» »

Po nakupih v bosno

Po nakupih v bosno

krefi ::

Pozdravljeni,

naslednjo soboto imam namen iti v bosno po nakupih enkrat sem že bil v veliki kladuši sedaj me pa zanima kam priporočate slišal sem da imajo tudi v bihaču in cazinu veliko izbere sedaj me zanima kam vi priporočate da grem. seveda bi bilo fino da so tam trznice in seveda kasen shoping center. sem iz okolice novega mesta tko da imam kar blizu do bosne. vem da boste eni predlagali banjo luko ampak tja se bom odpravil kdaj drugic.

najbolj me zanimajo oblacila saj zaradi tega grem dol potem pa tudi kasen gradbeni material oz oprema kot so vrata, okna itd.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
  • polepsal: Mavrik ()

shotalick ::

Svak je bil za vikend v Gradiški, je rekel, da je bil zadovoljen. Avtocesta praktično do dol, tržnica, kot praviš, tudi kakšen večji market. Nabavil je poln prtljažnik pira, neki "fasnge", mal sprehoda po tržnici. Manjši izlet.

Baje pa folk zahaja tudi v Arizono, je pa dlje.

Tilen ::

Samo v vednost. Vsi originalni izdelki imajo enako ceno, kot pri nas. Sem bil predlani v Banjaluki in ima npr. Levi's trgovina popolnoma enake cene, kot pri nas. Ponaredki na tržnicah so bistveno cenejši.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shotalick ::

Napiši v maps-e Arizona in imaš kar nekaj slik, kako zadeva zgleda. Baje, da je en večjih in bolj urjenih tržnic.

@TIlen: sej govora je o ponaredkih. Sicer ne zastopm lih, ampak ok. A sm zaradi znakca? :))

ftzj ::

shotalick je izjavil:

Svak je bil za vikend v Gradiški, je rekel, da je bil zadovoljen. Avtocesta praktično do dol, tržnica, kot praviš, tudi kakšen večji market. Nabavil je poln prtljažnik pira, neki "fasnge", mal sprehoda po tržnici. Manjši izlet.

Baje pa folk zahaja tudi v Arizono, je pa dlje.


Kolikor vem je srbski del bosne cenejsi. (republika srbska) Tako, da je pomoje res boljse direkt po avtocesti bratstva in enotnosti zapeljat do vsaj do Gradiske. Kozarska Dubica je se blizje.

Alfa Dog ::

Lekadol je tam 2x cenejši:D

shadeX ::

sem iz okolice novega mesta tko da imam kar blizu do bosne


Sej govoriš kot bi bila Slovenija velika kot ZDA. Tudi če bi bil na drugem koncu Slovenije, dost več ne bi porabil da prideš do bosne ;((

shotalick ::

Alfa Dog je izjavil:

Lekadol je tam 2x cenejši:D


Res je. Leta nazaj, smo šli v b+Bosno, sem bil še mulc. Vem, da je pra-babica potrebovala neko kremo, pri nas je bla draga kot žafran. Dol smo jo dobil za tretjino slo. cene. So stvari, ki se jih res splača kupit. Kolega je nabavil en kup materiala za obnovitev hiše, radiatorje, okna, ipd.

FTad ::

Na meji nic ne kotrolirajo?

Utk ::

A je prepovedano vozit okna čez mejo?

tonis ::

Prepovedano ni, je pa afaik 300€ !na osebo! zgornji limit da prideš nazaj čez mejo brez carine.

Plus je tudi to, da se v trgovini zmeniš da ti dajo račun za izvoz, ki ti ga mora potem carinik poštemplat, in na podlagi tega ti vrnejo PDV.
Davka ne vrnejo samo za alko, tobak, motorno olje, pa še nekaj(ne spomnim se kaj je 4. reč)
Skratka, že tako je poceni, potem pa še davek nazaj...

