» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
8 / 13
»»

detroit ::

matobeli je izjavil:

detroit je izjavil:

Moje izkušnje s pošto so top. Gospa na oknu me opozorijo da bo moral prejemnik plačati 12+ € (sorry ne vem točne cifre) za grafično ki sem jo poslal v svoji embalaži s svojimi oznakami (veliko pošiljamo v tujino preko raznih služb) rečem np sj če je stvar v paketu 400€ bo pa par € več že šlo ane. Javim naročniku da bo 12+ za plačat...jamra kako da tako drago ker njega pride 10 vsakič. Sem rekel ok prebol 2€. Na koncu je bil račun če se ne motim 30-40€ nad vrednostjo vsebine. Kekec je zavrnil naročilo. Vse lepo in prav ampak od kje jaz podpišem da bo 412+ celotna kupnina in na koncu pride še mnogo več? Oh ja...konec gneva.


Če bi izpolnil un obrazec o nakazilu na TRR ne bi bilo dodatnih stroškov, ker to je provizija za hendlanje gotovine.

was not made aware:) Sej vem ignorance is not an excuse, samo poštar še nisem. Bom moral še malo čokolina pojest:)
Skero

starfotr ::

V cenikih vse lepo piše.

Jaz se že par let izogibam pošiljanju z odkupnino, saj je to drago, bolj zamudno zame, ker se moram ukvarjat z dodatnimi papirji in izpolnjevat vse obrazce.

Če nekdo želi nekaj kupiti od mene ima 3 možnosti. Plača v naprej na IBAN/paypal ali mi pošlje denar v kuverti ali pa osebno pride iskat. Seveda če želi paypal, potem mora pokrit tudi provizijo. Jebi ga, udobje stane.

V vsakem primeru mora pošiljatelj zagotovit in tvegat, če denar pride ali ne. Nisem še nikogar nategnil. Se mi pa ne da zajebavat in tvegat, da bo nekdo zavrnil pošiljko, da bo izgubil poštnino in še ostale stroške.

matobeli ::

Provizija za paypal načeloma niti ni tako visoka, če gledamo na to kaj se dobi v njej.

Ker to je edina opcija da imaš kot kupec nekaj zaščite.

Jaz sicer ljudem rečem naj nakazujejo kot family&friends, ker se ponavad gleda samo na najnižjo možno cen, njihova zaščita pa ni moj problem :P

Je pa dobra opcija paketomat, sploh za težje zadeve, ker se preračuna glede na mere. Doma vse zrihtaš, plačaš, pol pa vržeš not. Nič čakanja pred pošto.

LeQuack ::

"Ker do vse več poškodb pri delu poštarjev prihaja tudi zaradi padcev pri dostavah z motorji v zimskem času, v sindikatu še zahtevajo, da do sredine naslednjega novembra tudi tem delavcem zagotovijo avtomobile."
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Me res zanima kako bodo poštarji z avtom od vhoda do vhoda laufali.
Quack !

drvo ::

starfotr je izjavil:

drvo je izjavil:

darkolord je izjavil:

To so še vedno "pisma" in ne paketi.


Ne. So kar paketi.


Če bi ti vedel, kaj spada pod pismo, ne bi govoril neumnosti.

https://www.posta.si/zasebno/postne-sto...

Navadno pismo

je lahko težko največ 2 kg in ima lahko obliko pravokotnika ali valja.





O tem smo se pogovarjali. Malo ekstremen primer ampak malce manjši od tega pa se redno vozijo z mopedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

drvo ::

Mi zgoraj ni uspelo naložiti slike. Malce ekstremno, malce manjši pa se kar pogosto jemljejo na teren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

joze67 ::

darkolord je izjavil:

Ful je enostavno bit pameten, kot da parkrat klikneš in iz fotelja poljubno povečuješ svoje kapacitete. Delavce, stroje, vozila, opremo, stavbe potegneš iz lufta? Ko jih ne rabiš več, jih pa vrneš v luft?
Ne ravno luft, pač pa oblak :D To je #1 use case.

