» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
5 / 13
»»

videc ::

Večina ima nabiralnik na zunanji strani ograje. ;)

destroyer2k ::

gusto je izjavil:

videc je izjavil:

Če bi meni poštar vrgel petardo na dvorišče, ko bi bil pes tam, bi poštar bežal pred mano.
Tako da nehajte s takimi predlogi.

Verjetno je bilo bolj v šali rečeno, jasno da ni ok psu metati petarde. Bi pa moralo biti jasno tudi vsem pasjeljubcem, da ostalim ljudem ni ok, da pes skače in se obeša po njih, kaj še celo renči ali grize. Zakonsko bi moral biti poštarju omogočen nemoten dostop do nabiralnika, v nasprotnem primeru pa nebi bil dolžen dostaviti pošte. Če naslovnik ne omogoči nemotenega dostopa, pa naj hodi po pošto v poslovalnico.


Saj to je zakonsko določeno, če lastnik ne uredi dobi lahko kazen od apek.

starfotr ::

O madona, kako ste vsi vstali, ko sem omenil petarde. :-) Celo sranje. Ko pa po človeku skače zver, pa nikomu ništa.

Seveda je bilo rečeno v šali. Vendar, kdor ima tako psa, da skače po folku, ne more biti dober človek, oziroma z njim enkaj ni ok.

Če bi bil jaz poštar, enostavno ne bi dostavil nič. Sporočil bi šefu, naj uredi, naredi prijavo ali karkoli drugega. Če bi me pes ugriznil, verjetno bi potem, ko bi se pozdravil tega psa ubil z golimi rokami. Hkrati bi pa še lastnika malo pretipal, če ima še vsa rebra.

CRTbraun ::

Men se cene zdijo dokaj vredu, pa ogromno pošiljam. Sem poslal paket 12kg nedavno v Ameriko pa sem dau 68eur, pošiljka pa je k prejemniku prišla u točno sedmih dneh....

joze67 ::

starfotr je izjavil:

Če bi me pes ugriznil, verjetno bi potem, ko bi se pozdravil tega psa ubil z golimi rokami. Hkrati bi pa še lastnika malo pretipal, če ima še vsa rebra.
Si pa res silak in pravi dedec.

starfotr ::

Nisem, ampak jezen bi pa bil.

mrazi ::

zdravo

Zanima me kateri prevoznik je najoptimalnejši v letu 2020 za prevoz paketa cca 60x60x40 teža nekje med 5 in 10 kg. notri bo tudi kakšna steklenica vina. Pošta nam je enkrat že razbila paket in nam prinesla nazaj vse v rinfuzi, češ da ne jamčijo za prevoz steklenic, blabla...
lep pozdrav matjaž

darkolord ::

Prevoz kam?

Vuli ::

mrazi je izjavil:

zdravo

Zanima me kateri prevoznik je najoptimalnejši v letu 2020 za prevoz paketa cca 60x60x40 teža nekje med 5 in 10 kg. notri bo tudi kakšna steklenica vina. Pošta nam je enkrat že razbila paket in nam prinesla nazaj vse v rinfuzi, češ da ne jamčijo za prevoz steklenic, blabla...
lep pozdrav matjaž

če ne znaš zavit steklenice je pa tvoj problem.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Furbo ::

Treba je ustrezno zaščititi vsebino, noben ponudnik ti ne bo nosil po rokcah in bil še 'optimalen'.

Jaz sem parkrat naročil neke likerje iz nemčije in so prišli celi, ker so bili ustrezno zapakirani, pa je bil navaden paket brez kakih posebnih oznak lomljivo itd.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

miha98 ::

Ja daj vsako flaso ovij z onimi mehurcki ... pomoje bovto zdržalo do sidneja v avstealiji...

Avenger ::

Ja fajn, folk bi dal steklovino v karton, potem pa naj dajo na blazino v kombi in dva poštarja to držita, da se ne bo kaj prevrnilo, dostava isti dan, plus masaža stopal, za 1,79€. Pošta fantazije.

Ustrezno moraš zavit. Jaz sem dobil dva ločena paketa krožnikov iz Nemčije, brez kakršnihkoli poškodb.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LeQuack ::

Na alter forumu je nekdo te slike dal iz Pošta HQ v Ljubljani, paketi se malo hladijo zunaj





Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

D3m ::

In kaj gledamo na sliki?
|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

Bodočo poškodovano embalažo in po možnosti tudi vsebino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

D3m ::

Manjka slika o "bodoči poškodovani" embalaži.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Furbo ::

Črni petek+sneg.. če je ustrezno zapakirano itak ni problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

makucv ::

Pošta ni kos logistiki distribucije in dostave večjega števila paketov. V letu korone se očitni niso dovolj hitro prilagodili na povečan obseg poslovanja te vrste. Po Ljubljani hodijo paketi po 7+ delovnih dni...

