» »

Ipad za gospodinjo

Ipad za gospodinjo

dhouswife ::

Dober dan,
rada bi si kupila Ipada, ja malo sem se "upičla" in si ogledala ali novega ali 2. 32G. Imela bi ga za internet, spletno bančništvo, zapiske (primarna dejavnost), slike... No ne čisto za zabavo, tudi malo zares.
In seveda, kako se povežeš na internet? Ko bi ga kupila, kaj še rabim, da se povežem na net? Doma je PC z modemom.
Hvala za vse odgovore.
Zaenkrat iščem kje bo najceneje.
Lp

bluefish ::

Za internet še brezžični usmerjevalnik (wireless router).

Roadkill ::

Če nimaš brezžičnega interneta doma, potem rabiš usmerjevalnik.

Za spletno bančništvo pa malo pobrskaj po internetu, da deluje kot je treba. Načeloma bi moralo delovati, ampak vseno preveri za tvojo banko.
Ü

5er--> ::

Če bi rada pisala zapiske na njem, bo, po mojem, to bolj mukotrpno opravilo.

Magic1 ::

A Apple nima opcije priključitve tipkovnice? Ali vsaj prek BT?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dhouswife ::

Evo hvala, pol stvari nisem vedela.
Zapiski so kratki, v bistvu dnevnik za vsak panj.

mtosev ::

saj ne rabi rutreja.lahko si vzpostavi ad hoc wifi povezavo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dhouswife ::

Aha, kako pa?

IceBoX ::

Večina modemov že podpira brezžično povezavo. Povej model modema oz. vsaj ponudnika internetnih storitev.
Huh...

dhouswife ::

Od siola, a je možno da je Sagem 3344?

mtosev ::

http://www.logicinmind.com/en/support/i...
takole rabi pa en komp met wifi kartico
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matty ::

Sagem 3344 je :-) to je komunikacijski prehod s katerim se povezes na internet omrezje, gor lahko tudi direktno prikljucis racunalnik (s kablom). Kakor pa vem je problem tam z brezzicnim omrezjem, saj rabis imeti wifi pcmcia kartico. Ce jo nimas zadaj prikljucene, to verjetno lahko dobis (proti placilu) pri operaterju. Druga moznost je dodatni router, ki ga s kablom prikljucis na sagem, pa potem vzpostavis brezzicno omrezje preko tega routerja.

Glede zapiskov pa. Za pisanje mailov in krajsih zapiskov je tipkovnica na ekranu ok. Je pa zelo storasta, ce moras pisati zraven slovenske znake (pisem tole na ipadu, pa se mi ne da tipkati čžš, ker je storasto) oz ce moras delati daljse zapiske (npr. na sestanku). Moja decva uporablja na sluzbenih poteh ipada + logitechovo ultrathin tipkovnico, ki sluzi tudi kot cover http://www.logitech.com/de-de/tablet-ac...

Sprobala sva prej bluetooth tipkovnic, ampak ta je se najboljsa v razmerju prakticnosti in kakovosti.
Problem je pa samo v ceni... Seveda slovenske ne dobis, midva sva kupila italijansko (lahk tudi nemsko), ki je relativno blizu slo tipkovnico. Vse skupaj je super prenosno, baterija v tipkovnici pa traja celo vecnost. Drugace pa ja... Naceloma lahko prikljucis katerokoli bluetooth tipkovnico.

Glede bancnistva je pa odvisno katero banko imas. Brez problema dela abanka (prek certifikata), drugih pa nisem sprobal. Res pa je, da spletnega bancistva na ipadu ne uporabljam (sem pobrisal certifikat), ker ga prenasam na dnevni osnovi (vlak itd), tak da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

zmaugy ::

Brezveze je kupovat wifi module za modeme, ker ko sem zadnjič preverjal za taščo, je bila cena smešno visoka, s tem da ji je en takšen modulček (usb ključek) že crknil. Je dobila za rojstni dan Linksys/Cisco wifi router z 1 GB kabelskim delom. Se mi zdi da je bilo cenovno podobno kot tisto usb sr..je.

pviran3 ::

ad hoc tudi omenjat ne, to ni rešitev. Najcenejši tp-link ruter reši vse, če modem nima wifija vgrajena.

Zheegec ::

za gospodinjo je najboljša varijanta asus TF300. Cel sistem je v slovenskem jeziku, programi za dokumente so že gor (ni treba kupovati preko spleta z mastercardom), zraven je fizična tipkovnica s ČŽŠ in pa ima navaden usb vhod.
Edini minus je baterija, ima 13 ur avtonomije, dočim ipad ima 10ur... Aja, ne :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dhouswife ::

Hvala, no saj tako desperate nisem, angleščina ni problem;)
je pa tale Asus zanimiv, čeprav cenovno sta vsaj tam tam:|?

Zheegec ::

Ja, 32GB Asus z dockom je 550€ nekje, 32GB iPad brez tipkovnice je pa 580€. Cena podobna, Asus ima boljšo funkcionalnost (usb, SD, micro-sd, tipkovnica) in baterijo (13ur), Apple pa boljši ekran.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dhouswife ::

Dober vecer, kupila sem ipada:) je bila akcija v comshopu :D zaenkrat je fajn.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962942 (29918) Opkow
»

IPad vs. macbook

Oddelek: Kaj kupiti
141629 (1024) Zheegec
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821335 (19884) Keyser Soze
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st&#8482;3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543516 (19056) imallears
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132548 (2341) amigo_no1

Več podobnih tem