» »

Disk "MELJE"

Disk "MELJE"

WinXP ::

Večkrat se mi dogaja včasih čisto ob navadni rabi večkrat pa ob igranju iger preko interneta da mi disk nekaj "melje" in se ga sliši potem se nekaj bremza en čas -ne vem kaj "melje" in premleva podatke vrag naj ga vzame,kaj to dela?? Posebej me to nervira med igranjem ker mi onemogoča igranje za 15-20 sekund in takrat se tudi bolj segreva kot vidim...

Kaj v bistvu dela -ali indexira? Se da to kako odpravit...
  • spremenil: WinXP ()

Rias Gremory ::

Koliko je kapaciteta diska in koliko je disk zapoljnen?
Kater OS imaš?
Kdaj si nazadnje pognal program za defragmentacijo?

Pa ta program bi mogoče pomagal: http://www.piriform.com/ccleaner

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

WinXP ::

Kapaciteta diska je 1 TB oz.1000 GB. Disk je nov. Zapolnjen je 70-75%,največji del zavzemajo MOVIE datoteke,sledijo AUDIO in slike,skratka multimedia.

Imam Windows 7 Ultimate, 64-bit.
Defragmentiram redno,tudi programe za čiščenje uporabljam redno,tudi C Cleaner.
To večinoma dela ko igram preko interneta (Live Player)

matonson ::

Imaš indeksiranje izklopljeno? Če ne, najdeš to v nadzorni plošči > indexing options ter brišeš ven vse mape.

Rias Gremory ::

@WinXP: torej disk bi mogel biti v redu, naredi kar je matonson rekel. Uporabi HD Tune ali pa Hd Tach in prilepi sliko sem.

@imagodei: raje pomagaj človeku.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

WinXP ::

imagodei KAJ TI GOVORIŠ -a si prismuknjen? Kar nekaj tretjega govoriš kar sploh nima zveze z diskom..človek me je vprašal kakšen OS uporabljam in sem mu odgovoril.

Drugače pa ja,sumil sem na indexiranje...drugo nima biti kaj če je disk ok,edino to me moti ko igram preko interneta..bom poiskal to opcijo za izklop..hvala.

Še Test diska: evo:

Test diska (R/W)


Smart

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

k4vz0024 ::

Kateri program je tisti na slikah?

Kaj pa kakšen program, ki bi kazal kaj sproti bere?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Rias Gremory ::

Na prvi sliki bi mogla biti krivulja bolj "lepa", preveč je padcev če prav vem.
Ali si uporabljal računalnik ko si testiral disk z programom?
Če si ga uporabljal med testom ponovi test in NE uporabljaj računalnika in izklopi vse kar se da (antivirus itd.).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

WinXP ::

To nisem vedel da moraš izklopiti tudi ANTIVIRUSNI PROGRAM8-O?
test sem ponovil -slike so dol;

Drugače indexiranje sem izklopil,sistem me vpraša ali naj izklopim samo na tej particiji ali tudi v MAPAH IN PODMAPAH. Pa sem dal tudi v mapah in podmapah da izklopi na particiji na kateri je naložen Windows ,vendar je dosti datotek moral dati pod "Ignored".

Drugače se še vedno včasih zatika ko igram preko interneta Live igre,no verjetno je nekaj odvisno tudi od internet povezave,ker se tudi drugim zatika in jih dosti izpade ven med igro.
Je pa res da je med igranjem disk BOLJ VROČ pri meni -verjetno je bolj obremenjen?


PONOVNI TEST DISKA
(DISK JE NOV,ZASEDEN JE TRENUTNO CCA.75% MASE KAR SE ŠE POVIŠUJE KER DOBIJAM NOVE DATOTEKE,RAZDELJEN JE NA 4 PARTICIJE)
 TEST 1

TEST 1


 TEST 2

TEST 2


 TEST 3

TEST 3


 SMART info 1

SMART info 1


 SMART info 2

SMART info 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

WinXP ::

Ugotovil sem da (recimo med igranjem iger preko interneta -Live MultiPlayer) ne povzročata težav samo disk s svojim "mletjem" ko premleva kakšen proces med igro in pa internet konekcija (povezava)temveč tudi CPU s svojo zasedenostjo.

Verjetno obstaja kakšen program ki bi POKAZAL KAJ DISK in/ali CPU DELA med "zasedenostjo"
in mi tako "slowdown-a" računalnik oz.odzivanje računalnika?
Če kdo ve za kakšen program naj piše.

 SLIKA ZASEDENOSTI CPU-ja Z NEKIM PROCESOM (enako dela disk)

SLIKA ZASEDENOSTI CPU-ja Z NEKIM PROCESOM (enako dela disk)

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Boky ::

Analiziraj zadevo z Process Explorerjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

energetik ::

WinXP je izjavil:

Verjetno obstaja kakšen program ki bi POKAZAL KAJ DISK in/ali CPU DELA med "zasedenostjo"
in mi tako "slowdown-a" računalnik oz.odzivanje računalnika?
Če kdo ve za kakšen program naj piše.

Na sliki, ki si jo prilimal, vidiš lep, velik gumb "Resource Monitor". Če ga klikneš boš lepo videl vse, kateri proces uporablja disk in koliko.