Machete ::

Zanimivo, izven LJ pa poteka vse normalno. En paket je dejansko hodil 2 dni, kar se mi že 10 let ni zgodilo.
>:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

filip007 ::

Sem naročil za 20€ na Eigre.si v Ponedeljek okrog 8:00, zdaj vem zakaj še nisem dobil nič. Brat pa v 2 dneh preko kurirske dostave.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/zasu...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

drvo ::

makucv je izjavil:

Pošta ni kos logistiki distribucije in dostave večjega števila paketov. V letu korone se očitni niso dovolj hitro prilagodili na povečan obseg poslovanja te vrste. Po Ljubljani hodijo paketi po 7+ delovnih dni...


Paketni promet je v nekaj mesecih več kot podvojil, če ne potrojil. Vsi logisti imajo težave. Pošta je, če me spomin ne vara, lani v logističnem centru odprla novo linijo, ki je, mislim, da 60% zvišala kapacitete, ki pa so ob tem ekstremnem povišanju zgleda premajhne. Tudi dostava, ob enakem številu ljudi, tega ne more tega prebaviti.

LeQuack ::

To je zato ker ste za črni petek tolk kupovali.
Quack !

makucv ::

Pošta se opravičuje tudi s kadrovskimi težavami, kar je po moje odraz slabe kadrovska politika vodstva.
Konec koncev je management plačan tudi ali predvsem zato, da vodi firmo ne samo ta ali naslednji kvartal ampak tudi v bodoče...

Pozdravljeni,
 vaša pošiljka še vedno ni bila obdelana v našem logističnem centru. Želeli bi vam pojasniti, da se v teh dneh zaradi aktualne zdravstvene situacije na območju celotne države, spodbujanja spletnih naročil in dostave po pošti pri Pošti Slovenije srečujemo z močno povečanim obsegom poštnih pošiljk v prometu. Ker nam aktualna pandemija povzroča tudi številne kadrovske izpade, nam, žal, vseh pošiljk ne uspe prenesti pravočasno, zagotavljamo pa vam, da se maksimalno trudimo za čim krajše roke prenosa. Trudimo se, da bi vaš paket v najkrajšem možnem času tudi dostavili, vendar je navedeno glede na prej pojasnjeno situacijo trenutno zelo oteženo. Vljudno prosimo, da počakate še nekaj dni (rok prenosa se je podaljšal tudi za več kot 7 delovnih dni (pon-pet),kar koli bi vam sedaj rekli, kdaj boste dobili vašo pošiljko, bi bilo zgolj samo ugibanje. Vse naše cenjene uporabnike vljudno prosimo za malce potrpežljivosti in razumevanja ter se vam opravičujemo za povzročeno situacijo.

darkolord ::

Pa epidemija je ... če še nisi opazil

BuDi79 ::

darkolord je izjavil:

Pa epidemija je ... če še nisi opazil


Če ne bi imeli dela bi jokali... ker imajo delo... jokajo...

shadeX ::

Ok tiste slike zgoraj zgledajo grozne. Od ponedeljka namreč že čakam paket - nov računalnik. Sledilno številko imam in zadeva čaka na vstopni pošti kot rečeno že od ponedeljka.

Zanima me če kdo ve kako logistika pri pošti deluje. Npr na sledilniku (po Sloveniji) nikoli ne piše kakšnih vmesnih pošt, ampak samo vstopno (kjer je paket dan na pošto) in izstopno (kjer potem paket dvignem). Vstopna pošta v mojem primeru je nekje pri Dravogradu, verjetno zadeva ne potuje direktno na primorsko ampak zadevo verjetno vmes (LJ ?), raztovorijo in prerazporedijo, kamor potem gre naprej. Se motim?

