» »

Ukradena koda Wordpress plugina?

Ukradena koda Wordpress plugina?

sverde21 ::

Pred leti sem se domislil plugina za watermarkanje slik na Wordpressu, in sicer Watermark RELOADED, za katerega sem sicer pred kratkim naredil plačljivo "pro" verzijo, ampak to ni predmet diskusije.

Danes sem ugotovil, da je nekdo vzel kodo mojega plugina in naredil Transparent Image Watermark in še več... da služi s tem.

Vsa koda v Wordpress plugin repozitoriju je avtomatsko pod GPLv2 licenco. Mi lahko prosim kdo razloži ali to sploh lahko naredijo oz. če ne, kaj lahko jaz proti njim naredim. Nikoli se nisem spuščal v podrobnosti GPL licence, vendar če jo jaz prav razumem, tole kar so naredili ni ravno legal??
<?php echo `w`; ?>

cen1 ::

Če je pod GPL lahko oni vzamejo kodo in delajo naprej z njo, ostat moraš ti omenjen kot avtor v copyright in koda mora biti prosto dostopna.

sverde21 ::

Omenjen kot avtor nisem nikjer, koda pa je delno prosto dostopna, saj jo prodajajo.
<?php echo `w`; ?>

brodul ::

Kar delajo je valid.

Koda mora biti prosto dostopna.

Lahko jo prodajajo.

Prides lahko na "govorilne ure" FSFE v Kiberpipo (prej poslji mail).
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

cen1 ::

Copyright (C) XXXX sverde21

Če tega ni gre za krajo. :)
Ne vem točno kako zgleda wordpress repo ker ga še nikoli nisem uporabljal ampak predvidevam da imaš avtomatsko copyright.

Drugače gre pa za odprto kodo in jo lahko uporabljajo kakor hočejo.

Gandalfar ::

Glede na videno: http://wordpress.org/extend/plugins/abo...

> Your plugin must be compatible with the GNU General Public License v2, or any later version. We strongly recommend using the same license as WordPress — “GPLv2 or later.”

Bos imel kar problem.

Nasel eno bolj podrobno mnenje: http://markjaquith.wordpress.com/2010/0...

Zgodovina sprememb…

sverde21 ::

Vse kar daš v WP plugin repo je avtomatsko pod GPLv2, tudi če nič ne napišeš. Vendar pa je koda imela podpis oz. navedeno avtorstvo, torej kakor razumem je edino kar lahko zahtevam da me omenijo v copyrightu, to je pa to?
<?php echo `w`; ?>

ender ::

Tvojega avtorstva ne smejo zatajiti, drugače pa kodo lahko prodajajo dokler ostane pod GPLv2 licenco (kar pomeni, da jo lahko kupec prosto razširja naprej).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Marat ::

Prijavi jih na wordpressu da so kršili licenco, pa upaj da jih bodo dol vrgli :) ti pa jim medtem prevzemi stranke :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Patenti - Copyright, Copyleft, GNU, Apache, ... Licence

Oddelek: Pomoč in nasveti
172190 (1935) Icematxyz
»

Windows Markeptlace je 'čist' odprte kode

Oddelek: Novice / Windows Mobile
247108 (5897) BigWhale
»

China Unicom ukinja Google na Androidu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
164538 (4034) sirotka
»

Čigav je Unix? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
539503 (6824) borchi
»

Odprtokodna skupnost krši 235 Microsoftovih patentov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
589798 (6836) BigWhale

Več podobnih tem