//Mimogrede, union piksna 0,5l je dol v trgovini 50naših centov :)

TheBlueOne ::

Berem iz firbca in se sprasujem o smotru. Dosti blie v Celovcu so outleti Adidas, Puma, Nike, G-Star na kupu, popusti originalne robe do 90% minimalno 30%, pivo je skoraj vedno kaksno v akciji za okoli 60c... Kaj se dejansko splaca iti x100 kilometrov po fake robo in poceni pivo?

Utk ::

tonis je izjavil:

Prepovedano ni, je pa afaik 300€ !na osebo! zgornji limit da prideš nazaj čez mejo brez carine.

Ja in v čem je problem? Če gresta dva, lahko nabavita oken za cel štuk. Več jih pa itak ne spraviš v prikolico, kombi, ali karkoli imaš. Isto ploščice, radiatorji itd. Za 300 evrov dobiš 80 kvadratov ploščic. Itak jih ne moreš tolk prepeljat, če nisi ravno s kamionom.

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Berem iz firbca in se sprasujem o smotru. Dosti blie v Celovcu so outleti Adidas, Puma, Nike, G-Star na kupu, popusti originalne robe do 90% minimalno 30%, pivo je skoraj vedno kaksno v akciji za okoli 60c... Kaj se dejansko splaca iti x100 kilometrov po fake robo in poceni pivo?

Dol je union po 50 centov. Ne vem če je fake, ampak marsikomu se bi splačalo...sicer pa ne, po to sranje se seveda ne splača hodit dol. Po kaj drugega pa.

TheBlueOne ::

Ne pravim, da je Union fake, samo poceni pivo. V At je skoraj vedno kaksna mocna znamka, morda Gösser, Stiegel,... za dobre pol €.

Ce prav razumem se gre bolj za shoping dozivetje, kot pa da se dajsnko splaca?

MostWanted ::

včasih smo izjuge vozli v avstrjo pa italijo,zdj se pa nekateri iz slovenije v bosno? a jaz kaj ne razumem al sem zadnih 20 let prespal?

scipascapa ::

MostWanted je izjavil:

včasih smo izjuge vozli v avstrjo pa italijo,zdj se pa nekateri iz slovenije v bosno? a jaz kaj ne razumem al sem zadnih 20 let prespal?


nisi prespal, samo zjebal so nam državo.

Utk ::

Zakaj? Zmeraj je nekaj nekje cenejše, drugje pa dražje.

TheBlueOne ::

MostWanted je izjavil:

včasih smo izjuge vozli v avstrjo pa italijo,zdj se pa nekateri iz slovenije v bosno? a jaz kaj ne razumem al sem zadnih 20 let prespal?


Po ponudbi je Slovenija bolj kot ne dohitela vsaj Avstrijo, sicer se v Avstriji da najti boljse posebne ponudbe, vec outletov... ampak ce gres kar eno soboto v shoping zna biti, da ne bo neke razlike. Se kar cuti napredek drzave, ceprav mnogi jamrajo, da gre vse navzdol se ne moram strinjati. Vcasih se je drugace hodilo tudi na Madzarsko, odvisno kaksen tip potrosnika si.

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Utk je izjavil:

tonis je izjavil:

Prepovedano ni, je pa afaik 300€ !na osebo! zgornji limit da prideš nazaj čez mejo brez carine.

Ja in v čem je problem? Če gresta dva, lahko nabavita oken za cel štuk. Več jih pa itak ne spraviš v prikolico, kombi, ali karkoli imaš. Isto ploščice, radiatorji itd. Za 300 evrov dobiš 80 kvadratov ploščic. Itak jih ne moreš tolk prepeljat, če nisi ravno s kamionom.


Če dobro pogledaš vidiš da sem dal dva klicaja pri "na osebo", s čemer sem želel povedat točno to kar si napisal. Vseeno pa dvomim da za 600€ dobiš oken za cel štuk, razen če vikend opremljaš.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

MostWanted je izjavil:

včasih smo izjuge vozli v avstrjo pa italijo,zdj se pa nekateri iz slovenije v bosno? a jaz kaj ne razumem al sem zadnih 20 let prespal?


