» »

Internet - nevihta večni problem

Internet - nevihta večni problem

nuclear ::

Potrebujem nasvet.
Trenutno sem na Amisu. Odkar imam Amis internet povezavo ob nevihtah vedno prekinja.
Probali so že vse, bridge mode, router mode, znižanje hitrosti(imam do 10mb/s), itd itd.

Parice na našem območju(center Celja) so bakrene in so že stare. Razlog je torej to.
Na kakšen način bi bilo možno internet stabilizirati, da ne bi prekinjal ob nevihtah in mi uničeval pomembne seje. Edina 100% rešitev bi bila napeljava optičnega omrežja, vendar se župan izgleda ne zmeni za to.

Je mogoče težava pri Amisu? Kabelski internet, ki ga ima elektro Turnšek je nateg na m2, saj je cene nabil in izkorišča monopol na Celjskem območju.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

pegasus ::

Bodi srečen da ti prekinja samo internet. Kjer sem živel nekaj časa, je vsak večji dež prekinjal glavni električni vod.

Tilen ::

Za kakšne tipe prekinitev pa gre? Zaniha elektrika in sesuje modem ali pade samo DSL? Če prvo, bi si lahko testno izposodil kak UPS in preveril, če je kaj bolje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nuclear ::

Internet neha delati za 10-20 sekund vsakič ko zagrmi. Dropa mi sejo recimo, ko se pogovarjam preko skype ali kaj podobnega itd.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ShowDown ::

Priporočam ogled moje teme:
Težave z Amis internetom

Torej prekinitve niso bile povezane z nevihto in niso bile posledica interne inštalacije. Kljub temu Amis napake ni odpravil in mi je na koncu sam predlagal prekinitev pogodbe. Zniževali smo sinhronizacijo vse do 2Mbit, kar pa seveda ni bil vzrok za prekinitve zato tudi to ni pomagalo. Na koncu je pomagal le prehod na kabelski internet.

Amis se je v teh treh mesecih izkazal kot neverjetno nesposobnega. Žal po vsem tem cirkusu ne morem biti zadovoljen z njimi. Vem da ti to ne bo pomagalo kaj veliko, ampak te samo opozarjam kaj se ti lahko v končni fazi zgodi.

nuclear ::

Pri tebi je nekaj drugega. Meni prekinja samo ko zagrmi in me totalno onesposobi za normalno delo.

Da še izkoristim tole temo.. Kako naj na syslink wrt54gl nekako izklopim resetiranje povezave vsako noč ob 00:00? Ip imam statični, nastavljeno pa imam dinamično dodeljevanje ipja za wlan. Kako na en IP naštimat, da ne prekinja povezave?

Na netu so neka navodila, ampak za stari firmware =/
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

delavec44 ::

Pri meni na Amisu je ista situacija že 5 let. Vsakič ko zagrmi, se modem resetira in potem traja ca. 20s, da se spet vzpostavi povezava. Neke rešitve ni bilo, tako da sem se navadil živeti s tem. Na srečo nevihte z grmenjem niso ravno pogoste.

p.s. Modem je na UPS, tako da ni problem v nihanju napetosti. Po moje so ti modemi pač občutljivi na to.

amigo_no1 ::

Kateri modem imaš ?

oemdzi ::

Vsakic go zagrmi ? Blagor... pri meni ze najmansi dezek, ko ni ne duhe nesluha o grmenju, sesuva vsako minuto za cca 30 sec in jovo na novo, enkrat bo modem poletel skozi okno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

delavec44 ::

Natančen model modema lahko napišem jutri, ko pridem domov. Je pa tisti osnovni samo za internet (speed touch nekaj). Črna škatla in 4 UTP porti brez telefonije in WI-FI.

nuclear ::

speedTouch thomson 706i
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Wox ::

Med nevihto je priporočljivo in pametno električne naprave ugasniti ter fizično izključiti iz visokega kot tudi nizkonapetostnega omrežja.
Ponoči je bila na našem območju nevihta z grmenjem in kot rezultat imam sedajle doma dve kišti mojih kolegov. Pri obeh je prenapetostni sunek prišel po omrežnem kablu in matični sta fuč. Napajalnika pa delujeta.

@ShowDown: Glede na opis tvojih težav gre po vsej veliki verjetnosti za težave na last mile-u na katerega pa Amis kot ponudnik internetnih storitev nima vpliva. Upravljalec telekomunikacijskega omrežja pri nas in neposredni krivec za toje težave je Telekom Slovenije.
Commodore 64

Ted ::

Modem Speedtouch 706-i ima ob nevihtnem vremenu manj stabilno linijo kot drugi modeli ADSL modemov pri Amisu. Če ima kdo ta modem in težave s prekinitvami ob nevihtah v daljavi bi bilo dobro stestirati še kak drug modem.
Mah...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159667 (11534) kixs
»

Čuden problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6654 (549) BorutK-73
»

Težave z Amis internetom

Oddelek: Omrežja in internet
386782 (5072) ...:TOMI:...
»

Prekinjane WiFi blizu dostopne točke

Oddelek: Strojna oprema
192551 (2228) Spajky
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305399 (4526) Tomson

Več podobnih tem