» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
13 / 13
»
»»

LeQuack ::

Žalostno.
Quack !

darkolord ::

jocoj ::

Zdi se, da so se stvari normalizirale. V maju sem poslal 10 blagovnih pisem s sledenjem. Vse je bilo mogoče slediti. Dostavni roki so pa bili naslednji:
3x Slovenija - vse naslednji dan
Hrvaška - štiri dni (vmes vikend)
Češka - dva dneva
Švedska - devet dni (vmes vikend)
3x Nemčija - tri dni
ZDA - devet dni (vmes vikend)

errhec ::

En post višje je Darklord dal link predloga vladi, dajte glasovat!!
dd

Machete ::

Meni gre tudi na jetra nov sistem. Če narediš mini kuverto iz kartona, ti že kar štejejo za blagovno pismo. 1x tako, 2. gre kot navadno, 3. spet ne. Me začne spraševat kaj je not bla bla. Rečem naj da kot pismo, pravi nemorem več, drugič se pač zlažite kaj je not. Pa saj sploh nisem nič rekel kaj je not.. Vprašam od česa je odvisno kaj je pismo in kaj blagovno, pa naj bi šlo za presojo kako embalaža zgleda.. Skratka vsaka teta po svoje. Da rabim pa razlagat vsebino in še malodane kri dat zraven je pa bolano. Ta post razumem, da je čuden rant, brez repa in glave, ampak je v stilu trenutnih poštnih storitev in organizacije dela in prostorov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

toplakd ::

Tukaj je kar solidno razloženo :)
https://www.posta.si/zasebno/postne-sto...

In da, v kolikor pošlješ izven Slovenije, bi moral imeti izpolnjen obrazec CN23 (izpolniš najhitreje preko spleta)
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Furbo ::

Machete je izjavil:

Meni gre tudi na jetra nov sistem. Če narediš mini kuverto iz kartona, ti že kar štejejo za blagovno pismo. 1x tako, 2. gre kot navadno, 3. spet ne. Me začne spraševat kaj je not bla bla. Rečem naj da kot pismo, pravi nemorem več, drugič se pač zlažite kaj je not. Pa saj sploh nisem nič rekel kaj je not.. Vprašam od česa je odvisno kaj je pismo in kaj blagovno, pa naj bi šlo za presojo kako embalaža zgleda.. Skratka vsaka teta po svoje. Da rabim pa razlagat vsebino in še malodane kri dat zraven je pa bolano. Ta post razumem, da je čuden rant, brez repa in glave, ampak je v stilu trenutnih poštnih storitev in organizacije dela in prostorov.

Daj gor znamko in vrzi v nabiralnik. 3:)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Furbo je izjavil:

Daj gor znamko in vrzi v nabiralnik. 3:)
Samo potem ni priporočeno ...

darkolord ::

Bump ...

Dajte si vzet minutko pa glasovat za tole: https://predlagam.vladi.si/predlog/13424

Bi bilo škoda, da nas Pošta lupi po krivem, pa ni niti 48 ljudi, ki bi si vzelo toliko časa, da bi iz domačega stola oddalo svoj glas, da se to krivico popravi ...

destroyer2k ::

Če se prav spominjam je bilo par mesecov nazaj predlog za rešitev teh problematik in so zavrnili vse skupaj.

https://socialnidemokrati.si/koalicijsk...

darkolord ::

To dvoje ni ravno povezano?

destroyer2k ::

Dejansko je bilo, ker se je šlo tudi za univerzalno poštno storitev. Ker univezalna pošta ne prinaša dobiček je treba pokriti na drugačen način. EU je povedala da bi morala država ta delež sofinancirati, ampak naša država je zavrnila in zaradi tega je prišlo do tega.

Če bi bila univerzalna poštna storitev dobičkonosna, bi bilo konkurence.

https://ec.europa.eu/growth/sectors/pos...

Half-Saint ::

Vem da je stara tema ampak še vedno nas lupijo. V bistvu so nas 2x nategnil s tem. Prej je bilo priporočeno pismo avtomatsko s sledenjem, zdaj moraš za sledenje doplačat (blagovno pismo). WTF? Že tako so nenormalno podražili mednarodne pošiljke, potem nas pa še dodatno lupijo.

Artiklov, ki so vredni par € se zdaj sploh ne bo več dalo prodajat v tujino (razen na veliko), ker noben normalen ne bo dal 3x več za poštnino, kot pa je vredno tisto kar kupuje...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

gansta ::

Misliš "blagovno pismo", priporočeno pismo je samo in zgolj po novem papir (če je notri npr dodan usb ključek, kar pošiljajo npr. arhitekti in če ti ga "zatipa" ti ne bodo hoteli poslati kot priporočeno pismo).

