» »

Evropska komisija bo začela postopek zoper Microsoft

Evropska komisija bo začela postopek zoper Microsoft

Bloomberg - Z Evropsko komisijo ni češenj zobati, ugotavlja Microsoft. Julija so bili namreč pošteno okarani, ko je Komisija ugotovila, da od februarja 2011 uporabniki njihovega novega operacijskega sistema Windows 7 SP1 niso videli pojavnega okna za izbor brskalnika. Komisija je bila Microsoftu leta 2009 naložila obvezni prikaz okna, v zameno pa so ustavili protimonopolni postopek zoper njih. Microsoft se je izvijal z izgovori, da je šlo za tehnično napako, ki se je nepojasnjeno priplazila v njihov operacijski sistem.

Čeprav so hitro reagirali in takoj izdali popravek, ki je okno za izbor ponovno vrnil, Komisija opravičila ni sprejela. Microsoft je namreč prikrajšal 28 milijonov uporabnikov, ki okna niso videli. Julija je Komisija napovedala preiskavo, sedaj pa se preiskava zaključuje in sledil bo uradni postopek. Komisija namreč ni odločila, da je šlo za preprosto tehnično napako brez posledic, ko bi lahko postopek ustavili. Prav nasprotno, Komisija bo v Redmond poslala izjavo o nasprotovanju (statement of objection). V njej bodo navedene vse kršitve; izjava predstavlja stopnjo pred izrekom globe. Oteževalna okoliščina v tem primeru je ponavljanje kršitve, saj je bil zaradi istih kršitev proti Microsoftu v preteklosti že sprožen postopek. V najslabšem primeru mu grozi šest milijard evrov globe (10 odstotkov letnega prometa).

88 komentarjev

«
1
2

dronyx ::

Upam da lahko uporabniki Windowsov v EU Microsoft tožimo zaradi duševnih bolečin, če se nam tole okno za izbiro brskalnika ne prikaže? Jaz si sploh ne znam predstavljati, da se ti kaj takega zgodi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Poldi112 ::

Ti kar toži. Nihče ne pričakuje od tebe, da boš razumel, zakaj je to dobro zate.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

damjanll ::

Zanima me kako bo z Windows 8 RT. Ce se prav spomnem tam Microsoft eksplicitno ne dovoli nobenega zunanjega brskalnika. Se bo zgodba ponovila se za 8 RT?

Tezaab ::

damjanll je izjavil:

Zanima me kako bo z Windows 8 RT. Ce se prav spomnem tam Microsoft eksplicitno ne dovoli nobenega zunanjega brskalnika. Se bo zgodba ponovila se za 8 RT?

Ce bo zadeva predvsem na tablicah (vsaj tako jaz to razumem), tam MS po mojem mnenju nima ravno monopolnega polozaja. Kar pomeni, da jim bo sodil prosti trg.

nekikr ::

To, evo, končno. Še Google in Apple pa smo za nekaj mesecev iz recesije. Tako se to dela!

damjanll ::

Tezaab je izjavil:


Ce bo zadeva predvsem na tablicah (vsaj tako jaz to razumem), tam MS po mojem mnenju nima ravno monopolnega polozaja. Kar pomeni, da jim bo sodil prosti trg.

Zabavno pri temu je da microsoft vztraja da tablica je pc, pa z surface so se dodatno zabrisali mejo ker pride skipaj s tipkovnico in stojalom tako da skoraj lahko reces da je laptop.

Looooooka ::

Evropa rabi denar.
Me zanima kaj bi bilo ce bi se komu dalo po vseh EU drzavah zbirat podpise(po moznosti po vseh partnerskih firmah Microsofta) o tem, da nocemo met manj programov ob instalaciji kot Amerika (govorim predvsem o N-verzijah Windows 7 in 8, ki so namenjene EU trgu).
Predvsem mi ni vsec, da se EU odloca kaj lahko neka firma da v svoj izdelek in mene kot uporabnika sili v dodatno downloadanje in instalacijo(po moznosti ne dovolj kompatibilnih programov).
Media player in podobne zadeve. Cakam da prepovejo notepad. Ce je za uporabnika prilozen program "dovolj" dober ne vidim razloga, da se zaradi tega kaznuje firmo, ki ga je pac prilozila zraven. Ce mu kaj manjka bomo pac instalirali nekaj drugega. Dovolj bi blo, da pac po defaultu ni instalirano(tako kot IIS in vecino podobnih programov).
Tole je pa ze na meji nadleznega. Imam dvd...nimam interneta in si lahko instalacijo vtaknem v rit. Filma pac ne bom mogel gledat. Pa ne zato, ker je Microsoft nesposoben ampak ker EU sciti firme, ki se skrivajo za lastno nesposobnostjo. Ne hvala.