LeQuack ::

Pošta draži znova:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

"zato bodo po novem pisemske storitve razdeljene v dve skupini (na pošiljke, ki vsebujejo dokumente, in pošiljke, ki vsebujejo blago), za pošiljanje mednarodnih pošiljk pa bomo odšteli precej več. "

Se pravi vsa prednost teh majhnih paketov do 2kg je bila, da si jih lahko poslal kot pisemsko pošiljajo. Zdaj se ne bo več splačalo drugega kot pisem pošiljati preko pošte več. Kar je še dodatno, za pošiljke s sledenjem bo še precej dražje, to je bilo zdaj že normalno vključeno za priporočene pošiljke.

Nove cene:



S sledenjem:

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Ganon ::

Sem že omenil v temi o carinah, ker zadeva mednarodne pošiljke.

LeQuack ::

A je potem sploh še kakšna poceni opcija pošiljanja majhnih paketov v tujino? Recimo če prodaš nekaj na eBay, ali pa da moraš izdelek vrniti v trgovino v Nemčiji itd.?
Quack !

toplakd ::

Lepo so se dvignili.
Primerjam ravnokar ceno trenutnega priporočenega pisma do 2kg z jamstvom do 100EUR (12,8EUR neto) in novo Blagovno pismo s podpisom ZDA + jamstvo do 100EUR (26EUR neto)

13,2EUR neto razlike. Jao, pa zavarovanje še vedno samo do 100EUR.
Da sploh ne govorim o časih prenosa od Sep-Nov 2020. Med 1,5 do 6 tednov, odvisno od sreče.

Nova cena me v bistvu sploh ne bi tako motila:
-če bi se dalo zavarovati za več
-osnovno jamstvo do 100EUR bi lahko bilo vključeno v ceno.
-če bi bil čas prenosa malenkost bolj konstanten

Mislim da bo čas da za izvoz iz EU prešaltam na Package Sender.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

LeQuack ::

toplakd je izjavil:

Lepo so se dvignili.
Primerjam ravnokar ceno trenutnega priporočenega pisma do 2kg z jamstvom do 100EUR (12,8EUR neto) in novo Blagovno pismo s podpisom ZDA + jamstvo do 100EUR (26EUR neto)

13,2EUR neto razlike. Jao, pa zavarovanje še vedno samo do 100EUR.
Da sploh ne govorim o časih prenosa od Sep-Nov 2020. Med 1,5 do 6 tednov, odvisno od sreče.

Nova cena me v bistvu sploh ne bi tako motila:
-če bi se dalo zavarovati za več
-osnovno jamstvo do 100EUR bi lahko bilo vključeno v ceno.
-če bi bil čas prenosa malenkost bolj konstanten

Mislim da bo čas da za izvoz iz EU prešaltam na Package Sender.


In kaj je ta Package Sender?
Quack !

darkolord ::

Firma, ki ima pogodbe z raznimi kurirskimi službami (DHL, ...) in imajo zaradi količin posledično precej nižje cene.

LeQuack ::

Od tega leta torej veljajo nove podražitve. Za fizične osebe tako ni več neke opcije za poceni pošiljanje majhnih paketov. Recimo stvari ki jih prodaš preko Bolhe, eBay itd.
Quack !

jocoj ::

Seveda je za do 2 kg pismo. Pošiljanje znotraj Slovenije ni nekih sprememb, kolikor sem na hitro pogledal. EU države je rahel dvig cen. Druga pesem so seveda države izven Evrope, kjer je dvig cen občuten.

m0LN4r ::

Bodite optimisticni, dvig cen je potreben, da prvo kot prvo postarji dobijo vecje place, povecajo skladisca, da decembra paketi ne ostanejo na snegu in dezju, pa da lahko malo vec studentov zaposlijo.
Ze tko so preobremenjeni s tem ogromnim stevilom paketov v 2mio drzavici.

