» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
9 / 13
»»

antonija ::

Narocil sem uvoz blaga pod vrednostjo 22 EUR.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

1) oprostitev plačila dajatev pod vrednostjo 22 EUR je izjema
2) za uvoz si predložil lažno dokumentacijo

antonija ::

1. Ce je izjema potej je sploh ne morem narociti?
2. Nobene dokumentacije nisem predlozil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

seveda zadeva ni izbirnega značaja, to menda razumeš, če želiš prejet pošiljko boš plačal, drugač pa zavrni pa se žali z prodajalcem da naj ti vrne kupnino ker je zajebal dokumentacijo.

antonija je izjavil:


2. Nobene dokumentacije nisem predlozil.


A sploh morem povedat kako zelo trapasto je tole slišat upoštevajoč da se gre za enosmerno pošiljko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

antonija ::

Dej vseeno poskusi povedat, drugace bom moral sklepati da ne zmores argumentirati svojih trditev.

Ce narocim paket iz tujine, pri cemer jaz ne pripravim vsebine paketa, ne napisem podatkov podatkov na paket in ne izpolnim nobenega obrazca (ubistvu sploh ne vem ce paket zares obstaja dokler mi ga dostavljalec ne izroci), kaksno dokumentacijo sem _jaz_ predlozil?

Se vedno mi pa nihce ne zna dat linka, ki bi potrjeval absolutno pravico podjetja, da arbitrarno racuna stroske za storitev, ki je ni bilo potrebno opraviti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

destroyer2k ::

https://www.fu.gov.si/carina/podrocja/u...

In z uvozom paketa je tvoja odgovornost da je pravilno deklarirano.

antonija ::

Tole stran in linkane priloge sem ze bral, pa nisem nikjer zasledil postavke, da ima posta proste roke pri zaracunavanju stroskov cairnjenja ko le-tega ni. Zato sem lepo prosil za kaksen bolj konkreten link, kjer bi bilo to predpisano ali pa vsaj pojasnjeno.

Ce link ne obstaja oz. ga nihce ne more posredovati, potem se bomo pac morali strinjati, da to posta pocne brez zakonske podlage. Sej nebi bili ne prvi ne zadnji, ki se grejo tako nategovanje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

Lej, ti rabiš link, najdi. Če pravne podlage ni, ti bomo z veseljem pomagali po naših skromnih močeh v pripravi tožbe.

Dokler pa obstaja nek konsenz da to je po zakonu se nima smisla naprezati za vsakega ki ga to žuli (ker to žuli ogromno ljudi).

Ker pa zakoni niso slovenske novice, bo treba dat eno uradno pravno mnenje, da tega linka ni.

antonija ::

Sem iskal, pa nisem nasel. Sem prosil na forumu, kjer se osebki predstavljajo da vedo o cem pisejo, pa linka se vedno nisem dobil. Zato bi bil vesel ce bi se nehali pretvarjat da je vse po zakonih.
Odgovor bi moral biti na trenutno noben od udelezencev debate ne ve, ali je stvar zakonita; vsi pac placajo, ker kaj veliko drugih moznosti nimajo na voljo.
PS se pa lahko upraviceno gladko jebe za zakonodajo, ker je statistika kaznovanja drzavnih podjetij pri nas zelo uboga, kaznovanje posameznikov v teh podjetjih pa prakticno neobstojece.

Ce ima pa kdo vseeno pri roki referenco, glede na katero je pravilnik poste dejansko skladen z zakoni, bi pa lepo prosil, ce jo lahko deli.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

Nehaj si predstavljati da ni po zakonih samo zato ker se tebi zdi nepravično ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jocoj ::

Pošta za svojo storitev, ki ni univerzalna poštna storitev ne rabi pravne podlage, da zaračuna manipulativne stroške za obdelavo pošiljke. Vse imaš jasno zapisano v ceniku Pošte Slovenije. Če ti ni kaj prav, uvozi pošiljko iz tretje države preko katerekoli dostavne službe, saj je konkurenca velika. Seveda boš tam plačal manipulativne stroške v tarifah, ki so okvirno 2-3x višje od tarif pošte. Ampak izbiro imaš...

Furbo ::

antonija je izjavil:

Ce je bilo pa ze 1000x potem pa lepo prosim za link, kje imajo zakonsko podlago da se lahko sami odlocajo kdaj bojo zaracunali 5EUR narocniku za storitev, ki je nihce ni narocil.

