» »

Kateri namizni računalnik za gaming?

Kateri namizni računalnik za gaming?

«
1
2

jasa123434 ::

Zdravo,

Nevem kateri sestavljeni računalnik naj kupim z igranje zahtevnih iger?

Rad bi da bi deloval več let za zahtevne igre,

Zanj bi bil zmožen dati do 1000EUR

Zamišljam si nekaj takega:
intel core i7 4770 3. 4 ghz
nvidia gtx 760 2gb ddr5
8gb ram ddr3

Tu je link za računalnik : http://www.amazon.de/gp/product/b003ult...

Prosil bi za pomoč, ker prvič kupujem računalnik sam?

Če veste za kaj boljšega prosim napišite.

spirit ::

za ta denar lahko dobiš vrjento bolšo zadevo, ne veš katere komponente so tu notri..
Drugače pa je i7 overkill za gaming, raje i5 in prišparaš, ČE boš navijal potem z78 marično, če ne boš h78, veliko bolj se ti splača ne kupiti takih v naprej sestavljenih računalnikov, če ne znaš sestaviti sam pri dinokompu za 10€ sestavijo PC in ti ga pripeljejo na dom. drugače pa uporabi tole temo pa boš dobil vrjetno več odgovorov, in pa lahko jo malce preletiš na strani 297 imaš nekaj buildov za okoli 1000€

micka15 ::

kupi raje po komponentah

odloči se a mislih navijat al ne, če je rabiš k procesor in z matično, če ne procesor brez k in h al b matično

i7 lahko zamenjaš za i5 in na račun tega vzameš druge komponente boljše

kupi ssd za sistem/programe in navadn disk za filme, glasbo, ...

jasa123434 ::

Zakaj bi bilo bolje i5 kot i7 ker bi rad da mi deluje vsaj 4-5 let. Vem pa da je i7 naprednejša

micka15 ::

ker bo večjo razliko opazil če tisti denar vloži v ssd

če bi mel neomejen proračun bi blo pa valda drgač

jasa123434 ::

Samo ne potrebujem ssd kartice ker mi navaden disk zadošča.

Sergio4 ::

Ojojoj. Nevem al trolaš al res tako zelo nimaš pojma. Ssd je nuja pri budgetu 1000€ raje si naberi komponente pri dinokompu in plačaj še 10€ za sestavo pa je. In si lahko sam izbereš na kateri komponenti je povdarek. Za igre je i7 brezveze, ker bo razlike v igri mogoče 0.5 fps-ja

jasa123434 ::

Ja za procesor sem že gledal in ni razlike samo ssd ne potrebujem ker je hdd zame dovolj hiter tako da. Z izbiro komponetov pa nimam pojma tako da mi to ne pride v poštev

spirit ::

Jasa HDD je dovolj hiter ker SSD-ja še nisi izkusil, vrjami nam ne pravimo tega za to ker je tvoj denar in ne naš, kar poglej kdo ima solidne komponente in nima SSD-ja notri, SSD je a must v takih buildih ker se pozna in kr je fajn :), sej pravim, poglej builde v temi s sistemi, pa povej ali boš navijal ali ne itd. pa se ti bo svetovalo.

jasa123434 ::

Katere komponente pa naj izberem za 1000€ da bo ćim bolje ker nimam pojma o tem

micka15 ::

verjami, da je večja razlika v hitrosti če imaš stvari na ssdju namesto na hddju kot če imaš i5 namest i7

once you go ssd you never go back to hdd

Pro_moted ::

spirit je izjavil:

Jasa HDD je dovolj hiter ker SSD-ja še nisi izkusil, vrjami nam ne pravimo tega za to ker je tvoj denar in ne naš, kar poglej kdo ima solidne komponente in nima SSD-ja notri, SSD je a must v takih buildih ker se pozna in kr je fajn :), sej pravim, poglej builde v temi s sistemi, pa povej ali boš navijal ali ne itd. pa se ti bo svetovalo.


Pomojem je SSD must v vsakem računalniku. Ker da povsem drugo izkušnjo. In sploh ni važno to da nalaga kak program ali igro hireje ampak je važna odzivnost vsega skupaj, ker ko greš enkrat nazaj na HDD , pa četudi imaš noter procesor za jurja, se ti zdi grozno počasno vse skup.

