» »

Računalnik mi crasha, Prosim pomoč !!!

Računalnik mi crasha, Prosim pomoč !!!

ZuPk0 ::

Specifikacije računalnika:
-Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz
-Asus P5Q PRO
-Kingston 4Gb 800mhz
-Zotac GTS 250 1Gb
-640Gb WD trdi disk

Problem je v tem: Ko grem jaz igrat npr. (Gta 4,world of warcraft) mi zelo redko crasha tko mogoče 1x na 3-4 dni kupil sem napajalnik Enermax Liberty 500W (ker matična rabi 8 pinski PSU konektor za procesor na prejšen napajalcu sem imel pa samo 4Pin) ampak nic ne pomaga,prosim za kakšen nasvet !!!

Nič nisem navijal !!!

Rotaidal ::

mi zelo redko crasha tko mogoče 1x na 3-4 dni


Malo bolj razloži, kaj za tebe pomeni crasha? Na podlagi tega je lahko x problemov...

ZuPk0 ::

Ja pač po enem nekem času igranja mi vse zmrzne oziroma je tak zvok na zvocnikih "TRRRRRRRRRRR" res nemorem bolj razlozit in pol je skos tko in rabim dat RESET

Rotaidal ::

Kateri windows imaš? Visto/xp? Spucaj sistem s kašnim programom, posodobi gonilnike...

ZuPk0 ::

Imam XP 32-Bit,gonilnike mam posodoblene tukaj je slika temperatur in voltaž prosim povejte mi če 1.10v je dovolj za moj procesor ?

jan01 ::

Zakaj imaš na takem računalniku xp? Posnemi recimo 64bitni windows 7 rc

ZuPk0 ::

Nebom dau Win 7 ŠE ,zato ker je še veliko buggov

jack0311 ::

kaj pa 64bitni xp ali visto?

jack0311 ::

se je pa tudi meni dogajalo par mescov je pač štekal potem pa sem ponavadi dobil preveč virusov in ga ne vem kako to rečt skratka vse zbrisal na trdem disku ponavadi je potem nehal štekati oz. crashati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack0311 ()

ZuPk0 ::

Ja sem mislil dat XP 64,saj bom ko bom naslednič formateru

jan01 ::

XP 64 so bolj slabi(v bisvu je to windows 2003!)

jack0311 ::

usen bolš kokr pa da ma 32 bitni xp

Rotaidal ::

Ali pa visto 64 bit.

ZuPk0 ::

ja jack0311 se strinjam !

Rotaidal Jst mislm da je vista ful slabša v primeru v XP sploh glede PERFORMANCE tako da ostajam na XP dokler nebo WIN 7 vn pršu pač cel

Valvoline ::

Neki je narobe z temi p5q pro. Precej folka z to plato ima podobne težave. Upam da pr teb ni tam težava. Drugače xp je še vedno d best.

Rotaidal ::

Rotaidal Jst mislm da je vista ful slabša v primeru v XP sploh glede PERFORMANCE


A si jo probal? Grem stavit, da na je vista boljša na takem sistemu kot ga imaš. Sploh pa sedaj ko pride sp2.

ZuPk0 ::

Sem siguren glede XP oz XP 64bit (če imaš 4 ali več Gb rama)

ZuPk0 ::

Samo vprašal bi še ,jaz imam ZOTAC GTS 250 1Gb grafično in me zanima ali je vseeno ali potegnem driverje z Zotac spletne strani ali z Nvidia.com ?

darkolord ::

Da

Mipe ::

Če ti crasha in to ne zaradi pregrevanja, naredi poln memcheck, mogoče je faulty RAM.

ZuPk0 ::

Mi prosim daš link od kakega mem-testerja !!!

Rotaidal ::

ZuPk0 ::

Problem je da je treba use plačat

bluefish ::

Memtest je zastonj.

ZuPk0 ::

aja pa res...sry :),am kako jst to bootam a rabm it kej v BIOS pa nastimam 1st boot device USB key (za usb key verzijo) al kko ????