Saj tudi policaju ne naročiš radarja ali alkotesta, pa moraš vseeno plačati. S tem ko sodeluješ v prometu/uvozu, si pač podvržen kontroli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

antonija ::

Furbo je izjavil:

Saj tudi policaju ne naročiš radarja ali alkotesta, pa moraš vseeno plačati. S tem ko sodeluješ v prometu/uvozu, si pač podvržen kontroli.
Ne, ne mi treba placati alkotesta, ce napiham 0. Tudi radarja ne placam ce se vozim pod omejitvijo. Se cariniku na Brniku nic ne placam ce za uvozeno blago niso potrebne dajatve. Edino posta je izjema, njim se pa placa vsakic ko se jim tako zazdi, neglede na vse ostale okoliscine.

jocoj je izjavil:

Pošta za svojo storitev, ki ni univerzalna poštna storitev ne rabi pravne podlage, da zaračuna manipulativne stroške za obdelavo pošiljke. Vse imaš jasno zapisano v ceniku Pošte Slovenije. Če ti ni kaj prav, uvozi pošiljko iz tretje države preko katerekoli dostavne službe, saj je konkurenca velika. Seveda boš tam plačal manipulativne stroške v tarifah, ki so okvirno 2-3x višje od tarif pošte. Ampak izbiro imaš...
Tole je verjetno najbolj pravilen odgovor do zdaj, ki v praksi pomeni, da lahko posta za vsako posiljko, ki prispe iz ne-EU drzav, zaracuna stroske pregleda, neglede na to kaj je v posiljki ali kaksna je njena vrednost, kot tudi neglede na to ali je zanjo potrebno placati dajatve ali pa ne. Ce se birokratu na posti ravno dvigne ob tvojem paketu, bos placal, jebiga.

To je bila moja zacetna trditev, pa so me vsi zaceli prepricevati da temu ni tako...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

destroyer2k ::

Vsi smo ti govorili da je carinska dekleracija (cn22) na paketu napačna in zato si rabil plačati.

jocoj ::

antonija je izjavil:

Tole je verjetno najbolj pravilen odgovor do zdaj, ki v praksi pomeni, da lahko posta za vsako posiljko, ki prispe iz ne-EU drzav, zaracuna stroske pregleda, neglede na to kaj je v posiljki ali kaksna je njena vrednost, kot tudi neglede na to ali je zanjo potrebno placati dajatve ali pa ne. Ce se birokratu na posti ravno dvigne ob tvojem paketu, bos placal, jebiga.

To je bila moja zacetna trditev, pa so me vsi zaceli prepricevati da temu ni tako...
Točno tako. Tudi, če je vse pravilno izpolnjeno na carinski deklaraciji, vrednost pod 22 EUR in priložen račun, imajo pravico odpreti pošiljko in podvomiti v verodostojnost napisanih podatkov. V tem primeru te pokličejo k predložitvi dodatnih dokazov. Če se izkaže, da vse napisano na pošiljki drži, ti ne bodo zaračunali manipulativnih stroškov obdelave. V zelo redkih primerih, ko vseeno to zaračunajo, gre za napako in si upravičen do pritožbe in povrnitve plačanega zneska za carinsko obdelavo pošiljke.

LeQuack ::

A mi Slovenci kot lastniki Pošte imamo tudi pravico iti v njihove pisarne ter poslovalnice in odpirati predale, maile, ruzake, torbice? Samo toliko da preverimo če je v skladu s pričakovanji, da kdo nima kaj prepovedanega notri. Saj če nimajo jim ne bi nič računali za naše brskanje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

darkolord ::

Imaš pravico izvoliti vlado, ki izbere nadzorni svet, ki izbere direktorja, ki sprejme tak pravilnik.

In ti si še eden v vrsti tistih, ki ne ločijo med Pošto in FURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jocoj ::

Carinska pošta ima licenco podeljeno s strani države, da lahko opravlja te storitve. Če imaš fetiš do brskanja po tujih stvareh, odpri svoje podjetje za dostavo pošiljk iz tretjih držav, zaprosi za dovoljenje za opravljanje carinskega posredovanja in voila, sanje se ti bodo mogoče uresničile.

LeQuack ::

jocoj je izjavil:

Carinska pošta ima licenco podeljeno s strani države, da lahko opravlja te storitve. Če imaš fetiš do brskanja po tujih stvareh, odpri svoje podjetje za dostavo pošiljk iz tretjih držav, zaprosi za dovoljenje za opravljanje carinskega posredovanja in voila, sanje se ti bodo mogoče uresničile.


