» »

Iščemo prostovoljce za projekt Simbioz@

Iščemo prostovoljce za projekt Simbioz@

BlaY0 ::

Iz te iniciative bi se lahko razvil dober primer socialnega podjetništva, kjer bi brezposelni naredili vse od A do Ž in zato bili lepo plačani. Bojim se samo, da "družbeno odgovorna" podjetja ala M$ pri tem ne bi sodelovala ;((

darkolord ::

Dokler je raja (beri prostovoljci) razpuščena, ne more vplivati na praktično nič.
Dokler je "raja" razpuščena, so jih sama usta in v takšnih primerih prispevajo bore malo.

Bolj jim pomagamo, če ne doniramo ničesar. Ker so postali odvisni od zunanje pomoči, ne znajo več poskrbeti zase. Samo plodijo se kot zajci in čakajo v vrsti za hrano, pretresenim novinarjem pa kažejo enega od svojih številnih shiranih otrok.
A za starejše isto velja al kako?

A prostovoljci naj pa zapravljajo svoj čas in živijo ob kruhu in vodi ... ?
Mislim, da nisi še osvojil koncepta prostovoljstva.

amigo_no1 ::

Sedaj naj bi zaradi nekaj pregretih, fanatičnih zagovornikov odprte kode s teh računalnikov brisali Windows in namestili Linux? Po koncu prireditve pa nazaj nameščali Windows, da bi računalnike vrnili takšne, kot so bili?
Res ne vem, kako si to predstavljate.

Za live linux si že slišal ?

NeMeTko ::

Pa si prepričan, da imajo vsi računalniki tudi CD pogon?

BlaY0 ::

NeMeTko je izjavil:


SPONZORIRANJE pa je neka vrsta oglaševanja - daš denar in pričakuješ, da se bo zato razobesilo tvoje ime, reklamiralo tvoje proizvode, itd.
Sponzorira se športnike (ki so potem pokrancljani z vsemi mogočimi našitki sponzorjev), prireditve (izobešajo tvoje zastave itd.) in konec koncev tudi prireditve, kot je ta, o kateri je govora.

Potem se strinjava, da pri dobrodelnih in prostovoljskih projektih "sponzorji" tipa kot jih navajaš, nimajo kaj iskati?

NeMeTko je izjavil:

Pa si prepričan, da imajo vsi računalniki tudi CD pogon?

No shit, imajo pa USB priklop.

Glej, beri zgoraj ali temo iz pred leta... bistvo je da ljudi naučiš dela z računalnikom, ne pa da jim kažeš kako mora zgledat ikonca za urejevalnik besedila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amigo_no1 ::

In vsi so na mreži (lan) -> pxe boot.

BlaY0 ::

Egzekli...

Če kdo še ni videl "učnega načrta", naj si ga prosim ogleda, da bo videl kam je vse skupaj usmerjeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

darkolord je izjavil:


A prostovoljci naj pa zapravljajo svoj čas in živijo ob kruhu in vodi ... ?
Mislim, da nisi še osvojil koncepta prostovoljstva.

Mislim da ga tudi ti nisi. Uporaba prostovoljcev za velike dobičke ni ravno prostovoljstvo. Prej nategancija. Na suho. Lahko bi dali predavateljem vsaj škatlico vazelina da bi manj peklo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

BlaY0 je izjavil:

Egzekli...

Če kdo še ni videl "učnega načrta", naj si ga prosim ogleda, da bo videl kam je vse skupaj usmerjeno...
Eto, sem si ogledal navodila za Računalnik, moj prijatelj.
Notri ni nič takega, kar bi bilo težavno prenesti v drugo okolje. Če ima prostovoljec dejansko kaj pojma, zna obravnavano predstaviti na univerzalen način.