Po ponudbi je Slovenija bolj kot ne dohitela vsaj Avstrijo, sicer se v Avstriji da najti boljse posebne ponudbe, vec outletov... ampak ce gres kar eno soboto v shoping zna biti, da ne bo neke razlike. Se kar cuti napredek drzave, ceprav mnogi jamrajo, da gre vse navzdol se ne moram strinjati. Vcasih se je drugace hodilo tudi na Madzarsko, odvisno kaksen tip potrosnika si.


Da ti razlozim, kako je v AT: v AT so cene v New Yorkerju, S.Oliverju ipd enake, npr ista poletna kolekcija, ista majica --> ista cena. Ce gledas povprecno placo v at in slo, bi rekel da je v at ceneje oz lahko kupis vec glede na placo.

Cesa pa v at nimajo, so pa visji popusti pri raznih poletnih razprodajah ipd. V slo imas pogosto 50% popuste, pri zadnjih kosih tudi celo vec, medtem ko v at imas nekje max do 30% popusta.

Isto je npr v sparu. V slo je vsak teden akcija neko meso od 25, pa vse do 40%, medtem ko v at imajo max do 25%. Tudi ce gledas zivila, ki so pred iztekom roka. V slo je 50%, v at samo 25%.

Torej si potem na koncu, ce kupujes samo v AT z AT placo nekje tam tam v primerjavi v Slo. s slov. placo.

shotalick ::

Dejmo stick to the topic. Mi2 se zapeljeva 1x na 3 leta, mal pogledat, vedno drugam. Ne hodiva po tržnicah, ker naju omenjene stvari ne brigajo. Greva na čevape, v kakšen shoping center in kot sem že napisal nabavim neki robe. Pir k sm ga nazadnje kupil (Carlsberg, Budweiser, Union, Laško, Nektar, Paulaner, Corona, ipd.) vse je bilo praktično po 0.40 -0.60c €, govorim o 0,5l oz. Nektar in Corona 0,33l steklenica. Nabavim smokije, čipse, Rio mare, majonezo, sokove, pač p**** materine :)) . V shoping centrih maš itak vse, kot kakšen Interspar. Nazadnje sem bil v BINGO-u, nabavil poleg vsega, komplet lopatic, grabljic za kamin z obešalnikom, železno, lepo zgleda za smešnih 12KM, se pravi 6€. :))

St235 ::

MostWanted je izjavil:

včasih smo izjuge vozli v avstrjo pa italijo,zdj se pa nekateri iz slovenije v bosno? a jaz kaj ne razumem al sem zadnih 20 let prespal?


Kot ponavadi precej ne razumeš. Očitno kristalna krogla ne dela.

V itl in at se je v jugi vozilo zaradi izbire, v Bosno se danes vozi zaradi cene in/ali dostopnosti ponaredkov, ki jih pri nas ne smeš prodajat. AT in I pač nista zanimivi, ker imajo enake stvari kot mi, po enakih ali višjih cenah.

Ganon ::

Ponaredke bi imeli na sebi, na koži? Par dni nazaj sem gledal oddajo na BBCju, v kateri je novinar v tujini (Turčiji, če se ne motim) kupil ponaredke oblačil in jih potem prinesel v laboratorij. Boljše, da ne veste, s čim vse je prepojena ta poceni roba.

Invictus ::

St235 je izjavil:

AT in I pač nista zanimivi, ker imajo enake stvari kot mi, po enakih ali višjih cenah.

Dostikrat imata ti dve državi, pa zraven lahko še prišteješ DE, za enake izdelke nižje cene kot pri nas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

MostWanted je izjavil:

včasih smo izjuge vozli v avstrjo pa italijo,zdj se pa nekateri iz slovenije v bosno? a jaz kaj ne razumem al sem zadnih 20 let prespal?