Rotaidal ::

Na cd zapeči.

bluefish ::

da, če imaš možnost zagona z USB, potem lahko narediš tako. Seveda pa bo hitreje, če zapečeš en CD-RW.

ZuPk0 ::

tnx,vam sporocim glede Errorjev

Glede memtest-a ,ni blo nobene napake pa sm 4x sou cez vse teste !! tako da ram NI KRIV !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZuPk0 ()

RuskiSnajper ::

"" Ja pač po enem nekem času igranja mi vse zmrzne oziroma je tak zvok na zvocnikih "TRRRRRRRRRRR" res nemorem bolj razlozit in pol je skos tko in rabim dat RESET ""

To je ram , vsaj pri men je bil , npr cod4 in ostale igre so delale na vsake tolk cajta TRRRRR , TRRRR dokler ni prešlo meje in je zacela slika popenit in zvok loopat. Ampak bi mogel čut neke trrrr tudi prej preden freezne , tako da ni samo ram ki naredi loop , lahk je še kaj druga ampak prvo mores pac ram tako da si sigurn.

Točne specifikacije rama , točno kako matično in kakšen bios , ... pomoje pa bo nastavitev voltaže kriva , oz kot moji rami so bli cisto v k , ne delajo na 1066mzh kot bi mogli , torej 800 , predvidena voltaža za 5-5-5-18 ni bla pravilna v opisu , sem potreboval kar 0.4 overvoltage da je delal na 800 in 4-4-4-12 z 33tRC(nisn ziher za oznako, tista je najvec>45default) Skratka tudi če sem prej imel 800 in 5-6-6-22 je bila voltaza premala(ampak gilh ta je bila v skladu z nalepko na ramu) ... mah poceni mushkin ram bleh

A ves mogoce ce mas v maticni posebaj menu za overclockanje , in overvoltage, mores imet "DDR2 overvoltage" option nekje.


EDIT: "Imam XP 32-Bit"

Potem maš lukno v ramu ~25%, sistem ti ne prepozna priblizno 1GB in ga ne gre uporabit, za 32bit se konča pri 3.2 GB rama (to je najvecji marketinski nateg teh 4GB kompletov) No v resnici je limit 4 gb ampak je tistih ~900MB prisilno rezerviranih za hardwer
64-bit pa je še prehitro ker ni supporta in nic kaj dost ti ne bo delalo edino ce mislis specificno eno igro oz en program igrat cel dan ki podpira vse v 64bit kar je neprakticno za vsakdanjo uporabo.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

in nic kaj dost ti ne bo delalo edino ce mislis specificno eno igro oz en program igrat cel dan ki podpira vse v 64bit kar je neprakticno za vsakdanjo uporabo.
64-bit OS je tudi nazaj kompatibilen.

ZuPk0 ::

Am vprašal bi če se meni splača it na Visto 64-bit Ultimate

Specifikacije računalnika:
-Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz
-Asus P5Q PRO
-Kingston 4Gb 800mhz
-Zotac GTS 250 1Gb
-640Gb WD trdi disk

Uporabljal bi pa največ za igranje igrc,srfanje po netu,poslušanje muske...
Prosim za kšno razlagico kaj je dobro na visti ,kaj je slabo !!

hvala !!!!!

opeter ::

Ne. Če bi resnično želel izkoristit 4 GB RAM, potem morda, ampak 64-bit se splača, če imaš VEČ kot 4 GB. Za vse, kar si napisal, je 32-bitni Windows OS (a Linuxa si kaj poskušal?) sistem čisto dovolj, četudi ti prepozna 3-3,5 GB od 4 GB RAMa.

Glede sistema: naloži tisto, kar si kupil zraven računalnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

za tvoj namen uporabe je čisto vseeno.