Zakaj bi moral ustanoviti svoje podjetje, saj smo kot državljani lastnik vseh teh institucij. Tako da če hočemo brskati bi nam moralo biti dovoljeno.
Quack !

jocoj ::

V tem primeru predlagam novo poklicno usmeritev - delavec na izpostavi carinske pošte.

janezvalva ::

hotel poslati paket 100g v avstrijo, šel na pošto, hoteli so vedeti, kaj je noter, komplicirali, težili, cena 7€, teden dni, da prispe.
sem jih odjebal, šel na gls, plačal in pripravil vse od doma, plačal 11€, naslednji dan je bil paket že gor. lol

sicer so bolj poceni, ampak včasih je to premalo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

matobeli ::

Wtf, na PS lahko tud vse naštimaš od doma, edin plačat ne morš.

LeQuack ::

Kolk so debilni s tem CN 23 obrazcem. Hočejo obvezno telefonsko ali email naslovnika, očitno ne vedo kako delajo moderne storitve kot so eBay in podobno, kjer ne dobiš tega podatka. Pošta Slovenije najslabša pošta na svetu.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Kolk so debilni s tem CN 23 obrazcem. Hočejo obvezno telefonsko ali email naslovnika, očitno ne vedo kako delajo moderne storitve kot so eBay in podobno, kjer ne dobiš tega podatka. Pošta Slovenije najslabša pošta na svetu.


V ebayu ga dobiš! Samo v nastavitvah moraš odkljukati, da ob prodaji prodajalec da tudi telefonsko.
My eBay Account tab > Site Preferences > Shipping preferences

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

LeQuack ::

Nein danke, ne bom od potencialnih strank harvestal osebne podatke tako kot NSA.
Quack !

Kumbaja ::

antonija je izjavil:

Narocil sem uvoz blaga pod vrednostjo 22 EUR.


Tega ne moreš ti arbitrarno naročit. Ti lahko naročiš uvoz blaga. Potem pa je na carini da pošiljko pregleda in presodi ali sodi med izjeme za katere plačilo DDV ni potrebno ali ne. Če tega ne morejo storit zaradi pomanjkljivo ali napačno izpolnjene carinske deklaracije potem ti Pošta pregled pošiljke zaračuna.

LeQuack je izjavil:

Nein danke, ne bom od potencialnih strank harvestal osebne podatke tako kot NSA.


potem pač prodajaj samo znotraj EU. Pošiljanje v tretje države in davčno/carinska zakonodaja ima svoja pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Samael ::

LeQuack je izjavil:

Nein danke, ne bom od potencialnih strank harvestal osebne podatke tako kot NSA.

O ti ljuba duša, a lahko napišeš še večjo bedarijo zdaj, ko so ti razložili, da ti tudi ebay posreduje telefonsko kupca, samo obkljukati je treba?
Saj ne, da imaš ime, priimek, hišni naslov ... kupca, pa se boš pretvarjal, da ti je pa zdaj problem obkljukati, da se ti ob naslovu prikaže še telefonska, res big deal.
Samael != Samuel

Samael ::

Kumbaja je izjavil:

potem pač prodajaj samo znotraj EU. Pošiljanje v tretje države in davčno/carinska zakonodaja ima svoja pravila.

Slab mesec nazaj se mi je pripetilo, da je uslužbenka na okencu pošte (poštna enota Poljanski nasip, LJ) od mene zahtevala pripis telefonske naslovnika. Ko sem začudeno odvrnil, da pa ja pošiljam znotraj EU, je pa rekla, da so po novem letu takšna pravila pri pošiljanju blaga (poudarek na besedi blaga) tudi znotraj EU.
Zoprna reč, lahko sem se samo obrnil ... in zdaj, ko si me spomnil na to, na strani Pošte Slovenije ne najdem z izjemo priporočila prav nobenega podatka o tem, da je treba naslovu prejemnika pripisati tudi telefonsko.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

LeQuack ::