Zdaj zaradi korone pa folk vec tudi ni neumen in je na veliko zacel narocati iz tujine in je PS decembra zmrznila.
Da se paket ustavi na glavni posti za 10 dni, pa to je kriminal in samo slaba organizacija. Pa ne recem, da paket bi moral samo iz ljubljanskega centra na eno drugo ljubljansko posto.

No upajmo, da bomo od dviga cen, res kaj odnesli tudi potrosniki in da PS pride na nivo GLS, DPD.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Bodite optimisticni, dvig cen je potreben, da prvo kot prvo postarji dobijo vecje place, povecajo skladisca, da decembra paketi ne ostanejo na snegu in dezju, pa da lahko malo vec studentov zaposlijo.
Ze tko so preobremenjeni s tem ogromnim stevilom paketov v 2mio drzavici.

Zdaj zaradi korone pa folk vec tudi ni neumen in je na veliko zacel narocati iz tujine in je PS decembra zmrznila.
Da se paket ustavi na glavni posti za 10 dni, pa to je kriminal in samo slaba organizacija. Pa ne recem, da paket bi moral samo iz ljubljanskega centra na eno drugo ljubljansko posto.

No upajmo, da bomo od dviga cen, res kaj odnesli tudi potrosniki in da PS pride na nivo GLS, DPD.


ALI PA, naj malo manj kupujejo firme kot so INTEREUROPA in naj dajo plače poštarjem in logistiki in delajo to za kar so ustanovljeni ne pa vse drugo ha? Kaj praviš =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Imas ti sarkazemdetektor tudi na vsaj 50% nastavljen danes?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

Po rekordnem decembru na Pošti Slovenije nekateri delavci dobili opomin zaradi preveč opravljenih ur
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/po-r...

Only in Slovenia.
Quack !

lolipop2 ::

Eno hitro vprašanje glede Pošte, če kdo kaj ve.

Ali lahko preko pošte v UK pošljem Logitech Miško? Sprašujem zato, ker baterij ni dovoljeno pošiljati. Miška pa ima eno ževgrajeno. KAko je sedaj s tem?

Prek GLS sploh ne moreš več pošiljati baterij, če nimaš z njimi sklenjene pogodbe.

Hvala

matobeli ::

(prepovedani predmeti) litijeve baterije in celice, razen litijevih baterij/celic, ki so vstavljene v napravo/opremo in zadostijo naslednjim zahtevam (več o tem v točki 5
"Pošiljanje pošiljk z litijevimi baterijami/celicami" tega priročnika):
o pri celicah, v katerih je litij v kovinski obliki ali obliki zlitine, vsebnost litija ne sme presegati enega (1) g, pri litij-ionski celici pa nazivna
energija ne sme presegati dvajset (20) Wh,
o pri baterijah, v katerih je litij v kovinski obliki ali obliki zlitine, skupna vsebnost litija ne sme presegati dveh (2) g, pri litij-ionski bateriji pa
nazivna energija ne sme presegati sto (100) Wh,
o pošiljka sme vsebovati največ štiri litijeve celice ali dve litijevi bateriji, vstavljene/i v napravo/opremo,
o litijeve celice in baterije ne smejo biti poškodovane,
o litijeve celice in baterije ne smejo biti možen vir sevanja, toplote, ne smejo izzvati požara, niti ne smejo povzročiti kratkega stika;

lolipop2 ::

Crap, 27Wh imam

techfreak :) ::

https://www.eurosender.com/sl/mednarodn... mogoce? Preko njih sem na Amazon vrnil prenosnik.