McMallar ::

No v resnici je limit 4 gb ampak je tistih ~900MB prisilno rezerviranih za hardwer

Nič ni prisilno rezerviranih. Rezerviran je naslovni prostor za vse naprave, ki jih imaš v sistemu. Če bi imel namesto 512MB grafične kartice naprimer Intel onboard grafiko z 32MB bi videl, da bi imel precej več pomnilnika na voljo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ZuPk0 ::

Še nekaj bi vprašal, Jaz imam grafično GTS 250 1Gb ali je tanova ATI 4770 512mb boljša od te ?

opeter ::

Če jo imaš, zakaj bi jo menjal?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZuPk0 ::

zanima me če je toliko boljša da se splača kupit 4770

jan01 ::

Ne ni boljša.

TOP ::

Bolši nakup kot 250 je siguren.

Revenant ::

če ti crasha, ga krešni nazaj
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Mipe ::

Človek, zakaj Vista? Windows 7 je zunaj, vsaj RC, ki je frej za eno leto in mnogo bolj stabilen!

borki ::

Nisi napisal če uporabljaš originalne igre. Če uporabljaš neoriginalne igre lahko tudi računalnik zmrzne zaradi raznih crackov pa tega sranja. Druga možnost pa so gonilniki grafična, matična, zvočna ... malo posodobi gonilnike, pa probaj še druge igre.

lp

ZuPk0 ::

crasha mi isto na orig. ali neorig. igrah

333333 ::

Poglej sistemske loge pod control panel - administrative tools - computer managment - event viewer pod System in Application za tisti čas ko je rač frizno včasih piše celo kaj uporabnega tam not...
Spiritual

ZuPk0 ::

nic ne pise :( (mislim da so rami ker imam kar ene poceni in sem si sposodil kolegove da vidim ce bo še "TRRRR"

RuskiSnajper ::

Vem da je staro ampak vseeno , to se še meni dogaja zdaj , nekak naj bi bili rami ampak meni se zdaj to dogaja samo v COD4 in sistem je bol stabilen kot nikoli prej , corsair dominator rami in sistem nič navit , vse igre delujejo samo cod4 ne, testano z 4 overnight burni , 2 memtesta in 2 prime95 čez noč in je stabilno.


tu je še video ki sem ga uplodo, veliko je ljudi z temi errori , ki imajo čisto drugačne specifikacije in platformo.

Nazadnju update , je da je nekdo NAJ BI , ampak ni ziher , nevem kak dugo je testal , da cod4 1.0 ne freezne , jas še moram testat sam , povedal je tudi da ziher patchi ki so pred 1.7 tudi kažejo znake freeza podobne in že celo pri 1.6 total freez. Nevemo še pa pri katerem patchu se začne freeze (če je to res , mogoče je naklučje da se mu ni zgodil , ker je zelo random ta freez)
Ampak je vsaj neka sled.

In kak sem najdo ta star post lol , google + "TRRRR" zvok , tako sem tudi sam opisal ta freeze zvok :) hhe po domače:D

Zgodovina sprememb…

Kenshin ::

Poskusi malo dvignit voltažo na ramih.

Sem imel podobno težavo ko sem sestavljal novo mašino in se je izkazalo, da je matična na auto nastavitvah dobavljala premalo napetosti ramom.
Sicer je bil sistem stabilen (tudi Prime), vendar je pač občasno zmrznil pri kakšni zahtevnejši stvari.

Povišanje napetosti za 0.1v je rešilo težavo.

Čeprav je dokaj možno, da je težava v sami igri glede na to, da ti ostale delujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kenshin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Zmrzovanje" računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163307 (3015) Hayabusa
»

Računalniški problem

Oddelek: Strojna oprema
301465 (1045) paliskic
»

Kateri napajalnik naj kupim ??!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5797 (744) mtosev
»

Ali je to dovolj močen napajalnik za moj računalnik ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101378 (1229) jack0311
»

Prosim vas za nasvet glede racunalnika...prosimo preberite !!

Oddelek: Kaj kupiti
451810 (941) ZuPk0

Več podobnih tem