Sam ravnokar oddal ene star telefon za UK. Na spletu sem izpolnil tisto zadevo in dobil kodo, vendar sem na pošti porabil še kar nekaj časa. Sicer nisem rabil še dodatnih obrazcev izpolniti, kar je v redu, ampak največ časa je vzel tisti obrazec za baterije, ki ga je morala na pošti sprintati in potem me spraševala za vsak postavko posebej in se potem podpisati na koncu. Se pravi tega ne moreš izpolniti preko interneta ampak samo fizično. Potem pa še je morala na računalniku izpolnjevati neke stvari, jaz sem ji dal tisto kodo carinsko, potem pa še lepljenje teh vseh listov na paket. Tako da je kar proces, kot da bi pošiljal kak nuklearni material.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Sam ravnokar oddal ene star telefon za UK. Na spletu sem izpolnil tisto zadevo in dobil kodo, vendar sem na pošti porabil še kar nekaj časa. Sicer nisem rabil še dodatnih obrazcev izpolniti, kar je v redu, ampak največ časa je vzel tisti obrazec za baterije, ki ga je morala na pošti sprintati in potem me spraševala za vsak postavko posebej in se potem podpisati na koncu. Se pravi tega ne moreš izpolniti preko interneta ampak samo fizično. Potem pa še je morala na računalniku izpolnjevati neke stvari, jaz sem ji dal tisto kodo carinsko, potem pa še lepljenje teh vseh listov na paket. Tako da je kar proces, kot da bi pošiljal kak nuklearni material.


Saj je v samem obrazcu online en del obrazec o baterijah, ki ga tudi online izpolniš. Nisem še probal, ampak kolikor sem videl, greš lepo po vprašanjih. A si obkljukal tam, da pošiljaš baterije? Ker samo v tem primeru se ti odpre opcija za izpolniti vprašalnik o baterijah?

jocoj ::

Jaz sem poslal že nekaj blagovnih pisem v EU in izven EU, pa mi ni nikoli zatežila na okencu za pripis telefonske številke. Obrazec sem vedno izpolnil doma, natisnila mi ga je pa na pošti. Pošta Trzin.

matobeli ::

Anto letos? Ker imajo od novega leta naprej nekaj novosti glede blagovnih pošiljk.

LeQuack ::

lolipop2 je izjavil:


Saj je v samem obrazcu online en del obrazec o baterijah, ki ga tudi online izpolniš. Nisem še probal, ampak kolikor sem videl, greš lepo po vprašanjih. A si obkljukal tam, da pošiljaš baterije? Ker samo v tem primeru se ti odpre opcija za izpolniti vprašalnik o baterijah?


Ja ne moraš izpolniti online, samo obrazec je za sprintati in potem moraš na roko izpolniti + spodaj se mora podpisati nekdo iz pošte, ki je kao pregledal da je vse res kar si obkrožil.
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

lolipop2 je izjavil:


Saj je v samem obrazcu online en del obrazec o baterijah, ki ga tudi online izpolniš. Nisem še probal, ampak kolikor sem videl, greš lepo po vprašanjih. A si obkljukal tam, da pošiljaš baterije? Ker samo v tem primeru se ti odpre opcija za izpolniti vprašalnik o baterijah?


Ja ne moraš izpolniti online, samo obrazec je za sprintati in potem moraš na roko izpolniti + spodaj se mora podpisati nekdo iz pošte, ki je kao pregledal da je vse res kar si obkrožil.


a-ha. Sicer pa, če moram jaz vedno čakati na pošti v vrstah, je prav dober filing, če kdaj sam narediš gužvo :))
Mogoče pa z leti tudi to popravijo in se bo lahko online izpolnilo.

feryz ::

Tamala si, verjeti ali ne, dopisuje z eno Američanko. Old school, navadna pisma si pošiljate. Standardna. Američanko to stane 0,90 USD, našo tamalo pa 2,43 evra. Torej naša pošta sploh ni draga.

darkolord ::

Standardno pismo v ZDA je 1,22 EUR, navadno pismo v ZDA pa 1,37 EUR.

LeQuack ::

Moraš preračunati tudi standard in plačo, v tem primeru je razlika še veliko večja, recimo da je pri nas 5x dražje ali še več.
Quack !

darkolord ::

Njihova povprečna plača je 75% višja od naše.

jocoj ::

feryz je izjavil:

Tamala si, verjeti ali ne, dopisuje z eno Američanko. Old school, navadna pisma si pošiljate. Standardna. Američanko to stane 0,90 USD, našo tamalo pa 2,43 evra. Torej naša pošta sploh ni draga.

Tole seveda ne drži, za obe smeri

matobeli je izjavil:

Anto letos? Ker imajo od novega leta naprej nekaj novosti glede blagovnih pošiljk.

Seveda, prej ni bilo tega razlikovanja. Imel si navadno pismo, ali prednostno pismo. Flat rate cena za vse države sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Njihova povprečna plača je 75% višja od naše.