Bojim se da je moj računalnik ravno med tistimi paketi v snegu ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gruntfürmich ::

ne se sekirat. saj ima gor nalepko 'pazljivo ravnanje' :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

makucv ::

darkolord je izjavil:

Pa epidemija je ... če še nisi opazil

Seveda sem opazil. Vse smo vedeli, da bo jeseni spet epidemija in da se je treba pripravit na spremenjene razmere, ne pa aviončkom na nebu mahat.
Velik del gospodarstva tisti, ki se je zaradi narave dela lahko, se je pripravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: makucv ()

LitralSM ::

francek1 je izjavil:

Prodal sem mobilni telefon in ga poslal kupcu po pošti. Zahteval sem tudi previdno rokovanje. Vrednost telefona je bila 250 €. Stroški: 5,67 € so zakasirali meni kot pošiljatelju, potem pa še skoraj 15€ !!!!! za vračilo denarja. Se vam zdi to normalno glede na to, da lahko dobite recimo ovitek za telefon iz Hong Konga za 2 € s poštnino vred? Pripelje pa ga isti poštar....

Ker spada Kitajska pod države v razvoju, jim je dodeljeno plačilo manjšega deleža poštnine. Ta 2USD pokrijeta poštnino po Kitajski, ne pa tudi poštnine preostale poti. Tisto krijejo lokalne pošte s svojimi dražjimi storitvami.
/thread

shadeX ::

Status ene pošiljke (razdeljena je v dve), se je spremenil v "Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti". Torej je res v LJ.

Ta status sploh prvič vidim, ponavadi ni vmesnih postaj, pa sem že dost naročal.

ideep ::

Kakšna pošta slovenije, stran od nje. Eurosender. Ta pa ma itak sklenjene pogodbe z DPD, GLS.. večinoma DPD.

Paket te pride cca. 3.5 EUR. Plačila sprejemaš prek paypala, tak, da ni nobenih provizij in dodatnih obdavčitev kot to lepo počne PS, ki te na koncu za 2kilski paket obere za kar 7-8 eur.

;-) ::

Pošta slovenije je predraga sploh pri zadeveh ki se ne smejo zmočit.

drvo ::

makucv je izjavil:

darkolord je izjavil:

Pa epidemija je ... če še nisi opazil

Seveda sem opazil. Vse smo vedeli, da bo jeseni spet epidemija in da se je treba pripravit na spremenjene razmere, ne pa aviončkom na nebu mahat.
Velik del gospodarstva tisti, ki se je zaradi narave dela lahko, se je pripravil.


Paketni promet se je povečal za 200-300%. Nove linije, ki so jih v logističnem centru inštalirali lani je povečal kapacitete na 160%. Že to je ozko grlo, ki ga v nekaj mesecih ne moreš rešiti ob tako nenadzorovanem in nepredvidenem skoku prometa. Drugo pa je, da dostave ob takšnem povečanju z enakim(zdaj zaradi bolniških odsotnosti) še manjšim kadrom ne moreš izvesti v optimalnih rokih.Tudi zimski čas, vremenske razmere in kratek dan jim ne gredo na roko. Ne gre. Trenutno imajo vsi logisti enake ali še večje težave, kolikor mi je znano(to sem slišal, sam nisem preverjal) že zavračajo pakete, ki se jih preusmerja na PS.

darkolord ::

makucv je izjavil:

darkolord je izjavil:

Pa epidemija je ... če še nisi opazil

Seveda sem opazil. Vse smo vedeli, da bo jeseni spet epidemija in da se je treba pripravit na spremenjene razmere, ne pa aviončkom na nebu mahat.
Velik del gospodarstva tisti, ki se je zaradi narave dela lahko, se je pripravil.
V bistvu nismo vedeli, smo pa predvidevali. Ampak če bi sredi poletja napovedoval, da bo recimo okuženih 50x več kot spomladi, pa če bi s tem poskusil utemeljiti kakšne večje investicije - še posebej takrat, ko je bilo 0 novo okuženih dnevno - bi te malo povprašali po (mentalnem) zdravju.

Veliko jih napoveduje zlom gospodarstva, na kar bi se morali pripraviti s šparanjem; na drugi strani se pa pričakuje, da bi npr. trgovci pa poštarji gradili nove logistične centre in zaposlovali nove ljudi.

