» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
11 / 13
»»

LeQuack ::

Ja samo zihr si kej podkupil tiste na šalterju al pa kej, da si dobil tako priortiy obdelavo.
Quack !

toplakd ::

LeQuack je izjavil:

Po 16 dneh nič od pošiljke. Res dobro premislite preden pošiljate kaj preko Pošte, če so to normalne čakalne dobe. V Ameriko bi najbrž hodilo potem 2-3 mesece.

Sam recimo ravno gledam, kaj sem odposlal 19.2 je bilo 24.2 dostavljeno v uk, vse kar pa je bilo poslano 22 in naprej pa trenutno nikamor, in po mojih izkušnjah se bodo vse te moje pošiljke poslane po 22. čudežno vse prikazale na isti dan v UK, kar mi daje misliti, da SLO pošta 1-2x mesečno forwarda v UK :)

Zanimivo pa je da so 3 pošiljke poslane 5.3 že bile dostavljene, vmes pa 10 pošiljk ko ni nobenega updata :(

Tako da kot pravim, Slo pošta in UK je večja loterija kot pa Evromiljoni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

darkolord ::

Šnelkurs iz geografije: med Slovenijo in UK je več drugih držav.

drvo ::

darkolord je izjavil:

Šnelkurs iz geografije: med Slovenijo in UK je več drugih držav.


Mene tudi čudi, da relativno razgledan folk iz slo-tech ne dojame, da pošta izvaja storitev na ozemlju Slovenije, v tujini pa z pogodbenimi partnerji. In da mislijo, da so storitve Pošte slabše kot storitve tujih logistov.

toplakd ::

Po ozemlju Slovenije niso nič slabše, problem je v izbranih pogodbenih partnerjih za prenos do naslovne države in jim posledično njihov čas prenosa pošiljk ne štima niti pod približno.
Po mojih izkušnjah pravim samo, da je vse, kar je med 1-4 tedni, čisto normalno, čeprav bi čas prenosa za prednostne pošiljke naj bil 3-4 dni.

Kdor hoče hitreje oz. detajlni tracking med tranzitom, bo moral poslat preko kakšne druge logistične službe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

LeQuack ::

Pošta bi te lahko prej opozorila, da če vzameš tracking pri njih bo neuporaben, in da pošiljka bo lahko prišla v parih dneh, ali pa v parih tednih, odvisno od vremena. Ker trenutno dajejo vtis kot da so neka resna institucija.
Quack !

drvo ::

To bi ti bilo lahko jasno. Tracking pa ni neuporaben, kot je bilo večkrat povedano, tracking pri nas in v ciljni državi. Kaj se z pošiljko dogaja izven slo. pa na žalost pošta, kot majhen lokalni logist na žalost nima nobenega vpliva. Vse ostalo so dodatni stroški, potem pa jamranje o cenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Machete ::

Uf 10 eur carinski postopek.. (UK).
Kar zajetna cena.

Privat nintendo iger sem pa že precej dobil brez carinjenja..
Ko pa vidijo, da je od firme pa opa cupa.. Ok delno napačna tema. sry
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

drvo ::

UK ni več v EU.

LeQuack ::

drvo je izjavil:

To bi ti bilo lahko jasno. Tracking pa ni neuporaben, kot je bilo večkrat povedano, tracking pri nas in v ciljni državi.


Valda da je tracking neuporaben, saj že 2+ tedna ne vem kje je pošiljka. Tudi na Pošti ne vejo kje je. Takšni izgovori kot da oddajo pošiljko in potem ni njihov problem, to je mogoče delovalo v 20. stoletju, ne pa sedaj ko je vse elektronsko. Enostavno ni izgovorov da to ni možno, ker vem da je, vsakič ko kaj naročim iz Nemških trgovin, Amazon in podobno, vidim lepo tracking vsaj približno kje je paket, v kateri državi, celo mestu se je ustavil. In na koncu tudi naša Pošta prinese.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

drvo je izjavil:

To bi ti bilo lahko jasno. Tracking pa ni neuporaben, kot je bilo večkrat povedano, tracking pri nas in v ciljni državi.


