» »

Sršenje gnezdo

Sršenje gnezdo

izbrisiracun ::

Torej, na kozolcu je bilo že nekaj časa sršenje gnezdo, sedaj pa sem ga našel popolnoma uničenega. Manjši kosi ležijo po tleh, na kozolcu pa je ostal samo vlažen madež.

Zanima me katera žival bi to storila(da se ji zahvalim:D)? Prvi osumljenci so kragulji, katerih je polno tam. Je bilo pa gnezdo čisto pod streho, torej težko dostopno za kaj drugega kot ptiča.

Brias ::

kak znanec se ti ne bo pohvalil ...

Zlasti v Nemčiji, kjer je namerno ali nezakonito pobijanje oziroma uničevanje evropskega sršena in gnezd po zakonu varstva narave od 1. januarja 1987 kaznivo dejanje za katerega se plača z do 50.000 euri kazni.

http://www.kmetija.si/Novica/srsen-ptic...

izbrisiracun ::

Saj me nebi motili, če bi le bili 5 metrov stran, tako so pa bili neposredno nad balami mrve za živino. Je bilo verjetno tudi precej koristno, da so malo reducirali število muh(tam okoli pasemo živino).

Pa ne vem, če bi šel kdo iz golega dolgčasa to dol klatit, ker je okoli samo naš pašnik in drug ne vem, če kdo ve za to gnezdo.

Sem ravno dobil preblisk... možen krivec je tudi en čebelar, ki ima v bližini panje...seveda nima kaj po mojem kozolcu šarit, ampak je bolj "čudne sorte".

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

kaj pa vem pri nas je bilo letos ekstremno malo osa in sršenov. je pa precej glodalcev. sem že malo povezoval to dvoje zihr pa nisem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

izbrisiracun ::

Lani, ali predlani(pozabil kdaj) je bilo leto os in sršenov, takrat je bilo tega polno. Veliko mislim, da je odvisno od tega kakšna je bila zima.

krneki0001 ::

izbrisiracun je izjavil:

Sem ravno dobil preblisk... možen krivec je tudi en čebelar, ki ima v bližini panje...seveda nima kaj po mojem kozolcu šarit, ampak je bolj "čudne sorte".


sršeni ubjajo čebele in verjetno je bil to čebelar, ki jih je pobil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

shadowfax ::

Tudi sam sem verjel, da so sršeni škodljivi za čebele pa sem nedolgo nazaj prebral, da pobijejo le obolele in poškodovane čebele in so zaradi tega prej koristni kot škodljivi.

Glede tega katera žival bi si upala spravit na sršenje gnezdo pa nimam nobene ideje.

izbrisiracun ::

Saj piše v članku od Briasa:
Glavnino hrane približno 90% predstavljajo muhe in le občasno čebele. Čebelarski strokovnjaki navajajo, da je učinek sršena na panje čebel zanemarljiv. Dnevni ulov od začetka junija je približno 10-15 čebel na delavko sršena, saj le nekaj sršenov gre na lov čebel.


Torej je zadeva na pašniku kar koristna.

TESKAn ::

Kak jazbec bi tudi lahko bil.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Martin Krpan ::

Mogoče Sršenar?
Sr%C5%A1enar @ Wikipedia

izbrisiracun ::

Ime ima že pravo:)
Bom malo bolj pozorno opazoval tiste ujede, ki letajo okoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234313 (3575) BorutO
»

Kako odstraniti čebele okoli smetnjakov?

Oddelek: Loža
151846 (901) SaXsIm
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615306 (12713) Aston_11
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125783 (18342) Aljaz1980
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412723 (11036) perci

Več podobnih tem