In še enkrat. Ker mora biti vse zastonj, če so v enačbi prostovoljci, in bi celo sponzor ala MS moral širiti Ubuntu ter LO, me zanima, zakaj se slovenska odprtokodna skupnost ne spusti v tak projekt.
Bi bilo očitno manj jamranja, pa še USB ključke bi delili (zastonj seveda) in širili svoj tržni delež vsaj med upokojenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BlaY0 ::

Res je... samo poudarek je na tem kako morajo biti zložene ikone, kaj mora pisati pod njimi in na kaj je treba opozarjati slušatelje, kar pa je narobe. Če si bil lani tam, so ti to tudi razložili na skupnih pripravah, in ker nisi bil, tega ŠE ne veš.

bluefish ::

BlaY0 je izjavil:

Res je... samo poudarek je na tem kako morajo biti zložene ikone, kaj mora pisati pod njimi in na kaj je treba opozarjati slušatelje, kar pa je narobe. Če si bil lani tam, so ti to tudi razložili na skupnih pripravah, in ker nisi bil, tega ŠE ne veš.
Torej so MS zlobe stale okoli prostovoljcev in pazile, da ni bilo povedanega kaj več?

stb ::

NeMeTko je izjavil:

Sedaj naj bi zaradi nekaj pregretih, fanatičnih zagovornikov odprte kode s teh računalnikov brisali Windows in namestili Linux? Po koncu prireditve pa nazaj nameščali Windows, da bi računalnike vrnili takšne, kot so bili?Res ne vem, kako si to predstavljate.

Kdo pa pravi, da morajo po koncu delavnice biti spet Windowsi gor? :D
Je pa Live CD/USB seveda najbolj primerna opcija za ohranitev predhodnega stanja.

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:


Bi bilo očitno manj jamranja, pa še USB ključke bi delili (zastonj seveda) in širili svoj tržni delež vsaj med upokojenci.

Zato, ker enim gre dejansko za prostovoljstvo, drugim pa za tržni delež. Ti dve reči ne gresta skupaj...

bluefish je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Res je... samo poudarek je na tem kako morajo biti zložene ikone, kaj mora pisati pod njimi in na kaj je treba opozarjati slušatelje, kar pa je narobe. Če si bil lani tam, so ti to tudi razložili na skupnih pripravah, in ker nisi bil, tega ŠE ne veš.
Torej so MS zlobe stale okoli prostovoljcev in pazile, da ni bilo povedanega kaj več?

Ne. Mogoče pa letos bodo, ker bodo imeli cajt za to. Lani so se prepozno spomnili delati učni načrt in jim je M$ prijazno "ponudil" pomoč pri tem. Nihče niti ni bil povabljen k sodelovanju pri vsem skupaj. Letos niso nič spremenili in nič izboljšali, vzeli so enostavno vse od lani, tako imajo letos več časa za propagando...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

NeMeTko ::

Če je vse tako preprosto in se da vse izpeljati brez sponzorjev, seveda kompletno na odprti kodi, potem res ne vem, kaj še čakate! Penzionistov, ki bi se radi kaj naučili je še več kot dovolj, tako da zagotovo ne boste imeli problemov najti kandidate za izvedbo enakega projekta na freeware-u.

Samo bojim se, da se vam bo zataknilo že pri iskanju dovoljšnega števila volunterskih asistentov, ki bi bili vešči osnov Linuxa za organizacijo tovrstne zadeve.

Lahko je pljuvati po tem, kar je nekdo uspel naresti, malo težje pa je to naresti tudi sam!

šernk ::

@NemeTko: ubuntu urice obstajajo...koliko ljudi ve zanje? evo ni oglaševanja...ker stane, tu je pa zastonj!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

stb ::

Za ilustracijo en filmček z zanimivim uvodom o "pravilni" pripravi računalnika: http://vimeo.com/29779436

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

NeMeTko ::

šernk je izjavil:

@NemeTko: ubuntu urice obstajajo...koliko ljudi ve zanje? evo ni oglaševanja...ker stane, tu je pa zastonj!

Ubuntu urice? To misliš tisto, ko se je peščica Ubuntu navdušencev zbrala v kakšnem baru, spilo kakšno pivo...?

