» »

Vsakdanje pocenitve

Vsakdanje pocenitve

1
2
»

dzinks63 ::

In kakšna je razlika med navadno belo moko iz Mercatorja ali Hoferja? Ali pa navadno rastlinsko olje?

Uporabljaj pa boš opazil razliko, če je artikel enake znamke je ni, če so pa od različnih proizvajalcev, boš razliko opazil ko boš artikel uporabil v končnem produktu, po strukturi, vonju in okusu.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Pa ne recem, ce bi imeli pametni telefoni samo eno taksno aplikacijo.
Ja, in s tem lahko v Mercatorju vidiš, kaj je v Šparu cenejše? Ne bluzi.

Ne glih. S tem vidim v Sparu, kaj je v Tesco cenejse.

Ceprav te stvari imas in so v uporabi, pa se strinjam, da je lokalna scena glede tega revna. Dobis pa benchmark glede na spletne trgovine in lahko ocenis, ce je razlika v ceni v rangu pricakovane za Slovenijo, ali pa nekdo pretirava.

Ravno primer tipa "jakna", se taksna aplikacija odlicne obnese tudi v Sloveniji, saj oblacilo pomeris v trgovini, narocis pa na spletu. Nisi edini tak in zakaj ne bi uporabil orodja, ki je na voljo ze danes in tudi v Sloveniji, ce ti to pomaga pri varcevanju.

Tako, da ne. Ne bluzim. Vem kaj govorim. To, cesar se trgovine po tvoje bojijo, je ze nekaj casa (najmanj leto ali dve) v uporabi in ta uporaba je za nek, resda omejen spekter potreb, prodrla tudi v Slovenijo.

Okapi ::

In kakšna je razlika med navadno belo moko iz Mercatorja ali Hoferja? Ali pa navadno rastlinsko olje?
A v gostilno tudi prideš, in rečeš dva deci vina (kr'enega);)

O.

energetik ::

Primerjat "kr eno vino" z nekim vrhunskim ni glih enako kot primerjat osnovna živila Mercator/Hofer.
Vsaj jaz pri takih živilih ne opazim razlike, določeni pa so celo boljši v Hofru.
Recimo navadni ovseni kosmiči so še cenejši kot najcenejši akcijski budget kosmiči v Šparu, hkrati pa po izgledu in okusu popolnoma enaki kot recimo kosmiči iz Mercatorja, ki so na kilo lahko tudi 200 in 300% dražji.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Walmart testira self chekout aplikacijo za iPhone. Ideja je, da s telefonom poskeniraš itme, ki jih mečeš v voziček in se s tem izogneš blagajni. Tako bodo trgovci cene lahko prilagajali kar sproti (na enak način kot amazon)
Težko, ker najbrž je na polici z izdelkom označena cena, ne? Sicer pa tak sistem že od vekomaj obvladajo kitajski trgovčki s tehnično robo v Singapuru in Hongkongu in verjetno še kje. Vzameš v štacuni v roke objektiv ali iPod, pa nikjer nobene cene, samo neke šifre (ki jih pozna prodajalec). In potem začneš barantati s prodajalcem;-)

 http://www.flickr.com/photos/dmje/2568162530/

http://www.flickr.com/photos/dmje/2568162530/



Tehnologija dragi moj. NFC/barcode + WiFi ali zigbee in imas digitalne prikazovalnike, na katerih je prikazana trenutna cena - ko artikal vzames se tvoj telefon dogovori s prikazovalnikom kaksna je cena v trenutku, ko ga jemljes iz police in ne morda pol ure kasneje ali prej. Telefon pa ima digitalno denarnico, ki se pri izhodu s trgovino dogovori za placilo tega, kar imas v kosarici.

Tehnologija je ze tukaj, samo testira se jo, ce so taksni pristopi ljudem vsecni (t.j. ali prinesejo vec denarja).