Nisem vedel da tega ne smes posiljati po navadni posti, niti me niso na posti ob oddaji obvestili. Sele na Brniku so zavrnili, in mi poslali nazaj.

link_up ::

lolipop2 je izjavil:

Crap, 27Wh imam


ja katera miska pa ima 8Ah baterijo?
In and Out

lolipop2 ::

link_up je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Crap, 27Wh imam


ja katera miska pa ima 8Ah baterijo?


ne to. To sem za baterijo mislil... :) Imam oboje, miško + baterijo. Sorry.

Miška bi verjetno celo šla skozi z našo pošto. Baterijo bom pa očitno samo v Sloveniji prodajal :)

Machete ::

Pa kdo ti bo gledal. Napiši tv remote na paket. (Če pade avion, nisis slišal tega od mene).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Rentgen bo gledal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Jaz pošljem vse baterijske gadgete brez zavor in vse pride.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

roko11111 ::

Naroču sm pač eno stvar preko ebay.co.uk, manjši paket okoli 1kg. 10 dni je ležal menda na carini in mi pošta prejšnji teden tudi pošlje pisno zahtevo da moram dokazati kaj je v škatli, kdaj/kje in cena kaj sm kupil. se zajebavam da jim vse pošljem prek neta dokazila, danes končno poštar kar iz lufta zjutraj prinese in mi reče da morm plačat še 5€. mu rečem zakaj, nč ne pove konkretno, samo butastega se nardi. pošta je ratala slabša kot italijanska mafija v najbolših cajtih, fuj. oni meni dajo pol ure dela da jim pošlem vsa dokazila in pol jim js morm za to plačat 5€ za izmišljen 'strošek carinskega posredovanja' ? ne me hecat.

darkolord ::

Kateri del tukaj se ti zdi izmišljen?

antonija ::

Caki, ce ustavijo paket, na akterem ne rbaijo obracunat nic DDVja in carine, ti se vedno racunaljo stroske carinjenja? Sej niso nic carinili!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

Stroške carinskega posredovanja, kar pa so opravili.

Sicer pa je tako, to storitev praviloma obračunajo le takrat, ko je vrednost blaga višja od 22 EUR ali ko carinska deklaracija na pošiljki ni pravilno izpolnjena (nepopoln opis in/ali napačna vrednost).

antonija ::

Kar hoces povedat je, da lahko posta ustavi _vsak_ paket ki pride izven EU, na njem naredi "storitev carinjenja" (==nekdo se popraska po riti), potem pa prejemniku zaracuna 5 EUR, tudi ce ni bilo obracunanega DDVja in carine?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Vetrpiha ::

Natanko tako.

antonija ::

A pa imajo zakonsko podlago za to?

Ce jaz prav razumem:
1. naslovnik te storitve ni narocil
2. posta ni dolzna te storitve opravljati za posiljke, ki ne presegajo 22 EUR in ne zapadejo v katero od posebnih kategorij (zdravila, tobak, alkohol, itd.).

Kaj tocno jih "sili" da morajo to izvesti, strosek pa smejo obesiti na naslovnika?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

matobeli ::

Sej ti ni treba sprejet pošiljke in plačat. Glede na to da je paket neustrezno označen pa ga morajo pogledat kaj je notri.

Če ne drugega falijo vsi pri teži in opisu.

antonija ::

Po isti logiki bi mi lahko carinik na meji vsakic zaracunal 5EUR, ker mi je rekel "prosim odprite prtljaznik", v njem ni bilo pa nicesar razen prve pomoci, trikotnika, zarnic in rezervne gume (pa med zimo se verige).

Opravil je "storitev carinjena", kjer ni naredil nic, razen pogledal v prtljaznik/paket.

A ima PS res pravno podlago da lahko takole arbitrarno kasira po 5 EUR?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

Poglej v zakon ki to ureja, sej je vse javno objavljeno.

Furbo ::

Heh, jamranje folka, ki ni okusil socializma in carinikov na meji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

antonija ::

matobeli je izjavil:

Poglej v zakon ki to ureja, sej je vse javno objavljeno.
Ves mogoce za kateri zakon gre? Link bi bil vrhunski...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

Najbolje, da začneš tule: https://uvoz-izvoz.posta.si/en/terms-co...