eniac ::

Zaščita potrošnika??? Pa poglejmo.
V službi (šola) delam masovne namestitve na daljavo s pomočjo Microsoft SCCM 2012 strežnika. Po vsaki namestitvi in domenski prijavi računalnika v učilnici je možna prijava dijaka samo kot navaden uporabnik in ne kot administrator. To bebavo okno za izbiro brskalnika je poleg tega vezano na "User profile" in ne na "Machine Profile", kar pomeni, da se na desetine uporabnikov lahko prijavi na isti PC, VSAK POSEBEJ dobi to okno pred nos in nobeden ne more narediti nič, ker navaden uporabnik nima možnosti nameščanja programov.
Skratka, ob 700 PC-jih in cca 50 userjih na PC bomo 35.000 kliknili "Close". Bravooooo EU. To ni zaščita ampak nadlegovanje potrošnika.
Glede izbire: tisti, ki ve, da obstaja izbira, si jo bo že namestil sam. Tisti, ki do sedaj ni pogruntal, da obstaja še kaj razen IE spada v katerorijo "Ne beri, klikni Close". Še nikoli nisem videl nobenega, ki bi na tem oknu izbral kaj drugega.

V windows 7 se stvar da blokirati s spremembo registra, za Windows 8 pa še ni rešitve.

SkipEU ::

Poldi112 je izjavil:

Ti kar toži. Nihče ne pričakuje od tebe, da boš razumel, zakaj je to dobro zate.


Zakaj pa je to dobro za nas? Ker do zdaj nismo imeli možnosti izbire brskalnika?

Se bo naslednje EU spravila na restavracije, ker mi pri kosilu ne dajo možnost izbire različnih proizvajalcev žlic, vilic in nožev?

jype ::

SkipEU> Se bo naslednje EU spravila na restavracije, ker mi pri kosilu ne dajo možnost izbire različnih proizvajalcev žlic, vilic in nožev?

Če bi 90% restavracij pri nakupu pribora od največjega proizvajalca prejelo še stole in mize tega istega proizvajalca, potem bi se, ja.

SkipEU> Zakaj pa je to dobro za nas? Ker do zdaj nismo imeli možnosti izbire brskalnika?

Ker mnogi sploh vedeli niso zanjo, da.

Dr_M ::

Ker mnogi sploh vedeli niso zanjo, da.


Moras bit pa res genij, da znas namestit sistem, obenem pa ne ves, da imas na razpolago mnogo alternativnih brskalnikov.

jype ::

Dr_M> Moras bit pa res genij, da znas namestit sistem, obenem pa ne ves, da imas na razpolago mnogo alternativnih brskalnikov.

Ja, ane, ker Microsoft sploh ni nikdar izsiljeval sestavljalcev sistemov z ekskluzivno pravico imeti programje prednameščeno ali pa izgubiš OEM pogodbo, ker itak vsak Windows namesti sam.

Poldi112 ::

SkipEU je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ti kar toži. Nihče ne pričakuje od tebe, da boš razumel, zakaj je to dobro zate.


Zakaj pa je to dobro za nas? Ker do zdaj nismo imeli možnosti izbire brskalnika?


Simple, ker močno olajša konkurenci tekmovanje na podlagi kakovosti s tem, da ukine prednost prednameščenega. Posledično konkurenca diha in dela in posledično tudi IE loverji pridete naprej od IE 6.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MyotisSI ::

Ta bot dela komisija čisto prav. Kar naj jih cepijo.
Če ne drugega za zgled drugim.

In ja, nis(m)o vsi pol profi računačničarji in nekateri ljudje dejansko RES ne vejo da je še kaj drugega zunaj poleg IE. Eni ne vejo da obstaja še kaj poleg Oken!
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

ninja4it ::

Naj Microsoft prepove prodajo vseh Microsoftovih izdelkov v EU, potem pa si naj ta Evropska komisija napiše svoj operacijski sistem in programe po svoji volji.

darkkk ::

ninja4it je izjavil:

Naj Microsoft prepove prodajo vseh Microsoftovih izdelkov v EU, potem pa si naj ta Evropska komisija napiše svoj operacijski sistem in programe po svoji volji.