Okapi ::

Vsaj jaz pri takih živilih ne opazim razlike, določeni pa so celo boljši v Hofru.
Se pravi vseeno opaziš.;)

Primerjat "kr eno vino" z nekim vrhunskim
Ne z vrhunskim. Z enim drugim "kr'enim" vinom. Komu je res čisto vseeno, kaj pije, in ne opazi razlike med dvema pocenskima vinoma, marsikdo pa še kako okusi razliko, tudi v najnižjih cenovno/kakovostnih razredih. Pri mokah je pa podobno.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tear_DR0P ::

@BlueRunner

tole omogoča super dinamično določanje cene, manj kot je kosov na polici, višja je cena - ali pa hitreje kot je treba polico spet polniti, višja je cena. Informacije naenkrat postajajo dragoceno trgovsko blago.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Okapi ::

Informacije naenkrat postajajo dragoceno trgovsko blago.
V resnici so to že od vedno. Kje lahko čim ceneje kupiš in čim dražje prodaš je sveti gral trgovine od neandertalcev dalje;)

Z internetom pa te stvari postajajo čedalje dostopnejše tudi kupcem, kar trgovcev sigurno ne veseli preveč;)

O.

energetik ::

Problem je samo, ker je kupec precej nefleksibilen. Hrano rabi v vsakem primeru, če hkrati še nima časa, bo kupil točno tam, kjer trenutno stoji, pa čeprav bo imel vse informacije.

BlaY0 ::

dzinks63 je izjavil:

In kakšna je razlika med navadno belo moko iz Mercatorja ali Hoferja? Ali pa navadno rastlinsko olje?

Uporabljaj pa boš opazil razliko, če je artikel enake znamke je ni, če so pa od različnih proizvajalcev, boš razliko opazil ko boš artikel uporabil v končnem produktu, po strukturi, vonju in okusu.

Moj tast ki je kuhar po poklicu pravi da je moka v Hofru enako dobra/primerljiva kot v Merkatorju. Gre jasno za moko različnih proizvajalcev.

Okapi ::

Ko že ravno o popustih in Hofru - danes so imeli 21,5" Medionov monitor (zadnje kose lanskega modela) za 60 evrov. Znižano s 120.;)

O.

SplitCookie ::

dzinks63 je izjavil:

In kakšna je razlika med navadno belo moko iz Mercatorja ali Hoferja? Ali pa navadno rastlinsko olje?

Uporabljaj pa boš opazil razliko, če je artikel enake znamke je ni, če so pa od različnih proizvajalcev, boš razliko opazil ko boš artikel uporabil v končnem produktu, po strukturi, vonju in okusu.


Razlika špageti: Barilla (Ki je že tko ena poceni roba) 1€ 0.5kg vs. Eurospin roba 1€ kg
Prvi se celo dajo prežvečit, drugi so kot čigumi + sluzasti
Jaz raje fliknem 1.7€ v Mullerju za kilo ali nekaj takega polnozrnatih.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

blackbfm ::

In pol dobiš iste, pobarvane, v drugi embalaži in si vesel..

Če so sluzasti jih ne pripravljaš pravilno.

SplitCookie ::

Ne nakladaj.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

energetik ::

Imajo tudi v Hoferju polnozrnate makarone in so odlični. Pripravljal sem pa že nešteto vrst špagetov in so ratali sluzasti samo, če sem jih predolgo kuhal. Sicer pa mi je bila tudi najcenejša roba odlična, če sem jih skuhal aldente.

dzinks63 ::

S popusti se kupuje roba višje kakovosti, katero takrat dobiš za ceno budget robe. Poceni roba nižje kakovosti je slaba, če je v akciji ali pa ne.