Druače pa to:

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Plus 10 evrov poštnine in 10 evrov za sestavo. Pa bo skupaj 995 evrov.
S tem da bi lahko še prišparal 30 evrov s cenejšo različico grafične in pa z ne navijalskim procesorjem in plato. Ampak

Pro_moted je izjavil:

spirit je izjavil:

Jasa HDD je dovolj hiter ker SSD-ja še nisi izkusil, vrjami nam ne pravimo tega za to ker je tvoj denar in ne naš, kar poglej kdo ima solidne komponente in nima SSD-ja notri, SSD je a must v takih buildih ker se pozna in kr je fajn :), sej pravim, poglej builde v temi s sistemi, pa povej ali boš navijal ali ne itd. pa se ti bo svetovalo.


Pomojem je SSD must v vsakem računalniku. Ker da povsem drugo izkušnjo. In sploh ni važno to da nalaga kak program ali igro hireje ampak je važna odzivnost vsega skupaj, ker ko greš enkrat nazaj na HDD , pa četudi imaš noter procesor za jurja, se ti zdi grozno počasno vse skup.

Druače pa to:

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Plus 10 evrov poštnine in 10 evrov za sestavo. Pa bo skupaj 995 evrov.
S tem da bi lahko še prišparal 30 evrov s cenejšo različico grafične in pa še nadaljnih 50 evrov z ne navijalskim procesorjem in plato. Ampak
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

micka15 ::

ssd je nekaj kar misliš da ne rabiš dokler ne probaš :)

BorutK-73 ::

micka15 je izjavil:

ssd je nekaj kar misliš da ne rabiš dokler ne probaš :)

That!

Največjo pohitritev sistema da ravno SSD, tako da je "must have" tudi v računalniku za 400€, ker lahko varčuješ na drugih komponentah + cene so zelo padle glede €/GB.

spirit ::

No sm se mal prej spravu sestavljat prišel do zelo podobne sestave le da sem dal procesor brez K in h87 plato od Asusa torej H87-pro pa prideš na 976 in imaš res fajn računalnik, ki bo za igre boljši od unega iz Amazona.

jasa123434 ::

Pro_moted hvala za odgovor na moje vprašanje in upam da je res tako hudo kot zgleda

Brias ::

jasa123434 je izjavil:

Pro_moted hvala za odgovor na moje vprašanje in upam da je res tako hudo kot zgleda



pro motedova sestava je super ...


samo fali ji opticna enota in aftermarket cooler ...

spirit ::

Optična kakor za koga, jst če je ne bi imel je ne bi kupoval, kar se hladilnika tiče je pa tako, da če ne bo navijal pa se mu ne gre za tišino ni potrebe, lahko pa oboje kupi kadar pač želi, seveda lahko takoj samo potem je zaradi coolerja malce čez 1000e

Konlov ::

Jaz bom imel eden zadnjih vgrajene 1333Mhz rame, čeprav ne vem, kaj bo slabše zaradi tega....

spirit ::

Ni neke blazne razlike tko da ne skrbi.

shadeX ::

Rad bi da bi deloval več let za zahtevne igre,

Zanj bi bil zmožen dati do 1000EUR


Vprašanje : Definiraj "več let". Koliko?

Jaz sem leta 2008, kupil "killing machine" za igre. Quad Core Q6600 2.4Ghz, 4GB RAM, Radeon HD 4870 1GB. Dal sem 1200€ ( skupaj z dobro miško in tipkovnico - brez ekrana ).

Špile na ultra high so mi laufale do 2010, potem je šlo samo še navzdol :) Pač tako za info, da malo primerjaš.

spirit ::

No sej in pol si zamenju grafično kartico in je blo a ne. In lih tko bo tut pr njem.

jasa123434 ::

Ja jaz sem tudi kupil računalnik 2009, quad core Q8200 z grafično kartico hd 4800 512 mb. Zanj sem dal okrog 1300 evrov in do zdaj je delalo vse normalon potem pa naenkrat crkne in rečejo mi da je šla matiča, grafična in disk tako da imam več škode kot koriti zato zdaj kupujem nov računalnik ki bi tudi bil kot ta seveda brez napak.

Konlov ::

spirit je izjavil:

Ni neke blazne razlike tko da ne skrbi.

Pri sistemu za >1000€ bi bilo 7€ več skoraj neopaznih, pa še skrbelo me nebi...

jasa123434 ::

Aja optični pogon je za branje cd-jev kot vidim???

