» »

Blackberriji več niso dovolj dobri za Yahoo

Blackberriji več niso dovolj dobri za Yahoo

Slashdot - Yahoojevo novo vodstvo je vsem zaposlenim obljubilo nov službeni telefon, vendar seznam ni ravno dolg: dobijo lahko Samsungov Galaxy SIII, sveži iPhone 5, HTC-jeva One X oz. Evo 4G ali Nokiino novo Lumio 920. Zanimivo je, da v tej druščini ni nobenega Blackberrija, bojda zato, ker bi radi, da imajo zaposleni "podobne mobilne telefone kot njihovi uporabniki, tako da bodo lahko razmišljali in delali tako kot oni", če povzemamo Meyerjine besede v leakanem internem dopisu.

Yahoojeva odločitev svojevrstno simbolizira zoprni položaj, v katerem se je znašel kadanski RIM: ne samo, da zasebni uporabniki več ne vidijo neke posebne privlačnosti v njihovih (prihajajočih) telefonih, isto zdaj velja že za podjetja, celo tista, ki še kupujejo telefone za svoje zaposlene in torej niso prešla na vedno bolj vseprisotni trend bring your own device. Blackberrijeve ključne prednosti za podjetja, tj. centralizirano upravljanje s telefoni, uporabo šifriranja za vsebine in mrežo, povezava na službeno elektronsko pošto in profile, polna tipkovnica ter (sorazmerno) dolgoživa baterija, več niso tako pomembne kot razvit trg mobilnih aplikacij in dobra integracija z družbenimi omrežji.

RIM za razliko od slišanega še vedno miga. Sveže telefone z operacijskim sistemom BB10 mislijo predstaviti naslednjo pomlad, četudi z več kot letom dni zamude glede na prvotne načrte (medtem so seveda Apple, Nokia in Android velikani že pokazali svoje ideje za zapravljanje božičnega denarja). Obenem v okviru svojih konferenc razvijalce vabijo z obljubami o lepem zaslužku (BB uporabniki bojda rade volje plačujejo za aplikacije) oz. širokimi možnostmi za razvoj bodisi nativnih bodisi html5 aplikacij. Resnici na ljubo jim tokrat mora uspeti, sicer bomo naslednje leto okoli tega časa bržkone brali o poceni prevzemu. Yahoojeva šefica namreč ni ravno arogantna, prej resnicoljuba.

16 komentarjev

Drekcpekc ::

Počasi se situacija normalizira. Applovi zlati časi so ( že zdavnaj?) mimo. Nokia se popravlja, začeli so tržit uporabne telefone ki niso več zastareli. Samsung je že od začetka na dobrem položaju, tako kot HTC. Blackberry pa nekako stagnira z napredkom, kar se pa tudi pozna po deležu uporabnikov, ki neprestano pada. Telefoni so večinoma zastareli kar se tiče trenutnega trenda mobilnikov, kar samo še povečuje zgube podjetja. Če jim sedaj ne uspe s tem BB10, bo tako kot piše v članku. Čez eno leto bojo "kitajci" kupli BB za poceni dnar in nardili po svoje.

nekikr ::

Vse je nekako res, samo tole o Applu si pa malo zgrešil :)
V bistvu pa upam, da BB propade in ga nekdo kupi, ki bo imel malo več vizije. Oni je že kar lep čas nimajo.

skika ::

Eh RIM, to je za mene drek.

jlpktnst ::

Ubistvu sploh nimajo slabega feature-seta.

Samo zdej je tak grozen hype okrog teh touch telefonov da bi se morali temu malo prilagodit.

Verjetno bi jim bilo lažje naredit set aplikacij za android, ki bi imele podobne funkcije in jih tržit v posebnih paketih za firme.

Fizična tipkovnica je pa drugače zelo dobra reč če moraš dosti pisat na telefonu. Jaz jo kar malo pogrešam in največja muka je tipkat po androidu.

Phantomeye ::

jlpktnst je izjavil:



Fizična tipkovnica je pa drugače zelo dobra reč če moraš dosti pisat na telefonu. Jaz jo kar malo pogrešam in največja muka je tipkat po androidu.


Jaz jo močno pogrešam, sploh ker je moj android ful počasen, pol pa tudi tipkovnica šteka, ker so touch tipkovnice appi.

tomipirc ::

@drekcpekc: ne vem kje ti živiš, ampak Apple je trenutno ne samo v zlatih časih, ampak v diamantno zlatih (delni a je 700€ mimogrede ;)... Sicer pa je itak vseeno kaj mi mislimo ... Se strinjam, da mora BB mal razmislt, kak nardit svoje telefone mal bol zanimive!