Včasih se je temu reklo 'User Group Meeting' - kakšne paralele s Simbiozo tu ne vidim.

Še najbližje so prišle kakšne Linux install fešte, ki pa so ciljale bolj na mladino, ki je računalniško vsaj že polpismena, če ne že povsem opismenjena.

darkolord ::

Uporaba prostovoljcev za velike dobičke ni ravno prostovoljstvo.
No sej, ne razumeš.

Uporaba prostovoljcev je za pomoč starejšim.

Parkrat preberi zgornji stavek.



Edit: aja, pa ja, ko je blo konc lanske simbioze sem se še cel mesec komaj prebil do centra, ker so trume upokojencev kampirale pred trgovinami in kupovale polne vreče MSjevih produktov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

šernk ::

Ubuntu urice? To misliš tisto, ko se je peščica Ubuntu navdušencev zbrala v kakšnem baru, spilo kakšno pivo...?


namenjene so vsem, samo za info.:)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

NeMeTko ::

šernk je izjavil:

Ubuntu urice? To misliš tisto, ko se je peščica Ubuntu navdušencev zbrala v kakšnem baru, spilo kakšno pivo...?


namenjene so vsem, samo za info.:)

V teoriji že mogoče, v praksi pa po koledarju 'uric' vidim, da so bolj ko ne zamrle?

Pa tudi sicer - si predstavljaš, 60-letno bakico, ki bo šla v nek bar in se pridružila razposajeni mulariji, ki tam sedi ob pivu in enem laptopu? Jaz si ne....

BlaY0 ::

NeMeTko je izjavil:

Če je vse tako preprosto in se da vse izpeljati brez sponzorjev...

Pa saj ni point v tem da bi kdor koli hotel to izvajati na OK! Samo ne se skrivat za "pstovoljstvom" in "dobrodelnostjo", če imaš pred sabo konkretno agendo! Naj dajo naslov "MS opismenjevanje" in naj M$ zrihta oziroma plača predavatelje.

darkolord je izjavil:


Uporaba prostovoljcev je za pomoč starejšim.

Ki imajo potem oprane možgane s pravljicamo o eni in edini poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

dux ::

Dejstvo je, da primerljivega izobraževanja na osnovi Ubuntuja (vsaj na takšnem nivoju) pri nas ni in jih verjetno tudi ne bo (razen če se morda Simbioz@ odloči to organizirat, hehe).

Velika večina uporabnikov Linuxa se namesto, da bi storili kaj konstruktirvnega rajši pregovarja po forumskih debatah kot je ta (do tega ima(j/m)o polno pravico, a ne se potem pritoževat nad stanjem).

IMO bi lahko redno dejavne člane odprtokodne skupnosti (recimo da je kriterij dejavnosti > 0,5 ure nekega dela na teden) pri nas brez težav spravil v malo večji kombi.
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

darkolord ::

Pa saj ni point v tem da bi kdor koli hotel to izvajati na OK! Samo ne se skrivat za "pstovoljstvom" in "dobrodelnostjo", če imaš pred sabo konkretno agendo! Naj dajo naslov "MS opismenjevanje" in naj M$ zrihta oziroma plača predavatelje.
Kaj točno pri "brezplačni pomoči starejšim pri računalniškem opismenjevanju" ni dobrodelnega?

Ti imaš očitno tudi neko agendo zadaj, ki ni kompatibilna z njihovo. Hinavc

Ki imajo potem oprane možgane s pravljicamo o eni in edini poti.
V nasprotnem primeru je pa druga in edina pot...?

bluefish ::

darkolord je izjavil:

V nasprotnem primeru je pa druga in edina pot...?
Za začetek babice in dedke naučiti s pomočjo konzole namestiti Ubuntu.

BlaY0 ::

dux je izjavil:


Velika večina uporabnikov Linuxa se namesto, da bi storili kaj konstruktirvnega rajši pregovarja po forumskih debatah kot je ta (do tega ima(j/m)o polno pravico, a ne se potem pritoževat nad stanjem).

