda na razgovorih. Veliko preveč FRIjevcev sem že srečal kjer gre pogovor nekako takole:

1.) Aha, a FRI si delal, kaj si pa kaj delal na faksu? Kaj te je zanimalo?

... ja ne vem... neki mal smo delali v Javi ...

2.) Ok, Java, kakšne projekte si pa kaj delal? Seminarske?

... am... ja malo smo programirali, skupnskih projektov pa si nisem zbral, sem mel informatiko bolj veš. Vem malo PHPja ...

3.) Ok, a si delal kaj v prostem času? Maš kaj kode za pokazat? Praksa?

... em, ne nisem nič tak delal, nimam kaj dosti za pokazat ...

Potem pa se grem lahko samo za glavo držat. Na lepe oči pa pač tudi ne morem kar nekoga vzeti a ne?


Tale post si je potrebno kr še enkrat prebrat. Good stuff.

Zdej pa marš programirat!
Ü
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16625891 (21159) 111111111111
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
388993 (7177) listje123
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10524877 (20770) NeMeTko
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30249762 (37913) M.B.
»

Nore zahteve za službo ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10925827 (21047) Relanium

Več podobnih tem