Ne verjamem. Podatki kažejo drugače:
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Average Monthly Net Salary (After Tax)
Slovenia: 1,117.52 €
USA: 2,903.20 €

Se pravi razlika je 2,6x.
Quack !

darkolord ::

Bruto moraš gledati.

LeQuack ::

Ja najbolj da gledam nekaj kar delavec ne dobi na račun. Slovenec plačuje veliko davkov ja, dobi pa za njih malo. Torej je na slabšem v vsakem primeru. Dejstvo je da si povprečen Američan lahko privošči 2.6x več stvari.
Quack !

darkolord ::

Kumbaja ::

LeQuack je izjavil:

darkolord je izjavil:

Njihova povprečna plača je 75% višja od naše.


Ne verjamem. Podatki kažejo drugače:
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c...

Average Monthly Net Salary (After Tax)
Slovenia: 1,117.52 EUR
USA: 2,903.20 EUR

Se pravi razlika je 2,6x.


Zdaj pa ustrezno korigiraj USA številke za plačilo pokojnine, zdravstvenega zavarovanja..., ki so pri nas avtomatično odbiti od plače pa bo slika precej drugačna. Bog ne daj, da ima še otroke. Primerjat neto plače v evropi in ameriki je povsem zgrešeno.

LeQuack je izjavil:

Ja najbolj da gledam nekaj kar delavec ne dobi na račun. Slovenec plačuje veliko davkov ja, dobi pa za njih malo. Torej je na slabšem v vsakem primeru. Dejstvo je da si povprečen Američan lahko privošči 2.6x več stvari.


drži samo, pod pogojem, da se odloči crknit v jarku, če si zlomi nogo. Ravno tako ignoriraš dejstvo, da je cene v ZDA niso enake slovenskim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

LeQuack ::

Uglavnem tracking od Pošte je nikakav, po novem pa je to celo dodatno plačljiva storitev. Ta moj paket ki sem ga psolal v UK ima po enem tedn še zmeraj na sledenju samo tole:

Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
SILJUA

Ne vem kako so drznejo zaračunati tako neuporabno storitev?
Quack !

Machete ::

Pred tedbom poslal telefon v Italijo, je že na cilju. Nobenih obrazcev, samo malo laži.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

darkolord ::

LeQuack je izjavil:

Uglavnem tracking od Pošte je nikakav, po novem pa je to celo dodatno plačljiva storitev. Ta moj paket ki sem ga psolal v UK ima po enem tedn še zmeraj na sledenju samo tole:

Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
SILJUA

Ne vem kako so drznejo zaračunati tako neuporabno storitev?
Pošta nima tukaj nič. Oni so oddali paket naprej drugi pošti. Ko bo prišlo v UK, boš spet videl nove podatke.

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Uglavnem tracking od Pošte je nikakav, po novem pa je to celo dodatno plačljiva storitev. Ta moj paket ki sem ga psolal v UK ima po enem tedn še zmeraj na sledenju samo tole:

Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
SILJUA

Ne vem kako so drznejo zaračunati tako neuporabno storitev?
Pošta nima tukaj nič. Oni so oddali paket naprej drugi pošti. Ko bo prišlo v UK, boš spet videl nove podatke.


Kako da nima nič s tem, a zdaj naj pa googlam vse možne pošte na svetu če je slučajno preko tiste bilo poslano? Ne, tracking je ravno zato da bi morali biti na eno strani vidni vsi podatki kje se trenutno nahaja paket. Če naročim paket iz Amazon ali kakšne podobne Nemške trgovine, točno vidim kje hodi paket, na katerih vmesnih postajah se je ustavil itd. Torej neuporabna storitev. Ne more bit paket en teden v istem statusu brez da veš kje je.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Machete ::

1 teden ni nič. Možen je tudi 3 tedenski in več mrk. UK, baltske države.. to je 4. svet. Če je tako nujno uporqbi GLS, ups, dhl express. Lahko oddaš tudi priority na pošti, ampak je pol kilce 30 eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Uglavnem tracking od Pošte je nikakav, po novem pa je to celo dodatno plačljiva storitev. Ta moj paket ki sem ga psolal v UK ima po enem tedn še zmeraj na sledenju samo tole:

Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
SILJUA

Ne vem kako so drznejo zaračunati tako neuporabno storitev?



UK bo vidno po 12 dneh, ko pride ćez vodo. Nič prej
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552946 (3328) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353067 (15917) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622353 (12789) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378100 (5879) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610635 (9984) lexios

Več podobnih tem