» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
4 / 13
»»

Redorange ::

Mah 5 minut... če si takoj na vrsti že ne čakaš 5 minut na eno pismo.

[D]emon ::

Folk je pac blesav in se sekirajo za vsako minutko. Nic cudnega, da je tolk nevroticnih ljudi pol... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

Eno vprašanje: ko izpolnjuješ UPN položnico, kakšno kodo je treba napisat za recimo prodajo računalniškega dela, DVD filma, kakšne igre itn.?

Je CMDT okej, ali pa kaj drugega. Ali pa to velja za pravne osebe? Kaj velja za fizične?
Gledam po tem seznamu in ne vem, kaj naj bo.

http://www.nlb.si/navodila-upn

PDF dokument, 9. stran, 7. točka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Jaz vedno užgem OTHR (ostalo) pa je. 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Venum ::

UPN je pa tak šit da brezveze. Tolko podatkov moreš izpolnat + ne veš kaj polovica le teh sploh pomeni....Rajši grem na banko nakazovat dnar:)

Se sam meni zdi da se je vse skupi še bol podražlo?

opeter ::

Furbo je izjavil:

Jaz vedno užgem OTHR (ostalo) pa je. 8-)


Hvala.

Venum je izjavil:

UPN je pa tak šit da brezveze. Tolko podatkov moreš izpolnat + ne veš kaj polovica le teh sploh pomeni....Rajši grem na banko nakazovat dnar:)

Se sam meni zdi da se je vse skupi še bol podražlo?


Pa vse se še bo. V torek bo spet dvig cene bencina.
Jure je tukaj v prednosti s kolesom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

galu ::

Dobil kuverto (majica) z ODK za 10e, PPN stal 4.04e, na koncu pa obkroženo 15,82e.

Jebe*i lopovi.:))
Tako to gre.

darkolord ::

Ne pa mi prosim bluzit, da v treh dneh pride priporočena paketna pošiljka na drugo stran sveta (USA, HK, AU)!


Oddano na "vaški pošti":

10.10.2012	6104	Koper - Capodistria	Pošiljka sprejeta na pošti
11.10.2012	SILJUA		Podatek prispel iz mednarodnega sistema [Odhod z odpravne izmenjalne pošte]


in je že na Kitajskem:

RAxxxx6045SI  	 2012  	 departure from transit office of exchange   	 2012-10-14

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

amigo_no1 ::

galu je izjavil:

Dobil kuverto (majica) z ODK za 10e, PPN stal 4.04e, na koncu pa obkroženo 15,82e.

Jebe*i lopovi.:))

Plačaj mu direktno na trr...

galu ::

amigo_no1 je izjavil:

galu je izjavil:

Dobil kuverto (majica) z ODK za 10e, PPN stal 4.04e, na koncu pa obkroženo 15,82e.

Jebe*i lopovi.:))

Plačaj mu direktno na trr...


Štos je, da je bila stvar kupljena v spletni trgovini (kjer je skupen strošek PPT za kupca skupno ponavadi nižji - no, vsaj take izkušnje sem do sedaj vedno imel).
Tako to gre.

#000000 ::

Evo najnovejše :) Danes nesem na pošto en običen čipset v vakumski foliji in kupim mehurčkasto kuverto ter spistim ta čipek notr zaperm napišem naslovnika v Zagrebu in probam oddati, baba na pošti me vpraša gospod mi lahko poveste kaj je notri ? WTF jest iz inata rečem da pojma nimam kaj je da mi je brat dal naj odpošljem ter da re sne vem kaj to je, babnca se ni dala, ja pa pokličite brata in naj pove kaj je notri ? No potem sem se spomnil da je v sloveniji "vsaj nazadnje ko sem bral ustavo je tako pisalo" zagotovljena tajnost pisem in pošiljk in sem rekel da sem brez telefona in če je kak problem ?? No potem je potegnila nek kartonček in nekaj nakracala gor nisem niti bral ter da naj podpišem kao če bo kaj narobe, da se kaj vname, eksplodira al neki takega. Uglavnem koj Kur** je zdej to, se je še komu kaj takega zgodilo ?

za tiste ki ne vedo kaj je čipset

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

pasaricsnoj ::

Odgovor 000000. Poštna uslužbenka te je uprašala zato, ker gre pošiljka v tujino. Problem je da Hrvaška še ni v EU in se pošiljke kontrolirajo...Potem bi lahko vsak pošiljal drogo, eksploziva, orožje ipd... Hrvaška carina bo zadevo najverjetneje zudi odprla in pregledala in tudi obdavčla prejemnika.

toplakd ::

Verjetno ti je na pošiljko nalepila zeleni obrazec CN22 (poštno carinsko deklaracijo),
na katerem je treba označit kakšno blago se pošilja, teža, vrednost in na koncu
datum ter tvoj podpis.

Standarna procedura.

