» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
10 / 13
»»

LeQuack ::

Nisem vedel da letalo rabi 12 dni do UK.
Quack !

Machete ::

Računaj na enormno povečanje poštnega prometa v zadnjem letu, kateremu logistika ni mogla slediti, pa še brexit... samo mirno, saj bo prišlo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

LeQuack je izjavil:

Kako da nima nič s tem, a zdaj naj pa googlam vse možne pošte na svetu če je slučajno preko tiste bilo poslano? Ne, tracking je ravno zato da bi morali biti na eno strani vidni vsi podatki kje se trenutno nahaja paket. Če naročim paket iz Amazon ali kakšne podobne Nemške trgovine, točno vidim kje hodi paket, na katerih vmesnih postajah se je ustavil itd. Torej neuporabna storitev. Ne more bit paket en teden v istem statusu brez da veš kje je.
Ti si poslal priporočeno, ki ti ne nudi sledenja. Nikjer po svetu. Podatki so vidni samo v sprejemni in naslovni državi, v tranzitu pa ne (razen slučajno).

Lahko pošlješ preko EMS, ki se registrira na vsaki tranzitni pošti, ali pa uporabiš eno od drugih kurirskih služb, ki pošiljko prepeljejo sami in ti kažejo status v živo.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kako da nima nič s tem, a zdaj naj pa googlam vse možne pošte na svetu če je slučajno preko tiste bilo poslano? Ne, tracking je ravno zato da bi morali biti na eno strani vidni vsi podatki kje se trenutno nahaja paket. Če naročim paket iz Amazon ali kakšne podobne Nemške trgovine, točno vidim kje hodi paket, na katerih vmesnih postajah se je ustavil itd. Torej neuporabna storitev. Ne more bit paket en teden v istem statusu brez da veš kje je.
Ti si poslal priporočeno, ki ti ne nudi sledenja. Nikjer po svetu. Podatki so vidni samo v sprejemni in naslovni državi, v tranzitu pa ne (razen slučajno).

Lahko pošlješ preko EMS, ki se registrira na vsaki tranzitni pošti, ali pa uporabiš eno od drugih kurirskih služb, ki pošiljko prepeljejo sami in ti kažejo status v živo.


Ni res, z novim cenikom in blagovnimi pismi je to sedaj ločena stvar. Jaz sem poslal s sledenjem, in je tudi dražje prišlo, slabih 10EUR. Torej nekje 3EUR dražje za sledenje, ki je praktično neuporabno. Ločeno sem potem doplačal še nekje 1EUR za priporočeno, skupaj sem torej dal dobrih 10EUR za paket ki je bil pod 1kg.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

destroyer2k ::

Prej je bilo isto ločeno, le ime storitve se je spremenilo.

https://www.scribd.com/doc/136245670/Ce...

LeQuack ::

10 dni po oddaji pošiljke še zmeraj nič, nič informacij o sledenje, nič od nič. Tolk da veste kaj lahko pričakujete naslednjič ko pošiljate.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

10 dni po oddaji pošiljke še zmeraj nič, nič informacij o sledenje, nič od nič. Tolk da veste kaj lahko pričakujete naslednjič ko pošiljate.


počakaj še 2-3 dni. Si vtipkal številko tu: https://www.royalmail.com/track-your-it...

LeQuack ::

Sem, pravi da "This item is now leaving the originating country." Zelo uporabno, to je isto kar piše že na sledenju Pošte.
Quack !

Machete ::

En moj paket je hodil v UK 35 zaporednih dni, če ti kaj pomaga. To je bilo novemra. Pokazal se je v sistemu šele 2 dni pred dostavo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LeQuack ::

Škoda denarja za tako storitev. Tako poštnine kot sledenje.
Quack !

Machete ::

Saj obstaja konkurenca.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LeQuack ::

Ja vsekakor Pošta ni več primerna za pošiljanje v tujino če so roki tako dolgi in sledenje neuporabno.
Quack !

toplakd ::

Pošiljke v UK so vedno loterija (večja loterija je samo še v ZDA)
1-4 tedne so moje izkušnje zadnjih par let - Priporočene pisemske pošiljke do 2kg (sedaj blagovno pismo).
Enak trend se nadaljuje tudi letos. Nekaj pošiljk je rabilo 7-10 dni nekatere pa tudi 3+ tedne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

LeQuack ::

Porazno, saj pravim da to ni več to.
Quack !

ajfon ::

Jebeš pošto

toplakd ::

Sam sem letos začel uporabljat packagesender.com za vse pošiljke izven Evropske celine.
Pošto trenutno uporabljam samo še za mikro pošiljke v EU in ostale evropske države pa še to vprašanje kako dolgo.