JesusChrist ::

Daj ne jokaj. Novica ni o eplih. Če pa te boli da tvoja firma ni več kar je bila pa idi frustracije sproščat na HQ firme.

Drugače pa vse lepo in prav, ampak zakaj ne naredijo enega BB-ja v stilu samsunga corby pro? Majo komot še full tipkovnico in tudi touch... Ker brez touch je dandanes v svetu mobilnikov nemogoče uspeti ...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Iskiy ::

JesusChrist je izjavil:


Drugače pa vse lepo in prav, ampak zakaj ne naredijo enega BB-ja v stilu samsunga corby pro? Majo komot še full tipkovnico in tudi touch... Ker brez touch je dandanes v svetu mobilnikov nemogoče uspeti ...


Saj ga imajo, BB9900

JesusChrist ::

Ja, na žalost majo ljudje radi večje touch ekran - verjetno je s tem ekranom malo nerodno delat - sklepam samo.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

ABX ::

Samsungov Galaxy SIII, sveži iPhone 5, HTC-jeva One X oz. Evo 4G ali Nokiino novo Lumio 920


Lol, očitno vodstvo je presodilo da uslužbencem na Yahoo je bolj pomembno gledat facebook in igrat igrice na telefonu, kot pošiljat maile. Ker vsi ti telefoni nimajo fizične tipkovnice (kar BB ima).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

skika ::

ABX je izjavil:

Samsungov Galaxy SIII, sveži iPhone 5, HTC-jeva One X oz. Evo 4G ali Nokiino novo Lumio 920


Lol, očitno vodstvo je presodilo da uslužbencem na Yahoo je bolj pomembno gledat facebook in igrat igrice na telefonu, kot pošiljat maile. Ker vsi ti telefoni nimajo fizične tipkovnice (kar BB ima).


Ta mit, da za pošiljanje emailov rabiš fizično tipkovnico je bil že zdavnaj razbit.

amigo_no1 ::

Ni mit, vendar fizična tipkovnica precej poenostavi pisanje.

ABX ::

skika je izjavil:

ABX je izjavil:

Samsungov Galaxy SIII, sveži iPhone 5, HTC-jeva One X oz. Evo 4G ali Nokiino novo Lumio 920


Lol, očitno vodstvo je presodilo da uslužbencem na Yahoo je bolj pomembno gledat facebook in igrat igrice na telefonu, kot pošiljat maile. Ker vsi ti telefoni nimajo fizične tipkovnice (kar BB ima).


Ta mit, da za pošiljanje emailov rabiš fizično tipkovnico je bil že zdavnaj razbit.


Res je, za pošiljanje mailov je dovolj numerična tipkovnica.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

wini ::

na mojem sgs2 hitreje pošiljam maile ... ne vidim omejitve

Key Quest ::

Osebno posiljam precej poste z mobilnega telefona, pa nikoli ne bi sel z Lumie 800 nazaj na E75 samo zaradi fizicne tipkovnice. Zal. Pa AFAIK velja E75 za telefon z eno izmed boljsih fizicnih tipkovnic ever ... pred tem pa sem imel E70, ki ima IMO se boljso fizicno tipkovnico, pa ajde tukaj smo ze v srednjem veku pametnih telefonov. :)

Lonsarg ::

Jaz sem imel med drugim tudi Laptop/telefon hibrid Nokia E90, ker sem nujno hotel fizično tipkovnico. Ja v tistih časih je bila nujno potrebna, od kar imamo capacitativne in še bolj pomembno VELIKE zaslone, pa potrebe po fizični tipkovnici več ne čutim, ne tipkam nič opazno počasneje na 4.3" touchscreenu.

BB10 mora, če noče umreti biti tako močen rewrite, kot je bil Windows Phone totalni rewrite napravm Windows Mobile. Tako močan in hkrati mora biti dober, če hoče imeti šanse.

Bodisi to, bodisi pa šalta na Windows Phone ali Android, sam v tem primeru je obsojen, da bo manjši player in nikoli več velik, zato bo BB najbrž tvegal z prvo opcijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIM: Android je kaotična greznica (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
7019419 (13751) Jackass
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410695 (7565) Spura
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662130 (53737) Icematxyz
»

Rimova prihodnost odvisna predvsem od navdušenja razvijalcev za prihajajoči BB10

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
54720 (3490) Icematxyz
»

RIM polaga vse upe v nov mobilni OS - BBX

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136658 (5518) Bananovec

Več podobnih tem