Tole bi bilo zabavno :)

Poldi112 ::

To že imamo. Finci so nam dali Linux in nič nam ne manjka.

Btw, od kje ti ideja, da ima glede tega MS tu kakršnokoli pogajalsko moč? Delničarji jim odrežejo glave, če izvedejo kaj takega.

Pa naj mi en pove, zakaj ste tako zelo zaljubljeni ravno v tega, večkrat spoznano krivega monopolista? A še vedno živite v free market pravljici?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

toxius ::

damjanll je izjavil:

Zanima me kako bo z Windows 8 RT. Ce se prav spomnem tam Microsoft eksplicitno ne dovoli nobenega zunanjega brskalnika. Se bo zgodba ponovila se za 8 RT?


V Windows 8 imajo to opcijo, da ti ponudi izbiro brskalnika. Preverjeno ;)

Ampak meni osebno je to bolj brezvezno okno, ki me nadleguje, ker si itak sam namestim svoje brskalnike, ki jih želim uporabljati...

stegy ::

Sam uporabljam Firefox.

To, da me MS ob instalaciji vpraša kateri brskalnik želim namestiti je nepotrebno. Kdor uporablja drug brskalnik, ga bo že sam naložil.

Prav tako je mimo, da imamo verzije N brez Media playerja. Sicer uporabljam VLC, ne vidim pa fore, da se mora navaden uporabnik ukvarjati, zakaj ne more gledat filma.

Poldi112 ::

>Kdor uporablja drug brskalnik, ga bo že sam naložil.

Ne razumeš bistva. Med izdelki, kjer vsi zadostujejo osnovnim potrebam, velika večina ne bo šla menjavati, če bo dobila enega zraven. In ko imaš enkrat monopol si lahko privoščiš leta pavze v razvoju in razne ActiveX kozlarije. Zakaj točno je to dobro za uporabnika?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

floyd1 ::

Točno. Prav je, da so tu ukrepali proti M$ in skoraj si upam trditi, da imamo danes zaradi tega boljše brskalnike.

mrdaco ::

MyotisSI je izjavil:

Ta bot dela komisija čisto prav. Kar naj jih cepijo.
Če ne drugega za zgled drugim.

In ja, nis(m)o vsi pol profi računačničarji in nekateri ljudje dejansko RES ne vejo da je še kaj drugega zunaj poleg IE. Eni ne vejo da obstaja še kaj poleg Oken!


Če ne vejo da ostaja kak drug brskalnik, potem tega NE rabijo vedet. Ker potem jim je itak vseeno s čim brskajo po spletu. Tisti ki jim pa to ni vseeno pa gremo na določeno spletno stran in si ga dolpotegnemo. A se je kdo vprašal katera verzija Firefoxa se ti bo ponudila pri instalaciji Win 7 čez 3 leta. Tista katera je bila na voljo, ko so spekli določen build Windowsov. Torej itak boš moral na splet po novejšo verzijo.

win64 ::

@Poldi112: ActiveX v tej temi nima kaj delati. V brskalnikih se je uporabljal po sili razmer: Leta 1996 ni bilo resne konkurence

mrdaco ::

Poldi112 je izjavil:

>Kdor uporablja drug brskalnik, ga bo že sam naložil.

Ne razumeš bistva. Med izdelki, kjer vsi zadostujejo osnovnim potrebam, velika večina ne bo šla menjavati, če bo dobila enega zraven. In ko imaš enkrat monopol si lahko privoščiš leta pavze v razvoju in razne ActiveX kozlarije. Zakaj točno je to dobro za uporabnika?


Ne bluzi. Kakšna leta pavze... A misliš da M$ ni mar za varnostne posodobitve in stabilno delovanje sistema, kar z ponudbo 10tih brskalnikov ni ravno rešitev. Roko na srce, da za vsaj 5 brskalnikov ki ti jih ponudi Win8 nisem vedel, pa sem v IT poslu že 12 let. Zakaj nisem vedel? Ker mi ni treba ker IE, Crome ali Firefox zadovoljijo vse, ama parav se potrebe po brskanu. Vsi drugi šalabajzerji delajo samo zgago razvijalcem, ker določene strani v njihovih brskalnikih ne delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

Poldi112 ::

Kako nima kaj delati, če je lep primer, kako te monopol na področju browserjev zjebe. Imaš stran v activex - nimaš druge da uporabiš IE. In če imaš še to srečo da ne uporabljaš windows moraš še os kupit in instalirat.