Model, jaz sem v praksi preskusil kako je stare mame učiti na dveh različnih OS-ih hkrati. Epilog je, da ni bistveno na kateri platformi učiš (je popolnoma enak učinek) ampak kaj učiš. In jasno, ne učiš da je Internet ena ikonca skrajno levo zgoraj na ekranu in ne učiš da se besedila urejajo v Wordu!

Daedalus ::

Vzemi si dve urici časa in starejšim polepšaj dan. Pokaži jim svoj e-svet!


Komot. Rabim sam mašino, live USB z Ubuntujem (lahko več) pa častim jaz. Deal?

Dejstvo je, da primerljivega izobraževanja na osnovi Ubuntuja (vsaj na takšnem nivoju) pri nas ni in jih verjetno tudi ne bo (razen če se morda Simbioz@ odloči to organizirat, hehe).


Svoj čas sem v Kiberpipi organiziral Ubuntu delavnico za začetnike... pol pa je časa zmanjkalo. Če ma kdo željo to prevzet, gradiva, prostor in računala so.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:

darkolord je izjavil:

V nasprotnem primeru je pa druga in edina pot...?
Za začetek babice in dedke naučiti s pomočjo konzole namestiti Ubuntu.

Ej, zakaj se oglašaš in pišeš neumnosti, ki modu ne pritičejo?

darkolord je izjavil:


Ki imajo potem oprane možgane s pravljicamo o eni in edini poti.
V nasprotnem primeru je pa druga in edina pot...?

Lej ga, kar nabijaš nekaj. Še enkrat ti povem, vseeno je katero platformo izbereš, samo če je učni načrt OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

smeh.nihče ne sili ljudi,da rabijo kupiti windowse.oni jih samo naučijo uporabo računalnika,kaj bodo oni doma uporabljali ni nikogaršen problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

black ice ::

mtosev je izjavil:

smeh.nihče ne sili ljudi,da rabijo kupiti windowse.oni jih samo naučijo uporabo računalnika,kaj bodo oni doma uporabljali ni nikogaršen problem

Učijo jih na Windows sistemu. Kaj bo stari ata kupil, ko bo stopil v Big Bang? Računalnik pa "Windowse", ker drugega ne pozna.

Sicer pa tole z udeležbo na delavnicah in kasnejšo podporo sploh ni slaba ideja.

mtosev ::

saj se v BB prodajajo tud prenosniki z prednaloženim Ubuntujem

lahko kup tud prenosnik z Ubuntujem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

black ice ::

Ampak stari ata tega čudnega Bubuntuja ne pozna.

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

smeh.nihče ne sili ljudi,da rabijo kupiti windowse.oni jih samo naučijo uporabo računalnika,kaj bodo oni doma uporabljali ni nikogaršen problem

Kdo so to oni? Kaj jih naučijo? Naučijo jih, da je Internet v bistvu ena ikonca skrajno levo zgoraj na ekranu, in da se tekst ureja v Wordu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

ne vem kaj jih učijo,a je vseeno boljše to kot nič

če jih linux zanima al hočejo kaj drugega pa vedno lahko gredo na linux in open source inštrukcije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

ne vem kaj jih učijo,a je vseeno boljše to kot nič

če jih linux zanima al hočejo kaj drugega pa vedno lahko gredo na linux in open source inštrukcije

Potem pa ne bluzi, če ne veš kaj jih učijo. Kaj Linux? Zakaj bi jih zanimal Linux? Ne zanima jih niti Windows! Zanima jih kako se na računalniku ureja tekst.

mtosev ::

trenutno so trije veliki OSi Windows, linux in OS X. najboljše,da jih naučijo kar ta 3 hkrati. pol več ne bo jokanja kak ljudi posiljujejo z windowsom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BlaY0 ::

Zakaj v treh hkrati? Treba jih je naučiti kaj je to urejevalnik besedila in kako ga najti ter prepoznati. Brez omembe besed Word, Microsoft, Ubuntu, LibreOffice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mtosev ::

veliko sreče s tem. moj foter je želel met windowse, čeprav je probal linux pa tud MS office je htel met, ker MS Office rabi v službi in se ga ne briga za drugi stuff katerega on ne rabi.stare ljudi boš naučil kak najdejo oz prepoznajo program? ta je dobra. večina takih ljudi ne loči interneta od blue IE ikonice na namizju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Večini tako ali tako otroci ali vnuki pripravijo računalnik. Spet drugi uporabljajo tisto, kar je nameščeno ob nakupu. Nekaj pa je takih, ki za uporabo računalnika obiščejo knjižnico.