LP, Dejan

#000000 ::

Aja, no to se mi še ni zgodilo nikol, pa sem pošiljal že po celi kugli, od USA, Kitajska kar nekajkrat v Južno Ameriko, Črno Goro in še kam kjer niso v EU. Sicer je nekaj omenila da je to po tanovem, ne vem pa če je po tanovem ali starem, zame je prvič.

Alamar ::

To je samo v prejemnikovo korist saj, če je tale obrazec naliman na prvi strani in pravilno izpolnjen, velikokrat pride hitreje čez carinski pregled. Zadevo je bilo treba striktno limati že pred leti, nato so malo opustili, sedaj pa spet večinoma zahtevajo obrazec. Sam ga vedno, ko pošiljam izven EU, naliman in natančno izpolnim.

d0rK ::

Pozna kdo zakaj ta gnojasta rana od naše pošte ne omogoča normalnega poslovanja s karticami tako kot vsak 50 let str Merkator bogu za jajci?

Niti na carini nisem mogel plačat nekega zneska brez da bi plačal 8 evrov provizije.

Redorange ::

Sej ne plačaš provizijo tej gnojasti pošti
ampak tvoji prelepi banki.
lp

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Tudi v merkatorju se plača banki, vendar to plačajo trgovine. Pošta je pa rekla, da se tega ne gre.
Magic

Janac ::

OT:

Kdaj lahko pričakujem paket, če je bil poslan danes zgodaj popoldne?

Poslano je bilo preko hitre pošte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mihec87 ::

Če je bil poslan dost zgodaj 95% jutri...Promet po sloveniji se razume..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

Zagotovo pa v soboto zjutraj?

mihec87 ::

Najkasneje pa v pon..:)

gruntfürmich ::

če pa res ne bo šlo drugače pa čez 2 tedna...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Redorange ::

Janac je izjavil:

OT:

Kdaj lahko pričakujem paket, če je bil poslan danes zgodaj popoldne?

Poslano je bilo preko hitre pošte...


Če je bil poslan preko hitre pošte, 100% jutri.

Če pošlješ paket preko hitre pošta zjutraj (vsaka pošta ima svojo uro do kdaj) ga dobiš isti dan.
Če pošlješ hitro pošto pa po tisti uri ga dobiš naslednji dan.
Velja za pošte ki so v križu hitre pošte.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Velja za pošto 1218?

Janac ::

Če me ob prevzemu ni doma, paket prevzamem na pošti enako kot pri ne-hitri pošti?

Redorange ::

Na pamet ne vem katere so. Tukaj je seznam
http://www.posta.si/opis-storitve/517/H...


Ja prevzameš isto kot navaden paket + če se ne motim ti hitro pošto dostavijo še enkrat naslednji dan.

Janac ::

Vem po stotih poslanih posiljk po odkupnini in prejetih da je postnina ogromna. Poslal sem grafo z odkp. 150EUR. Postnina pride 10EUR(1,115kg, V, PR, ODK, nalepka ravnaj previdno), kupec pa mora placat kar 168EUR?

Tukaj mi nekaj ne stima. Vem da bi bilo normalno okoili 163EUR...

Dal sem se vrednost 150 EUR, ce se paket mogoce izgubi...

mihec87 ::

Plačilo po povzetju je še plačal...da zmanjšaš to je uporaba položnice bn02..

Janac ::

Ja saj to vem, samo ni to 10EUR?

Saj pravim da bi moglo bit okol 163EUR

mihec87 ::

http://diler.si/postaslovenije.php

Če tu poračunaš navadni paket bi vse skup ne smelo it čez 10eur.

Ne vem ti rečt vprašaj na pošti magari

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Janac ::

Se tudi tebi ne zdi 20EUR za postne stroske dobesedno ogromno?

mihec87 ::

um ja..za 33usd mam express iz usa za tak paket..

Alamar ::

In kako je to primerljivo z zgoraj opisano ceno, če si plačal v naprej in ne z odkupnino?

mihec87 ::

Ni ravno..boš rekel da je povratno nakazilo tako drago?...Ni mi jasno od kje te cifre ker z odkupnino bi moglo bit max 10eur ne vm od kje se 8eur.

Alamar ::

Janac je izjavil:

Vem po stotih poslanih posiljk po odkupnini in prejetih da je postnina ogromna. Poslal sem grafo z odkp. 150EUR. Postnina pride 10EUR(1,115kg, V, PR, ODK, nalepka ravnaj previdno), kupec pa mora placat kar 168EUR?

Tukaj mi nekaj ne stima. Vem da bi bilo normalno okoili 163EUR...

Dal sem se vrednost 150 EUR, ce se paket mogoce izgubi...

Po stotih poslanih pošiljkah bi lahko vedel, da se zgoraj opisan predmet lahko pošlje v dobro obloženi embalaži kot priporočeno pismo z odkupnino. Strošek 6,20 EUR plus strošek položnice (cca 1 EUR) za kupca.

toplakd ::

Marsikdo ne ve da kot priporočeno pismo lahko pošlje tudi paket do 2kg, če ne presega 90cm po 1d+1š+1v. Pa najdaljša stranica ne sme biti preko 60cm.

