» »

Kako odstraniti čebele okoli smetnjakov?

Kako odstraniti čebele okoli smetnjakov?

Rias Gremory ::

Živjo,

imamo probleme s čebelami. Ne vem ali je kaj sladkega na/v smetnjaku. Zdaj jih je že cel roj in letajo okoli smetnjakov. Odvoz papirja je v ponedeljek in ravno na smetnjaku za papir jih je veliko. Sem siguren, da so čebele ker sem eno spustil v sobo in jo udaril z loparjem in potem slikal. Si je opomogla in sem jo tudi spustil nazaj ven.
 Čebela

Čebela


Kaj narediti? Na bi jih ravno šel špricat z insekticidi.

Lep pozdrav
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

shadeX ::

Ne vem ali je kaj sladkega na/v smetnjaku


Jah kadar bo smetnjak prazen,preveri če je kaj takega noter kar privablja čebele. Zagotovo ne letajo tam okoli, zato ker jim je dolgčas :)

Pa prosim ne jih pobijat, ker so to ene izmed najbolj uporabnih živali na planetu.

oo7 ::

Čebel se ne sme pobijat saj bo zdaj kmalu mraz pritisnil pa jih ne bo več v tem času pa če je možno operi smetnjak če je res mogoče kaj sladkega.

Rias Gremory ::

Hmm.. zdaj jih je samo še kakšnih 10. Domnevam, da so vse pojedle karkoli je že bilo.

@M-Power, shadeX
Nisem jih imel namena pobijat.

Bom umil smetnjake ali pa bom počakal na nedeljo, ker napovedujejo dež.

Še eno vprašanje, ali je res, da se v takih primerih lahko pokliče čebelarja, ki potem čebele odpelje? Zdi se mi, da sem to ravno na slo-techu enkrat prebral.

Hvala obema.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Invictus ::

Spucaj smetnjak. Drugega ne pomaga, ker tistega kar one vidijo, ti ne vidiš.

Ko bo smetnjak "smrdel" po čistilu, jih siguno ne bo zraven.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Ne vem koliko je tam pri tebi čebel ampak če je roj se pokliče čebelarja http://www.dolenjskilist.si/2015/05/07/... tako, da lahko komot pokličeš in vprašaš :)

eales ::

Roj verjetno ni(skoraj zagotovo), saj trenutno ni več pravi čas za rojenje. Počakaj, da odpeljejo papir in smetnjak splahni/operi z vodo in jih ne bo več. Verjetno je notri kaj sladkega.

Unknown_001 ::

Sicer nisem zihr ampak ose in sršeni pogosto napadejo kak celulozni odpad da potem gnezdo naredijo :P sam če so čebele... potem očitno je nekaj drugega not polito ali zmazanga ker kakor je meni znano one znajo sam vosek delat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Malajlo ::

Kaj te sploh matrajo čebelce? Sploh pa okoli smetnjaka. Mene še ose ne bi motile. Razen če imaš smetnjak pred bajto pod oknom in cvikaš, da te bo katera pičila. In čebela res redko piči.
Z loparjem ...

ales85 ::

Ampak, ko pa piči, pa ni prijetno, če imaš hkrati še alergijo. Jaz imam "rad" čebele in sem nekaj časa tudi pomagal pri čebelarjenju, pa se jih še vedno izognem :)

Malajlo ::

Ampak kolikokrat te pa je čebela pičila? Jaz sem enkrat na eno stopil in po petih kilometrih plavanja ugotovil, da se nisem porezal, ampak mi je med prsti na nogah visel zadek čebele. Ko sem želo izpulil, tudi porajtal nisem več. Enkrat v slabega pol stoletja. Večja verjetnost je, da bi na lotu zadel. Pa še to sem bil sam kriv, ker je nisem porajtal, ko so se napajale ob vodi.
Ose in sršeni so pa druga zgodba. Ena osa me je pod majico užgala petkrat, preden sem jo uspel ubiti.
Tko da ne z loparji. Pa razni pipsi tudi ne. Ali pa z ognjem.

BorutK-73 ::

Kaj nihče ne pere smetnjakov? Jaz operem črnega(mešani odpadki) vsakič ko ga spraznejo, plastiko pa enkrat mesečeno, poleti pa tudi isto kot črno. Papir pa skurimo.:)

ales85 ::

Na pamet rečeno, po spominu, me je pičilo že sigurno 10 čebel. Je pa res, da sem bil na krajih, kjer jih je zelo veliko. K sreči imam blago alergijo, ki ne vpliva na dihanje ampak le mišica na kraju pika zateče in otrdi.

In ne, nisem (vedno) mahal kot norec razen, ko sem bil 5 let star :)

boss-tech ::

Ko imajo čebele pašo, ne bodo stikale okoli. Problem je poleti in jeseni ko ni neke paše in potem začnejo stikati okoli in iskati hrano.
Čebelar lahko odpelje čebele samo če je roj - se pravi da je med čebelami matica. Pa še to je ponavadi na tisoče čebel na kupu...

Pa še to, pašne čebele niso tako problematične, na pikajo tako hitro kot one ki so v panju oziroma stražijo
http://tovornik.info

d3libero3 ::

Bi moral najprej vprašati kaj storiti, preden ubiješ čebelo ("da se prepričaš, če je sploh čebela") ima pa vsak okraj svojo čebelarsko društvo. Tam ti lahko pomagajo (v bodoče).
Pa lp!
Čebelarstvo ŽNIDER
http://www.cebelarstvo-znider.si
info@cebelarstvo-znider.si

SaXsIm ::

Dobro preberi, kaj je napisal - ni jih želel ubijati in ni jih ubil. Mislim, da imamo pri nas spoštovanje do čebel kar dobro vcepljeno v glavo.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234394 (3656) BorutO
»

Azijski sršeni

Oddelek: Problemi človeštva
4615332 (12739) Aston_11
»

Problemi s sosedovimi čebelami

Oddelek: Loža
449068 (5978) GrofMonte
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125802 (18361) Aljaz1980
»

Ose prevec napadalne letos ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412742 (11055) perci

Več podobnih tem