» »

Vpis na srednjo šolo za status

Vpis na srednjo šolo za status

panteist ::

Prepričaj se še, da izdajo potrdila o šolanju :)

1_girl ::

Lahko morda se kdo predlaga kaksno cim cenejso srednjo solo za izobrazevanje odraslih? Je mozno morda kje dobiti do 100eu vpisnino.
Lp

Venomus ::

Za ''slavno'' šolo v Kopru ni več šans, sem dobil odgovor (tako kot večina), da imajo letos zelo omejen vpis in bodo vpisovali samo dijake, ki niso uspešno končali šolanja pri njih.

tuned ::

a je sploh še kakšna možnost za vpis na kakšno šolo za status?
če kdo ve za kakšno naj mi prosim piše na pm.

IL DIAVOLO ::

mcgeek je izjavil:

Vsi, ki izkoriščate status zaradi študentskega dela. Vprašajte se, kakšen vtis boste naredili, ko boste enkrat resnično iskali službo, pa vas bo delodajalec čudno gledal, zakaj ste hodili na faks 6 let, naredili ga pa niste. Kako resni in sposobni boste izpadli?
Upam, da se čim prej spremeni zakonodaja - in da greste vsi, ki niste sposobni študirati, na zavod za zaposlovanje. In če ne boste dobili želene službe, da boste prijeli za vsako delo, ki bo na voljo.


Ti se več ukvarjaj s samim seboj, druge pa pusti na miru...verjetno si še eden več s preveč časa in nam tu gnjaviš s tvojimi frustracijami.

ejQ ::

Kaj pa je to 6 let? Enkrat se prepišeš pa absolventa uzameš in si tam.

Sploh je pa izkoriščanje statusa neproblematično iz vidikov, ki si jih ti naštel.

Gun kj nesposobn študerat n sme met statusa, aaaaajga tega.

urosz ::

kak mi gre na živce folk, ki se vpiše samo zaradi statusa. idi se šolat ali pa idi delat redno. pa ne mi rečt, da ni možno dobit redne službe. še za vsakega ki je hotel delat, se je našla.

mcgeek ::

IL DIAVOLO je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Vsi, ki izkoriščate status zaradi študentskega dela. Vprašajte se, kakšen vtis boste naredili, ko boste enkrat resnično iskali službo, pa vas bo delodajalec čudno gledal, zakaj ste hodili na faks 6 let, naredili ga pa niste. Kako resni in sposobni boste izpadli?
Upam, da se čim prej spremeni zakonodaja - in da greste vsi, ki niste sposobni študirati, na zavod za zaposlovanje. In če ne boste dobili želene službe, da boste prijeli za vsako delo, ki bo na voljo.


Ti se več ukvarjaj s samim seboj, druge pa pusti na miru...verjetno si še eden več s preveč časa in nam tu gnjaviš s tvojimi frustracijami.

Ne podpiram lenobe. Moj čas je zelo dobro plačan, zato si ga lahko vzamem kolikor hočem.
Sicer pa, vam bo že zmanjkalo možnosti... Veliko sreče potem..

BCSman ::

kaj s statusom dijaka (samoizobraževnje) se lahko prijaviš v dijaški dom? je kaka starostna omejitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Venomus ::

Imam občutek, da je konec s temi vpisi za status...

ŠC Slovenj Gradec ima tole opombo pod izbraževanjem za odrasle:

OPOMBA:

Pri vpisu v individualno izobraževanje vam šola ne sme izdati potrdila o vpisu.

In tudi v emailu sem dobil, da ne dobiš statusa dijaka, če se vpišeš v samoizobraževanje.

D3m ::

Počasi bo treba iskati prvo zaposlitev. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

vienno ::

Ta odgovor sem danes dobil od STŠ Koper:


Trenutno so pri nas vsa mesta v vseh programih za vpis v izobraževanje odraslih za program individualnega izobraževanja, ker je cena vpisnine 75 evrov zasedena in ni realnih možnosti za še kakšno prosto mesto.

So pa prosta mesta za vpis v program za organizirana predavanja za program PTI strojni tehnik- pogoj za vpis je narejena srednja strokovna šola strojne smeri. V tem primeru je šolnina 1200 evrov, razdeljena na 4 obroke.

Ve kdo še za kakšno alternativo?

LP
http://flexkom.si
Prihaja FlexKom, najboljša poslovna priložnost današnjega časa!

