» »

Sestaviti računalnik v rinfuzi...

Sestaviti računalnik v rinfuzi...

GregiB ::

Hello...

danes dobim na dom računalnik v rinfuzi :) Rabim predlog za dobro spletno stran, ki bi me vodila skozi korake sestavljanja... Je par novejših stvari zraven... SSD disk, procesor z ventilatorjem že dodanim ipd... aja, BTW, zadnji računalnik sem iz komponent sestavil pred cca. 17 leti (486ke, 386xt ipd... hmmm, staram se, ja...)
Poleg tega... je treba imeti pripravljene tudi kakšne vijake? Vem, da svojčas za vijačenje npr. diska niso bili šraufki niti z diskom, niti z ohišjem... vsak nasvet dobrodošel... čimprej...

Thx...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bluefish ::

Na netu je kup video vodičev o sestavi računalnika, vendar postopek ni težak.
Pred sestavljanjem si oglej kak posnetek, malce premisli o zaporedju, si oglej navodila plošče glede priklopa posameznih komponent in napajalnih kablov,...

Načeloma so potrebni vijaki dodani ohišju ter matični plošči. V nekaterih primerih jih skorajda ne potrebuješ, ker se komponente kar vpnejo.

Tako na hitro pa: najprej vstaviš RAM ter procesor, namestiš hladilnik. Nato matično ploščo vgradiš v ohišje. Dodaš še napajalnik ter diske in razširitvene kartice, potem pa nekaj časa posvetiš priklopu ter urejanju kablov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

Imaš jurja za komponente in nimaš 10-15e za sestavo ?
Varčuješ na napačnem koncu.

5er--> ::

Pazi, da boš dal distančnike le tam, kjer ima matična plošča prostor za vijake.

GregiB ::

amigo_no1 je izjavil:

Imaš jurja za komponente in nimaš 10-15e za sestavo ?
Varčuješ na napačnem koncu.

Hmmm, ne varčujem, zgolj ugotavljam, ali je zadeva izvedljiva ali ne... Poleg tega ne poznam nikogar, ki bi mi to naredil, bi ga moral najti... To ni rizik?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

amigo_no1 ::

Funtech, lokalni rač. servis...

mihec87 ::

GregiB je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Imaš jurja za komponente in nimaš 10-15e za sestavo ?
Varčuješ na napačnem koncu.

Hmmm, ne varčujem, zgolj ugotavljam, ali je zadeva izvedljiva ali ne... Poleg tega ne poznam nikogar, ki bi mi to naredil, bi ga moral najti... To ni rizik?


Daš sestavit kjer si kupil..Razen če si kupoval tam kjer tega ne nudijo...

Drugače pa youtube/navodila poleg komponent so tvoj prijatelj..

Zadeva je čisto izvedljiva odvisno je samo od človeka da nima ravno dveh levih rok..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

amigo_no1 ::

17 let ni nič šravfal, to je dolgo obdobje...

flipflop ::

Sestavljaj počasi, ne preveč na silo, če nisi ziher pa raje na net poglej. Drugač pa skor nimaš kej zajebat, je kot lego kocke.

Wox ::

Če dela po sestavljanju vse kot mara je OK. Problem je če ga kaj fiksa in potem diagnosticiranje kaj ga fiksa. V tej masovni produkciji je vse več komponent fuč.
Commodore 64

GregiB ::

Hvala vsem za nasvete... kot je rekel flipflop, zadeva enostavna, kot legokocke... Naletel sem le na dve težavice...
1. nisem vedel, da rabi tako MB, kot CPU svoje napajanje (dva štromkabla v MB)
2. enega od RAMov sem premalo potisnil v slot, a je bilo takoj jasno zaradi piskanja beeperja...

Torej uspel, trajanje... caa. 3 ure (ja, delal sem langsam aber sicher...)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

energetik ::

Jaz sem se najprej učil na svojih starih kištah, ki sem jih razstavljal/sestavljal/kombiniral. Potem je vse lažje, ker imaš občutek, kako mora kakšna stvar pasat.

pviran3 ::

enega od RAMov sem premalo potisnil v slot, a je bilo takoj jasno zaradi piskanja beeperja...

ufuf pol maš srečo, da nisi matične pa ramov skuru

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

GregiB ::

pviran3 je izjavil:


ufuf pol maš srečo, da nisi matične pa ramov skuru


Res??? ufff... sreča. Ko sem pred desetletji sestavljav, nisem niti enega RAMa skuril, niti MB... Pač tweeter je 3x zapiskal, sem zadevo (kot včeraj) malo bolj konkretno potisnil v slot, pa basta...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

amigo_no1 ::

pviran3 je izjavil:

enega od RAMov sem premalo potisnil v slot, a je bilo takoj jasno zaradi piskanja beeperja...

ufuf pol maš srečo, da nisi matične pa ramov skuru

Prej boš kaj skuril s statično elektriko.

The Player ::

vprašanje:

po sestavi PC-ja je potrebno še kaj nastavljat bios-e ali lahko kar takoj greš inštalirat OS in to je to?

bluefish ::

The Player je izjavil:

vprašanje:

po sestavi PC-ja je potrebno še kaj nastavljat bios-e ali lahko kar takoj greš inštalirat OS in to je to?
Ponavadi ne oz. nastaviš le zagonsko zaporedje (DVD, disk,...).
Jasno, lahko pa greš prilagajati določene parametre, vendar za prvi zagon ni nuje.

Janac ::

bluefish je izjavil:

The Player je izjavil:

vprašanje:

po sestavi PC-ja je potrebno še kaj nastavljat bios-e ali lahko kar takoj greš inštalirat OS in to je to?
Ponavadi ne oz. nastaviš le zagonsko zaporedje (DVD, disk,...).
Jasno, lahko pa greš prilagajati določene parametre, vendar za prvi zagon ni nuje.

navijanje, ne?

bluefish ::

Tudi lahko.

energetik ::

The Player je izjavil:

vprašanje:

po sestavi PC-ja je potrebno še kaj nastavljat bios-e ali lahko kar takoj greš inštalirat OS in to je to?
Ponavadi se priporoča, da vsaj naloudaš privzete nastavitve v BIOS, shraniš in resestiraš. Poleg zagonskega zaporedja.
Načeloma pa bi moralo v večini primerov štartati tudi brez tega.

GregiB ::

No, jest sem dal SSD na SATA 0, disk na SATA 1, DVD na SATA 2... verjetn je to tudi privzeto zaporedje, ne?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

energetik ::

To nima glih veze, kam si priklopil kakšno stvar.
Pisali smo o zaporedju zagonskih naprav, torej npr. da začne najprej zagon iz DVD, nato HDD..

NeMeTko ::

energetik je izjavil:

To nima glih veze, kam si priklopil kakšno stvar.
Pisali smo o zaporedju zagonskih naprav, torej npr. da začne najprej zagon iz DVD, nato HDD..


USB, DVD, HDD (kaj pa če bo hotel bootati z USB ključka?)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
425026 (3889) harmony
»

kateri cpu izbrati

Oddelek: Kaj kupiti
292752 (1647) D3m
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323797 (22121) mihibo5
»

Kateri namizni računalnik za gaming? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9112896 (11518) jasa123434
»

Potrebujem program za testiranje ramov , ki deluje v windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
222394 (2158) boogie_xlr

Več podobnih tem