>Če ne vejo da ostaja kak drug brskalnik, potem tega NE rabijo vedet. Ker potem jim je itak vseeno s čim brskajo po spletu.

Še kar ne dojameš, ane? Ščiti se konkurenco, ker s tem posredno skrbiš za uporabnika.

>Ne bluzi. Kakšna leta pavze... A misliš da M$ ni mar za varnostne posodobitve in stabilno delovanje sistema, kar z ponudbo 10tih brskalnikov ni ravno rešitev.

5 let pavze? V razvoju, jasno. Očitno se ne zavedaš, kako močno je IE6 zaviral razvoj na spletu zaradi svojega visokega tržnega deleža in neaktivnosti MS-ja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jype ::

mrdaco> Ker potem jim je itak vseeno s čim brskajo po spletu.

Mi imamo v firmi enega web developerja ki je odličen karateist in bi ti za takole izjavo zlomil nos ob glasnem kriku "KYIEEE6".

mrdaco ::

jype je izjavil:

mrdaco> Ker potem jim je itak vseeno s čim brskajo po spletu.

Mi imamo v firmi enega web developerja ki je odličen karateist in bi ti za takole izjavo zlomil nos ob glasnem kriku "KYIEEE6".


Ne vem kolk moraš biti karateista in developerja v enem, da ne razumeš da IE10 dela za običajnega uporabnika dovolj dobro. Ne rečem da za njega kot developerja ne, ampak za mojo ženo, fotra, matero je čisto vseeno s čim odpirajo strani. Če pa njemu kot developeju določene skripte ne delajo na IE delajo pa na Firefoxu, potem je to njegov problem.

jype ::

mrdaco> Ne vem kolk moraš biti karateista in developerja v enem, da ne razumeš da IE10 dela za običajnega uporabnika dovolj dobro.

Ne vem kolk moraš bit neizobražen da ne razumeš čemu se je življenska doba prevladujočega tržnega deleža IE6 prekinila (in končno začel razvoj IE7) šele s prihodom točno tega ukrepa EU.

mrdaco> za mojo ženo, fotra, matero je čisto vseeno s čim odpirajo strani.

Ne, ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mrdaco ::

Poldi112 je izjavil:

Kako nima kaj delati, če je lep primer, kako te monopol na področju browserjev zjebe. Imaš stran v activex - nimaš druge da uporabiš IE. In če imaš še to srečo da ne uporabljaš windows moraš še os kupit in instalirat.

>Če ne vejo da ostaja kak drug brskalnik, potem tega NE rabijo vedet. Ker potem jim je itak vseeno s čim brskajo po spletu.

Še kar ne dojameš, ane? Ščiti se konkurenco, ker s tem posredno skrbiš za uporabnika.

>Ne bluzi. Kakšna leta pavze... A misliš da M$ ni mar za varnostne posodobitve in stabilno delovanje sistema, kar z ponudbo 10tih brskalnikov ni ravno rešitev.

5 let pavze? V razvoju, jasno. Očitno se ne zavedaš, kako močno je IE6 zaviral razvoj na spletu zaradi svojega visokega tržnega deleža in neaktivnosti MS-ja.


Res se ne zavedam ne.. Pa p17da ... kak težko je blo it na firefox.com no!!!

jype ::

mrdaco> Res se ne zavedam ne.. Pa p17da ... kak težko je blo it na firefox.com no!!!

Tolk težko, da tvoja žena, fotra in mama niso nikoli šli, so pa pizdili, če jim sodobna spletna stran ni delovala (in tako je bilo vedno treba razviti dve spletišči - enega za debile ki so bili leta 2010 na IE6 in enega za normalne uporabnike, kar je povezano z ogromnimi stroški).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

floyd1 ::

mrdaco je izjavil:

Ne vem kolk moraš biti karateista in developerja v enem, da ne razumeš da IE10 dela za običajnega uporabnika dovolj dobro.