Furbo ::

Ok uporabljate alternative, ampak a potem ne prevzamejo pošiljke spet iste firme, kot bi jih pri pošti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jocoj ::

Treba je razumeti, da so povezave z UK zelo okrnjene. Tukaj ni naša pošta kriva.

Recimo tale teden sem poslal tri blagovna pisma s sledenjem. Hrvaška 2 dni, Nemčija 2 dni, Švedska 5 dni.

V ponedeljek pošljem eno v UK, pa bomo videli, kako bo.

Ostali ponudniki so žal popolnoma nekonkurenčni za mikro pošiljke znotraj Evrope.

LeQuack ::

Pošta je vseeno kriva, da ne zagotovi sledenje za katerega plačaš. Če bi vsaj vedel v kateri državi je paket in kje se ustavlja, potem bi bilo lažje prebavit 2 tedna in več potovanja.
Quack !

Bwaze6 ::

Jaz uporabljam GLS paketomat, imam na srečo blizu. Poceni tako za pošiljanje po Slo kot po EU, ažurno sledenje, pa ni ti treba stati v vrsti pred pošto. Poslanih kakih 10 paketov v zadnjih dveh letih, in ni bilo nobenih težav. Res pa zadnje čase nisem pošiljal v UK.

jocoj ::

LeQuack je izjavil:

Pošta je vseeno kriva, da ne zagotovi sledenje za katerega plačaš. Če bi vsaj vedel v kateri državi je paket in kje se ustavlja, potem bi bilo lažje prebavit 2 tedna in več potovanja.

Zagotavlja sledenje v začetni in končni državi. Nobena univerzalna poštna storitev ti ne zagotavlja tranzitnega sledenja. Poleg tega si poslal pismo in ne paket

Bwaze6 je izjavil:

Jaz uporabljam GLS paketomat, imam na srečo blizu. Poceni tako za pošiljanje po Slo kot po EU, ažurno sledenje, pa ni ti treba stati v vrsti pred pošto. Poslanih kakih 10 paketov v zadnjih dveh letih, in ni bilo nobenih težav. Res pa zadnje čase nisem pošiljal v UK.
Popolnoma nekonkurečno za mikro pošiljke, če nimaš pogodbe z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

lolipop2 ::

GLS je kul za kakšne večje pošiljke, ampak so me razočarali, da če nimaš pogodbe z njimi, ne pošiljajo več v UK.
Zato Pošta ostaja kar ugodna opcija. V zakup pa je treba vzeti to sledenje. Jaz vedno kupcu povem, da bo tracking na voljo po nekje 12 dneh, ko pride paket čez vodo. Se pa trenutno bodem s Pošto, ker je en paket obtičal na UK pošti. Traja do 2 meseca, da rešijo zadevo. Čeprav že danes vedo, da je pošiljka izgubljena.

LeQuack ::

Se pravi ugotovitev je, da se ne splača več pošiljati blagovnih pošiljk v tujino?
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Se pravi ugotovitev je, da se ne splača več pošiljati blagovnih pošiljk v tujino?


seveda se splača, samo vkalkulirati jih je treba v ceno :)

LeQuack ::

Saj ni problem samo cene, če nekomu pošiljaš eno stvar preko eBaya 2 ali 3 tedne, bo hotel denar nazaj.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Saj ni problem samo cene, če nekomu pošiljaš eno stvar preko eBaya 2 ali 3 tedne, bo hotel denar nazaj.


Trenutno ebay za v UK vkalkulira 1 mesec za dostavo. Načeloma večinoi paketov pride v cca 15-20 dneh. Tudi kupec je s tem seznanjen. Če se pa zalomi, pa hoče denar nazaj, pa mu daš in označiš, da želiš paket nazaj.

digitalcek ::

Imam problem. Nemec je od mene kupil kamero z polnilcem baterij ter akumulatorjem.

Pošta Slovenije mi včeraj ni pustila dodati v paket akumulatorja!


Je kdo naletel na tak problem? Kako ga je rešil?