Half-Saint ::

gansta je izjavil:

Misliš "blagovno pismo", priporočeno pismo je samo in zgolj po novem papir (če je notri npr dodan usb ključek, kar pošiljajo npr. arhitekti in če ti ga "zatipa" ti ne bodo hoteli poslati kot priporočeno pismo).


Ja, mal nerodno sem se izrazil. Pred novim letom je šlo vse kot priporočeno pismo, zdej gre kot blagovno pismo vse, kar ni papir.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

LeQuack ::

Nazadnje kar sem prodal ene par stvari, sem raje preko GLS poslal ker je bilo ceneje kot Pošta. Nekaj v Slovenijo nekaj v tujino.
Quack !

toplakd ::

Sam sem 100% preklopil na Packagesender, tudi za pošiljanje po Sloveniji.
Kar je EU se pošlje preko DPD ali GLS (opcija tudi DHL Express) - odvisno od naslovne države,
izven EU pa je na voljo samo DHL express.

lolipop2 ::

toplakd je izjavil:

Sam sem 100% preklopil na Packagesender, tudi za pošiljanje po Sloveniji.
Kar je EU se pošlje preko DPD ali GLS (opcija tudi DHL Express) - odvisno od naslovne države,
izven EU pa je na voljo samo DHL express.


Ta Packagesender je legit? Tudi za pošiljanje v ZDA?
Cene so res kar ugodne, pa sploh na pošto ni treba it. Saj poberejo na domu, a?

Mogoče se pa končno rešim Pošte ;)

jocoj ::

Do 2kg je za Evropo še vedno dražje od Pošte.

LeQuack ::

lolipop2 je izjavil:

toplakd je izjavil:

Sam sem 100% preklopil na Packagesender, tudi za pošiljanje po Sloveniji.
Kar je EU se pošlje preko DPD ali GLS (opcija tudi DHL Express) - odvisno od naslovne države,
izven EU pa je na voljo samo DHL express.


Ta Packagesender je legit? Tudi za pošiljanje v ZDA?
Cene so res kar ugodne, pa sploh na pošto ni treba it. Saj poberejo na domu, a?

Mogoče se pa končno rešim Pošte ;)


Jaz sem preko packagesende poslal v ZDA neka pedala za kolo, bilo je v treh dneh v Texasu pri kupcu, in to lani v času karantene ko so vse pošte nekaj zamujale. Mislim da je prevzel DHL takrat, cena pa ~25€ nekaj takega, meni se ni zdelo drago glede na to da bi preko Pošte bilo dobrih 15€, prišlo pa bi bogve kdaj.
Quack !

lolipop2 ::

jocoj je izjavil:

Do 2kg je za Evropo še vedno dražje od Pošte.


V teh dneh, ko se omejuje vstop, je tole dobrodošlo. ITak bom pa zaračunal razliko in mi je vseeno, če je kupec pripravljen plačati.

LeQuack:

A prevzamejo na domu?
Je kakšen trik, da lahko kaj za*ebem?

Tnx

toplakd ::

Preko packagesenderja se pošiljke prevzemajo na domu.

V kolikor gre zadeva po EU ali SLO in ni izbrana opcija "Fast shipping" potem pride prevzet DPD ali GLS, odvisno od naslovne države.

Kar gre pa iz EU pa je samo DHL opcija, to pride prevzet DHL, v koliko si pa v DHL "remote coni" pa pride lokalni poštar z avtom ali mopedom in potem oni spravijo do DHL.
To slednje do DHL lahko naši ljubi pošti vzame tudi 2 delovna dneva.

LeQuack ::

Tako kot je povedal zgoraj so prišli na dom, zelo na komot je bilo vse, ker samo izpolniš vse na obrazcu, ter dobiš pa mailu vse potrebne podatke in packing slip ki ga sprintaš in nalimaš na paket.
In ta tracking od DHL je res tracking v pravem pomenu besede, vseskozi si vedel kje je paket ker so posodabljali na pol ure ali uro. Tako da si vedel v kateri državi je, katerem tovornjaku, zbirnem centru itd.
Quack !

lolipop2 ::

toplakd je izjavil:

Preko packagesenderja se pošiljke prevzemajo na domu.

V kolikor gre zadeva po EU ali SLO in ni izbrana opcija "Fast shipping" potem pride prevzet DPD ali GLS, odvisno od naslovne države.

Kar gre pa iz EU pa je samo DHL opcija, to pride prevzet DHL, v koliko si pa v DHL "remote coni" pa pride lokalni poštar z avtom ali mopedom in potem oni spravijo do DHL.
To slednje do DHL lahko naši ljubi pošti vzame tudi 2 delovna dneva.


Hvala!