.:joco:. ::

Ena anekdota, ki ne vem kolk je resnična, je pa verjetno precej verjetna.
En velik trgovec je ugotovil, da bi lahko tistim, ki imajo službo in redno plačo vse izdelke zaračunal 20% več, saj imajo načeloma več denarja.
Če bi to naredil, bi zelo verjetno prišlo do kakšne afere, češ, za kakšno diskriminacijo gre.
Ampak glej ga zlomka. Če pa dajo vse izdelke 20% dražje, potem pa dajo upokojencem, študentom in dijakom 20% popusta, se pa ne bo noben pritožil. :)

Očitno moraš danes imet res ogromno časa, da se prebiješ čez vse permutacije ponudbe in popustov, ko nekaj kupuješ. Trenutno kupujem kamin. Nočna mora.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

RockyS ::

Eni ste res smešni. Kaj ko si v gostilni/restavraciji naročite sok ga zavrnete če ni Fructal? Ali pa če okusite da hrana ni pripravljena z mercatorjevo moko?

Ne vem kdo ste, ampak o pripravi hrane več kot očitno nimate pojma. Na podlagi česa trdiš da je moka iz Hofera slabša kot mercatora ali špara?
To so spet neki stereotipi, ki so se na vas prenesli od staršev in babic, ki so hodili v mercator ker druga ni obstajalo(v sloveniji).

Še zdaj se spomnim, ko sem v eni restavraciji ob juhi dobil košaro pečenih "hlebčkov"(kao žemlje), ko sem vprašal kje jih dobivajo so povedali da jih peče starejša gospa v bližini :D
Sicer ne vem v katere restavracije zahajate, ampak osebno najraje v take za katere vem, da imajo pravo domačo ponudbo, torej da so klobase,meso,kruh(takega kruha kot ga spečejo "babice" ti ne moreš kupit v trgovini),juhe (gobe,peteršilj,zelenjava...) dejansko iz bližnjih kmetij in ne iz Mercatora/Spara/Hofera.
In ja, ne moreš si mislit, tudi moko uporabljajo DOMAČO, od lokalnega kmeta ki ima mlin.

Res mi ni jasno zakaj eni robo iz trgovin kujete v nebo (ter ob tem pametujete kaj je boljše/slabše) medtem, ko pa lahko kupujete direktno od kmeta, takrat komaj spoznaš kaj je kvalitetna hrana.
In pazi, pogovarjamo se o kvaliteti hrane in ne o kvaliteti priprave le te.

P.S.
V mercatorju so (ali še?) prodajali prekmurski paradižnik, cena 2€kg, če si šel sam do kmeta, si si ga lahko sam nabral, poskusil skupaj s prilogo za 1€/kg. Cene so izmišljene, ker se dejanskih ne spomnim ampak okvirno vem da je vse skupaj bilo pol ceneje, pa še prijetnejša izkušnja kot pa če greš v trgovino in napolniš vrečko.

.:joco:. je izjavil:

Ena anekdota, ki ne vem kolk je resnična, je pa verjetno precej verjetna.
En velik trgovec je ugotovil, da bi lahko tistim, ki imajo službo in redno plačo vse izdelke zaračunal 20% več, saj imajo načeloma več denarja.
Če bi to naredil, bi zelo verjetno prišlo do kakšne afere, češ, za kakšno diskriminacijo gre.
Ampak glej ga zlomka. Če pa dajo vse izdelke 20% dražje, potem pa dajo upokojencem, študentom in dijakom 20% popusta, se pa ne bo noben pritožil. :)

Očitno moraš danes imet res ogromno časa, da se prebiješ čez vse permutacije ponudbe in popustov, ko nekaj kupuješ. Trenutno kupujem kamin. Nočna mora.


Kamin za notranjo uporabo ali za žar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

SplitCookie ::

energetik je izjavil:

Imajo tudi v Hoferju polnozrnate makarone in so odlični. Pripravljal sem pa že nešteto vrst špagetov in so ratali sluzasti samo, če sem jih predolgo kuhal. Sicer pa mi je bila tudi najcenejša roba odlična, če sem jih skuhal aldente.