BlaY0 je izjavil:

Zakaj v treh hkrati? Treba jih je naučiti kaj je to urejevalnik besedila in kako ga najti ter prepoznati. Brez omembe besed Word, Microsoft, Ubuntu, LibreOffice...
Ja, to je pravilen način, čeprav mi ni preveč jasno, kako bi to razložil nekomu (meh, še sebi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

veliko sreče s tem. moj foter je želel met windowse, čeprav je probal linux pa tud MS office je htel met, ker MS Office rabi v službi in se ga ne briga za drugi stuff katerega on ne rabi.stare ljudi boš naučil kak najdejo oz prepoznajo program? ta je dobra. večina takih ljudi ne loči interneta od blue IE ikonice na namizju

Kot rečeno, ne rabim sreče, sem to že preskusil lani in moram reči da mi je popolnoma uspelo.

Če je htel met a je kupil potem to ali si mu ti "zrihtal"?

mtosev ::

htel je met komp + windows. reko sn mu kaj da kupi in tole je kupo.prej je probal linux na kratko in odg je bil do not want linux.foter je 53let star btw
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RockyS ::

darkolord je izjavil:

Uporaba prostovoljcev za velike dobičke ni ravno prostovoljstvo.
No sej, ne razumeš.

Uporaba prostovoljcev je za pomoč starejšim.

Parkrat preberi zgornji stavek.



Edit: aja, pa ja, ko je blo konc lanske simbioze sem se še cel mesec komaj prebil do centra, ker so trume upokojencev kampirale pred trgovinami in kupovale polne vreče MSjevih produktov.


Še enkrat, zakaj organizator rabi prostovoljce, če oni sami to niso in služijo? Zakaj se jih ne plača/stimulira?

mtosev je kupil legalni software? Torej windows in office.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Tear_DR0P ::

slovenska odprtokodna skupnost

kaj pa je tole zaena neobstoječa pošast? obstaja kup navdušencev nad odprtokodo, o skupnosti je pa bolj malo videti ali slišati. seveda pa tistih nekaj posameznikov veliko naredi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:

Večini tako ali tako otroci ali vnuki pripravijo računalnik. Spet drugi uporabljajo tisto, kar je nameščeno ob nakupu. Nekaj pa je takih, ki za uporabo računalnika obiščejo knjižnico.

BlaY0 je izjavil:

Zakaj v treh hkrati? Treba jih je naučiti kaj je to urejevalnik besedila in kako ga najti ter prepoznati. Brez omembe besed Word, Microsoft, Ubuntu, LibreOffice...
Ja, to je pravilen način, čeprav mi ni preveč jasno, kako bi to razložil nekomu (meh, še sebi).

Lahko ti povem kako sem jih jaz to učil/naučil... rekel sam naj se z miško počasi vozijo po ikonah/vrsticah začetnega menija in se jim bo pokazal oblaček z opisom programa, ki se skriva "pod" ikono.

Ker na začetku je bilo jasno, vsi so me po 5x vprašali katero ikonco morajo kliknit za to in ono in nikoli jim nisem direktno povedal: "Kliknite TO ikonco!".

mtosev ::

RockyS je izjavil:

darkolord je izjavil:

Uporaba prostovoljcev za velike dobičke ni ravno prostovoljstvo.
No sej, ne razumeš.

Uporaba prostovoljcev je za pomoč starejšim.

Parkrat preberi zgornji stavek.