DePalmo ::

OK, se je pač naredilo. Na podlagi česa se zavrne dotični paket? In kdo potem odgovarja, ti, pošta ali prodajalec? To mislim da so bolj koristne informacije, kot pa vedeževanje o tem kaj je bilo in kako bi lahko bilo.

drvo ::

Če je s paketom kaj narobe ga preden ga prevzameš komot zavrneš ozr. ga ne prevzameš. Če pa ga prevzameš in je recimo poškodovana embalaža in posledično izdelek, pa lahko izpolniš škodni zahtevek.

filip007 ::

Saj so kar pridni, danes sem dobil obvestilo, da bodo dostavili in to v soboto, čeprav je pošta zaprta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

shark99 ::

Tudi jaz sem pravkar dobil od DPD, da danes med 15 in 16h prejmem paket. Tako, da tudi oni morajo čitno delati za vikende, kar v prejšnjih letih ni bil primer.

shadeX ::

shadeX je izjavil:

Status ene pošiljke (razdeljena je v dve), se je spremenil v "Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti". Torej je res v LJ.

Ta status sploh prvič vidim, ponavadi ni vmesnih postaj, pa sem že dost naročal.


Status omenjene pošiljke se je spremenil še enkrat in sicer je na moji pošti in naj bi mi jo danes poštar prinesel (pri nas dela v soboto). Škoda samo da ta pošiljka vsebuje samo škatle komponent, ne pa računalnika.

Status pošiljke, kjer naj bi bil računalnik je še vedno na vstopni pošti (on ponedeljka). To je prvič odkar imam tako izkušnjo s pošto. Vedno sem dobil paket naslednji dan. Očitno jih je res fejst "zamelo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

P.S

Očitno so zgornje slike, prišle tudi do "rumenih" medijev.

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

V njih je pogosto občutljiva roba, na primer elektronika, ki se ne sme zmočiti.


No shit sherlock. Tole bo še zanimivo ko dobim zadevo domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Miha 333 ::

Kakovost storitev se je v zadnjem času poslabšala. Znotraj Slovenije hodijo paketi skoraj 1 teden, prej je vedno prišlo naslednji dan.

Mato989 ::

drvo je izjavil:

makucv je izjavil:

darkolord je izjavil:

Pa epidemija je ... če še nisi opazil

Seveda sem opazil. Vse smo vedeli, da bo jeseni spet epidemija in da se je treba pripravit na spremenjene razmere, ne pa aviončkom na nebu mahat.
Velik del gospodarstva tisti, ki se je zaradi narave dela lahko, se je pripravil.


Paketni promet se je povečal za 200-300%. Nove linije, ki so jih v logističnem centru inštalirali lani je povečal kapacitete na 160%. Že to je ozko grlo, ki ga v nekaj mesecih ne moreš rešiti ob tako nenadzorovanem in nepredvidenem skoku prometa. Drugo pa je, da dostave ob takšnem povečanju z enakim(zdaj zaradi bolniških odsotnosti) še manjšim kadrom ne moreš izvesti v optimalnih rokih.Tudi zimski čas, vremenske razmere in kratek dan jim ne gredo na roko. Ne gre. Trenutno imajo vsi logisti enake ali še večje težave, kolikor mi je znano(to sem slišal, sam nisem preverjal) že zavračajo pakete, ki se jih preusmerja na PS.


Mhm, njhovo najbolj ozko grlo je MANJKO POŠTARJEV ker za tako gnile plače vsak spizdi po 14 dneh ki lahko...

Če bodo pa plače dali x2 bodo pa imeli dovolj poštarjev in dela ki ga imajo že itak preveč... zanima me kam gre dobiček pri x3 pošiljk! A bo dobiček noro visok letos? ME RES ZANIMA!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:


Mhm, njhovo najbolj ozko grlo je MANJKO POŠTARJEV ker za tako gnile plače vsak spizdi po 14 dneh ki lahko...

Če bodo pa plače dali x2 bodo pa imeli dovolj poštarjev in dela ki ga imajo že itak preveč... zanima me kam gre dobiček pri x3 pošiljk! A bo dobiček noro visok letos? ME RES ZANIMA!


Če smo se iz prvega vala kaj naučili je to, da rizični delavci, blagajničarke, poštarji, medicinske sestre, itd. so zelo kritični za delovanje države, ampak najmanj plačani (razen mogoče zdravnikov). In to se ni spremenilo niti po prvem valu, se prav ves ta "virtue signaling" podjetij kako cenijo svoje delavce, to je največji bullshit kar sem ga kdaj videl. Ubistvu bi bilo takim podjetjem potrebno zvišat davke za kazen.
Quack !

shadeX ::

shadeX je izjavil:

shadeX je izjavil:

Status ene pošiljke (razdeljena je v dve), se je spremenil v "Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti". Torej je res v LJ.

Ta status sploh prvič vidim, ponavadi ni vmesnih postaj, pa sem že dost naročal.