3x sem kuhal
Pol se je pa še tašča afnala ko ni vrjela ker ziher neki narobe delam (zagrabila preden je šlo v kanto)
Nato je še ona obupala :)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Okapi ::

če si šel sam do kmeta, si si ga lahko sam nabral,
:)) Če bi bil ta kmet dovolj zvit, bi obiranje celo zaračunal, in prepričal ljudi, kako je to zdravo & dobro & kul, kot je Tom Sawyer prijateljčkom zaračunal beljenje plota.:))

Jasno da je pol ceneje, če pa moraš sam ponj, pa še obrati ga moraš. Kmet zasluži še enkrat več, mestne srajce pa si mislijo, kako so ekobio.;)

O.

RockyS ::

Se ti vidi da si mestna srajca in da pojma nimaš.

Kdo ti ga v trgovini da v vrečko? SAM! Kdo ti izbere lepe, ne poškodovane, ne gnile in ne prezrele paradižnike? SAM!

In potem ti meni mestna srajca. Mojster.

SplitCookie ::


Res mi ni jasno zakaj eni robo iz trgovin kujete v nebo (ter ob tem pametujete kaj je boljše/slabše) medtem, ko pa lahko kupujete direktno od kmeta, takrat komaj spoznaš kaj je kvalitetna hrana.


Je kur*c. Roba od slovenskih kmetov sodi v kanto za nevarne odpadke.

V mercatorju so (ali še?) prodajali prekmurski paradižnik, cena 2€kg, če si šel sam do kmeta, si si ga lahko sam nabral, poskusil skupaj s prilogo za 1€/kg.


Lej. Jaz grem v trgovino kupit kilo paradajza. Za 1€ manj se ne bom vozil 5km dlje po nekih vukojebinah.

Da bom pa zdaj 10kg paradajza kupoval je pa popolnoma brezveze ker bo segnil in nisem našparal nič.

Sem offload-al vse gnitje in stran-metanja sadja na trgovine. Kupim za dan ali 2 vnaprej in me bk ter se tiste par dnevov bašem samo s tem. Še to ne pojem pa ostane.

Trenuten rekord sicer drži malancan ki je zdržal 1.5 meseca na polici v kuhinji.

RockyS je izjavil:

Se ti vidi da si mestna srajca in da pojma nimaš.

Kdo ti ga v trgovini da v vrečko? SAM! Kdo ti izbere lepe, ne poškodovane, ne gnile in ne prezrele paradižnike? SAM!

In potem ti meni mestna srajca. Mojster.


Ja. Iz gajbice.

Ne pa 1km stran na njivi ob 6h zjutraj, da si do pasu od blata.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

No to drži, da za 1kg se ne boš vozil iz LJ v MS ampak tudi v bližini LJ so kmetije na katerih lahko dobiš vse.
Hehe Cookie, mestna srajca, a ni vseeno ali si ga nabereš iz gajbice ali si ga odtrgaš? :D
Lahko si tam ob 9ih v japonkah. Tudi v trgovino ne greš brez dežnika ko dežuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

SplitCookie ::

Razen mleka/skute nimam kaj tam iskati. Če ni termično obdelano se tudi ne tikam.

Jajc pa niti pod razno ne.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

RockyS ::

Kakšna jajca pa kupuješ? Že skuhana, spečena?

Termično verjetno leti na meso. No, zagotovo poznaš kaka so pravila in zakoni v Sloveniji tako, da glede tega ti ni treba skrbeti. Seveda govorim o kmetijah katere poznaš oz. veš da vse štima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

SplitCookie ::

Imajo tudi v Hoferju polnozrnate makarone in so odlični.

Te so super, pa tudi omake niso slabe, sploh bazilika ali pa paradajz. Makaronflajš ni baš neki.

No, zagotovo poznaš kaka so pravila in zakoni v Sloveniji tako, da glede tega ti ni treba skrbeti.

To gre tako mimo da ti slabo rata.

Seveda govorim o kmetijah katere poznaš oz. veš da vse štima.

Sem vedel da vse štima do tistega momenta ko sem se oglasil ob napačnem času ...

Kakšna jajca pa kupuješ? Že skuhana, spečena?