Valda da je tracking neuporaben, saj že 2+ tedna ne vem kje je pošiljka. Tudi na Pošti ne vejo kje je. Takšni izgovori kot da oddajo pošiljko in potem ni njihov problem, to je mogoče delovalo v 20. stoletju, ne pa sedaj ko je vse elektronsko. Enostavno ni izgovorov da to ni možno, ker vem da je, vsakič ko kaj naročim iz Nemških trgovin, Amazon in podobno, vidim lepo tracking vsaj približno kje je paket, v kateri državi, celo mestu se je ustavil. In na koncu tudi naša Pošta prinese.


Oddaš reklamacijo, dobiš odškodnino, problem rešen. Ni perfect, ampak stroške imaš povrnjene.

LeQuack ::

lolipop2 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

drvo je izjavil:

To bi ti bilo lahko jasno. Tracking pa ni neuporaben, kot je bilo večkrat povedano, tracking pri nas in v ciljni državi.


Valda da je tracking neuporaben, saj že 2+ tedna ne vem kje je pošiljka. Tudi na Pošti ne vejo kje je. Takšni izgovori kot da oddajo pošiljko in potem ni njihov problem, to je mogoče delovalo v 20. stoletju, ne pa sedaj ko je vse elektronsko. Enostavno ni izgovorov da to ni možno, ker vem da je, vsakič ko kaj naročim iz Nemških trgovin, Amazon in podobno, vidim lepo tracking vsaj približno kje je paket, v kateri državi, celo mestu se je ustavil. In na koncu tudi naša Pošta prinese.


Oddaš reklamacijo, dobiš odškodnino, problem rešen. Ni perfect, ampak stroške imaš povrnjene.


A je kakšna omejitev koliko časa mora preteči preden lahko uveljaviš?

PS: Nekdo je prej omenjal packagesender, a so še kakšne podobne konkurenčne ponudbe za manjše pakete do 2kg za v tujino?
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:


A je kakšna omejitev koliko časa mora preteči preden lahko uveljaviš?


Mislim,d a po 14 dneh lahko komot že oddaš.
Razlika je edino čas od trajanja oddaje poizvednice do odgovora. Za mednarodne je do dva meseca. Je pa vse odvisno od tujih pošt. Pri meni so npr. trenutno eno mednarodno poizvednico za UK mutili 1 mesec, da so mi javili, da je paket izgubljen. Ni pa krivda naše Pošte ampak krivda UK pošte, ker jim na prošnjo naših, da jim povedo, kje je pošiljka, sploh niso odgovorili.

Je pa super, ker lahko vse te zadeve zrihtaš online in zadeva lavfa. Edino vmesnik je butast. Ampak to je tako stalnica večine slo podjetij.
https://www.posta.si/o-nas/predstavitev...

toplakd ::

Jaz poizvednice ne oddajam dokler ne preteče 30 dni od datuma pošiljanja in če ni nobenih updatov glede pošiljke na sledenjih.
Tudi poizvednica traja kar nekaj časa da pride nazaj.

Stranke katere se odločijo za pošiljko preko pošte, so seznanjene iz moje strani, da pošiljke po EU lahko potujejo 1-4 tedne, za ostali svet in USA pa 1-2 meseca.
Za ostale, ko jim pa ni za čakat in so pripravljeni plačat več, so pa opcije DHL, GLS in DPD.

LeQuack ::

toplakd je izjavil:


Stranke katere se odločijo za pošiljko preko pošte, so seznanjene iz moje strani, da pošiljke po EU lahko potujejo 1-4 tedne, za ostali svet in USA pa 1-2 meseca.


Kakšni so pa časi za USA zadnje čase preko pošte?
Quack !

feryz ::

jocoj je izjavil:

feryz je izjavil:

Tamala si, verjeti ali ne, dopisuje z eno Američanko. Old school, navadna pisma si pošiljate. Standardna. Američanko to stane 0,90 USD, našo tamalo pa 2,43 evra. Torej naša pošta sploh ni draga.