Edit: aja, pa ja, ko je blo konc lanske simbioze sem se še cel mesec komaj prebil do centra, ker so trume upokojencev kampirale pred trgovinami in kupovale polne vreče MSjevih produktov.


Še enkrat, zakaj organizator rabi prostovoljce, če oni sami to niso in služijo? Zakaj se jih ne plača/stimulira?

mtosev je kupil legalni software? Torej windows in office.
je kupo licenčen windows home premium. offica nima oz uporablja tisti free office online.nič ni reko,da mu kaj fali
tisti microsoft office kateri je v oblaku uporablja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BlaY0 ::

mtosev je izjavil:

htel je met komp + windows. reko sn mu kaj da kupi in tole je kupo.prej je probal linux na kratko in odg je bil do not want linux.foter je 53let star btw

Jest pa svojga nisem nič spraševal, ampak sem mu kar določil. Enako sem mu določil Windows, ker pač za določene programe, ki jih je želel niso oziroma ne obstajajo prosto dostopni ekvivalenti, ki bi tekli pod Linuxom. In s tem ni nič narobe.

Pri tastu in tašči sem pa mirno določil Linux, čeprav je tašča v službi prej uporabljala Windows ter Office in bila v Wordu ter Excelu precej vešča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amigo_no1 ::

mtosev je izjavil:

saj se v BB prodajajo tud prenosniki z prednaloženim Ubuntujem

lahko kup tud prenosnik z Ubuntujem

Večinoma je na prenosnikih brez winsev nameščen kakšen freedos cli, si čimer pa res nimaš kaj početi.

Lahko kdo potrdi, da je na teh 10 http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac... , kjer piše "OS Linux" nameščen kakšen ubuntu & co in ne freedos ?

bluefish ::

Na HP Slovenija ima recimo model 4540s navedene:

Windows(R) 7 Professional 64
Windows(R) 7 Home Premium 64
Windows(R) 7 Home Basic 64
SUSE Linux Enterprise Desktop 11

Nekako sicer dvomim, da je gor Enterprise verzija sistema.

RockyS ::

mtosev je izjavil:

RockyS je izjavil:

darkolord je izjavil:

Uporaba prostovoljcev za velike dobičke ni ravno prostovoljstvo.
No sej, ne razumeš.

Uporaba prostovoljcev je za pomoč starejšim.

Parkrat preberi zgornji stavek.



Edit: aja, pa ja, ko je blo konc lanske simbioze sem se še cel mesec komaj prebil do centra, ker so trume upokojencev kampirale pred trgovinami in kupovale polne vreče MSjevih produktov.


Še enkrat, zakaj organizator rabi prostovoljce, če oni sami to niso in služijo? Zakaj se jih ne plača/stimulira?

mtosev je kupil legalni software? Torej windows in office.
je kupo licenčen windows home premium. offica nima oz uporablja tisti free office online.nič ni reko,da mu kaj fali
tisti microsoft office kateri je v oblaku uporablja



Aja, ker online officov pa ne gre uporabljat v drugih OS? Sprašujem zato, ker si v prvotnem zapisu izpostavil da ga je motilo da nima MS Office, ker jih ima v službi, zdaj pa se je zadovoljil z online verzijo.

mtosev ::

ni probal,ker noče imeti linuxa in ker v službi uporabljajo windows in MS office
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

bluefish je izjavil:

Na HP Slovenija ima recimo model 4540s navedene:

Windows(R) 7 Professional 64
Windows(R) 7 Home Premium 64
Windows(R) 7 Home Basic 64
SUSE Linux Enterprise Desktop 11

Nekako sicer dvomim, da je gor Enterprise verzija sistema.

Če se še dobro spomnim je na mojem HPju bila Enterprise verzija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linuxu v Münchnu slabo kaže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14037789 (31871) MrStein
»

Italijanska vojska prehaja na LibreOffice

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
3525939 (14531) bbbbbb2015
»

Linux 24 let kasneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10138133 (32578) Zvezdica27

Več podobnih tem