D3m ::

Alternative ni. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

1_girl ::

Hmmm, alternativa po mojem JE!
Ce ne drugega se lahko vpises na srednjo avtomehanicno v Ljubljani, kjer je vpisnina 200eu. Sem pa prepricana, da obstaja se kaksna cenejsa varjanta!

bluefish ::

Lej, vpišeš se lahko na marsikaj, ali izdajo potrdila o šolanju ali ne, je pa druga zgodba.

shiki0 ::

bluefish je izjavil:

Lej, vpišeš se lahko na marsikaj, ali izdajo potrdila o šolanju ali ne, je pa druga zgodba.


Rečeš da rabš potrdilo o vpisu, za zavarovanje (preko mamice/očkata). Simpel as that ;)

Sam a je še kšn opcija pod 100€ al so usi podražil letos

Gladi ::

Če ga ne izdajajo, ti sam bog ne more sprintat potrdila.

Zgodovina sprememb…

IL DIAVOLO ::

Kolikor sem slišal/prebral, da so vse šole dobile dopis ministrstva, da se potrdil ne sme več izdajat!

;(

xerror ::

Je alternativa. Jaz se na koncu nisem vpisal nikamor in sem zaključil tole s statusi in bom naprej delal na avtorsko pogodbo.

IL DIAVOLO ::

xerror je izjavil:

Je alternativa. Jaz se na koncu nisem vpisal nikamor in sem zaključil tole s statusi in bom naprej delal na avtorsko pogodbo.


Lahko razložiš bolj podrobno?

soncnica165c ::

Jaz sem se vpisala na Ceneta Stuparja (izobrazevanje odraslih), pride pa 125€ vpisnina + placati je treba tri izpite (1=70€), kar znese 335€. Pa dobila sem potrdila. Kaj cenejsega pa zal nisem nasla. Mislim pa, da v naslednjih treh dneh vpisujejo tudi na srednji soli za gostinstvo in turizem za samoizobrazevanje, stane 305€, ne vem pa kako je s potrdili. Upam, da sem komu pomagala :)

mdural ::

Ista stvar, odkrito rečeš da si zaradi statusa in ob tem moraš razen vpisnine 125€ plačati še za tri izpite 210€.
Če sem naredil pametno, pa ne vem.

Novaride ::

soncnica165c je izjavil:

Jaz sem se vpisala na Ceneta Stuparja (izobrazevanje odraslih), pride pa 125€ vpisnina + placati je treba tri izpite (1=70€), kar znese 335€. Pa dobila sem potrdila. Kaj cenejsega pa zal nisem nasla. Mislim pa, da v naslednjih treh dneh vpisujejo tudi na srednji soli za gostinstvo in turizem za samoizobrazevanje, stane 305€, ne vem pa kako je s potrdili. Upam, da sem komu pomagala :)


V kateri program si se pa vpisala?

panteist ::

mdural, kateri program?
Pa ta potrdila o vpisu veljajo kot vsa druga na študentskih servisih, ker bi naj veljalo le za potrjene šole al nekaj takšnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

M-XXXX ::

Za vpis potrebujem: spričevalo (overjena kopija). Kako to zgleda? Pri notarju ali kako drugače?

bluefish ::

Na upravni enoti dobiš na kopijo spričevala štempelj.

geishatea ::

Od danes naprej plus naslednje tri dni poteka vpis v samoizobraževanje v Celju, če je kdo zainteresiran gremo lahko skupaj, stane pa 150 eur, ne vem pa če dobiš potrdilo o šolanju.

Mesar ::

Pokliči pa vprašaj če izdajo potrdilo? Kje je problem?
Your turn to burn!

malakristyka ::

soncnica165c v kateri program si se pa vpisala?
torej plačaš samo teh 335€, dobiš potrdila in to je to?
Si šla osebno tja? Kaj si rabila?
Hvala ti za odgovore!! :)

xerror ::

IL DIAVOLO je izjavil:

xerror je izjavil:

Je alternativa. Jaz se na koncu nisem vpisal nikamor in sem zaključil tole s statusi in bom naprej delal na avtorsko pogodbo.


Lahko razložiš bolj podrobno?


Rečeš šefu, da bi delal na avtorsko pogodbo. Ampak ne moreš vsakega dela delati na avtorsko pogodbo. Gostinstvo recimo ne gre :)

panteist ::

Javna uprava tud ne. Pač neka bedna fora, da imajo prepoved avtorskih pogodb, potem pa jemljejo študente - čeprav so v zadnjem letu izenačli skoraj dajatve in ni večjih finančnih razlik za delodajalca. Beda!

soncnica165c ::

Popolnoma vseeno je kateri program izberes, izbira je velika, imas 3 in 4 letne programe, ce se ne motim je za vse enak znesek placila. Najbolje, da poklices in se pozanimas kaj ti najbolj odgovarja

tx-z ::

Kaj je sploh fora višjih strokovnih šol? To mi ni jasn. Maš gimnazije pa srednje šole. In pol maš univerze.