Ampak brez konkurence in ukrepov, ki so jo sploh omogočili, ne bi bilo današnjega IE10. Vsaj ne tako kvalitetnega.

mrdaco ::

floyd1 je izjavil:

mrdaco je izjavil:

Ne vem kolk moraš biti karateista in developerja v enem, da ne razumeš da IE10 dela za običajnega uporabnika dovolj dobro.

Ampak brez konkurence in ukrepov, ki so jo sploh omogočili, ne bi bilo današnjega IE10. Vsaj ne tako kvalitetnega.


En del tvoje (vaše) trditve je resničen. In to je samo brez konkurence nebi bil IE10 takšen kot je. In ne na podlagi ukrepov. Ukrepi iz strani EU so prišli mnogo bolj pozno kot je bila življenska doba IE6 že zdavnaj mimo. Jype Naj te spomnim, še preden si brihten kot ****. EU je vložil tožbo zoper MS leta 2009 ko je bil zunaj že IE8. Torej kakšno ima to vezo z tvojo trditvijo? Če pa je leta 2009 imel uporabnik nameščen še IE6 potem to ni MS-jev probem. Pravtako ni tvoj problem če so še tega leta imeli uporabniki nameščen windows 98 ali 95.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

Poldi112 ::

Seveda je, to je problem vseh nas. Ker dokler ima večina zastarele rešitve se kolektivno ne moremo premakniti naprej. To, da EU zamuja pa tudi slučajno ne pomeni, da je bolje, da ne miga.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

damjanll ::

toxius je izjavil:

damjanll je izjavil:

Zanima me kako bo z Windows 8 RT. Ce se prav spomnem tam Microsoft eksplicitno ne dovoli nobenega zunanjega brskalnika. Se bo zgodba ponovila se za 8 RT?

V Windows 8 imajo to opcijo, da ti ponudi izbiro brskalnika. Preverjeno ;)
Ampak meni osebno je to bolj brezvezno okno, ki me nadleguje, ker si itak sam namestim svoje brskalnike, ki jih želim uporabljati...

Govorim o RT verziji (za ARM) ne za intel, tam so dodatne omejitve da zunanji browser sploh ni mozen. Vec info:

http://news.cnet.com/8301-1001_3-574312...

http://news.cnet.com/8301-1001_3-574314...

MyotisSI ::

mrdaco je izjavil:

MyotisSI je izjavil:

Ta bot dela komisija čisto prav. Kar naj jih cepijo.
Če ne drugega za zgled drugim.

In ja, nis(m)o vsi pol profi računačničarji in nekateri ljudje dejansko RES ne vejo da je še kaj drugega zunaj poleg IE. Eni ne vejo da obstaja še kaj poleg Oken!


Če ne vejo da ostaja kak drug brskalnik, potem tega NE rabijo vedet. Ker potem jim je itak vseeno s čim brskajo po spletu. Tisti ki jim pa to ni vseeno pa gremo na določeno spletno stran in si ga dolpotegnemo. A se je kdo vprašal katera verzija Firefoxa se ti bo ponudila pri instalaciji Win 7 čez 3 leta. Tista katera je bila na voljo, ko so spekli določen build Windowsov. Torej itak boš moral na splet po novejšo verzijo.


Kaj se bo čez X let pojavilo v Oknih pa bo ja multimiljardbna korporacija z n programerji znala spisati tako da bo prav. Če ne, naj jih 2x cepijo lenuhe :)

Ostalo pa je že Jype neč kot dobro povedal ...
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

SplitCookie ::

Lahk sam potrdim, da zadeva pri SP1 dejansko ne dela:)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Dr_M ::

Dela, ko nalozis popravke. :)
Je pa bolj prijetno, dokler ne dela.

kitaj ::

mrdaco je izjavil:

Ne vem kolk moraš biti karateista in developerja v enem, da ne razumeš da IE10 dela za običajnega uporabnika dovolj dobro.

Za pripravo desetke so rabili 1 leto za pripravo sedmice pa 5 let. Zakaj neki?

mrdaco ::

kitaj je izjavil:

mrdaco je izjavil:

Ne vem kolk moraš biti karateista in developerja v enem, da ne razumeš da IE10 dela za običajnega uporabnika dovolj dobro.

Za pripravo desetke so rabili 1 leto za pripravo sedmice pa 5 let. Zakaj neki?