Tole seveda ne drži, za obe smeri
Malo pozno sicer ali ipak.

Kako so mi take zadeve fascinantne. Tip na forumu vehementno trdi, da nekaj ne drži.
Pa čeprav imamo doma kuverto američanke, na kateri piše znesek poštnine in račun naše pošte za pošiljanje.
Ampak ja, potem ko plačaš 2,43 evra, ti na forumu povejo, da v resnici nisi plačal 2,43 evra. Edino to ti ne povejo, koliko si v resnici plačal.

destroyer2k ::

Pismo ali dopisnica (do 20g) je C znamka in po ceniku pošte slovenije je cena 1,22€.

https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Kumbaja ::

feryz je izjavil:

jocoj je izjavil:

feryz je izjavil:

Tamala si, verjeti ali ne, dopisuje z eno Američanko. Old school, navadna pisma si pošiljate. Standardna. Američanko to stane 0,90 USD, našo tamalo pa 2,43 evra. Torej naša pošta sploh ni draga.

Tole seveda ne drži, za obe smeri
Malo pozno sicer ali ipak.

Kako so mi take zadeve fascinantne. Tip na forumu vehementno trdi, da nekaj ne drži.
Pa čeprav imamo doma kuverto američanke, na kateri piše znesek poštnine in račun naše pošte za pošiljanje.
Ampak ja, potem ko plačaš 2,43 evra, ti na forumu povejo, da v resnici nisi plačal 2,43 evra. Edino to ti ne povejo, koliko si v resnici plačal.


To se pač zgodi ko po internetu prodajaš pravljice in ti nihče več nič ne verjame.

Standardna poštnina za pismo za US postal service za Slovenijo je $1,2. Če je pošiljateljica lahko pošiljala za $0,9 pomeni da je zadaj takšna ali drugačna individualna pogodba, česar se v ZDA ne manjka. Zakaj in kako lahko samo ugibamo. Samo to še vedno ne spremeni dejstva, da je običajna cena $1,2 .

Ravno tako je navadno pismo v tujino 1,37 EUR (1,22 EUR če je standardizirano). Kaj ste vi pošiljal za 2,43 veš samo ti.

Tako da kot ponavadi si pač izmišljaš in prilagajaš informacije v obupanem poskusu iskanju pozornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

toplakd ::

LeQuack je izjavil:


Kakšni so pa časi za USA zadnje čase preko pošte?


Že lansko celo leto je bilo za USA med 2-8 tedni, 6 povprečje.

Ampak od letos pošiljam izven Evrope samo še preko Packagesender.
Vse kar ni EU gre pri Packagesender preko DHL.
V USA je ponavadi dostavljeno v par dneh, če je pa res sreča, pa tudi naslednji dan po prevzemu.
V UK pa je praviloma vedno naslednji dan že v dostavi

Screenshot ko je USA res brzinsko :)

https://ibb.co/CV5dqfH

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

LeQuack ::

toplakd je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Kakšni so pa časi za USA zadnje čase preko pošte?


Že lansko celo leto je bilo za USA med 2-8 tedni, 6 povprečje.

Ampak od letos pošiljam izven Evrope samo še preko Packagesender.
Vse kar ni EU gre pri Packagesender preko DHL.
V USA je ponavadi dostavljeno v par dneh, če je pa res sreča, pa tudi naslednji dan po prevzemu.
V UK pa je praviloma vedno naslednji dan že v dostavi

Screenshot ko je USA res brzinsko :)

https://ibb.co/CV5dqfH


Heh noro. A ta packagesender kako zgleda, a oni prevzamejo ali moraš nekam nest pošiljko?
Quack !

toplakd ::

Za države EU če ne izbereš "fast" opcije pobirata GLS in DPD, pridejo lepo na dom.
Za DHL pa je odvisno če tvoj kraj spada pod Remote Area - potem pride Pošta pobrat :), drugače pa rumen kombi :)