Je to sploh možno, saj se tako na nemškem e-bayu (in najbrž tudio na ostalih), ter na Ali prodajajo akumulatorji brez problema...

Kaj res mislijo, da bomo šli osebno na Kitajsko po 2 akumulatorja, kreteni?

Kaj pa električna kolesa, droni? Jim električno kolo z akumulatorjem pripelje po zraku dron?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Namesto z letalsko lahko pošlješ s cestno pošiljko, npr. z GLS.

Inventorista ::

Pozabljate na dodano vrednost ko grete na pošto! Mogoče se bo kmalu lahko še kruh mimogrede tam kupil. ;((

matobeli ::

Za sprejem tovrstnih vsebin je nujno izpolnjevati predpisana navodila:
Dovoljena moč baterij in celic:
LITIJEVE IONSKE BATERIJE VSEBOVANE V OPREMI UN 3481, moč maksimalno do 20 Wh za celice in do 100 Wh za baterije,
LITIJEVE KOVINSKE BATERIJE VSEBOVANE V OPREMI UN 3091, celice lahko vsebujejo do 1g litija, baterije ne smejo presegati  2 g skupne vsebnosti litija.
Dovoljeno število baterij in celic v posamezni poštni pošiljki je največ štiri litijeve celice ali največ dve litijevi bateriji.
Dovoljen je samo prenos baterij ali celic, ki so vstavljene v napravo in opremo. Baterij in celic izven naprav ni dovoljeno pošiljati v poštnih pošiljkah!
Na embalaži niso dovoljene nalepke za litijeve baterije in UN oznake. Če gre za rabljeno embalažo z navedenimi nalepkami, je nalepke nujno v celoti počrniti.
Pošiljko, ki vsebuje litijeve baterije ali celice, mora spremljati Kontrolni seznam, ki ga s pomočjo pošiljatelja izpolni poštni delavec ob sprejemu pošiljke.


Zmer bolj komplicirajo.

digitalcek ::

Tule je recimo kup akujev za kamere in fotoaparate.

Švaba može, Slovenac ne može???

Nikoli več ne bom, če me vpraša, omenil, da je zraven tudi aku, pa naj pade dol avion z 350 potniki...
Sicer pa se da aku nataknit na kamero, pa če tisti na šalterju ni zelo pameten in pozoren, ne bo opazil(a).
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Sej če je nataknjen v napravo pol je OK, dokler ne presega omejitev o številu celic ali kapaciteti.

Naši so pač spet bolj papeški.

lolipop2 ::

digitalcek je izjavil:

Imam problem. Nemec je od mene kupil kamero z polnilcem baterij ter akumulatorjem.

Pošta Slovenije mi včeraj ni pustila dodati v paket akumulatorja!


Je kdo naletel na tak problem? Kako ga je rešil?

Je to sploh možno, saj se tako na nemškem e-bayu (in najbrž tudio na ostalih), ter na Ali prodajajo akumulatorji brez problema...

Kaj res mislijo, da bomo šli osebno na Kitajsko po 2 akumulatorja, kreteni?

Kaj pa električna kolesa, droni? Jim električno kolo z akumulatorjem pripelje po zraku dron?


Edina rešitev je da pošlješ po cesti. ne letalsko. Pri Pošti je to edina opcija z navadno pošto, nepriporočeno. Drugače pa GLS itd

LeQuack ::

Kdaj bo konec monopola Pošte za male pošiljke?
Quack !

darkolord ::

Ko bo prišel nekdo, ki lahko to storitev nudi za enako ali nižjo ceno?

Machete ::

digitalcek je izjavil:

Imam problem. Nemec je od mene kupil kamero z polnilcem baterij ter akumulatorjem.

Pošta Slovenije mi včeraj ni pustila dodati v paket akumulatorja!



Kako to misliš ni pustila? Si pakiral na šalterju ali kaj..? Zapakiraj pa pošlji. Za vsebino napiši leseni masažni aparat v obliki falusa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

10 dni po oddaji pošiljke še zmeraj nič, nič informacij o sledenje, nič od nič. Tolk da veste kaj lahko pričakujete naslednjič ko pošiljate.


14 dni po pošiljanju še vedno nič. Ni pošiljke, ni trackinga, nič. Ali je paket v Nemčiji, Braziliji ali Afriki? Kdo bi vedel, Pošta vsekakor ne.
Quack !

matobeli ::

Ko sem nazadnje pošiljal v DE mi tudi tracking ni deloval. Sem jih klical in so mi dali drugo številko, zgleda od DE pošte in je kazalo vsak premik.
Enkrat prej pa v Francijo in je od prestopa meje kazalo samo da je v tranzitu, ampak je na koncu prišlo.