Po ponudbi je Slovenija bolj kot ne dohitela vsaj Avstrijo, sicer se v Avstriji da najti boljse posebne ponudbe, vec outletov... ampak ce gres kar eno soboto v shoping zna biti, da ne bo neke razlike. Se kar cuti napredek drzave, ceprav mnogi jamrajo, da gre vse navzdol se ne moram strinjati. Vcasih se je drugace hodilo tudi na Madzarsko, odvisno kaksen tip potrosnika si.


Da ti razlozim, kako je v AT: v AT so cene v New Yorkerju, S.Oliverju ipd enake, npr ista poletna kolekcija, ista majica --> ista cena. Ce gledas povprecno placo v at in slo, bi rekel da je v at ceneje oz lahko kupis vec glede na placo.

Cesa pa v at nimajo, so pa visji popusti pri raznih poletnih razprodajah ipd. V slo imas pogosto 50% popuste, pri zadnjih kosih tudi celo vec, medtem ko v at imas nekje max do 30% popusta.

Isto je npr v sparu. V slo je vsak teden akcija neko meso od 25, pa vse do 40%, medtem ko v at imajo max do 25%. Tudi ce gledas zivila, ki so pred iztekom roka. V slo je 50%, v at samo 25%.

Torej si potem na koncu, ce kupujes samo v AT z AT placo nekje tam tam v primerjavi v Slo. s slov. placo.


Hvala za razlago, sicer ni ravno potrebna, zivim ze leta v Avstriji. :) Meni se zdi, da so pupusti kar isti, recimo za pivo, ki se tukaj omenja dosti visji kot v Slo. V Celovcu, kjer tudi zivim so outleti, ki sem jih omenjal prej, kjer so cene ves cas vsaj 30% nizje pa tja do 80%, G-star gre tudi dlje, ves cas. Zivila sem vsaj jaz ze tudi v Avstriji kupil za 50% ceneje v sosednjem Sparu.

Drazje je, ce gres v kaksen Avstrijski Merkur (Mislim, da z nasim nima veze, prodajajo samo hrano), kjer pa je lahko dosti drazje. Ampak Spar, Lidl, Hofer... pa je prakticno ista zgodba. Mama je enkrat v Sloveniji celo zasledila clanek, ki je trdil, da so v Avstriji bili celo nekoliko visji popusti.

Nocem ti pokvarit dneva, ampak ti povem, da je tukaj lazje priti skozi mesec. Placo v Slo bi imel ca. 50% tukajsnje in bi se vedno bila nadpovprecna za Slo razmere v branzi. Za stanovanje v Centru Celovca placam s stroski dobre 500€ za 70m2, sedaj bom gradil hisko, za m2 bolj na periferiji ca. 10km do mesta po AC bom odstel slabe 30€ po kvadratu.....

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

AT in I pač nista zanimivi, ker imajo enake stvari kot mi, po enakih ali višjih cenah.

Dostikrat imata ti dve državi, pa zraven lahko še prišteješ DE, za enake izdelke nižje cene kot pri nas...


odvisno od izdelkov, samo ti ni ravno smisel te teme. Cunje, zdrvila in pivo (o čemer teče ta tema) v avstriji/nemčiji/italiji praviloma niso cenejši.

mlamat ::

V Hoferju, H&M, Kik ... niso samo cene iste, ampak tudi deklaracije, embalaža.

Včasih pozabim da sem v Avstriji.

link_up ::

v bosno po gradbeni material? Kaj pri nas ga ni? Pa garancija? Spet dol? Dajte se zresnit in dojet, da poceni stvari niso CENEJSE!
In and Out

St235 ::

spet odvisno kaj in zakaj kupuješ. Če se greš samogradnjo ti na cegle in malto nihče ne bo priznal garancije. Če kupujem najcenejša možna okna, ki jih bom sam montiral v brunarici me zanima samo cena in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

AT in I pač nista zanimivi, ker imajo enake stvari kot mi, po enakih ali višjih cenah.