LeQuack ::

toplakd je izjavil:

Za države EU če ne izbereš "fast" opcije pobirata GLS in DPD, pridejo lepo na dom.
Za DHL pa je odvisno če tvoj kraj spada pod Remote Area - potem pride Pošta pobrat :), drugače pa rumen kombi :)


Ja nič bom to sprobal, ravno par stvari prodajam na US ebayu (določena kolesarska oprema ki se v Evropi težko prodajo) in če nek Američan nabav nočem da čaka 1+ mesec na stvar. Dokler ni blo korone je tudi s Pošto prišlo v nekje tednu, samo zdajle pa je noro.
Ali je dosti da stvar daš v kuverto ali je treba kakšne stvari gor nalepit/napisati?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

darkolord ::

feryz je izjavil:

jocoj je izjavil:

feryz je izjavil:

Tamala si, verjeti ali ne, dopisuje z eno Američanko. Old school, navadna pisma si pošiljate. Standardna. Američanko to stane 0,90 USD, našo tamalo pa 2,43 evra. Torej naša pošta sploh ni draga.

Tole seveda ne drži, za obe smeri
Malo pozno sicer ali ipak.

Kako so mi take zadeve fascinantne. Tip na forumu vehementno trdi, da nekaj ne drži.
Pa čeprav imamo doma kuverto američanke, na kateri piše znesek poštnine in račun naše pošte za pošiljanje.
Ampak ja, potem ko plačaš 2,43 evra, ti na forumu povejo, da v resnici nisi plačal 2,43 evra. Edino to ti ne povejo, koliko si v resnici plačal.
Cenik Pošte pravi, da lahko zadevo pošlješ tudi ceneje.

Da se svojega cenika ne bi držali, je precej manj verjetno, kot ena od naslednjih opcij:
- da si se zmotil
- da ni bilo poslano čisto navadno
- da si se "zmotil"

LeQuack je izjavil:

Heh noro. A ta packagesender kako zgleda, a oni prevzamejo ali moraš nekam nest pošiljko?
Packagesender je samo posrednik - imajo pogodbe z dostavnimi službami in lahko del njihovega komercialnega popust zaradi količine pošiljk deljo s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

toplakd ::

Ne vem kako je za privat, ampak meni so dostavili DHL flyer bage, pa tam not spakiram (prej dam še v škatlo), zraven moraš priložit izpolnjen proforma-invoice (ti pošljejo obrazec) pa sprintat nalepko in waybill.
1x waybill in 1x proforma-invoice gre kurirju v roke, 1x proforma-invoice in nalepka gre pa v vrečico na flyer bagu.

LeQuack ::

Hm ali ta packagesender ni namenjen tudi fizičnim osebam? Če se hočem registrirati pravi da rabim vnesti podatke o podjetju?
Quack !

toplakd ::

Kot fizična se ne registriraš ampak oddaš naročilo brez registracije.

LeQuack ::

toplakd je izjavil:

Kot fizična se ne registriraš ampak oddaš naročilo brez registracije.


Kul tnx!
Quack !

LeQuack ::

Evo sem naročil eno pošiljko v USA za v ponedeljek, cena za 0,5kg je 22 EUR, kar je sicer več kot pri Pošti (~13 EUR skupaj z jamstvom do 100€). Ampak je pa čas dostave do 3 dni, kar je veliko boljše kot nedoločen čas, ki ga ponuja Pošta.
Quack !

LeQuack ::

PS: Ali obstaja pri Pošti sploh kaka (dražja) ekspresna storitev pošiljanja v tujino, s sprotnim sledenjem?
Quack !

darkolord ::

Ja, EMS (Express Mail Service).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Ja, EMS (Express Mail Service).