6 pack

Glede kvalitete še nekaj kar ne rabiš kuhati:
Random olive:
Eurospin - popolnoma brez okusa, samo mastno in nekako ogabno
Muller - uber, samo svinjsko drago
Mercator - uber, samo malenkost preslano

V eurospinu imajo dobre samo napolitanke in par vrst soka ter sadje :)
V hoferju imajo napolitanke ki hrustajo - notri so še koščki lešnikov/orehov:D
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Da bom pa zdaj 10kg paradajza kupoval je pa popolnoma brezveze ker bo segnil in nisem našparal nič.
To sicer ni res, ker lahko, ko je naravna sezona paradajzov, narediš omako za celo leto in jo zamrzneš.

O.

BlueRunner ::

.:joco:. je izjavil:


Če bi to naredil, bi zelo verjetno prišlo do kakšne afere, češ, za kakšno diskriminacijo gre.
Ampak glej ga zlomka. Če pa dajo vse izdelke 20% dražje, potem pa dajo upokojencem, študentom in dijakom 20% popusta, se pa ne bo noben pritožil. :)


To ni anekdota, to je samoumevna posledica cudne zakonodaje, ki pac ne more zajeti vsega, kar se lahko zgodi ali stori.

Imas se eno taksno: kaksna je razlika med tem, da se 5 direktorjev gradbenih podjetij sreca inkognito v gostilni in tem, da 5 direktorjev gradbenih podjetij slovesno, pred kamerami ustanovi konzorcij, ki da ponudbo na razpisu? Prvo je "gospodarski kriminal", drugo pa "gospodarska iniciativa".

Nic taksnega, samo stvar pravilnega PR spina.

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::

Okapi je izjavil:

Da bom pa zdaj 10kg paradajza kupoval je pa popolnoma brezveze ker bo segnil in nisem našparal nič.
To sicer ni res, ker lahko, ko je naravna sezona paradajzov, narediš omako za celo leto in jo zamrzneš.

O.


Ali pa kupiš že narejeno omako. Lepo pasterilizirano kot se zagre in še nazaj jo lahko neseš če ni ok.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Okapi ::

Očitno še nisi jedel dobrega doma narejenega sugo all'amatriciana:)

O.

SplitCookie ::

Priznam ne, nisem, res:)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Buggy ::

sam kupujem pa nekako tako:

Hofer : sezonsko sedje, meso (za zar, golaz, juho, mleto), 100% pomarancni sok, radenska, pivo Berg Konig - modri, listnato in vleceno testo (pizze, strudli), sir (ementaler in gauda v kosu), SLO prsut, slanina s poprom, toast, lepinje, riz, mleko, jogurti, ribje konzerve (sardele pikant in z limono - brez koscic), temna cokolada (pomaranca), bobi palcke, sekret papir in kuhinjske brisace...in vcasih kaksno tehnicno stvar (nazadnje puhalnik za listje) ali pa kaksne stumfe :D

Spar: sojina omaka, prebranac ETA Natureta ter ETA omakice, tortilje, praski za pranje, mehcalci, sveze ribe (rdeca postrv, losos kotleti), radler grape, testenine (makaron, spaget in lasagna listi - Barilla...smo imeli za test zadnjic hoferjeve liste in so kul)

lokalna pekarna: sveze pecen kruh za vikend in veckrat otroci kifelcke pred solo

Mercator (koncesionar): kruh 2x na teden, ko pridemo pozno iz sluzbe, zelo redko kaj drugega ce res kaj zmanjka

eLeclerc: arvaj biftek, bakala in cesnove francoske 1x na 2 meseca za posladkat :D..drugace imajo meso zelo dobro samo trgovina ni ravno med potjo.

DM ali Muler: pred leti plenice, sedaj samo se kozmetiko za osebno nego.

tascica ima svoj vrt: krompir, bucke, paradiznik, kumare

lastni vrt: solata, blitva, korencki, rukola, petersilj, redkvice
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lidl in hofer: konkurenta ali partnerja?

Oddelek: Loža
498053 (5442) windigo
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649862 (28260) gruntfürmich
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255560 (40328) cholt45

Več podobnih tem