Kam pol višja strokovna paše? Nekam vmes? In tm dobiš status študenta al kaj?
tx-z

galimim ::

A kdo kej ve, a Srednja ekonomsko-poslovna šola Koper oz Srednja tehniška šola Koper še pride v pošev? oz kdo pozna kako alternativo?
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

broken/link ::

par odgovorov višje ... a je tako težko temo mal preletet al pa vsaj ctrl+F uporabit?
https://slo-tech.com/forum/t533770/p372...

||A|| ::

Potem za absolventa, ki bo kmalu dopolnil 26. let, ni več nobenih možnosti, da obdrži status in s tem študentsko delo?

Ima kdo še kakšno idejo ali samo še sklenem zavarovanje in se prijavim na ZRSZ?


Avtorska pogodba je za eno največjih podjetij pri nas "bistveno dražja" in bodo raje poiskali drugega študenta (odločitev iz uprave, mimo direktno nadrejenih).

Če se bi izredno vpisal na eno izmed fakultet za tistih 2.000 EUR ter povezana izguba študentske olajšave pa konec meseca že težko upravičim stroške bivanja v Lj.

M-XXXX ::

Po kakšni logiki je avtorska toliko dražja? Od kar so podražili študentsko delo je neto znesek + cca 30%, avtorska je pa neto + 25%...

panteist ::

Ja, res je! Avtorska pogodba ni skoraj nič dražja, ker so dvignili %. In je še vedno čudno, da vlada želi izkoreniniti te statuse, napotnice in študentsko delo, kljub temu pa so za javni zavod prepovedal izdajanje avtorskih pogodb in na veliko jemljejo študente.

Gladi ::

Ti res ne razumeš da poglavitni problem ni študensko delo pri status voluharjih, ampak denar, ki ga država nameni za posameznega dijaka/študenta izobraževalni instituciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

panteist ::

Ah, seveda razumem, ampak tisto bi potem morala biti še dodatna motivacija, da se čimprej uredi.

RockyS ::

M-XXXX je izjavil:

Po kakšni logiki je avtorska toliko dražja? Od kar so podražili študentsko delo je neto znesek + cca 30%, avtorska je pa neto + 25%...


Daj še enkrat preračunaj, koliko je stroškov preko napotnice in avtorske s plačo 1000€ za podjetje IN delavca.

M-XXXX ::

Napotnica: 1000€ dobi delavec, podjetje plača 1300€ (2€ manj če se prav spomnim zadnje napotnice, ki sem jo plačeval).
Avtorska: Če tole z 25% drži je 1000€ dobi delavec, podjetje plača 1250€. Razen če imam v glavi napačen %?

bluefish ::

http://www.artservis.org/prirocnik/avto...

100€ plačila, 10% normiranih stroškov - osnova za dohodnino 90€, akontacija dohodnine 25% - izplačano 77,5€.

http://www.mservis.si/za-podjetja/aktua...

Pri študentskem delu pa je koncesijska dajatev prav tako 25%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

M-XXXX ::

No uglavnem praktično isto...

bluefish ::

Res je.
Razlika je pač le v tem, da prek avtorske pogodbe ne gre opravljati vseh del.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RockyS ::

Torej to ne drži?
klik

M-XXXX ::

bluefish je izjavil:

Res je.
Razlika je pač le v tem, da prek avtorske pogodbe ne gre opravljati vseh del.

Vse skupaj je letelo na sledečo izjavo, ki je pač totalni bullshit (ps: da ne bo pomote s strani podjetja):
Avtorska pogodba je za eno največjih podjetij pri nas "bistveno dražja" in bodo raje poiskali drugega študenta (odločitev iz uprave, mimo direktno nadrejenih).

Gladi ::

RockyS je izjavil:

Torej to ne drži?
klik

Glede na to da je datum objave 2011 zagotovo ne drži. Od aprila naprej je davek pri študenskem delz 25%(prej 15%).

RockyS ::

Torej če delaš preko avtorske ni treba plačevat dohodnine, ki je v tej tabeli 290€ na 1k€ plače?

Gladi ::

Nisem rekel da to ne drži, ampak očitno v celoti vse ne drži.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838014 (21619) BCSman

vpis na srednjo šolo za status

Oddelek: Šola
2622644 (21066) BlackLight
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014088 (9009) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7515974 (9036) Jerry000

Več podobnih tem