» »

Ideja za spletno stran, ki potrebuje vaša mnenja in kritike

Ideja za spletno stran, ki potrebuje vaša mnenja in kritike

pingvin288 ::

živjo
sem absolvent jazz konservatorija v celovcu in muzikologije na filofaksu in sem na podlagi lastne prakse in izkušenj na faksih prišel na idejo, ki bi jo rad realiziral,...ampak, brez dobrega programerja, ki bi bil pripravljen sodelovati, ne bo šlo:)

No v glavnem, zanima me vaša kritika in mnenja glede ideje ...mal sem se preveč razpisal, upam da se bo kermu dalo prebrat do konca:)

Gre za nekakšen online practice room, ki bi uporabnikom preko webcama omogočal snemanje svojih idej/vaj/transkripcij/ ali uploadanje tistega, kar že imaš shranjeno na računalniku ... to bi omogočil preko youtube upload widgeta. Skratka, ko nekaj vadiš npr, na koncu posnameš rezultat(cca 5min) in ne 4ure dolg video kako vadiš...tako vadim tudi sam in tudi profesorjem se ta koncept zdi zelo zanimiv...(lažje se spomniš kar si vadil, če imaš video posnetek, kot pa samo audio ali samo zapisan...). -->Youtube je pred parimi meseci izdal "UPLOAD WIDGET", ki se jo lahko embeda v stran in dovoljuje direktno snemanje iz webcama ali direktno uploudanje posnetkov na youtube(preko tega widgeta na svoji strani,...). Tako da v bistvu uporabljaš serverje od youtuba za te videote,...

https://developers.google.com/youtube/y...
Na strani bi bil tudi oglaševalec, metronom in timer, ki bi beležil koliko časa vadiš. Poleg videa bi imel user na voljo opcijo, da si zraven zapiše kaj je vadil in razmišljal... Vsako vajo bi user lahko shranil v enega izmed recimo 5 predelov vaje(primer: chords, single lines, my ideas, complete solos, transcriptions...), tako da bi imel vpogled v to, koliko časa je posvetil kateremu predelu vaje in čemu mora posvetiti več časa. Vaje bi bile v osnovi vidne samo tebi("unlisted" opcija na youtubu), lahko pa bi vaje tudi naredil vidne vsem userjem, ti pa bi lahko pod njimi npr komentirali/svetovali in lajkali.
V glavnem, na spletni strani bi imel urejene in shranjene svoje vaje itd, lahko pa bi videl tudi vaje drugih, ...
Upgrade tega bi bil, da bi omogočil uporabnikom, da se prijavijo na mentorja, ta pa ima vpogled v njihovo vadbo, tako da jih lahko usmerja z kratkimi videi (npr. 3-5 minutni video nasvet za en predel vaje na teden,...to je več kot dovolj časa, da ti mentor pove kaj vadit naprej, saj ko ima vpogled v tvoj practice room in tvojo vadbo, ti lahko poda res tebi prilagojene odgovore, na točno določene probleme, ki jih sam opazi pri tvoji vadbi ali, ki mu jih predstaviš sam...) S tem, ko bi se skrajšal čas "ure", bi se posledično lahko znižala tudi cena naročnine na mentorja, saj bi ta lahko spremljal veliko več učencev, kot po klasični metodi(1ura na domu, preko skypa itd,..) =>več potencialnih naročnikov.
Mentor pa bi lahko bil tudi kdo izmed boljših študentov na strani, ki bi si lahko sam pridobil učence in tako tudi kaj zaslužil. V njihovem interesu bi tako bilo, da so aktivni na strani in da se tudi sami promovirajo in privabijo nove userje/potencialne učence na spletno stran.
To idejo sem omenil tudi kolegom in mojemu profesorju za jazz kitaro v celovcu in mu je bila zelo všeč in je ob morebitni realizaciji pripravljen sodelovati tudi kot mentor, poleg tega pa bi lahko to zelo spromoviral pri študentih in ostalih profesorjih...
Glede na to, da bi bila na strani ozko usmerjena populacija, bi bilo to verjetno privlačno tudi za sponzorje iz gl. industrije...(imam kar dosti povezav na tem področju).

Sam sem pripravljen financirati projekt in programerju ponuditi tudi delež lasništva strani.
Zanima me vaše mnenje o težavnosti in o problemih pri realizacije takega projekta.

hvala

Smurf ::

Jaz bi samo komentiral, da se mi tale ideja se mi zdi dejansko dobra in uresnicljiva. Programersko ni prevec zahtevna, en soliden programer bi znal to narediti kar hitro.

Pa veliko srece :).

pingvin288 ::

Hvala!

Po dosedanjih kritikah in mnenjih od kolegov in profesorjev, sem vedno bolj pripravljen investirati in se resno lotiti projekta... Ampak, ker sem sam začetnik, kar se prograiranja tiče, bi rabil res dobrega programerja, ki bi bil pripravljen tudi preučiti youtubov API itd...


Če kdo vidi kakšne velike probleme pri tej ideji, bom zelo hvaležen če napiše, sploh iz tehničnega vidika/programiranja...

tudi, če se komu zdi zanimiv projekt in ima dovolj znanja, da bi lahko speljal tak projekt me lahko kontaktira na zs, za kasna bolj specifična vprašanja itd,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
479618 (6988) Nublet
»

Vaje za oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215223 (13288) john91
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14934968 (31062) darkkk
»

Ali lahko gre moj sin na glasbeno oz. ali je pametno da gre?

Oddelek: Loža
398999 (6175) anci0banci
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12619219 (12327) demon#666

Več podobnih tem