Če je bi to lahko vzel z starega komp. in dal na novega?

Zgodovina sprememb…

spirit ::

Komot, če imaš seveda sata priključek.

jasa123434 ::

Kaj pomeni navijati ker so mi nekateri napisali (če boš navijal se ti splača k ali h procesor če ne ne) in ne razumem

TOASTER ::

jasa123434 je izjavil:

Kaj pomeni navijati ker so mi nekateri napisali (če boš navijal se ti splača k ali h procesor če ne ne) in ne razumem


procesorji z končnico K imajo odklenjen mnozolnik in se navijo BP ;)

spirit ::

Višat frekvenco procesorja, glede na to da ne veš niti kaj to pomeni dvomim da se boš s tem ubadal.
saj tudi ne K verzije se da navijati je pa boljše navijati K in pa za navijanje je boljše imeti boljo matično ploščo. Definitivno se za navijanje rabi boljši hladilnik saj stock ne zdrži ravno veliko.

jasa123434 ::

Kaj bi pa mi to navijanje pomagalo (pri igrah) ?

Zgodovina sprememb…

TOASTER ::

jasa123434 je izjavil:

Kaj bi pa mi to navijanje pomagalo (pri igrah) ?



ne veliko, prej bi ti pomagala ena dobra grafična kartica kot navi t CPU

jasa123434 ::

Saj pro moted mi je napisal kaj naj izberem to pomeni da bi namesto intel i5 4670k vzel 4670, ker tako ali tako se stem ne bi ukvarjal in bi prišparal, grafična pa je tako zelo dobra notri r9 280x.

Samo napisali so mi tudi da v njegovem spisu manjka optični pogon ( to bi vzel z starega komp. In priklopil na novega) in da ji manjka aftermarket cooler. Bi to potreboval če bi igral več ur. Drugo pa je vendar vse v njegovi sestavi???

jasa123434 ::

Aja pa za ohišje. Ne ustreza mi ker ima premalo vhodov usb. Potreboval bi vsaj 4 vhode. Dobra bi bila le če so ozadaj tudi vhodi vsaj 2.potem mi napišite če ne pa:

pro moted mi je izbral vse le zamenjal sem procesor iz 4670k na 4670. In škatlo bi zamenjal najvec tam do 65 EUR brez napajalnika. Pustil pa sem ohišje gor da boste videli katero je izbral .

Link: http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Prosim izberite ohišje in mi napisite link.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Potem pa tako ?

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Ohišje je to :
http://www.coolermaster-usa.com/product...
čeprav si rekel do 65evrov, se mi pri 1000 evrov ne zdi veliko dat še 9 evrov več in imaš super ohišje.

Tako boš imel 2 × USB 3.0 in 2× USB 2.0 spredaj in pa ( z to matično ki sem jo dal) 4 × USB 3.0 in 2× USB 2.0 zadaj. Dovolj ?

Ostane še 50 evrov, ki jih lahko vložiš v CPU hladilnik ( 30-40 evrov) ostalo pa za poštnino.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

jasa123434 ::

Vidim da si zamenjal grafično upam da je tudi tako zmogljiva ampak ne za navijanje kot tudi procesor,

Zanima še me če je napajalnik 550w dovolj?
IN
Če potrebujem hladilec cpu za igre,če ja potem kaj?

Pro_moted ::

jasa123434 je izjavil:

Vidim da si zamenjal grafično upam da je tudi tako zmogljiva ampak ne za navijanje kot tudi procesor,

Zanima še me če je napajalnik 550w dovolj?
IN
Če potrebujem hladilec cpu za igre,če ja potem kaj?



Misliš matično ? Ja , je enako zmogljiva, le da ni za navijanje namenjena.

Ta napajalnik ( XFX 550W ) je čisto dovolj.Tak sistem ti bo med igrami, z veliko obremenitvijo CPU in GPU porabil tam okrog 250-280W.

Ta CPU hladilnik recimo;

http://www.dinokomp.at/produkt/thermalr...

ti bo držal CPU hladen , obenem pa bo tih , tudi pri največjih obremenitvah. Če boš že dokupoval hladilnik, potem nekaj takega, pa je mir.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

jasa123434 ::

Ja kaj pa ta hladilnik bi bil slučajno kak cenejsi mogoče?

Pro_moted ::

Ta je par evrov cenejši :
http://www.dinokomp.at/produkt/thermalr...