Uh sem pogledal cene in so preveč ubijalske. Za USA do 500g pismo je 91€. Imajo na ceniku še UPS Ekspress pošiljanje, ampak so cene podobno zasoljene. Tudi če stvar pošlješ navadno kot paket preko pošte v USA pride ~50EUR. Edino cenovno sprejemljiva opcija je dejansko samo (blagovno) pismo do 2kg.
Quack !

LeQuack ::

toplakd je izjavil:

Ne vem kako je za privat, ampak meni so dostavili DHL flyer bage, pa tam not spakiram (prej dam še v škatlo), zraven moraš priložit izpolnjen proforma-invoice (ti pošljejo obrazec) pa sprintat nalepko in waybill.
1x waybill in 1x proforma-invoice gre kurirju v roke, 1x proforma-invoice in nalepka gre pa v vrečico na flyer bagu.


So mi poslal in sem izpolnil. A kaj veš kako ti kurirji hodijo, upam da ne rabiš cel dan doma čakati? Ali pokličejo kaj prej, ali napišejo okvirno uro ali kaj podobnega?
Quack !

darkolord ::

Če sam pošiljaš prek DHL, kurirja naročiš posebej (neodvisno od pošiljke) in lahko določiš uro. Skoraj zagotovo lahko pokličeš in se zmeniš za bolj točno uro prevzema.

Prej pokličejo, ampak koliko prej, je pa odvisno od kurirja ("čez minuto bom tam").

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Če sam pošiljaš prek DHL, kurirja naročiš posebej (neodvisno od pošiljke) in lahko določiš uro. Skoraj zagotovo lahko pokličeš in se zmeniš za bolj točno uro prevzema.

Prej pokličejo, ampak koliko prej, je pa odvisno od kurirja ("čez minuto bom tam").


Ja pri packagesender izbereš samo dan.
Quack !

darkolord ::

Ja, pokliči DHL in se zmeni za uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jocoj ::

Če je kupec pripravljen plačati premium ceno, potem ok, sicer pa popolnoma nekonkurenčno. Za isto pošiljko 1.7kg, mere 30x30x15 hočejo 82 eur, na pošti sem pa dal 27 eur. Pred novim letom je pa bilo ultra ugodnih 11.15 eur.

šernk ::

Cenik Pošte pravi, da lahko zadevo pošlješ tudi ceneje.

Da se svojega cenika ne bi držali, je precej manj verjetno, kot ena od naslednjih opcij:
- da si se zmotil
- da ni bilo poslano čisto navadno
- da si se "zmotil"


cenik pošte ne piše, da moraš za navadno pismo v US doplačat prednostno. Predvidevam, da je tu okoli nekje hakeljc, ker enkrat vem da v eno državo niso pošiljali drugače kot letalsko in si se lahko samo obrnil, če nisi želel doplačat prednostne pošiljke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LeQuack ::

jocoj je izjavil:

Če je kupec pripravljen plačati premium ceno, potem ok, sicer pa popolnoma nekonkurenčno. Za isto pošiljko 1.7kg, mere 30x30x15 hočejo 82 eur, na pošti sem pa dal 27 eur. Pred novim letom je pa bilo ultra ugodnih 11.15 eur.


V katero državo to? In kakšen je dostavni čas je tudi pomembno sedaj v korona časih.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

Update: po skoraj 3 tednih še ne duha ne sluha od moje pošiljke v UK. Kupcu prek eBay bom najbrž moral refundati vsaj poštnino, da se ne osramotim, kot je Pošta mene.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Update: po skoraj 3 tednih še ne duha ne sluha od moje pošiljke v UK. Kupcu prek eBay bom najbrž moral refundati vsaj poštnino, da se ne osramotim, kot je Pošta mene.


Tudi moja zadnja v UK ima zamudo.

Poglej na ebay, pod "sold", kdaj imaš rok za dostavo te pošiljke. Zadnje mesece je rok cca 1 mesec, tako da še ne bi dajal refunda

matobeli ::

LeQuack je izjavil:

Update: po skoraj 3 tednih še ne duha ne sluha od moje pošiljke v UK. Kupcu prek eBay bom najbrž moral refundati vsaj poštnino, da se ne osramotim, kot je Pošta mene.