Sem iskal nekaj normalnega te dni, pa sem tole spregledal. Zdaj bo lažje.

darkolord ::

Ministrstvo je (po skoraj 4 mesecih) odgovorilo na predlog, da se ustrezno popravi zakon, da bo Pošta vrnila blagovna pisma pod univerzalno poštno storitev.

Iz navedenega izhajajo jasne obveznosti za Pošto Slovenije, kateri je bil tudi omogočen strokovni dialog glede načina implementacije navedene odločbe. Ker Pošta Slovenije obveznosti še vedno ne izvaja, ji je regulator trga Agencija za komunikacijska omrežja in storitve (v nadaljevanju: AKOS) v okviru nadzornega postopka z odločbo št. 0611-7/2021/19 z dne 9. 6. 2021 naložil, da mora pri izvajanju univerzalne poštne storitve zagotoviti sprejem, predelavo oziroma usmerjanje, prevoz in dostavo poštnih pošiljk z blagom tudi znotraj pisemskih poštnih pošiljk. Pošta je zoper odločbo AKOS sprožila upravni spor. Zaradi neizvrševanja odločb grozi Pošti Slovenije tudi prekrškovni postopek.

lolipop2 ::

Saj je že kar nekaj časa opcija blagovno pismo do 2kg na https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export

No... mogoče ravno od 22. dalje. Ne spomnim se, kdaj sem prvič pogledal to

Half-Saint ::

darkolord je izjavil:

Ministrstvo je (po skoraj 4 mesecih) odgovorilo na predlog, da se ustrezno popravi zakon, da bo Pošta vrnila blagovna pisma pod univerzalno poštno storitev.

Iz navedenega izhajajo jasne obveznosti za Pošto Slovenije, kateri je bil tudi omogočen strokovni dialog glede načina implementacije navedene odločbe. Ker Pošta Slovenije obveznosti še vedno ne izvaja, ji je regulator trga Agencija za komunikacijska omrežja in storitve (v nadaljevanju: AKOS) v okviru nadzornega postopka z odločbo št. 0611-7/2021/19 z dne 9. 6. 2021 naložil, da mora pri izvajanju univerzalne poštne storitve zagotoviti sprejem, predelavo oziroma usmerjanje, prevoz in dostavo poštnih pošiljk z blagom tudi znotraj pisemskih poštnih pošiljk. Pošta je zoper odločbo AKOS sprožila upravni spor. Zaradi neizvrševanja odločb grozi Pošti Slovenije tudi prekrškovni postopek.


Se pravi, da se bo nekaj premaknilo na tem področju al bodo našli način kako nas naprej nategovat?
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

LeQuack ::

Pošta Slovenija postaja še slabša, kot je bila, če je to sploh mogoče:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

"Zadnja žrtev kadrovanja na Pošti Slovenije, ki vse odkar je na mesto vršilca dolžnosti generalnega direktorja prišel Tomaž Kokot, odpušča politične nasprotnike in zaposluje prijatelje iz vrst stranke SDS, je strokovni koordinator v pravnem oddelku, sicer član LMŠ. Pred dvema dnevoma je prejel odpoved delovnega razmerja iz poslovnih razlogov. "Nimam prave strankarske izkaznice in preveč jasno nasprotujem slabemu delu," pa je pojasnil svojim 6000 sodelavcem. In od njih prejel izjemen odziv."
Quack !

D3m ::

Ne vem. Ne opazim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Furbo ::

Ja in? Na novo politično nastavljen odpušča prejšnje politično nastavljene. Običajen dan v politiki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Smrdeče je samo to da se to počne tik pred volitvam.

Samael ::

darkolord je izjavil:

Ministrstvo je (po skoraj 4 mesecih) odgovorilo na predlog, da se ustrezno popravi zakon, da bo Pošta vrnila blagovna pisma pod univerzalno poštno storitev.

Iz navedenega izhajajo jasne obveznosti za Pošto Slovenije, kateri je bil tudi omogočen strokovni dialog glede načina implementacije navedene odločbe. Ker Pošta Slovenije obveznosti še vedno ne izvaja, ji je regulator trga Agencija za komunikacijska omrežja in storitve (v nadaljevanju: AKOS) v okviru nadzornega postopka z odločbo št. 0611-7/2021/19 z dne 9. 6. 2021 naložil, da mora pri izvajanju univerzalne poštne storitve zagotoviti sprejem, predelavo oziroma usmerjanje, prevoz in dostavo poštnih pošiljk z blagom tudi znotraj pisemskih poštnih pošiljk. Pošta je zoper odločbo AKOS sprožila upravni spor. Zaradi neizvrševanja odločb grozi Pošti Slovenije tudi prekrškovni postopek.


A je kdo v teh dneh opazil kakšne spremembe na tem področju? So mogoče kje kaj poročali?