LP, Dejan

Kamran ::

Hey,

Tudi sam delim mnenje o predragi pošti - zato pa je Hauc tako lepo "konstituirano obložen", right ?

Če imam možnost, če kaj kupujem (na bolhi recimo), gledam če je možnost za osebni prevzem.

bastadu ::

Alamar je izjavil:

Pošta je končno prenovila svojo stran in sedaj je na voljo enostaven kalkulator za izračun poštnine
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Tale kalkulator si lahko nekam vtaknejo. Ravno želel poslati vrednostno pismo v Nemčijo, s tem izračunom sem naračunal ca. 13€ poštnine, kar mi kupec plača, potem grem pa na pošto poslati in mi reče, da v Nemčijo ne morem poslati vrednostnega pisma in sem moral potem poslati paket z vrednostjo, kar me je seveda stalo ca. 2x več. Pridem domov in še enkrat preverim ta kalkulator in cenik in nikjer ne piše da v Nemčijo naj ne bi šlo pošiljati vrednostnega pisma. Kličem na njihovo 080 14 00 jim razložim in gospa vsa nezainteresirana "Ja v Nemčijo lahko pošiljate le priporočeno ali pa s povratnico" in ko jo vprašam kje na vaši strani to piše pa odvrne "Ja verjetno kje piše, ampak jaz vam ne znam povadati kje ...", skratka opeharili so me za več kot 10€ :(

MostWanted ::

drugič lepo pošlji v eni večji kuverti pa je.

bastadu ::

Ja sigurno, in potem ko ti pošta pismo izgubi (kar se mi je že tudi zgodilo), ti povrnejo zgolj par € odškodnine ...

ratatatata ::

bastadu je izjavil:

Alamar je izjavil:

Pošta je končno prenovila svojo stran in sedaj je na voljo enostaven kalkulator za izračun poštnine
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Tale kalkulator si lahko nekam vtaknejo. Ravno želel poslati vrednostno pismo v Nemčijo, s tem izračunom sem naračunal ca. 13€ poštnine, kar mi kupec plača, potem grem pa na pošto poslati in mi reče, da v Nemčijo ne morem poslati vrednostnega pisma in sem moral potem poslati paket z vrednostjo, kar me je seveda stalo ca. 2x več. Pridem domov in še enkrat preverim ta kalkulator in cenik in nikjer ne piše da v Nemčijo naj ne bi šlo pošiljati vrednostnega pisma. Kličem na njihovo 080 14 00 jim razložim in gospa vsa nezainteresirana "Ja v Nemčijo lahko pošiljate le priporočeno ali pa s povratnico" in ko jo vprašam kje na vaši strani to piše pa odvrne "Ja verjetno kje piše, ampak jaz vam ne znam povadati kje ...", skratka opeharili so me za več kot 10€ :(


Na temle seznamu je označeno, kam pošiljajo vrednostno [V] (in do kakšne vrednosti) in kam ne.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

jst sm pa s pošto slo kr zadovoljen, lahko bi bli cenejši, lahko bi blo manj gužve, ampak probite kako špansko/italijansko/postnl/royalfail in boste videli da imamo za nivo razvoja države 1a pošto
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Kajak ::

Se ti splača, da šeraš prevoz in ga osebno dostaviš, pa še ziher si da denar dobiš :)

zavajon ::

Kaj pa kakšen spray s solzilcem? Npr. takega, kot jih nosijo ženske v torbicah :)

Furbo ::

zavajon je izjavil:

Kaj pa kakšen spray s solzilcem? Npr. takega, kot jih nosijo ženske v torbicah :)

Ja to naj naredi, pasjeljubci so čisto pritegnjeni, bo tak vik in krik, kot da je to naredil dojenčku. Hujš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

starfotr ::

Kupi si petarde.

videc ::

Če bi meni poštar vrgel petardo na dvorišče, ko bi bil pes tam, bi poštar bežal pred mano.
Tako da nehajte s takimi predlogi.

Pošta je podjetje, ki deluje na trgu za čimvečji profit. Konkurence je dovolj.

gusto ::

videc je izjavil:

Če bi meni poštar vrgel petardo na dvorišče, ko bi bil pes tam, bi poštar bežal pred mano.
Tako da nehajte s takimi predlogi.

Verjetno je bilo bolj v šali rečeno, jasno da ni ok psu metati petarde. Bi pa moralo biti jasno tudi vsem pasjeljubcem, da ostalim ljudem ni ok, da pes skače in se obeša po njih, kaj še celo renči ali grize. Zakonsko bi moral biti poštarju omogočen nemoten dostop do nabiralnika, v nasprotnem primeru pa nebi bil dolžen dostaviti pošte. Če naslovnik ne omogoči nemotenega dostopa, pa naj hodi po pošto v poslovalnico.

PunkDude ::

Se strinjam.
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553134 (3516) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353732 (16582) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622455 (12891) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378126 (5905) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610686 (10035) lexios

Več podobnih tem