Spomladi med 1. valom je moj paket rabil 1 mesec da je prišel do Fancije

LeQuack ::

matobeli je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Update: po skoraj 3 tednih še ne duha ne sluha od moje pošiljke v UK. Kupcu prek eBay bom najbrž moral refundati vsaj poštnino, da se ne osramotim, kot je Pošta mene.


Spomladi med 1. valom je moj paket rabil 1 mesec da je prišel do Fancije


Lol saj niso resni.
Quack !

matobeli ::

Naši so bli še ok, samo pa dni. Francozi so na tisti 1mesec rabli potem še 3 tedne da so iz kontinentalne francije spravli paket na njihove otoke.

Še dobro da je bla dost pocen in lahka zadeva in da se ni tako zelo mudilo. Pa da je bil kupec precej strpen.

šernk ::

da se ne boste pritoževal...paket poslan po GLS pod nujno hodil v francijo kak mesec dni nazaj 3 tedne!!!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Miha 333 ::

V korona časih so se prenosni roki občutno podaljšali, celo po Sloveniji. Prej ne pomnim, da bi paket po Sloveniji rabil več kot 1 delovni dan. Sedaj jih pogosto dobivam 2. ali celo 3. dan. ZDA prej 2-3 tedne, sedaj 4-5 tednov. Avstralija prej 3, zdaj 6 tednov. Irska prej 10 dni, zdaj 3 tedne. Pri uvozu preko pošte je carinski postopek prej trajal 3-5 dni, sedaj nazadnje 11 dni. Ob tem, da so konkretno podražili vse. Nekako ne verjamem, da so trenutne razmere toliko težje od običajnih.

Poleg tega, kaj je to za ena neumnost blagovno pismo. Po novem je pismo za tujino dražje, če pošiljaš blago kot če pošiljaš dokumente. Kaj je za pošto drugače, če pošiljam 500 g papirja ali 500 g DVDjev in zakaj mora biti to dražje?

chort ::

Pošta Estonija - Slovenija, paket cca 1kg, 5 tednov.
Pošta Slovenija - Estonija, paket cca 1kg, 1 teden. Konsistentno. 4 ponovitve.
DHL Slovenija - Estonija, paleta, 1 teden.
DHL Slovenija - Estonija, paket 5 kg, 1 teden.

Pismo Estonija - Slovenija, 4 tedne.
Kartice Estonija - Slovenija, 4 tedne.
Kartice Estonija - Škotska, 1 teden.

Pošta Slovenije ima resen problem...

matobeli ::

Ja dej reč poštarju da naj gre naslednič direkt v Estonijo, ne pa čez Finsko. Pa še ene 5eur mu stisn da nav na benzu šparal.

chort ::

matobeli je izjavil:

Ja dej reč poštarju da naj gre naslednič direkt v Estonijo, ne pa čez Finsko. Pa še ene 5eur mu stisn da nav na benzu šparal.

Fajn je vsaj poskusit razumet napisano preden pametuješ, sicer obstaja velika možnost da izpadeš mona ;)

darkolord ::

Pošta Slovenije ima resen problem...
Ima, ampak ta problem tiči v drugih državah.

chort ::

darkolord je izjavil:

Pošta Slovenije ima resen problem...
Ima, ampak ta problem tiči v drugih državah.

Seveda dopuščam možnost, da česa ne vem, ampak iz mojega zelo konkretnega vzorčenja se to ne kaže. Paketi / pisma so imeli različne prioritetne nalepke, različne tipe prevoza. V ostale države (nisem pisal vseh, je pa res da so večinsko v centralni evropi) pošta ne hodi 4 tedne ampak en teden. Kje misliš, da tiči problem?

BTW, ta pojav opažam vseh zadnjih 8 mesecev odkar sem v Estoniji.
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552938 (3320) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353031 (15881) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378095 (5874) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios

Več podobnih tem