Status omenjene pošiljke se je spremenil še enkrat in sicer je na moji pošti in naj bi mi jo danes poštar prinesel (pri nas dela v soboto). Škoda samo da ta pošiljka vsebuje samo škatle komponent, ne pa računalnika.

Status pošiljke, kjer naj bi bil računalnik je še vedno na vstopni pošti (on ponedeljka). To je prvič odkar imam tako izkušnjo s pošto. Vedno sem dobil paket naslednji dan. Očitno jih je res fejst "zamelo".



Ravnokar sem prevzel omenjeni paket. Kot rečeno so v njem bile samo škatle komponent, računalnik pa je verjetno še nekje na vmes poti (čeprav kaže da je še vedno na začetku). Paket ne izgleda da bi bil hranjen v kakšnih slabih razmerah, nič ni mokro ali pa da bi izgledalo da se je posušilo. Edina zadeva je da je paket rahlo pomečkan, ampak nič resnega, tudi če bi bile komponente še notri. Kakorkoli, za ta paket mi je vseeno, zanima me kaj bo z dejanskim računalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Še žurnal je povzel zgodbo


https://www.zurnal24.si/amp/slovenija/p...


Na Pošti pravijo da so bile pošiljke primerno zavarovane:

V danem trenutku so bile zapolnjene vse skladiščne kot tudi procesne kapacitete. Kljub dodatnim najetim površinam je prišlo do situacije, ko so bile pošiljke določen čas pred sprejemom oziroma nadaljnjo distribucijo shranjene na zavarovanem območju dvorišča pred poštnim logističnim centrom," so nam pojasnili na Pošti Slovenije in dodali, da so pošiljke zavarovali s ponjavami in PVC folijo.






Kar seveda ne drži:
Na Pošti še zagotavljajo, da dostava večine pošiljk poteka znotraj predvidenih rokov za prenos, to je v treh dneh od oddaje pošiljke v prenos (v te dneve pa ne štejejo sobote, nedelje in prazniki),

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Mhm, njhovo najbolj ozko grlo je MANJKO POŠTARJEV ker za tako gnile plače vsak spizdi po 14 dneh ki lahko...

Če bodo pa plače dali x2 bodo pa imeli dovolj poštarjev in dela ki ga imajo že itak preveč... zanima me kam gre dobiček pri x3 pošiljk! A bo dobiček noro visok letos? ME RES ZANIMA!
Niti PRIBLIŽNO se ti ne sanja, o kakšnih številkah govoriš. Samo bruhaš ven neke random številke.

Če dajo poštarjem in manipulatorjem x2 plačo, bodo PETDESET MILIJONOV EUROV V MINUSU kljub sicer morebitnem "noro visokem dobičku"

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

Miha 333 je izjavil:

Kakovost storitev se je v zadnjem času poslabšala. Znotraj Slovenije hodijo paketi skoraj 1 teden, prej je vedno prišlo naslednji dan.

Ne vem sicer v kateri vukojebini živiš, ampak v Ljubljani dobim vse naslednji delovni dan. Tudi okoli deset priporočenih pošiljk, ki sem jih poslal prejšnji torek po Sloveniji, je prišlo naslednji dan. Ena v Split pa čez dva dni.

c3p0 ::

Obeta se nova storitev, vprašanje po novem ne bo le "ali je v paketu kaj lomljivega?", ampak tudi "ali bo težava, če se vaš paket zmoči?".

Nova bo tudi nalepka, in sicer modri valovi, prečrtani z rdečo. Doplačilo bo 2€.

shadeX ::

Še en članek na to temo v slo. Novicah. Na pošti trdijo:


Dostava večine pošiljk trenutno še poteka znotraj predvidenih rokov, to je v treh dneh od oddaje pošiljke v prenos (v te dneve pa ne štejejo sobote, nedelje in prazniki)


Good story bro. Eno pošiljko sem dobil po 5 dneh od oddaje, pri drugi se status do tega trenutka še ni spremenil in je še vedno na začetku. Obe pošiljke so bille oddane v ponedeljek. Verjamem da nisem edini.

Je pa res da ko je zadeva prišla v mojo obcino so paket dostavili isti dan, tako da bottleneck je zagotovo v LJ.

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

martincek1 ::

V sredo pošiljka prišla iz tujine, kjer jo je prevzela Pošta. Od takrat (razen, da je v Mariboru), ni več podatkov.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553133 (3515) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353721 (16571) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622454 (12890) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378126 (5905) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610686 (10035) lexios

Več podobnih tem