» »

Čuden problem z internetom

Čuden problem z internetom

eric_cartman ::

Živjo!

Danes nam je zgleda ob nevihti vrglo ven internet in zdaj počasi že ratujem jezen. Od vseh internetnih strani (24 ur, gmail, bbc, MMC) mi dela samo slotech. Povsod drugje mi napiše, da je napaka pri nalaganju strani.

Ravnokar osvežujem oba brskalnika in Mozillo in Chrome. Slotech mi mimogrede dela le na Mozilli. Medtem, ko mi druge strani ne delajo.

Spodaj mi sicer še napiše DNS probe has bad config. Ampak, če se DNS strežnik ne odziva ali pa je karkoli, potem tudi druge internetne strani ne delajo. Medtem pa jaz normalno visim na slotechu in nič nikjer ne piše. Modem je šel že 2x na off za 10 minut. Računalnik je prav tako zagnan že drugič. Televizija dela normalno preko AMIS-a.

Torej v čem je problem?...

GTX970 ::

Kaj javi nslookup ?

rok_p ::

Probaj menjati dns naslove..

208.67.220.220
208.67.220.222
rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rok_p ()

eric_cartman ::

Hvala rok_p

Menjal DNS naslove in sedaj dela.. Ampak v čem je trik, da mi je skozi cel čas normalno deloval slotech, druge strani pa ne?

Bom potem še enkrat resetiral pa menjal na default dns pa prečekiral če dela. Je torej napaka na Amisu ali pri meni? DNS strežnik je če prav razumem pri tvojem ISP-ju ane?.. Internetne povezave mi nikoli niso bile preveč jasne... :)

GTX970 ::

LAhko da si ga imel če dns cache-u.

rok_p ::

ja dns maš lahko od isp ali pa kakšen odprti, kot so arnesovi, open dns, google dns...
mogoče je bla kaka napaka na amisu, kaj veš. meni včasih amisov dns zelo počasi nalaga strani, zato sem trenutno na open dnsjih.
rok

BorutK-73 ::

Nekateri se vedno igrate loterijo z nevihtami? V prihodnje pred nevihto izklopi vse, tudi iz telefonskega/kabelskega omrezja (veliko ljudi to pozabi).

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do bwin.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8145752 (16380) Andro457
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379006 (5116) Bakunin
»

Strežnika ni mogoče najti

Oddelek: Pomoč in nasveti
245875 (5353) Zasavcumrn
»

Siol Youtube capping (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9412637 (8428) Pesimist
»

dns error

Oddelek: Omrežja in internet
151547 (1283) Duhec

Več podobnih tem