Dostikrat imata ti dve državi, pa zraven lahko še prišteješ DE, za enake izdelke nižje cene kot pri nas...


odvisno od izdelkov, samo ti ni ravno smisel te teme. Cunje, zdrvila in pivo (o čemer teče ta tema) v avstriji/nemčiji/italiji praviloma niso cenejši.

Pivo je cenejše v Nemčiji, pa še boljše.

Pri nas je Union/Laško, 1 EUR in več po piksni, tam je to cirka 50 centov plus kavcija za piksne.

Gajba dobrega pira (20 flaš) pride cirka 15 - 18 EUR. Pa še to kak Weissbier in posebna izvedba. Za pijance imajo lagerje, recimo Oettinger, ki je 8 EUR gajba. S kavcijo vred...

Pir je vedno cenejši...

Zdravila brez recepta cenejša... Lahko potrdim za aspirin... Da ne govorim o higienskih zadevah za ženske. 2x cenejše...

Cunje, kakor kje. H&M, CA, imajo praviloma boljšo kvaliteto kot pri nas... Pri nas cunje izgledajo kot bi jih potegnili kravi iz riti...

Ta fama, da je na zahodu vse dražje, se kar noče poleči...

Storitve so pa dražje. Saj so tudi plače večje, pač drugače ne gre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

anketar ::

@thetilko v kateri branži pa si, če ni skrivnost?

Utk ::

Ganon je izjavil:

Ponaredke bi imeli na sebi, na koži? Par dni nazaj sem gledal oddajo na BBCju, v kateri je novinar v tujini (Turčiji, če se ne motim) kupil ponaredke oblačil in jih potem prinesel v laboratorij. Boljše, da ne veste, s čim vse je prepojena ta poceni roba.

Skoda da niso testirali se originale.

link_up je izjavil:

v bosno po gradbeni material? Kaj pri nas ga ni? Pa garancija? Spet dol? Dajte se zresnit in dojet, da poceni stvari niso CENEJSE!

Garancija na ploscice, radiatorje, pipe? Dej se zresni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Glugy ::

Ko sm že ravno tole temo slučajno odprl me zanima če je tehnologija kej cenejš tm. Recimo grafične kartice; RAM; računalniki; telefoni ipd stvari?

Ganon ::

Utk je izjavil:

Skoda da niso testirali se originale.


So jih omenili. Pri originalih tega ni. Na ponaredkih so bile velike količine raznoraznih kemikalij (ki jih s pranjem ne izpereš), ki povzročajo neplodnost, raka, motijo hormonalno delovanje ipd. Kdor se ima vsaj malo rad, tega ne bo nosil.

kingsix ::

Ganon, vse to za balkance ni važno. Samo, da je kljukica.

Sopomenka ::

Ganon je izjavil:

Utk je izjavil:

Skoda da niso testirali se originale.


So jih omenili. Pri originalih tega ni. Na ponaredkih so bile velike količine raznoraznih kemikalij (ki jih s pranjem ne izpereš), ki povzročajo neplodnost, raka, motijo hormonalno delovanje ipd. Kdor se ima vsaj malo rad, tega ne bo nosil.


A zato so Turki neplodni? >:D

Sopomenka ::

Tak za info, strošek izdelave cenejše majice je do 30centov, kvalitetnejših do 1eur.

Da boste razumeli kašni so deleži udeležencev v prodajnem procesu do končne cene. Ena iz Kickstarterja:



Glede teh fake pa original izdelkov, definitivno so razlike v natisu in kvaliteti tiska, v samem materialu pa manj kot hočejo nekateri tu prikazati.

Glugy ::

Ma ja če greste ponaredke kupovat dejte vsaj kvalitetne ponaredke kupovat ; prej se je treba o blagu pozanimat kako prepoznat slab material. No razn če vam je vseen.

shadeX ::

v samem materialu pa manj kot hočejo nekateri tu prikazati.


