» »

Dodatno delo v tujini - dohodnina

Dodatno delo v tujini - dohodnina

trapistek ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako je z dodatnim delom v tujini, je to obdavčeno ali ne? V slo sem redno zaposlen in mi delodajalec plačuje vse prispevke, vseeno pa preko interneta vsaki mesec dobim dodatnih 1000 eur z raznim freelance programiranjem, itd.

Zdaj me zanima, če si ta denar lahko prosto prenašam na mojo visa kartico brez prijave v dohodnino vsako leto?

Če je to treba početi, je kaki način da se temu izogneš. Vem, da lahko preko interneta plačuješ stvari, samo za 1000eur vsaki mesec se vse stvari, ki jih rabim počasi iztečejo.


Adijo

JayKay ::

delo v tujini je obdavceno v RSLO ker imas tukaj stalno prebivalisce. Po zakonmu bi moral vsak tak dohodek prijavit in od njega placat davek, lahko pa se delaz nevedneza in ce ugotovijo, bos pac placal kazen in davek za nazaj.
Ce dobivas placila preko paypal, potem po nekem x znesku paypal javi davcni.
Izognit se ne mores, per se, lahko pa a) odpres podjetje b) se preselis v tujino in tam placujes davek (ki je btw nizje kot v slo)

trapistek ::

Menim, da se nakazilo iz Paypala na Viso šteje le kot prenos denarna in tako ni obdavčeno. Obdavčen je prihodek, ki ga ti dobiš na Paypal - le to pa je dokazljivo le tako, da firma, ki ti določeno delo plača naši davčni upravo to sporoči.

Se kje da pogledati katera UK/USA firma to sporoča naši davčni? Zanima ma na spošno za UK/USA firme, ter bolj direktno za freelancer.com ?

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749816 (19952) DOOM_er
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134183 (79683) BlaY0
»

Večja količina denarja na računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617198 (14390) stb
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824009 (21610) Mavrik

Več podobnih tem