Zgleda skrbijo da se virus ne bi razširil med računalnike.

jocoj ::

Machete je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Imam problem. Nemec je od mene kupil kamero z polnilcem baterij ter akumulatorjem.

Pošta Slovenije mi včeraj ni pustila dodati v paket akumulatorja!



Kako to misliš ni pustila? Si pakiral na šalterju ali kaj..? Zapakiraj pa pošlji. Za vsebino napiši leseni masažni aparat v obliki falusa.

Letalske pošiljke skenirajo in je velika možnost, da bi dobil pošiljko nazaj na dom.

Takšne stvari je najbolje poslati preko kopenskih dostavnih služb. Eurosender ali kakšen drug ponudnik, za Nemčijo je sigurno ugodna cena tudi za ne pogodbene stranke.

LeQuack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

10 dni po oddaji pošiljke še zmeraj nič, nič informacij o sledenje, nič od nič. Tolk da veste kaj lahko pričakujete naslednjič ko pošiljate.


14 dni po pošiljanju še vedno nič. Ni pošiljke, ni trackinga, nič. Ali je paket v Nemčiji, Braziliji ali Afriki? Kdo bi vedel, Pošta vsekakor ne.
Sem včeraj poslal pismo s sledenjem v UK, pa da vidim, kako bo potekalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

LeQuack ::

Sem jih še klical na Pošto če mi lahko povejo kaj je s pošiljko, vse kar so mi povedali je kar na trackingu piše lol. Ne vejo v kateri državi, kjer, kdaj, nič.
Quack !

jocoj ::

Poslal si kot univerzalno poštno storitev. Še enkrat - tracking deluje le v izvorni in prejemni državi. Lahko, da čepi že teden dni v nekem depoju v UK, vendar ne bo prikazano v sistemu, dokler je ne bo nekdo poskeniral in poslal naprej v obdelavo.

D3m ::

LeQuack je izjavil:

Kdaj bo konec monopola Pošte za male pošiljke?


Ko bo prišel nekdo in imel v ponudbi tudi dostavo pisem.

Čeprav se trudimo prenesti račune v elektronski obliki je ponekod to nemogoče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Furbo ::

LeQuack je izjavil:

Kdaj bo konec monopola Pošte za male pošiljke?

Jutri lahko odpreš firmo in jim začneš konkurirati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

Ne moreš, ker je državno podeljen monopol.
Quack !

darkolord ::

Za pošiljanje lahko že sedaj ponudiš enake storitve po nižji ceni.

matobeli ::

Pošta je komercialno podjetje v državni lasti. Komot bi bila del JU in kot taka nudila univerzalno poštno storitev po nekomercialnih cenah, ker naj bi bila to lastnina vseh državljanov.
Za bombone, pošiljke z odkupninam in ostale storitve ki niso del univerzalne pa bi poskrbel prosti trg.

LeQuack ::

Po 16 dneh nič od pošiljke. Res dobro premislite preden pošiljate kaj preko Pošte, če so to normalne čakalne dobe. V Ameriko bi najbrž hodilo potem 2-3 mesece.
Quack !

darkolord ::

Mislim, da je vse bolj počasno zadnje čase.

Paket iz Nizozemske v Nemčijo trenutno hodi 42 dni, zadnji status update 24 dni nazaj ...

Irbis ::

Včeraj sem dobil paket iz ZDA, ki je bil tam na pošto oddan 12. decembra. "Priority mail" :-) Manj kot 2 kg, zaračunali so 75 $ poštnine.

digitalcek ::

Pošto Slovenije sem večkrat spljuval, sedaj pa jo bom pohvalil.

V soboto dopoldne sem oddal paket za Nemčijo, zaradi cene pošiljke navadno, ne priority. Domneval sem, da do ponedeljka dopoldne paket (zaradi veekenda) niti ne bo zapustil Slovenije...

Včeraj zvečer (sreda) pa šok. Pogledam na e-bay, kupec je paket dobil včeraj in na e-bayu pohvalil hitrost dostave...

Neverjetno.

««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552941 (3323) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353046 (15896) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios

Več podobnih tem