Sigurno ne zaradi Evropske direktive. Še vedno pravim, IE danes je tak zaradi konkurence in ne zaradi EU direktive, pa če se ti pri namestitvi 100x pojavi izbirno okno ali niti enkrat.

Pithlit ::

Pa je tebi jasno kaj pomeni monopol (in, zloraba le-tega)?
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

Če bi šlo za to, bi rekli "razbijte podjetje na N delov in tisti del, ki dela IE, odprodajte".

Poldi112 ::

mrdaco je izjavil:


Sigurno ne zaradi Evropske direktive. Še vedno pravim, IE danes je tak zaradi konkurence in ne zaradi EU direktive, pa če se ti pri namestitvi 100x pojavi izbirno okno ali niti enkrat.


No, seveda, IE je tak zaradi konkurence. Konkurenci pa močno prav pride, če ima na voljo enake pogoje kot IE. Ker konkurenca ne nastane iz magičnega prahu - moč ji daje tržni delež. In na tega definitivno je vplivalo tudi to izbirno okno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::



In ja, nis(m)o vsi pol profi računačničarji in nekateri ljudje dejansko RES ne vejo da je še kaj drugega zunaj poleg IE. Eni ne vejo da obstaja še kaj poleg Oken!

Tožit Microsoft za vsa leta nazaj, ker ob namestitvi operacijskega sistema ne ponudi drugih alternativ. Tu je izvor vsega zla in tu se jih je treba lotit!

Pithlit je izjavil:

Pa je tebi jasno kaj pomeni monopol (in, zloraba le-tega)?

Ie že davnaj ni več prevladujoč brskalnik. Windowsi pa že davnaj ni več monopolen Os.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

root987 ::

PaX_MaN je izjavil:

Če bi šlo za to, bi rekli "razbijte podjetje na N delov in tisti del, ki dela IE, odprodajte".

Vprašanje če lahko to naredi EK glede na to da je to ameriško podjetje?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Poldi112 ::

>Ie že davnaj ni več prevladujoč brskalnik. Windowsi pa že davnaj ni več monopolen Os.

Od kdaj pa to? Razen, če ločuješ monopol od prevladujočega tržnega deleža, kar pa v tej debati nekako ne bi bilo smiselno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

huek111 ::

Ne vidim razloga, zakaj bi me moral Os. opozarjati, da obstajajo drugi brskalniki.
Točno tako je kot je napisal mrdaco, če ne veš da so, jih očitno ne rabiš in je zate dober IE ( še predober).
Pravzaprav bi nekaj denarja lahko pokasirali tudi od Mozzile, ker ob nalaganju njihovega browser-ja ne javi, da obstaja še drugi operacijski sistem kot Windows.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Poldi112 ::

Ja, ker v Mozillo ljudje veselo instalirajo Windowse, ane?

>Ne vidim razloga, zakaj bi me moral Os. opozarjati, da obstajajo drugi brskalniki.

Ker prosti trg ne deluje, tako da je regulacija nujno potrebna. Alternativa je stagnacija, ki je posledica monopola, ki je naravna posledica nereguliranega trga. Če še nisi opazil, MS ima na področju OS-ov prevladujoč tržni delež, katerega ilegalno izkorišča kot prednost na drugih področjih (browser).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

huek111 ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, ker v Mozillo ljudje veselo instalirajo Windowse, ane?


Lahko bi si pri mozzili omislili svoj os. (če so dovolj sposobni).
Na vse zadnje ali tudi Applov Os X poudarja da obstaja IE?

MArko ::

mene bol moti to da sem parkrat probal prek tega okna instalirat firefox in mi je vedno instaliralno neko verzijo v cirilici oz. nekih drugih cvekah. pa je bla slo verzija win7
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec brskalniškega izbirnega okna v Windows

Oddelek: Novice / Brskalniki
3112054 (9923) feryz
»

Microsoftu pol milijarde evrov globe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14329071 (26154) MrStein
»

Microsoftu še ta mesec nova globa EU

Oddelek: Novice / Tožbe
287407 (5568) Poldi112
»

Evropska komisija: Microsoft kršil protimonopolne zaveze

Oddelek: Novice / Tožbe
4711669 (10348) Manu
»

Microsoftu v EU grozi šest milijard evrov globe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7820169 (17293) MrStein

Več podobnih tem