WinXP ::

Process Explorer je v redu program za CPU.V njem je prikazana obremenjenost CPU in pa procesi ki jih lahko "ubijem". Vendar pa še vedno ne vem KATERI JE TO PROCES ki vsake toliko časa povzroča zasedenost CPU-ja na 15 do 20 sekund,posebej med igro.
Pravtako bi rabil še en program ki bi prikazoval KATERI PROCES ZAUSTAVLJA DISK na nekaj momentovker ta program pokaže samo za CPU.

GUMB odzadaj na sliki ki sem jo dal ni na žalost od "Resource Monitor" ampak od TAB Kaspersky Antivirusa.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

CoolBits ::

Težave imaš z DMA. Posodobi gonilnike.

WinXP ::

Bi bil toliko v redu in malo bolj poglobljeno povedal... Kar vem o DMA je:
"DMA stands for Direct Memory Access, a capability in modern computers that allows peripheral devices to send data to the motherboard's memory without intervention from the CPU."

Naj posodobim gonilnike za katero komponento (CPU,disk,ploščo...) Za vse?
Za CPU imam drugače instaliran AMD OverDrive (AOD) Driver,ki je filter za North Bridge.
Verzije driverjev so kolikor sem gledal med novejšimi... bom pa pogledal in posodobil še če bo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

CoolBits ::

Posodobi gonilnike za čipset pa SATA/IDE.

V device managerju najprej poizkušaj z generičnim gonilnikom IDE ATA/ATAPI kontrolerja... če je bolje pa inštaliraj najnovejše od proizvajalca matične plošče.

Aja pa preveri, če sploh imaš disk na DMA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

WinXP ::

Hmmm... za čipset imam na razpolago dve verziji in sicer:
AMD Chipset Driver (1.3.0.49 WHQL) ta je INSTALIRANA,pa sem vseeno dal ponovno
in AMD Chipset 5.101 ki je še nisem preizkusil

Za SATA/IDE ne najdem driverjev (original cd od plošče sem nekam zavrgel) na internetu pa sem gledal in ne dobim... vse kar imam za to ploščo za Sata /IDE driverje
je za RAID - kar pa ne rabim.
Plošča je pa Asus M4A 77TD PRO.

Prilagam sliko na kateri se vidijo trenutni driverji za SATA/IDE v Device Managerju nameščeni sami od op.sistema Win7 64bit; in pa na desni strani v explorerju kaj imam na izbiro za instalirat;
 slika

slika



Zaradi neke zadeve (verjetno zaradi Chipset driverja) ima občasno tudi predvajajnje v Win Media Playerju težave (ni Sound driver kriv,on se loada pri startupu in je posodobljen)
 slika 2

slika 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

CoolBits ::

Na prvi sliki imaš okno z jezičkom "advanced settings"... tam preveri če disk deluje v DMA načinu.
Kot vidim imaš inštaliran standard dual channel PCI IDE controller... torej je gonilnik generičen in ne od proizvajalca.

Sem preveril in bi moral inštalirat AMD Chipset 5.101, ki ga še nisi.

Drugače pa http://support.asus.com in poišči svojo ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

energetik ::

WinXP je izjavil:

Pravtako bi rabil še en program ki bi prikazoval KATERI PROCES ZAUSTAVLJA DISK na nekaj momentovker ta program pokaže samo za CPU.

GUMB odzadaj na sliki ki sem jo dal ni na žalost od "Resource Monitor" ampak od TAB Kaspersky Antivirusa.
Jao, v Task Managerju od Win7 imaš gumb Resource Monitor. ;((
Sem ti že prej napisal, da ti kaže točno kateri procesi pišejo/berejo na disku.

WinXP ::

v Task Managerju od Win7 imaš gumb Resource Monitor...
Nič zato,nisva se razumela...:D sem videl zdaj ja...

Na tej original Asusovi strani sem že bil pred par dnevi in snel vse najnovejše driverje.
AMD Chipset 5.101 sem zdaj instaliral moram pa reči da ko sem dal odstranit staro verzijo chipseta mi je odstranil poleg tudi gonilnike za grafično ATI CATALYST 10.9. Zdaj je Win7 64bit sam namestil "svoj update" za to kartico,samo bom raje kasneje namestil ATI CATALYST.
Zdi se mi da eni driverji malo vplivajo na druge... Ne vem al chipsetovi delajo tudi zvočnim driverjem problem,ker zvoka ne predvaja v WMP niti v drugem playerju,sliši se pa zvok iz system mixerja (klik-klik)

Preveril sem in disk DELUJE v DMA načinu! Pustim ali IZKLOPIM?
(poglej sliko -PRVI Ata Channel nič ne piše pod DRUGI pa imaš ENABLE/DISABLE DMA)
 SLIKA

SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

energetik ::

Itak da pustiš. Ti poglej v Resource monitorju, kaj ti najbolj brska po disku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320568247 (25647) hariscorale
»

OpenCL Benchmark (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608357 (6659) TechBeats
»

Windows 7 non-stop zmrzujejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
121380 (1239) darkolord
»

Predolgo zapisovanje DVD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
8922 (729) saso68
»

Obremenitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
241451 (1206) mesoreznica

Več podobnih tem