» »

Potrebujem program za testiranje ramov , ki deluje v windowsih

Potrebujem program za testiranje ramov , ki deluje v windowsih

gt55gre ::

Potrebujem program za testiranje ramov ki deluje v windowsih

c00L3r ::

Med tem, ko teče operacijski sistem ne moreš delat zanesljivega testa pomnilnika. Razlog je ta, da OS ščiti določene dele pomnilnika. Za test je najboljše uporabit Memtest. Najlažje je tako, da si preneseš Ubuntu LiveCD, ga vstaviš v CD-ROM, ponovno zaženeš in namesto Ubuntu namestitve izbereš Memtest.

gt55gre ::

c00L3r hvala mel sem tudi že memtest zapečen na cd, vendar mi ga računalnik spregleda in gre v windowse.

imagodei ::

Še en glas za Memtest. Zakaj bi sploh rabil poganjat Polkna, medtem ko testiraš ram?

Dobiš ga tudi kot ISO, ki ga zapečeš na CD: direkten link do zipa

gt55gre,

problem je v tem, da moraš v BIOSu imeti nastavljeno, naj se računalnik pobere iz optične enote.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

c00L3r ::

gt55gre je izjavil:

c00L3r hvala mel sem tudi že memtest zapečen na cd, vendar mi ga računalnik spregleda in gre v windowse.

Pojdi v BIOS in nastavi Boot prioriteto za CD/DVD-ROM višje kot za disk.
[edit]imagodei ti je že pred mano napisal, kaj moraš naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

gt55gre ::

Bom probal poiskat prepisljiv cd , in nastavit zaporedje da bo glavni cd . Pa sporočim

a je treba vse file odrarat ? pa dt v eno mapo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

gt55gre ::

Sicer pa mi je zdele zdele pri zagonu pojavil plavo okno in mi napiše psihical system memory

gt55gre ::

Pomagajte prosim zdaj sem čisto zmeden , nevem kam odrarat tiste 3 mape , vse odraram v eno mapo al kako je s tem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gt55gre ::

Zdele sm skoperov boot mapo na cd vendar sploh ne prime kot da ni cd

imagodei ::

Kaj ti je? Pusti tisto. Če si zapekel ISO na CD in če ti po zagonu pokaže moder zaslon, v desnem zgornjem vogalu pa menja test patterns, je to to.

Prvi del videa je razlaga od Memtesta, kako deluje in to - je prikaz v Virtualni mašini (ti ne zaženeš na ta način ampak bootaš iz CD-ja.)
Tkole zgleda
Takole ne sme zgledat - če pa, imaš dejansko okvarjen RAM. Če imaš več RAM modulov, je naslednji korak ta, da enega vzameš ven in poskusiš ponovno - greš pač na izločanje, da ugotoviš, kateri je okvarjen.
- Hoc est qui sumus -

gt55gre ::

Nimam pojma , ta program je tok zajeban , enostavno , sm potegnu dol memtest, ga zapeku na cd reseterov komp in mi gre v windowse kot da ni ničesar na cd. Psihical mempory mi tako in tako izpisuje napar kvatrov. Rad bi samo vedel kako močno je ram v okvari pa mi program ne dela. imagodei hvala za linke.

Takole dejansko izgledajo fajli zapečeni na cd

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

imagodei ::

> "ta program je tok zajeban"

Oprosti, nočem biti nesramen, ampak če nekdo to izjavi za Memtest... Dobi si kakega majstra, magari sosedovega mulca, ki bo znal zapeči ISO na CD ter v Biosu nastavit boot iz CD-ja. V zahvalo za 5 minut dela mu v roko stisni 20 EUR.

Over&Out
- Hoc est qui sumus -

gt55gre ::

imagodei pač nismo vsi kom freaki . Dejansko zlovdam dol program od memtesta ga zaprečem na cd in pri zagonu se ne zgodi nič. Kako se pa zapeče iso na cd uporabljam ashampoo .

gt55gre ::

Motilo me je ker sem mislil da so fajli za unrarat. Sedaj mi ga zažene , vendar samo za minuto, potem se računalnik zresitira. =(

bluefish ::

OK, imaš ISO sliko. S pomočjo ImgBurn jo zapečeš na en DVD-RW ali kaj podobnega, pustiš disk v pogonu in resetiraš računalnik. Če imaš v BIOS-u pravilno nastavljeno zagonsko zaporedje (CD/DVD najprej, ostalo zatem), bi se ti moral program zagnati oz. ponuditi pritisk tipke za nadaljevanje.
Bolj podrobna navodila ti že težko damo in je v tem primeru nasvet o direktni pomoči kar na mestu.

dbevfat ::

gt55gre je izjavil:

Motilo me je ker sem mislil da so fajli za unrarat. Sedaj mi ga zažene , vendar samo za minuto, potem se računalnik zresitira. =(

Potem je očitno RAM pokvarjen. Če imaš več ploščic, testiraj posamezne (pusti več ur), da odkriješ, katera ploščica.
nvr2fat

gt55gre ::

Hvala vsem za pomoč hvala blueFish za direktno razlago . Sedaj bom pustil program ,da stestira ram . In poročam . Problem je bil v tem da sem prepočasi izbrav opcijo sedaj testira. Koliko časa pa traja testiranje eno uro ali več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gt55gre ()

gt55gre ::

imagodei rame sem že izločal , vendar se nič ne spremeni.

boogie_xlr ::

Testira tako dolgo, dokler ga ne resetiraš, pusti ga, da laufa čez noč.
Možno je, da ni ram v okvari, ampak se le pregreva, tako kot se je meni ko sem skoraj dobu popizditis ko sem igral FC2 in mi je bluescreene metalo.
Nato sem namestil dva ventilatorčka na rame, sedaj works like a charm.

gt55gre ::

Ga bom pustil lavfat čez noč in jutri povem če je kaj odkril hvala.

axee ::

boogie_xlr je izjavil:

Testira tako dolgo, dokler ga ne resetiraš, pusti ga, da laufa čez noč.
Možno je, da ni ram v okvari, ampak se le pregreva, tako kot se je meni ko sem skoraj dobu popizditis ko sem igral FC2 in mi je bluescreene metalo.
Nato sem namestil dva ventilatorčka na rame, sedaj works like a charm.


Resnično dvomim da se to lahko zgodi, če ne navijaš.

gt55gre ::

Joj jest bom poeniv s tem kompom , ko dam da naj program testira rame pod prvo točko se računalnik zresitira, pravtako pod drugo točko , pod 3 točko pa opravi test rama in napiše ,da ni napak.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

boogie_xlr ::

@axee: Meni se je, nisem navjal, vendar sem se opekel na ramu, ko mi je vrglo bluescreen. Memtest isto, od začetka nič potem pa kr naenkrat polno napak. Matična je pa tut kr neki, ko ima ram slote čist skupaj, da se rami ja ne morejo hladit normalno.

V gt55gre primeru očitno ne gre za pregrevanje rama. Možno je tudi, da je kakšna druga komponenta v okvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Memtest errors

Oddelek: Pomoč in nasveti
151498 (1334) AC_DC
»

WinRAR problem

Oddelek: Programska oprema
71020 (966) <b>klima</b>
»

Zakaj se mi računalnik restarta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
451169 (1169) TokioGangsta
»

sata II disk in win xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
10879 (816) Good Guy
»

Problemi z zagonom programa "memtest"

Oddelek: Strojna oprema
11980 (874) Death Knight

Več podobnih tem