Kaj bolj poceni, se pa ne splača, ker tisti za 20 evrov niso nič boljši od že priloženega. Lahko pa narediš tako kot že prej predlagano.Enostavno sedaj zmontiraš priloženega pa boš videl če te bo motilo.
No saj če tega dodaš še si vedno na 985 evrov, torej še v budgetu. Za poštnino in sestavljanje bo plačal 18 evrov.

Tako dobronamerno, glede na to da se bo cifra gibala okrog tisočaka, probaj sedaj kupit kakovostne komponente, ker razlike bo recimo 20 evrov, pa ti kasneje nebo žal. Naprimer da bi sedaj prišparal 10 evrov na ohišju, pa boš imel namesto dobrega ohišja neko cheap plastic. Enako s kulerjem, daš 20 evrov , kasneje pa ugotoviš da brni kot roj čebel.

Skratka, če boš vzel tako :

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

nisi pri ničemer zgrešil in ne šparal. Plus tega imaš grafično, ki jo boš, ko bo ji čez 2 leti zmanjkalo sape, lahko konkretno navil, saj ima odlično hlajenje. Z poštnino in sestavljenim ter testiranim računalnikom boš plačal 1010 evrov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

jasa123434 ::

Kako tih bi bil ta računalnik glede na to da pise pri hlajenju da je noise level 24 tako da nasploh kako tih je ?

IN
Kaj videl sem da je ssd disk 120 gb rad bi vedel z čim ga naj zapomnim,
-z igrami
-z os in igrami
Alivz čim , pa ce bi windows 7 64 bit dal na ssd koliko prostora bi mi vzelo???.

BorutK-73 ::

Z OS(windows) in tiste igre ki jih največ igraš. Je pa priporočeno da je 10% SSD-ja praznega.

Win7 x64 frišna inštalacija zavzame cca 14GB

Pro_moted ::

jasa123434 je izjavil:

Kako tih bi bil ta računalnik glede na to da pise pri hlajenju da je noise level 24 tako da nasploh kako tih je ?

IN
Kaj videl sem da je ssd disk 120 gb rad bi vedel z čim ga naj zapomnim,
-z igrami
-z os in igrami
Alivz čim , pa ce bi windows 7 64 bit dal na ssd koliko prostora bi mi vzelo???.


Tih je toliko, da ga nikoli ne boš slišal pri zaprtem ohišju ( kar se za priloženega ob visokih obremenitvah ne more rečti).

Na SSD daš Windows in programe katere uporabljaš, brskalnike, Office, modelirnike ... Potem pa še kako igro, če je prostor. Je pa tako kot je en post gor napisano, da je dobro da je 10% praznega SSD-ja.

Pro_moted je izjavil:

jasa123434 je izjavil:

Kako tih bi bil ta računalnik glede na to da pise pri hlajenju da je noise level 24 tako da nasploh kako tih je ?

IN
Kaj videl sem da je ssd disk 120 gb rad bi vedel z čim ga naj zapomnim,
-z igrami
-z os in igrami
Alivz čim , pa ce bi windows 7 64 bit dal na ssd koliko prostora bi mi vzelo???.


Tih je toliko, da ga nikoli ne boš slišal, ne pod Idle in ne pod obremenitvijo procesorja ( kar se za priloženega Intelovega ob visokih obremenitvah ne more rečti).

Na SSD daš Windows in programe katere uporabljaš, brskalnike, Office, modelirnike ... Potem pa še kako igro, če je prostor. Je pa tako kot je en post gor napisano, da je dobro da je 10% praznega SSD-ja.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

freesty ::

Evo, da se js napisem, ka bi js uzel za 1000€:

4770 - 260€
plata H87 - 100€
ram - 60€
r9 280x - 250€
ohisje - 50€
napajalnik - 60€
1TB disk - 60€
250GB SSD - 150€

Sem se kaj pozabil?:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jasa123434 ::

Pro_moted je izjavil:

jasa123434 je izjavil:

Kako tih bi bil ta računalnik glede na to da pise pri hlajenju da je noise level 24 tako da nasploh kako tih je ?

IN
Kaj videl sem da je ssd disk 120 gb rad bi vedel z čim ga naj zapomnim,
-z igrami
-z os in igrami
Alivz čim , pa ce bi windows 7 64 bit dal na ssd koliko prostora bi mi vzelo???.


