» »

Prenos komponent

Prenos komponent

s0m3thing ::

Pozdravljeni,
Letos greta moja starša v Ukrajino, pa me zanima, če bi jima rekel, da kupita rač. komponente (predvsem ker je tam občutno ceneje), kako bi to šlo z letalom? Bi začeli tam kaj 'težiti', ker UA ni članica EU?
Hvala za odgovore :)

amigo_no1 ::

Za stalno ?
Prenosnik lahko vzameš, kište/monitorja jaz nebi nosil na letalo.

s0m3thing ::

Ne, tja greta turistično, jaz pa poznam nekaj ljudi, ki lahko to opremo zrihtajo ceneje. Ta oprema pa je matična plošča ter CPU. Zanima me, kako bi to šlo z ?carino? oz. če bi kdorkoli tam kaj težil?

Duhec ::

No zdaj pa povej koliko bi prihranil, če bi matično in cpu kupil v Ukrajini namesto pri nas ?
Da se ne boš ob morebitnem nedelovanju komponent potem praskal po glavci koliko te bo koštala logistika reklamacije izdelka v Ukrajino. Seveda lahko počakaš tudi na naslednji turistični obisk Ukrajine s strani staršev. :)

s0m3thing ::

Vsaj pol ceneje ;) Gledam na tem forumu, ko ljudje sprašujejo za najboljšo možno kofiguracijo, ki stane 1200€, tam za 600€ dobiš enako, tako da se splača tako ali tako. Tudi če bo potrebno potem tja pošiljat.

Vseeno pa me zanima ali se zaračuna carina?

IvoJan ::

s0m3thing je izjavil:

Vsaj pol ceneje ;) Gledam na tem forumu, ko ljudje sprašujejo za najboljšo možno kofiguracijo, ki stane 1200€, tam za 600€ dobiš enako, tako da se splača tako ali tako. Tudi če bo potrebno potem tja pošiljat.

Vseeno pa me zanima ali se zaračuna carina?

a za 600€ dobiš enako? a bejž? dej link do ene ukrajinske trgovine da začnemo vsi tam kupovat. HELL, začel bom uvažat stvari iz ukraije!!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

amigo_no1 ::

Da, za vse kar ni EU te bodo "opalili" s carino in DDVjem.

Mesar ::

IvoJan je izjavil:

s0m3thing je izjavil:

Vsaj pol ceneje ;) Gledam na tem forumu, ko ljudje sprašujejo za najboljšo možno kofiguracijo, ki stane 1200€, tam za 600€ dobiš enako, tako da se splača tako ali tako. Tudi če bo potrebno potem tja pošiljat.

Vseeno pa me zanima ali se zaračuna carina?

a za 600€ dobiš enako? a bejž? dej link do ene ukrajinske trgovine da začnemo vsi tam kupovat. HELL, začel bom uvažat stvari iz ukraije!!


http://shop.kv-ua.net/shop/UID_106026.h...

Core i7 3.5GHz/8MB/1333 BOX (LGA1155) I7-3770K - 3299грн

3299 Ukrainian grivnas = 308.980308 Euros

Zdaj vprašanje po kakšnih kanalih bo pa on dobil robo
Your turn to burn!

hojnikb ::

I smell someting shady here ;)
Ne resno, pol ceneje računalniška roba je lahko sam taka, ki je "padla z tovornjaka".
Vsaj pri večino stvareh.
Mogoče če so res kaki bajni popusti al pa kako čiščenje, sicer pa ne..
#brezpodpisa

amigo_no1 ::

V mlacomu je 327, funtect 328, dinokomp.si 325
http://www.mlacom.si/intel-core-i7-3770...


mylemon.at 308 E (EU)
http://www.mylemon.at/shop,suche,3770K....


Če ti robe ne bo pripeljal kdo iz UA v tranzitu z v IT preko Slo z avtom/kombijem nisi naredil nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Duhec ::

s0m3thing je izjavil:

Vsaj pol ceneje ;) Gledam na tem forumu, ko ljudje sprašujejo za najboljšo možno kofiguracijo, ki stane 1200€, tam za 600€ dobiš enako, tako da se splača tako ali tako. Tudi če bo potrebno potem tja pošiljat.
Vseeno pa me zanima ali se zaračuna carina?

Carina bo.
Pol ceneje ? Da nisi ti gledal kake xxx štacune ? :)
Daj link.

s0m3thing ::

Ni linka, tam imam tudi sorodnike, bratranec pa dela v taki trgovini in lahko zrihta kar dosti ceneje. Kaj č'mo, korupcija,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po nakupih v bosno

Oddelek: Loža
4623236 (21378) shotalick
»

Kuhinjska armatura - isti tip, različne cene

Oddelek: Loža
278043 (7090) akulp
»

Prizadeven kitajec OnePlus 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8128608 (22670) bojany

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094159 (71024) Tilen
»

Gamerski računalnik za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
233366 (2744) gregor1997

Več podobnih tem