Se sploh ne strinjam. Sam sicer za kos obleke ne bi dajal več kot 150€, ampak to da trdiš da je kvaliteta fake in original "ista" (kar pomeni da na dolgi rok, bi se fake kosal z originalom), je popolnoma zgrešena trditev.

Pri znamkah kot so Armani, G&B, Gucci itd, res da plačaš znamko ampak plačaš tudi kvaliteto. Zdej od posameznika je odvisno ali bo kupil 5-8 fake kosov določenega oblačila za ceno enega original, ali pa bo kupil en kos originala. Negativne posledice fake kosov oblek so to, da bodo po parih pranjih že čist znucane, raztrgale se bodo prej itd, medtem ko bo original še po 2,3 letih isti oz. vsaj podoben kot prvi dan po nakupu.

Ta kolegica mi je vse to razložila in pokazala na njenih primerih, tako da o tem zagotovo ne dvomim.

Tile znani modni kreatorji nimajo tako dragih kosov oblačila, ker je slaba kvaliteta ampak so si naredili znamko.. in pod znamko je kvaliteta.

Sopomenka ::

shadeX je izjavil:

in pod znamko je kvaliteta.


Tak ja, citiraš samo en del in vzameš izjavo iz konteksta, da se ne vidi širše slike. ;(

Definitivno obstaja razlika med kakovostjo originala in ponaredka, a manjša kot hočete nekateri prikazati. Največje razlike so v procesu nadzora kakovosti izdelkov ter natisu. Manjše v barvi, sukancih, strojih ki se uporabljajo za šivanje, rezanje, pranje, likanje…
Kratek izračun pokaže, da je material za "slabo majico" 30 centov, za dražjo 1eur.
Razlika v končni prodajni ceni pa je 5eur proti 50eur. Še enkrat količnik visoka cena NE gre sorazmerno s kvaliteto.

shadeX ::

Sej zato je pa na posamezniku, da se odloči kje bo zapravil svoj denar. Če tvoj podatek res drži, lahko komot kupi majico srednjega cenovnega razreda in mu bo zdržala enako kot če bi kupil majico višjega cenovnega razreda.

krefi ::

torej je kje v blizini velike kladuse oz bihaca kasen trgovski center z gradbenim materialom saj bi sel pogledati za okna,vrata, laminat itd. nekaj podobnega kot je pri nas obi oz bauhaus.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Jarno ::

Tema me spominja na izkušnje mojega prijatelja, ki je bil na Kubi.
Nabavil je precej konvertibilnih pesotov in šel v nakup tja, kjer so imeli ponudbo za turiste.
Potem je nekaj jamral prodajalcem, da je pričakoval boljšo ponudbo, pa je dobil odgovor "Na Kubi si, kaj pa pričakuješ".
#65W!

shotalick ::

krefi je izjavil:

torej je kje v blizini velike kladuse oz bihaca kasen trgovski center z gradbenim materialom saj bi sel pogledati za okna,vrata, laminat itd. nekaj podobnega kot je pri nas obi oz bauhaus.


Zapelji se direkt dol in imaš en kup privat zadev, ki omenjeno prodajajo, Google tudi ve marsikaj (Velič beton, to sem poguglav imajo tudi kopalniško keramiko).

http://www.cavkunovic-bau.ba/cavkunovic... , če iščeš specifične stvari, kot si napisal. Ni tako daleč, iz NM, kot praviš, tudi sam sem iz tega dela, je slabe 2h vožnje. Nazaj boš zihr neki pripeljal.

Pa še članek na to temo. https://www.zurnal24.si/slovenija/slove...

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Popravi link.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shotalick ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978216410 (86969) kamiKaZaA

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320998 (17725) BigWhale
»

Kje v sloveniji je najceneje ziveti (hrana, stanovanje, stroski) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
618551 (5718) shotalick
»

Ali bi se Slovenec s svojim vozilom v Avstriji res vozil ceneje?

Oddelek: Na cesti
306773 (5590) FTad

Več podobnih tem