Pa najprej je mogoče dobro, da si razjasniš razliko med Pošto in Carino (FURS).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jocoj ::

roko11111 je izjavil:

Naroču sm pač eno stvar preko ebay.co.uk, manjši paket okoli 1kg. 10 dni je ležal menda na carini in mi pošta prejšnji teden tudi pošlje pisno zahtevo da moram dokazati kaj je v škatli, kdaj/kje in cena kaj sm kupil. se zajebavam da jim vse pošljem prek neta dokazila, danes končno poštar kar iz lufta zjutraj prinese in mi reče da morm plačat še 5€. mu rečem zakaj, nč ne pove konkretno, samo butastega se nardi. pošta je ratala slabša kot italijanska mafija v najbolših cajtih, fuj. oni meni dajo pol ure dela da jim pošlem vsa dokazila in pol jim js morm za to plačat 5€ za izmišljen 'strošek carinskega posredovanja' ? ne me hecat.
Carinska pošta ti ni poslala, da moraš dokazati, kaj je paketu, ampak je hotela račun, potrdilo o plačilo. Minuto dela preko spleta. Obračunali so ti pa manipulativne stroške, saj carinska deklaracija na pošiljki ni bila pravilno izpolnjena.

antonija ::

darkolord je izjavil:

Najbolje, da začneš tule: https://uvoz-izvoz.posta.si/en/terms-co...

Pa najprej je mogoče dobro, da si razjasniš razliko med Pošto in Carino (FURS).
Ce prav vidim so si v 16. clen zapisali pravico do racunanja storitev za posiljke, za katere se dajatve ne placujejo:
16. člen
(oprostitev uvoznih dajatev)

(1) Poštnim pošiljkam, predanim v carinske postopke v skladu z veljavno zakonodajo, ki ne zapadejo pod zavezo plačila uvoznih dajatev, se uvozne dajatve ne obračunajo. Za te poštne pošiljke ima izvajalec pravico obračunati nastale stroške naslovniku skladno s cenikom izvajalca, naslovnik pa jih je dolžan plačati.
Kdo ve kje bi lahko nasel zakonske pogoje/kriterije, kdaj mora biti posiljka predana v carinski postopek? Kateri zakon to ureja?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matobeli ::

Zimonem ::

Machete je izjavil:

Jaz pošljem vse baterijske gadgete brez zavor in vse pride.

Samo če gre kaj narobe te ne krije več zavarovalnica.

destroyer2k ::

antonija

Še vedno ne dojameš da je bil napačno izpoljen cn22/23 obrazec in zato je bilo zaračunano 5€.

antonija ::

destroyer2k je izjavil:

antonija

Še vedno ne dojameš da je bil napačno izpoljen cn22/23 obrazec in zato je bilo zaračunano 5€.
Glede na cenik poste je bil obracunan "Postopek preverjanja, e-poslovanje".

(prva) Dopolnitev obrazca je po ceniku poste brezplacna.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

destroyer2k ::

Pravilno, ker je bil obrazec cn22/23 nepravilno izpolnjen. Če bi bil pravilno izpolnjen bi ta dopolnitev bila brezplačno. In to se v temi carina že govorilo 1000x in še vedno eni odkrivate toplo vodo.

antonija ::

Ce je bilo pa ze 1000x potem pa lepo prosim za link, kje imajo zakonsko podlago da se lahko sami odlocajo kdaj bojo zaracunali 5EUR narocniku za storitev, ki je nihce ni narocil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

darkolord ::

Naročil si uvoz blaga iz tretje države preko Pošte.

Poštni upravi odpravne in naslovne države sta pooblaščeni, da predložita pošiljke v carinski pregled v skladu z zakonodajo njunih držav
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552941 (3323) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353047 (15897) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios

Več podobnih tem