Včeraj sem namreč v US poslal blagovno pismo s sledenjem (do 250g) in na širiko odprl oči, ko je za šalterjem rekla nekaj v smislu 7 eur in par centov.
Ko jo opozorim, da nekaj ne štima, da sem še par dni nazaj za podobno pošiljko plačal 12 eur, je šla še enkrat preverjati, gledati cenik in ja ... Blagovno pismo s sledenjem v ZDA in Kanada do 250g je zdaj 7,0400 EUR. (cenik)

So pa seveda po manj kot pol leta od uvedbe novih cen dvignili ceno storitvam carinskega posredovanja. (cenik) Torej, če ne gre skozi na enem področju bodo pa na drugem.
Samael != Samuel

jocoj ::

Nad 1kg s sledenjem je še vedno 25 EUR za ZDA. Pred temi mahinacijami z blagovnim pismom, je pa bilo flat rate 11 EUR za cel svet.

darkolord ::

Cene blagovnega pisma so res znižali. Ampak glede na to, da so zviti kot kača, predvidevam, da so to naredili izključno zaradi tega, da bodo lahko rekli, da jih država sili v višanje cen.

Ganon ::

Že dolgo nisem ničesar plačal po povzetju. Koliko provizije si vzame pošta pri odkupnini?

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ganon ::

Kje je podatek, koliko plačam dodatno ob prevzemu?

LeQuack ::

jocoj je izjavil:

Nad 1kg s sledenjem je še vedno 25 EUR za ZDA. Pred temi mahinacijami z blagovnim pismom, je pa bilo flat rate 11 EUR za cel svet.


Jaz sem ravno poslal preko packagesender.com dva dni nazaj v Kanado, je bilo ravno 25€ za 500g paket. Po dveh dneh je danes že v Kanadi preko DHL Express, najbrž še ena dan, da pride do končne destinacije. Če bi preko Pošte bi najbrž še zdaj čakal da sploh gre iz Slovenije. Ni rentabilno več, s tem da je v tem primeru kurir do mene prišel po paket, na Pošti se pa moraš iti gužvat.

Še tracking:

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

jocoj je izjavil:

Nad 1kg s sledenjem je še vedno 25 EUR za ZDA. Pred temi mahinacijami z blagovnim pismom, je pa bilo flat rate 11 EUR za cel svet.


Jaz sem ravno poslal preko packagesender.com dva dni nazaj v Kanado, je bilo ravno 25€ za 500g paket. Po dveh dneh je danes že v Kanadi preko DHL Express, najbrž še ena dan, da pride do končne destinacije. Če bi preko Pošte bi najbrž še zdaj čakal da sploh gre iz Slovenije. Ni rentabilno več, s tem da je v tem primeru kurir do mene prišel po paket, na Pošti se pa moraš iti gužvat.


Jup, PackageSender je top. Pa tudi, če je malenkost dražje, odtehta to, da mi ni treba gledati zaspanih in zdolgočasenih referent za okenci, pa čakati na nekoga pred mano, ki bo vplačal stave.

LeQuack ::

Vsekakor. Pošta je res samo še za javni sektor da si pošiljajo papirje med sabo.
Quack !

jocoj ::

Ima kdo promocijsko kodo za PackageSender mogoče?

m0LN4r ::

Pohvala posti Slovenije, ki so postali nenormalno hitri. Paket dostavljen v 50ih urah:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Če bi obratno poslal bi bla druga zgodba.
Quack !

V-i-p ::

Priporočeno pošto iz Ljubljane v Ljubljano furajo pa tri dni :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jocoj ::

LeQuack je izjavil:

Če bi obratno poslal bi bla druga zgodba.

Zakaj že? Jaz precej pošiljam v Nemčijo in vedno pride v 2-3 delovnih dneh.

m0LN4r ::

Sem opazil, da paketi potujejo hitreje kot pisma. Pisma rabijo skoraj en teden. A to mogoce pri paketih pomaga GLS ali se kdo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

jst sem opazil da paketi z amazona pridejo hitreje in po pravilu še isti dan kot pride v SLO.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

destroyer2k ::

m0LN4r je izjavil:

Sem opazil, da paketi potujejo hitreje kot pisma. Pisma rabijo skoraj en teden. A to mogoce pri paketih pomaga GLS ali se kdo?


Sedaj obstajo prednostna in neprednostna pisma, kjer imajo različen rok prenosa. Paketi se tretirajo kot prednostno pri pisemskih pošiljk pa če ni plačana storitev prednostno je dalši rok prenosa (do 3 delovne dni). In če me spomin ne vara blagovna pisma ni možno dokupiti prednostno.
««
13 / 13
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552941 (3323) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353042 (15892) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios

Več podobnih tem