Tih je toliko, da ga nikoli ne boš slišal pri zaprtem ohišju ( kar se za priloženega ob visokih obremenitvah ne more rečti).

Na SSD daš Windows in programe katere uporabljaš, brskalnike, Office, modelirnike ... Potem pa še kako igro, če je prostor. Je pa tako kot je en post gor napisano, da je dobro da je 10% praznega SSD-ja.

Pro_moted je izjavil:

jasa123434 je izjavil:

Kako tih bi bil ta računalnik glede na to da pise pri hlajenju da je noise level 24 tako da nasploh kako tih je ?

IN
Kaj videl sem da je ssd disk 120 gb rad bi vedel z čim ga naj zapomnim,
-z igrami
-z os in igrami
Alivz čim , pa ce bi windows 7 64 bit dal na ssd koliko prostora bi mi vzelo???.


Tih je toliko, da ga nikoli ne boš slišal, ne pod Idle in ne pod obremenitvijo procesorja ( kar se za priloženega Intelovega ob visokih obremenitvah ne more rečti).

Na SSD daš Windows in programe katere uporabljaš, brskalnike, Office, modelirnike ... Potem pa še kako igro, če je prostor. Je pa tako kot je en post gor napisano, da je dobro da je 10% praznega SSD-ja.


To pomeni 14 gb zasedem z os, 12 gb(10%) je prazno +brskalnik in igre ker drugo glih nebom uporabljal mogoče za office , pol mam lahko gor ajde BF4 in WATCH DOGS skupaj nekje 70 gb ostalo pa na disk.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Tako je. Slike, glasbo itd. pa na disk.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

jasa123434 ::

Aja za ekran bodo te dx 11 igre delovale na 2 leti starem ekranu samsung syncmaster 2243sn

jasa123434 ::

Mam pa 500 gb zunanji prenosni disk. Bi raje vzel oni green 500 gb 64 mb pa mam na njem igre pa to na prenosnem disku pa glasbo slike montirane videje itd. Ali je tale :

http://www.dinokomp.at/produkt/western-...

Slabši od :

http://www.dinokomp.at/produkt/western-...

Pa kaj pomenijo ti 8mb,16mb,32mb,64mb??

NightHawk ::

Če boš naložil Win7 64 bit SP1 in imel vklopljeno tisto funkcijo za hitrejši restat (winsi si vzamejo toliko prostora kot imaš rama) boš imel 28 GB zasedenega z winsi.

Če tisto izklopiš je pa 21 GB. Ne vem od kje ti podatek o 14 GB. Sem ravno inštaliral.

jasa123434 ::

Razumem to pomeni da bom imel zasedeno 8 gb na ssd če bom imel 8 gb rama

Zgodovina sprememb…

jasa123434 ::

Mam pa 500 gb zunanji prenosni disk. Bi raje vzel oni green 500 gb 64 mb pa mam na njem igre pa to na prenosnem disku pa glasbo slike montirane videje itd. Ali je tale

http://www.dinokomp.at/produkt/western-...

Slabsi od

http://www.dinokomp.at/produkt/western-...
Ki je zbran med komponenti

Pa kaj pomenijo ti 8mb,16mb,32mb,64mb??
Poglej predprejsni moj komentar ker mi tablica noce pravilno kopirati likov v predprejsnjem linki delujejo

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

NightHawk je izjavil:

Če boš naložil Win7 64 bit SP1 in imel vklopljeno tisto funkcijo za hitrejši restat (winsi si vzamejo toliko prostora kot imaš rama) boš imel 28 GB zasedenega z winsi.

Če tisto izklopiš je pa 21 GB. Ne vem od kje ti podatek o 14 GB. Sem ravno inštaliral.


To je sistem na SSD z izklopljenim hibernation in 100MB pagefile, ker je 8GB rama dovolj, zelo podoben konfig kot bo verjetno OP nabavil. Oh pa sistem restore izklopljen ker je za mene useless.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igre do 700€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15439046 (26412) smacker
»

računalnik 900e

Oddelek: Kaj kupiti
131722 (1582) ruupkee
»

Nakup Stacionarnega ali Prenosnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
161469 (1229) CookiePanda5
»

Gaming PC za 800€

Oddelek: Kaj kupiti
91148 (1022) Sergio4
»

Namizni racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
91859 (1669) RC14

Več podobnih tem